Jump to content
Dogomania

drżenie tylnych łap


tosianna

Recommended Posts

Witam

Jestem tu nowa, nie wiem czy dobrze umieściłam swój problem.
Otóż mam 4 letniego pekińczyka - suczke. Od wczoraj ma drżenie tylnych łapek. Nie dzieje sie to ciągle, zazwyczaj występuje jak leży.Drżenie trwa do 5 minut i ustępuje. Na spacery wychodzi normalnie, chodzi również normalnie. Dodam że jest w trakcie ciąży urojonej. Gorączki nie ma. Dwa dni temu wpadła na chwilke do jeziora.
Podpowiedzcie cóż to może byc... Czy to może byc cos ze stawami, czy może cos "w środku"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']raczej z odcinkiem lędżwiowym kregosłupa.wizyta u weta nieunikniona pieska raczej czeka kuracja injekcji dosc bolesnych(np.b12).ale idz nie zwlekaj bo moze dosc do niedowładu tylnych łap[/QUOTE]

ale ona chodzi, skacze, wychodząc na dwór tez jest żywa. Więc chyba watpie zeby to był kregosłup.
Myslę, ze moze byc to faza "porodu" przy ciązy urojonej.

Link to comment
Share on other sites

Gryf dobrze pisze- idź jak najszybciej do weta i zrób podstawowe badania krwi.
Mogą to być początki zwyrodnień stawów, problemy neurologiczne, czy niedobór wapnia. Pies wcale nie musi być osowiały i smutny, ponieważ piszesz, że zachowuje się tak od wczoraj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Uranoe']Gryf dobrze pisze- idź jak najszybciej do weta i zrób podstawowe badania krwi.
Mogą to być początki zwyrodnień stawów, problemy neurologiczne, czy niedobór wapnia. Pies wcale nie musi być osowiały i smutny, ponieważ piszesz, że zachowuje się tak od wczoraj.[/QUOTE]
Dodam jeszcze tylko, że moja sunia dostawała ostatnio tabletki od serduszka( zbyt wolno jej biło). Teraz od około miesiąca już ich nie bierze. Ja chyba jednak stawiałabym na ten niedobór wapnia. Jak sądzicie? Dodam jeszcze, że drgawki występują tylko wtedy gdy leży i gdy jest jej zimno lub jest zdenerwowana. Powiem jeszcze, że mój piesek jest dośc uczuciowy, więc czy to może byc powiązane z tym?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']tabletek na serducho jest kilka"rodzajow"-z róznymi skutkami ubocznymi-tosiu my sobie tu na dogo możemy pisac,ale jeśli cos niepokojacego takie jak opisywałaś wystapilo to raczej bym nie zwlekała z wizyta w gabinecie wet.[/QUOTE]
Dzięki. Ona jak jest czymś zajęta to się nie trzęsie. Kiedyś też się tak trzęsła kiedy usłyszała głośny huk, a mamy nad sobą sąsiada który lubi remonty i częst czymś łomocze. Więc myślę, że ona się mogła poprostu wystraszyc? jak sądzisz?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...