Jump to content
Dogomania

Karolinkka

Members
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

About Karolinkka

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 09/26/1994

Contact Methods

 • Skype
  karolinkka276

Converted

 • Biography
  Zawsze sobą ;)
 • Location
  Elbląg
 • Interests
  psy

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mój też jest po operacji. Mam 6 letnią labradorkę, problemy zaczęły się ponad rok temu. Na przedniej łapce między palcami pojawił się bąbel, który rósł i po jakimś czasie pękał - zupełnie jak w przypadku psów opisanych wyżej. Byłam z nią u kilku weterynarzy, każdy stawiał inną diagnozę i podejmował inne leczenie. Najpierw antybiotyki, które nie pomogły. Potem moczenie w rivanolu, następnie w roztworze nadmanganianu potasu. Kolejny weterynarz uznał, że coś tam siedzi i zdecydowaliśmy się na zabieg nacięcia łapy. Wet nic nie znalazł, więc obstrzyknął ją antybiotykami i zaszył ranę. Problem nawracał. Kolejny weterynarz uznał, że to atopowe zapalenie skóry, co prawdopodobnie jest dobrą diagnozą, jednak nie przyczyną zmian na łapie, bo zostało podjęte leczenie, a problem nie zniknął. Dostawała sterydy najpierw ogólnie, potem tylko miejscowo. Wczoraj byłyśmy u innego weterynarza, tym razem z polecenia. Pani wet od razu zdiagnozowała ropień między palcami, i to w opłakanym stanie, do natychmiastowego operowania. Dzisiaj wycięła bardzo duży kawałek mięcha, na nasze nieszczęście zaczęły się robić zmiany martwicze i leczenie będzie jeszcze trudniejsze. Teraz czekamy na wyniki badań posiewowych żeby wiedzieć jak to dalej leczyć. Piszę to ku przestrodze. Mam nadzieję, że uchroni to chociaż jednego psa od cierpienia, jakie przeżył mój, i jednego właściciela od stresu związanego z bieganiem po coraz to innych weterynarzach i od ogromnych kosztów z tym związanych. Jeśli weterynarz nie wie co to może być to od razu zasugerujcie badania posiewowe i antybiogram, a jak nie to do innego weterynarza. Nie ma co czekać, bo im dłużej tym gorzej. Wiem po sobie.
 2. Karolinkka

  Obedience - jakie warunki trzeba spełniać?

  Wielkie dzięki za odpowiedzi, na pewno skorzystam z Waszych rad ;) w przyszłym roku planuję zrobić studium treserskie więc powinno mi to w jakiś sposób pomóc, nie mniej jednak chętnie wzięłabym udział w takim seminarium. Póki co popracujemy same bo jeszcze dłuuuuuuga droga przed nami, w tej chwili staram się nauczyć ją obserwować czujnie co robię i pozostać skupioną do końca ćwiczenia, bo z tym jest najsłabiej. *przepraszam, że zły dział ale nie znalazłam niczego bardziej pasującego, następnym razem będę szukać uważniej ;)
 3. Karolinkka

  Jak zacząć wystawiać psa?

  Pisząc "odpowiednie" miałam na myśli wystawy, w których może wziąć udział początkujący pies w tym wieku i tej rasy :)) Spróbuję na pewno, interesuję się psami a wystawy to zawsze jakieś nowe wyzwanie. Więc ponowię pytanie z tematu: Jak zacząć? Jaki powinien być mój pierwszy krok? Dziękuję serdecznie za odpowiedź :)
 4. Karolinkka

  Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Elblągu.

  Stokrotko, skoro wzięłaś psa, który, jak podejrzewam, sporo czasu spędził w schronisku to czego Ty się spodziewałaś? Że od początku będzie wiedział jak ma się zachować w domu? Pies jest jak dziecko, trzeba go wychować! A na takie problemy jak lęk separacyjny też są metody. Dla psa jest ogromnym szokiem kiedy przychodzi z ciasnego boksu, w którym jest pełno psów do pustego mieszkania. Nie możesz zwalać na pracowników schroniska, że wybrałaś sobie złego psa. Myślę, że gdyby wiedzieli, że musisz mieć idealnie wychowanego zwierzaka to nie wydaliby Ci żadnego. Niestety, taka prawda. BTW, to, że suczki były siostrami nie znaczy wcale, że musiały mieć taki sam charakter, co jak widać uznałaś na oczywiste.
 5. Karolinkka

  VIII Ogólnopolski Zlot Dogomaniaków - rozpoczęty :-)

  Może by zareklamować się na stronach z ogłoszeniami dotyczącymi psów? Np kupiepsa.pl ? Gdziekolwiek, próbować :)!
 6. Karolinkka

  Trzeba mieć do tego hodowlę?

  Czy jak będę chciała rozmnażać psy tej samej rasy (planuję finnish houndy) i sprzedawać je z rodowodami itd to muszę mieć hodowlę tej rasy? Czy wystarczy uzyskać miano suki hodowlanej i reproduktora? I czy kiedy to uzyskam muszę założyć hodowlę? Jestem w tej dziedzinie świeżaczkiem więc nie wiem praktycznie nic ;) A w przyszłości planuję się czymś takim zajmować w ramach hobby :) Więc będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje. A propos, jest w tej chwili w polsce jakaś hodowla finnishów? ;>
×