Jump to content
Dogomania

Czy moje warunki odpowiadają Grand Basset Griffon Vendeen?


Grand Perro

Recommended Posts

[quote name='Beatrx']Grand Perro, kaukaza raczej nie bierz do bloku. to pies, który kocha stróżować i potrzebuje swojego terenu do pilnowania, do przelecenia się po nim raz po raz i sprawdzenia, czy wszystko jest w porządku.
musisz sobie wybudować domek:diabloti:[/QUOTE]


Mówiłam że to jest moje marzenie i że zdaje sobie sprawę że jest za wielki jak na moje warunki :P

Jasne wybuduje domek kiedy mnie będzie na to stać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']Lady, tyle, ze u nas jeszcze była do niedawna kwestia pracy. Mieszkamy w Zgierzu, pracujemy w Łodzi, więc wyjazd z domu o 8, powrót najwcześniej o 18. No a teraz, jak jestem na L4 ciążowym, to też nie weźmiemy, bo nie mamy gdzie wstawić łóżeczka, a pies by tu zdechł z rozpaczy w ciasnocie. No i nie wiem, czy poród bedzie naturalny, czy cesarka, więc nie wiem, kiedy wrócę do formy. Planujemy dom, wtedy będzie pies (W zasadzie dwa lub trzy ;) ).[/QUOTE]
ja każdemu dziecku praktycznie na narodziny dałam po psie. I tak każde z nich ma psa w swoim wieku i te psy bardzo lubia "swoje" dziecko.
W tym czasie tez mialam trzeciego psa - podrzutka. Więc byly 3 psy, 2 dzieci i 1 kot. Tyle, że w domu na wsi. W mieście pewnie bym zrobila to samo. Bo psy dom traktują jak budę.
a co do porodu - czy cesarka czy naturalny - praktycznie tyle samo będziesz dochodzić do siebie, tyle, ze inne części ciała będziesz czuć (tzn niekoniecznie je bedziesz odczuwać...). Ja brałam dziecko do chusty i psy i lazilismy po polach, potem chustę zamienilam na plecak dla dziecka, po czym doszło kolejne dziecko. Wszystko da radę pogodzić. Choc z poczatku moze się wydawać trudne a opowieści babć jeszcze to potęgują (zupelnie niepotrzebnie)

Link to comment
Share on other sites

Moja koleżanka kupiła kaukaza do bloku i skończyło się to tym, że Azja wybiła szybę w drzwiach balkonowyc, kiedy jakieś dzieci bawiły się pod balkonami. Dobrze, że się nie pokaleczyła i że nie wyskoczyła z balkonu, żeby zrobić z nimi porządek.
Po tym incydencie została sprzedana. Miała zaledwie półtora roku.

Kaukaz w żadnym wypadku nie nadaje się do bloku, potrzebuje przestrzeni do stróżowania i własnego podwórka. Sąsiedzi mają zaś prawo bez strachu korzystać ze wspólnej klatki schodowej.

Wiem, że to tylko marzenie, ale tak mi się przypomniało, bo koleżanka też miała takie marzenie i niestety wzięło górę nad rozsądkiem ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toyota']Moja koleżanka kupiła kaukaza do bloku i skończyło się to tym, że Azja wybiła szybę w drzwiach balkonowyc, kiedy jakieś dzieci bawiły się pod balkonami. Dobrze, że się nie pokaleczyła i że nie wyskoczyła z balkonu, żeby zrobić z nimi porządek.
Po tym incydencie została sprzedana. Miała zaledwie półtora roku.

Kaukaz w żadnym wypadku nie nadaje się do bloku, potrzebuje przestrzeni do stróżowania i własnego podwórka. Sąsiedzi mają zaś prawo bez strachu korzystać ze wspólnej klatki schodowej.

Wiem, że to tylko marzenie, ale tak mi się przypomniało, bo koleżanka też miała takie marzenie i niestety wzięło górę nad rozsądkiem ;).[/QUOTE]



U mnie nie ma takiej opcji. Znam doskonale moje warunki

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Szkoda, że przerwaliście ten wątek... Grand Basset Griffon Vendeen to wspaniała rasa i naprawdę godna zainteresowania. Dorosłe Grandy w Polsce to zaledwie czwórka przedstawicieli, w tym dwa w jedynej ich hodowli - Succession of Baron FCI. Na szczęście 07.09.2012 urodził sie pierwszy ich miot.
wszystko na ich temat: [URL="http://www.gbgv.pl"]www.gbgv.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina.']Dla mnie to jest różnica, nie wyobrażam sobie u mnie 5 zwierząt :) Ale każdy robi jak chce, skoro właścicielce to nie przeszkadza to tym bardziej nie mi. Franek w domu biega z piłką, rozszarpuje zabawki i byłam w domu u kilku psów i żaden nie przesypia całego dnia :razz: Poza tym trochę nie rozumiem- nie wychowany pies biega w domu?? A wychowany śpi? :crazyeye: Matko, chyba znowu zrobię sobie wakacje od dogomanii :roll:[/QUOTE]

Do wczoraj miałem 3psy na 37m2 ,2 w typie ON i jednego wielkości border collie.I między spacerami się śpi i leży.A nie lata po chacie choćby miała i 200m2.Ostatnio byłem u znajomego ,ma dom pewnie koło 180m2 i w domu psom też biegać NIE WOLNO ,od tego mają ogród i długie spacery.Gdyby nawet taki york zaczął mi popingalać z piłką po domu to chyba wziąłbym go za ogon i wywalił na dwór.I tak dokładnie NIEWYCHOWANY pies biega po domu ,a wychowany w domu jest spokojny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...