Jump to content
Dogomania

Dogomaniacy-Jaką rase mi polecicie?


Grand Perro

Recommended Posts

Witam :)

Zastanawiałam się nad Grand Basset Griffon Vendeen jednakże termin narodzin szczeniąt mi nie odpowiada. Wole wziąć psa na wakacje,a nie na ich koniec. Nie wiem czy zrozumiecie ale mam taką nadzieje :loveu:

Dla ciekawskich moje warunki:

[LIST]
[*]Mieszkanie 48 metrów kwadratowych
[*]Sporo czasu na zajęcie się(kolejnym bo mam aktualnie dwa małe) psem.
[*]Dwa kociaste
[/LIST]
Moje wymagania?
Nie są duże ;)

[LIST=1]
[*]Pies najlepiej średniego lub dużego wzrostu :)
[*]Najlepiej by pies umiał obronić właściciela lub choć wzbudzać w ludziach respekt(jak bassetki które wcale nie są takie małe :)
[*]Nie z listy ras niebezpiecznych. Lubie te psy jednakże wole gdy mam coś co mogę spuścić w mieście ;)
[*]Do 60 cm w kłębie
[*]Rasa dość mało popularna ale jednak spotykana w Polsce
[*]Najlepiej by była to rasa, która sprawdzi się w agility. Nie musi wygrywać nobli jednakże wole psa który nie padnie mi na stawy po kilku treningach.
[/LIST]
Tyle :)


:loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:


__________________________________________________________________




Będę wdzięczna za uzasadnienie swojej odpowiedzi




Wiem, wiem miałam kupować granda ale ten termin...Po prostu to dla mnie za późno.

A nie stać mnie na ściągnięcie psa z za granicy.

Link to comment
Share on other sites

wow,grand wybacz troche cię nie rozumiem-najpierw chciałaś tego baseta.skoro nie jestes zdecydowana na psa to zaczekaj,zastanów się jaką rasę chcesz.
ja czekałam na cao 3 lata,tak żeby mnie "terminy psaowały" i szczeniaki były z tego skojarzenia co ja chciałam.
raczej rzadnego psa nie można puszczać luzem po mieście no chyba że masz od groma kasy na mandaty.
no i raczej basety nie sa duże a ty piszesz że chciałabys do 60 cm.
nie obraz się,ale wiesz co chcesz?czy chcesz na pewno psa?nie ma nic gorszego niz kupowanie na siłę.po 2 latach okaże się że nie pasuje,albo za duży.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']wow,grand wybacz troche cię nie rozumiem-najpierw chciałaś tego baseta.skoro nie jestes zdecydowana na psa to zaczekaj,zastanów się jaką rasę chcesz.
ja czekałam na cao 3 lata,tak żeby mnie "terminy psaowały" i szczeniaki były z tego skojarzenia co ja chciałam.
raczej rzadnego psa nie można puszczać luzem po mieście no chyba że masz od groma kasy na mandaty.
no i raczej basety nie sa duże a ty piszesz że chciałabys do 60 cm.
nie obraz się,ale wiesz co chcesz?czy chcesz na pewno psa?nie ma nic gorszego niz kupowanie na siłę.po 2 latach okaże się że nie pasuje,albo za duży.[/QUOTE]


Wiesz co?

Tak jestem pewna że chcę psa. Można puszczać psy w wyznaczonych miejscach. Niestety ras uznanych za niebezpieczne nie. Powiem tak pies do 60 cm ale to nie oznacza że taki ma być Lubię bassety i dlatego chciałam tego psa. Niestety termin mi nie odpowiada. Na psa kolejnego odkładamy już 3 lata nie śni mi się czekać kolejnych trzech albo i więcej. To przygnębiające. Oczywiście mamy dwa psy, ale zawsze z odejściem seniora łatwiej jest się pogodzić mając młodszego psa. Nie jestem wybrednym bachorem za którego wydaje mi się mnie uważasz. Nie jestem kimś kto nie myśli racjonalnie. Jeśli jestem zdecydowana, to tak jest. Chcę granda, ale nie pasuje mi termin.

Przykro mi z tego powodu że liczyłam na pomoc, a potraktowano mnie w ten sam sposób co na innych forach tego typu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kirinna']dołączam się do pytania gryfa a poza tym jest oddzielny wątek
[url]http://www.dogomania.pl/threads/124223-Jak%C4%85-ras%C4%99-mam-wybra%C4%87-vol.-2[/url][/QUOTE]



Ale to jest czyjś wątek. Nie logiczne dla mnie jest umieszczać swojego pytania w czyimś wątku.

Link to comment
Share on other sites

grand,żle mnie odebrałałaś.jestem ostatnia która krytykowałaby kogokolwiek.tylko zdziwiła mnie taka rozpietosc-wiesz basset a np.owczarek niem.przewaznie jesli -tak jak u ciebie terminy"wypadaja"ludzie szukaja rasy zblizonej do tej co szukaja.dlaego te pytania.tu na forum oczywiscie ludzie sobie pomagaja w miarę mozliwości.dlatego przykro mi jesli cie to jakoś urazilo.przepraszam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...