Jump to content
Dogomania

Jak zacząć wystawiać psa?


Karolinkka

Recommended Posts

Witam.
Moja ciocia ma 15 miesięczną dożycę niemiecką, ale nie chce jej się bawić w wystawianie. Ja się na tym praktycznie nie znam ale doszłam do wniosku, że mogłabym spróbować możliwości - i swoich i jej. Stąd kilka pytań:
Co JA musiałabym umieć żeby wystawić psa i czy w ogóle jest taka możliwość, żebym będąc niepełnoletnią nie właścicielką psa mogła go wystawić?
Jak ją do tego przygotować i ile czasu to może zająć?
Ile mniej więcej kosztują wpisowe?
W jaki sposób szukać odpowiednich wystaw?
No i czy jest w ogóle sens się w to bawić? Jeśli chodzi o rodowód psa to podobno bardzo dobry, całe jej rodzeństwo jest wystawiane i ma dosyć dobre osiągi.
Jak już mówiłam nie znam się na tym kompletnie, nigdy nie byłam nawet widzem na wystawie dlatego też piszę tu, wśród ekspertów :) Będę wdzięczna za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Psa nie musi wystawiać właściciel, ani osoba pełnoletnia.
Opłaty za wystawy są różne, w Polsce: krajówki 90-100zł, międzynarodówki 120-125zł.
Co do kryteriów "odpowiednich" wystaw, każdy wybiera inaczej, niektórzy kierują się obsadą sędziowską, inni odległością. Choć chyba z czasem każdy, kto zwracał uwagę na odległość poszerza granicę, gdzie jest w stanie pojechać :lol:
Czy jest sens się w to bawić? Sama musisz sobie na to odpowiedzieć. Zawsze możesz raz spróbować i zobaczyć, czy Cię to zainteresuje/wciągnie.
Na pewno pomocne byłoby odwiedzenie wystawy w roli widza, pooglądać ring dogów niemieckich i podpytać właścicieli chociażby o sposób prezentacji dogów.

A na kolejne pytania polecam
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/216011-Jak-zacz%C4%85%C4%87-wystawia%C4%87-swojego-psa"]Jak zacząć wystawiać swojego psa?[/URL]
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/220407-Poczatkuj%C4%85cy-wystawca"]Początkujący wystawca[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Pisząc "odpowiednie" miałam na myśli wystawy, w których może wziąć udział początkujący pies w tym wieku i tej rasy :))
Spróbuję na pewno, interesuję się psami a wystawy to zawsze jakieś nowe wyzwanie.
Więc ponowię pytanie z tematu: Jak zacząć? Jaki powinien być mój pierwszy krok?

Dziękuję serdecznie za odpowiedź :)

Edited by Karolinkka
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli pies ma tylko wyrobiony rodowód i opłacona jest składa w związku to możesz zgłaszać na wszystkie krajowe i międzynarodowe oraz specjalistyczne ;)
Skoro ma 15 miesięcy to możesz zgłaszać do klas takich jak młodzież, pośrednia, otwarta.

Co do pierwszego kroku to popatrz sobie w internecie na zdjecia, filmiki jak inni wystawiają. Kup ringówkę odpowiednią dla psa i zacznij przyzwyczajać do niej, ćwiczyć ładne bieganie. I naukę stania w statyce - od tego, żeby stała chwilkę po prostu w miejscu, wydłużając stopniowo czas i dodając takie "utrudnienia" jak poprawianie łap, dotykanie przez obce osoby, pokazywanie zębów.

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem laik i sie uczem :oops: i powiem ci ze jak nie zaczniesz to sie nie dowiesz :eviltong:
Jedz na wystawy-najpierw bez psa,nawiaz jakis kontakt z ludzmi od dogow,zagadaj ze chciala bys sie poduczyc jak ustawiac doga,jak biegac...Moze ci cos poradza ;)I obserwuj,z wierzchu to wyglada wsyztsko prosto ale wychodzi w praniu dopiero co sie robi zle jak zaczniesz biegac po ringu :razz:
Na poczatek wez ta suke i zacznij uczyc biegania klusem po lini prostej,po kole i na skos.Pozniej nauka stania.U doga to chyba troche latwiej bo pies duzy i schylac sie nie trzeba :eviltong: Najlepiej jak by ktos ci krecil filmiki z biegania zebys wiedziala co bylo zle.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...