Jump to content
Dogomania

Pseudohodowla w Warszawie


briards

Recommended Posts

http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=19835247

tutaj jest jego aukcja, juz nie wspomne o tym ze nazywa psa przedmiotem i ma cene 950zl. dla mnie jest oszustem, dziala nei zgodnie z zasadami etyki no i niektorymi prawami np prawem zwierzat. a ze kryje suke nie hodowlana reproduktorem championem czy tez wnukiem czampiona to jest wszystko jedno i tak 100 championow mu nie pomorze bo psy sa nie rodowodowe (za 950zl kundelek) i ja walcze z takimi ludzmi i mam nadzieje, ze ktos w wawie sie znajdzie co mi pomoze.

Link to comment
Share on other sites

popierasz 'rozmnazalstwo'?

Nie popieram ale nadal nie widze zeby to ojciec byl championem. Nie spieram sie z Toba w kwestii tego czy to sa psy rasowe bo nie sa nawet jesli maja 100 championow w przodkach, ale nie uwazam zeby trzeba bylo robic porzadek z wlascicielem dziadka szczeniat, bo on w takim przypadku nie ma zbyt wiele do powiedzenia. I mowie ze jest OK, bo skoro suka jest z rodowodem, tzn. ze ten caly champion nie kryl na lewo. Dalej nie rozumiesz?

Link to comment
Share on other sites

dziadek niczemu nie jest winien.

ale ojciec kryl na lewo zkoro szczeniaki sa nierodowodowe.

nie wiem czy wiesz ale to nie wystarczy , ze suka jest rodowodowa (sama mam psa ktory jest z rodowodem ale ma jadna wade i nie jest reproduktorem. )

szczeniaki sa nei rodowodowe a wiec przynajmniej jedno z rodzicow jest nie hodowlane.

a swoja droga to nie dziwi cie cena 950zl minimum za kundelka? bo mnie tak..widac wyraznie, ze miot byl celowy a nie byl wpadka.

Link to comment
Share on other sites

Briards!

Zaczelo sie od tego ze chcesz robic porzadek nie z ta osoba co trzeba. Cala reszta sie zgadzam i wiem co jest potrzebne zeby szczeniaki mialy rodowody :-? Poza tym oboje rodzice moga byc hodowlani, wystarczy nie zglosic miotu i szczenieta beda bez metryk. Natomiast jesli rodzice nie maja uprawnien, albo co wiecej nie sa zarejestrowani w ZK, to zwiazek nic im nie moze zrobic.

Link to comment
Share on other sites

przeczytaj na spokojnie? ja napisalam na spokojnie. fakt moze nie fortunnie sie wyrazilam i powstalo zamieszanie z kim ja chce robic porzadek ..za to przepraszam. bo napewno nie chcialam robic porzadku z dziadkiem ani z zadnym inynm psem tylko z wlascicielami rodzicow miotu.

mam nadzieje, ze teraz rozumiesz. acha no i nie mow do mnie jak do 5 letniego chclopca bo ani jedno ani drugie tutaj nie pasuje. :D

a co do mar to nie wiem dla czego mam byc twoja idolka, bo naprawde nie chce i autografu chyba tez ci nie dam :D

a co do twoich wypowiedzi mar na temat briardow to powiem ci, ze jak bedziesz miala briarda i to przez jakies 10 lat no i bedziesz naprawde w temacie (bo ja widzisz jestem w briardach codziennie i to nie tylko mam na mysli zajmowanie sie moimi dwoma) to bardzo chetnie z toba o nich porozmawiaj no i jak mozesz to nie udzielaj poczatkujacym wlascicielom briardow durnych rad.

Link to comment
Share on other sites

ja jestem z wawy, ale oferta została wycofana,

oferta z allegro czy ze stron takze? hmm zaraz sprawdze.

a co do alelgro to ja sie tam nawet zarejestrowalam i napisalam do nich ze 2 bardzo dlugie listy na temat kilku bo nie tylko ten york tam byl wiec moze to allegro wycofalo jak sie przestraszylo :)

Link to comment
Share on other sites

Szkoda bo już chciałam się do nich dobrać :evil:

na ich stronie jeszcze wszystko jest aktualne, ze piesek z miotu jeszcze jeden jest, sa numery telefonu i email i jakies zdjecia tych psow ale chyba nigdzie sie nie zmiescil ten hodowca na zadnym z tych zdjec...

