Jump to content
Dogomania

Kolejny pies- ale mały, czy duży?


Navarette

Recommended Posts

Witajcie!
Mam pytanko, a właściwie problem. Otóż mam już jedną psinkę rasy Shih-Tzu. Chciałabym jeszcze przygarnąć szczeniaka, suczkę ze schroniska. Mam już małego psa, więc od początku wiedziałam, że teraz wezmę dużego, ale czy moja obecna psinka będzie dobrze czuła się z dużym psem?Pytanie może trochę głupie, ale mój pies boi się dużych psów i nie chciałabym narażać go na jakiś stres. Oczywiście ja wzięłabym szczeniaka, a logiczne jest, że na początku będzie mały, ale potem urośnie na dużego. Jak mi proponujecie?

Link to comment
Share on other sites

Według mnie powinnaś się zastanowić nad warunkami jakie posiadasz, stylem swojego życia, wymaganiom i wszelkim innym czynnikom, mówiącym, czy wogóle masz możliwości aby posiadać drugiego psa. Jeśli tak, to pamiętaj, to Ty spędzisz kilkanaście kolejnych lat życia z tym psem, więc wybór powinnien zależec tylko i wyłącznie od Ciebie, a nie od przypadkowych osób w internecie. ;)

Tak wogóle to jest tu na dogomani dziewczyna, która ma Shih - Tzu i Mastifa Pirenejskiego. Róznica wielkości ogromna, a psiaki sie wspaniale dogadują. :)

Link to comment
Share on other sites

witajcie!!
ja też z podobnym pytankiem - mam francuza, łagodnego i towarzyskiego dwu-latka, piesek. Zawsze marzyłam o dwóch buldziach, teraz po przeprowadzce na wieś mamy warunki dla dwóch psiaków.... tylko nie wiem czy nie skrzywdzę swojego rozpieszczonego
jedynaka... może ktos z Was ma w domu dwa pieski (bo interesuje nas drugi psi chłopak) - czy dwa psy nie będą ze sobą walczyły, jak to jest z buldziami..... może to trochę głupie pytanie, ale naprawdę zależy mi na odpowiedzi... bo ewentualny psiak mógłby do nas trafić już w przyszłym tygodniu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']nie no nic,ale pisałas tez że twoja mam nie bardzo chce drugiego psa,nawet małego,a chciałabyś z tych większych,pójdziesz na studia-a pies zostanie pod opieką mamy,która nie bedzie go akceptowała.[/QUOTE]
Nie no, jakoś tam ją namówię. Obiecała, więc... Ale z pierwszym psem też tak było, nie chciała się zgodzić, a teraz nie żałuje. Nie może wyobrazić sobie życia bez naszego psa. ;D A poza tym mam młodszą siostrę, więc psy nie zostaną tylko z rodzicami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='understandme']

Tak wogóle to jest tu na dogomani dziewczyna, która ma Shih - Tzu i Mastifa Pirenejskiego. Róznica wielkości ogromna, a psiaki sie wspaniale dogadują. :)[/QUOTE]


Ja mam doga niemieckiego i chihuahua i to nie jest duży problem o ile ten większy pies wcześniej mial do czynienia z maliznami.
Zazwyczaj wiekszy pies traktuje mniejszego bardzo delikatnie :)
No ale zależy od psów, trzeba uważać, to to napewno.

Do autorki tematu - jeśli masz już jednego psa, jesteś niepełnoletnia i jakby nie było jesteś pod opieką rodziców to licz się z ich zdaniem, ponieważ niefajnie będzie jak później nie będziesz miała za co tego psiaka utrzymać.

Link to comment
Share on other sites

Skoro chcesz zaadoptować szczeniaka - psa który jak się domyślam nie będzie miał 50 cm w kłębie, i nie będzie ważył 30 kilogramów, to nie powinno być problemu. (Chociaż 17 miesięczny pies to jeszcze szczeniak) - Twój pies, będzie zapewne przebywał z tym "nowym" bez przerwy, więc nie będzie go kojarzył jako coś złego. O ile oba będą przestrzegały zasad, i nie będą ze sobą walczyły.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...