Jump to content
Dogomania

Zagryziony pies - co zrobić?


juli88

Recommended Posts

Na środku polnej drogi w mojej miejscowości leżą dwa zagryzione psy. Psy albo zostały zagryzione (bardziej prawdopodobne) albo potrącone (mniej prawdopodobne)
gdzie zgłosić tą rzecz. Psy leżą na środku drogi całe we krwi. Właściciel sie nie przyzna. Sama jednego z psów kojarzę ale nie wiem czyj może być.

Sołtys wsi sprawę olał.
Kto musi zbierać z dróg "padlinę" :( ??

W internecie są informację tylko o zwierzętach leśnych, nie domowych.

Kto może postraszyć właścicieli puszczających samopas psy? Chodzi mi bardziej o te zagryzające niż zagryzane. Przypuszczalnie wiemy co to za pies ale właściciele nic sobie z tego nie robią. Czy wystarczy zdjęcie psa biegającego samopas i zgłoszenie na policji? Pies biega około pół godziny przez pewnie nie regularne części dani. Dlatego trudno złapać go na gorącym uczynku.

Link to comment
Share on other sites

Sołtys stanął na wysokości zadania i wezwał policję (myślał że zabicie zwierząt było celowe) ale policja przyjechała i stwierdziła że psy należy zakopać.

Nadal jestem ciekawa kto musi posprzątać "padlinę" bo domyślam się że we wsi ze 150 mieszkańcami i małej gminie robi to raczej komunalka niż jakaś wynajęta firma.
Dlatego proszę jeżeli ktoś wie niech opiszę swoje doświadczenia.

Link to comment
Share on other sites

Robi to ten, z kim gmina ma umowę. Idź do gminy i się zapytaj, z kim zawarli umowę o usuwanie zwłok padłych zwierząt, co stanowi zadanie własne gminy art. 3 ust. 2 pkt. 15 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach [url]http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19961320622[/url]

Firma zbierająca odpady to firma zbierająca odpady, nieważne czy nazwiesz ją komunalką czy jakoś inaczej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='keksik']Robi to ten, z kim gmina ma umowę. Idź do gminy i się zapytaj, z kim zawarli umowę o usuwanie zwłok padłych zwierząt, co stanowi zadanie własne gminy art. 3 ust. 2 pkt. 15 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach [url]http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19961320622[/url]

Firma zbierająca odpady to firma zbierająca odpady, nieważne czy nazwiesz ją komunalką czy jakoś inaczej.[/QUOTE]

bardzo dziękuję za odpowiedź, jutro tam zadzwonię bo wolę wiedzieć

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...