http://www.yorki.diament.pl/index.html

acha no i pisza, ze psy do odbioru po 18 stycznia takze teraz sobota i niedziela to napewno ci co juz je zamowili beda odbierac

Link to comment
Share on other sites

a co do mar to nie wiem dla czego mam byc twoja idolka, bo naprawde nie chce i autografu chyba tez ci nie dam :D

a co do twoich wypowiedzi mar na temat briardow to powiem ci, ze jak bedziesz miala briarda i to przez jakies 10 lat no i bedziesz naprawde w temacie (bo ja widzisz jestem w briardach codziennie i to nie tylko mam na mysli zajmowanie sie moimi dwoma) to bardzo chetnie z toba o nich porozmawiaj no i jak mozesz to nie udzielaj poczatkujacym wlascicielom briardow durnych rad.

Spokojnie. Durne rady odnośnie do dostępności kosmetyków w Polsce i transportówek udzielasz TY. I jako taka kompetentna osoba twierdzisz, że nie znasz hodowli Apokalipsa II, uważasz p.Soboltę za teoretyka i uważasz, że kapci sie nie obcina (a nawet Kamilapon słynna ortodoxyjna przeciwniczka nadmiernej stylizacji psów na wystawy się z Tobą nie zgodziła).

Ja żadnej rady początkującym właścicielom briardów nie udzielam.

Ty natomiast PIERNICZYCZ FARMAZONY (rewanż za "durne rady") we wszystkich wątkach, gdzie się da.

Link to comment
Share on other sites

masz jakis dziwny problem

1.uwazam p sobolte za teoretyka? pokaz mi gdzie ja tak napisalam??? NIGDZIE. po prostu nei zgadzam sie z kilkoma jej pogladami bardzo radykalnymi zreszta.

2. udzielam rad dotyczacych kosemtykow? nigdzie nikomu nie udzielam rad dot kosmetykow, jedyne moje posty dotycza 'gdzie mozna dostac np artero czy cos inengo'

3. ja cos pieprze o transportowkach? ty chyba naprawde mnie zkims pomylilas. jedyne moje stwierdzenie w temacie dotyczacym przewozu pona brzmi ' o ile robia plastikowe klatki wielkosci wygodnej dla duzego psa' i pytanie' czy twoj pies bedzie lubil w tym siedziec'

i po 4te:hodowli apokalipsa nie znam nigdy w niej niebylam i nie znam hodowczyni, moze gdzies mi sie obil przydomek ale nic po za tym (bo ja nie siedzialam pare lat w Polsce i nie sledzilam tego co sie dzieje tutaj na ringach a bylam zagranica dla twojej wiadomosci)

no i wrescie dowiedz sie, ze BRIARDY Z NATURY NIE MAJA ZADNYCH KAPCI przy ktorych ty sie niezmiernie upierasz! zobacz sobie jak wyglada szczeniak, jak junior i jak dorosly pies i jak wygladaja jego lapy w poszczegolnych stadiach,

te twoje kapcie to sie tylko tworza od tego wycinania twojej znajomej.

no i dla twojej wiadomsci ja widywalam przynajmniej 500 briardow roznych w jednym miejscu czasami i znam hodowcow briardow hodowli takich jak du noble nid,des nes moulies( z tymi akurat jestem w kontakcie nawet raz w tygodniu) de la chaume du bois dieu, de la maison de suzie, des plaines de brotone, czy nawet rozmawiam czasami z prezydentem francuskiego klubu briarda.

PRZECZYTAJ SOBIE UWAZNIE CO JA PISZE DZIECKO, DOBRZE?

zanim zaczniesz prowadzic jakas spskowa teorie przeciwko mnie.

jak sama zauwazylas ja nie wypowiadam sie na temat rasy twojego psa bo ta jest mi obca wiec ty tez powinnas sie czegos nauczyc.

Link to comment
Share on other sites

Kamilapon słynna .

