Jump to content
Dogomania

Program adopcyjny -- Gliwice


Guest Jacol123

Recommended Posts

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Jacol123

[quote name='Mysia_Zabrze']Ja chętnie wezmę udział w tym programie, ale nawet nie wiedziała bym z którym psiakiem, w końcu tyle ich jest :roll:
Czy jest już okreslony jakiś termin szkolenia?[/quote]
Mysiu, kolejny termin masz na stronie [url]www.wesolalapka.pl[/url] MOżemy się umówić w schronisku, zobaczyć psiaki, które Twoim zdaniem chciałabyś szkolić i omówimy szczegóły. Najlepiej skontaktuj się ze mną na gg 744766 Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Jacol123

Muszę chyba sam podnosić ten wątek, bo zainteresowanie programem adopcyjnym na razie nie wybiega poza stwierdzenia, że jest fajny.
Zobaczcie
[url]http://www.wesolalapka.pl/component/option,com_wrapper/Itemid,42/[/url]
Czy np. taki psiaczek nie ma większych szans na adopcję, niż kompletnie niewyszkolony?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='coztego']Myślę, że problemem jest zajmowanie się psem poza szkoleniem. Może błądzę, ale wydaje mi się, że taki pies powinien być w domu tymczasowym, bo wyciąganie psa na szkolenie raz na tydzień, a potem wkładanie go spowrotem do boksu, w którym będzie dziczał, chyba nie przyniesie oczekiwanych efektów :roll:[/quote]

Zastanawiam sie nad przyjeciem psa do domu tymczasowego na czas chodzenia z nim na szkolenie.Tylkom prosze o informacje jak dlugo trwa takie szkolenie, czy przyjmujac psa na tymczas musze calkowicie ponosic koszty jego wyżywieinia i ewentualnego leczenia?

Czy akcja dotyczy tylko psow juz oddanych do schroniska? Znam w swoim srodowisku psa z ktorym nie radza sobie jego wlasciciele ze wzgledu na brak jego zdyscyplinowania,i prawdopodobnie zostanie oddany do schroniska, moze nabranie dobrych manier prze psa pozwoliloby zostac mu u dotychczasowych wlascicieli lub oddanie go bezposrednio do innej rodziny.

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

Wszystkie informacje są na stronie [url]www.wesolalapka.pl[/url] w dziale o szkoleniach. Kurs trwa 10 tygodni. To, czy osoba biorąca psa ze schroniska ponosi wszystkie koszty zależy od uzgodnień pomiędzy tą osobą i schroniskiem. Program dotyczy psów schroniskowych, które mają szansę na adopcję. Ich wychowanie ma ją ułatwić. Kwalifikacji psów do programu LIRA dokonuję osobiście na podstawie własnych ustaleń i testów psychicznych, które oczywiście robię na własny koszt.

Link to comment
Share on other sites

Ten program (dopiero sie tu dokopałam;/) jest bardzo szlachetny.
Wiele miłosnikow zwierzat skorzystałoby z tego zapewne gdyby mialo warunki na DT, tymczasem nie wszyscy moga sobie pozwolic wziasc takiego pisaka na tymczas.
Ja starałam sie o wolontariat co niestety nie wyszło, postaram sie werbować osoby do pomagania psiakom i szkolenia ich, szkoda tylko ,ze niektore schroniska nie chca wspołpracowac z fundacjami:-(
Ja od 2 dni nie moge sie dodzwonić do schronu w sprawie boksiow:mad:.

Przepraszam że sie tak wryłam do tego wątku, ale ja chciałam tez poinformowac o akcji na Ślasku boksiakom w potrzebie(przepraszam jesli taki watek gdzies jest) Otoz wszystkich mieszkajacych na Ślasku prosilabym, zeby od czasu do czasu sprawdzili czy w schronie nie ma jakiegos boksia i skontaktowali sie ze mna, a ja juz załatwie szybko dt i powiem komu trzeba.

Oby było wiecej takich ludzi jak PJacek:cool3:gratuluje pomysłowosci:multi:

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='Evas']Świetny pomysł :)
Czy schronisko w Gliwicach jest już zawiadomione?
Wiadomo, kiedy program mogłby się zacząć? Czy zależy to od naboru chętnych?[/quote]
Ależ oczywiście! Ze schroniskiem w Gliwicach współpracuję często. Co prawda się nie chwaliłem,ale oprócz liry jeszcze udało mi się znaleźć wspaniałego SMYKA, który już jest w objęciach Hani. Ona go teraz będzie szkolić i przygotowywać do adopcji. Oprócz tego wolontariusze ze schroniska w Gliwicach biorą udział w kursie "Pies Twój Przyjaciel". Wspólnie też organizujemy jutrzejszy festyn "dzieciaki i psiaki". Więcej o tym jest na stronie [url]www.wesolalapka.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jacol123']
Zobaczcie
[URL]http://www.wesolalapka.pl/component/option,com_wrapper/Itemid,42/[/URL]
Czy np. taki psiaczek nie ma większych szans na adopcję, niż kompletnie niewyszkolony?[/quote]

Psiak jednym słowem super :mdrmed:

A szanse adopcyjne na pewno dużo, dużo większe :razz:

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='monita'][B]Jacol123[/B] nie orientujesz się, czy takie programy działają w Krakowie ??[/quote]
O ile wiem - niestety nie działają. Jedyny program jaki znam na razie w Polsce to PROGRAM LIRA :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='monita']To szkoda :shake:

[B]Jacol123[/B] musisz rozpropagować ten program na całą Polskę ;)[/quote]
Myślę, że lepiej zrobić coś, co ma szansę powodzenia, niż porywać się z motyką na słońce. Na razie staram się pomagać konkretnym schroniskom w zasięgu mojego działania. Mam nadzieję, że się uda :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jacol123']Myślę, że lepiej zrobić coś, co ma szansę powodzenia, niż porywać się z motyką na słońce. Na razie staram się pomagać konkretnym schroniskom w zasięgu mojego działania. Mam nadzieję, że się uda :)[/quote]

Może w Krakowie ktoś wpadnie, na taki pomysł :razz:

Na pewno się uda :p

Link to comment
Share on other sites

Na stronach Fundacji Dogtor można przeczytać o suczce wyciągniętej ze schronu, przeszkolonej i przekazanej do pracy z niepełnosprawnymi.

Wydaje mi się, że wśród organizacji zajmujących się pracą z psami i wśród zwykłych szkół dla psów, nie brakowałoby chętnych do podjęcia takiej inicjatywy, tylko trzeba im podsunąć pomysł. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Rybka_39 inne śląskie schroniska nawet o tym nie wiedzą.... Ja wiem jako jedyna z naszego schroniska (właściwie chciałabym to przekazać innym dziewczyną, ale potrzebne byłyby jakies ulotki), ja poprostu w tym momencie nie mam czasu, zeby na takie szkolenie chodzić :-(

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='Mysia_Zabrze']Rybka_39 inne śląskie schroniska nawet o tym nie wiedzą.... Ja wiem jako jedyna z naszego schroniska (właściwie chciałabym to przekazać innym dziewczyną, ale potrzebne byłyby jakies ulotki), ja poprostu w tym momencie nie mam czasu, zeby na takie szkolenie chodzić :-([/quote]
Wszyscy wolontariusze są mile widziani. Niestety nie mam w tej chwili pieniędzy i czasu na drukowanie dodatkowo ulotek, które miałbym rozwozić po schroniskach. Wierzę, że większość zainteresowanych trafi na dogomanię i skorzysta z programu Lira :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...