Jump to content
Dogomania

agresja w stosunku do weterynarza.


snooki

Recommended Posts

Teoria dominacji, jest przereklamowana. Każdy kto ma większe lub mniejsze problemy z psami, podpina pod nią wszystko co się dzieje. Owszem, psy w swoim stadzie stosują hierarchie, ja jednak nie jestem za TD w stosunku do ludzi... Pies po prostu musi mieć zasady, które konsekwentnie są respectowane przez wszystkich domowników, bez względu na sytuację. To, że pies zachowuje się "OK" w domu jest zapewne spowodowane tym, że mało od niego wymagacie.

Denerwujecie się przed wizytą u weterynarza?
Jak wygląda dzień Twojego psa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina516']To może być bardzo silny strach, może kojarzyć mu się z bólem, i w ten sposób próbuje się bronić , atakując w tym miejscu.[/QUOTE]

Atakuje w tym miejscu i swoich właścicieli ... Więc nie mają wypracowanego szacunku. Pies w ten sposób rozładowuje frustrację, gdy się nakręca musi jakoś rozładować to co w nim siedzi. A celem jak widać nie jest tylko lekarz weterynarii, gryzie wszystko co ma pod pyskiem. Nie zwalałbym tu winy na weterynarza, bo zapewne długo by nie popracował w tym fachu gdyby źle obchodził się z psami, a poza tym właściciele zapewne byli przy wcześniejszych konsultacjach z wetem. I gdyby zauważyli coś nie tak, to zapewne byłaby to ostatnia wizyta.

Snooki, możecie spróbować przeprowadzić wizytę u innego weterynarza, w innej klinice. Ja jeźdzę 15 km od domu, choć mam dwóch wetów dużo bliżej, jeden jakieś 300 metrów a drugi około kilometra. Jednak zdecydowałem się na tego "dalej" bo jest po prostu lepszy. Pieniążki troszkę większe bierze, ale jakoś mam do niego większe zaufanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...