ZGADZAM SIĘ JAK NAJBARDZIEJ :D :D :D 8)

ortodoxyjna .

zgadzam siÄ™ ze znaczeniem, ale nie pisowniÄ… :-? :)

przeciwniczka nadmiernej stylizacji psów na wystawy .

nie zgadzam się - pies na wystawie powinien m. in. WYGLĄDAĆ - jeśli nie wyglada to nie wygrywa (przeważnie)

Mar w twojej ripoście do Briards wyręczę Cię w jednej kwestii:

BRIARDS - Mar to On a nie Ona :-? i mam dla Ciebie propozycję - spytaj znanych hodowców u których bywasz czy korygują swoim psom włos na łapach - to ze nie robili tego na Twoich oczach nie znaczy, że nie robią tego wcale.

Swoją drogą to ciekawa historia o nie korygowaniu włosa na łapach :lol:

Link to comment
Share on other sites

pytalam kilku i wiem, ze tego nie robia nie mowie, ze wszyscy bo w polsce wszyscy wszystko koryguja bo budowa wiekszosci psow w polsce pozostawia wiele do zyczenia, tylko, ze niestety polacy skupiaja sie na korygowaniu optycznym poprzez nielegalne czy nieporzadane zabiegi anei przez wnikliwe studiowanie rodowodow i wygladu przodkow przed doborem. i tu mi przyznasz racje, bo wystarczy spojrzec na statystyki zk.

kamilapon: czy bylas na nationale d'elevage kiedykolwiek?

goraco polecam wtedy moze zobaczysz jak powinien briard wygladac na wystawie.

Link to comment
Share on other sites

a teori to ja mam niewiele raczej praktyke :D

jak chcecie to obcinajcie briardom nawet ogony dl amnie wszystko jedno, bo i tak wszystko dazy do tego, zeby nawet u briardow w polsce wystawy byly pokazem srodkow pielegnacujnych a nie porownywaniem ze wzorcem i ulepszaniem rasy

a ja nic nie obcinam bo moje psy nie potrzebuja obcinania kapci bo takich nie maja, maja wzorcowo zbudowane lapy :D

pozdrawiam i nie chce zabierac miejsca na forum o bezrodowodowych yorkach na odpowiedzi na posty od ludzi, ktorzy nie umieja przyznac komus innemu racji a co gorsza nawet zaakceptowac kogos myslacego.

Link to comment
Share on other sites

Może trudno w to Tobie uwierzyć ale wiem jak powinien wyglądać briard :fadein:

(mój ideał to HERMINE des Monts d'en Crouzille)

a włos wokół "stóp" korygują nie tylko Polacy - to raz, a dwa - może nie wiesz, ale w Polsce są tacy "dziwni, cudaczni i rzadko spotykani" hodowcy, którzy analizują rodowody - szokujące nieprawdaż?? I nie nie przyznam Ci racji, bo Twoja opinia jest krzywdząca dla zbyt wielu hodowców.

Link to comment
Share on other sites

Hermine to twoj ideal?

hmm troche zaskakujace, fakt ladna jest ale zeby juz ideal ze wszystkich briardow jakie sa na swiecie? hmm

dla mnie idealem np bedzie kaly du bois d'howis :)

moge wymienic kilka innych plowych jak np voodoo du nobl enid a suka yes du noble nid czy revue du bois d'howis

a z czarnych to ogam de la maison de suzie czy malique de hoolhoeve (zwlaszcza ze jeden z niewielu briardow, ktore sa psami ochronnymi ministerstw spraw wewn) z obecnie wystawianych carlos czy alfio arte casari

a szarych to chyba jednak pasthel des monts du crauzile (wg mnie najladnieszy z calej selekcji w epernon no ale zajal 3 miejsce ogolnie bo tam nie tylko chodzi o wyglad)

a co do obcinania wlosow na lapach to pozwol, ze przekopiuje tutaj tekst miedzynarodowy w j angielskim (bo nie chce mi sie tlumaczyc)

Normally I would say that you don't cut the hair on a Briard. However, for health purposes there are some places you want to cut anyway:

* Between the toes (especially in winter because of ice, but also to avoid dirt which tangles up there and hurt)

* Around the paws - not too close (tight), but if the hair around the toes grows too long - it looks like he's wearing slippers. - and they attach more dirt.

takze teraz chyba sie ze mna zgodzisz, ze nie robi sie tego gdy nie trzeba (jak mowilam kilkanascie juz razy) a jedynie ze wzgledow zdrowotnych gdy potrzeba bo normalnie u prawidlowej siersci nie ma takiej potrzeby

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...