Jump to content
Dogomania

Pies po przejsciach...


uszol

Recommended Posts

Prosze o pomoc....

Znalazlem psa...
Pies jest u mnie od tygodnia w domu, w bardzo zlej kondycji psychicznej. Wchodzi w kat patrzac w jedno miejsce na sciane, nie ma z nim zadnego kontaktu, nie reaguje na wolanie, nie cieszy sie i non stop chodzi. Prosze o rade jak mam mu pomoc wyjsc z tego stanu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='uszol']Prosze o pomoc....

Znalazlem psa...
Pies jest u mnie od tygodnia w domu, w bardzo zlej kondycji psychicznej. Wchodzi w kat patrzac w jedno miejsce na sciane, nie ma z nim zadnego kontaktu, nie reaguje na wolanie, nie cieszy sie i non stop chodzi. Prosze o rade jak mam mu pomoc wyjsc z tego stanu.[/QUOTE]Staraj się nie zwracać na niego uwagi w tym momencie, w miarę możliwości karm z ręki. Na pewno potrzebuje czasu, żeby się oswoić z nową sytuacją. Jak długo go masz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='uszol']Prosze o pomoc....

Znalazlem psa...
Pies jest u mnie od tygodnia w domu, w bardzo zlej kondycji psychicznej. Wchodzi w kat patrzac w jedno miejsce na sciane, nie ma z nim zadnego kontaktu, nie reaguje na wolanie, nie cieszy sie i non stop chodzi. Prosze o rade jak mam mu pomoc wyjsc z tego stanu.[/QUOTE]

Spróbuj może pokazać mu, że w Twoim domu jest jak najbardziej bezpiecznie. Porozrzucaj po całym domu, gdzie tylko możliwe jakieś super extra smakołyki, jak pieczony kurczak, parówka, kiełbasa, gotowane serca, coś co mocno pachnie, może też jakieś wędzone mięso? Najgorzej jest jeśli jest on tak przestraszony, że nawet takeigo jedzenia nie tknie... Ale spróbuj. Jeśli uda się dojść do takiego etapu, że będzie chodził po domu żeby szukać jedzenia, będzie już dobrze. Wtedy możesz spróbować wziąć do ręki garść tych najfajniejszych smakołyków, kucnąć niedaleko psa, bokiem do niego i poczekać spokojnie, nic nie mówiąc, aż sam podejdzie. Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

przede wszystkim potrzeba wam czasu i cierpliwości, nic na siłę...

musi się oswoić z tobą i nowym otoczeniem, pomysł ze smakołykami porozrzucanymi po domu jest dobry, ale pamiętaj na początku nawet jak zacznie węszyć i je zjadać daj mu spokój niech pozna mieszkanie, nie narzucaj mu się... życzę powodzenia, trzymam kciuki, wiem jak to jest potrzebne - moja Dora po przeszło 2 latach pobytu u nas nadal odruchowo odsuwa się np. na widok noża w ręku. więc cierpliwości :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...