Jump to content
Dogomania

Agresja u spaniela. Jak sobie z nia radzic.


charminggirl

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam :)

Dlugo mnie nie bylo, bo mam dostep do internetu na razie tylko w pracy.

Zofio poprzedni wlasciciele, chyba nie nauczyli go niczego, nie potrafi nawet usiasc ani podac lapy.
Razem z mezem staramy ie go jakos podszkolic :) Robi postepy, lecz nie wiem dlaczego wiecej slucha meza niz mnie :shake: , moze dlatego ze ma nizszy glos.

Jesli chodzi o psy mysliwskie, to mam setera irlandzkiego (a wlasciwie mialam, bo od 2 tyg. mieszkam sama a to pies mamy :P). Tez dlugo musielismy nad nim pracowac, nie dac sie zwiesc pieknym oczom :)

Ja takze myslalam nad zastawieniem wejscia za kanape, myslicie ze to dobry pomysl??

Dzis rano Toffi ukradl chusteczke higieniczna i polecial z nia za tapczan, kazalam mu ja oddac, lecz balam sie wlozyc tam reke zeby ja wyjac. Strasznie warczal.
Wypuscil ja z pyska, i wyjelam ja dopiero jak stamtad wyszedl.

Ja mieszkam 30 km od Poznania, w strone Jarocina.
Jest to male miasteczko, Środa Wlkp.

Link to comment
Share on other sites

Acha,
moja mama rowniez miala spaniela, zlota suke, lecz jeszcze zanim sie urodzilam. To byl wspanialy pies dobrze ulozony, zlota medalistka.

Nawet miala szczeniaki rodowodowe (chyba tylko raz, wiec nie wiem jak to dziala, czy to byla taka mala chodowla, czy nie :))

Mama opowiadala mi, ze byla wlasnie strasznym zlodziejaszkiem i tez zdazalo jej sie warczec gdy kazala jej oddac to co ukradla.

Do tego byla strasznie zazdrosna o mnie, nawet do tego stopnia ze chciala przegryzc szczebelki od lozeczka.

Wiem ze to byl pies z jednej z najlepszychc hodowli w poznaniu, ktora istnieje do dzis i cieszy sie dobra reputacja.

Dochodze do wniosku, ze nie wiem co tym spanielom w glowie siedzi, ale mam nadzieje, ze jeszcze nie jest za pozno, aby moj Toffi dal sie wyszkolic ;)

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze cos mi sie przypomnialo, ze Tofii ma chyba duzy poped seksualny, bo napastuje kanape zwlaszcza w nocy i gdy daje mu za to bure to tez warczy albo nawet szczeka.

W ogole mam wrazenie ze w nocy jest bardziej agresywny, dlatego gdy slysze lub widze ze cos broi, to zapalam swiatlo, zeby do niego mowic, zeby widzial kto i skad do niego przemawia :p

Link to comment
Share on other sites

[quote]Mama opowiadala mi, ze byla wlasnie strasznym zlodziejaszkiem i tez zdazalo jej sie warczec gdy kazala jej oddac to co ukradla.

Do tego byla strasznie zazdrosna o mnie, nawet do tego stopnia ze chciala przegryzc szczebelki od lozeczka.[/quote]

No własnie, o tym z Berkiem cały czas mówimy.

Ale powiinaś sie zastanowić nad kastracją, o widze ze kanapa zaczyna być jego obsesja

Link to comment
Share on other sites

No wlsasnie, to chyba juz obsesja.
Gleboko mysle nad ta kastracja, przeciez to w koncu nic strasznego.

Nie wiem czy dobrze zrobilam, ale wczoraj przed spaniem wysunelam kanape, tak ze teraz miedzy nia a sciana zrobilo sie swobodne przejscie.

qrcze moj facet pomalu traci cierpliwosc, ale wciaz mu tlumacze ze da sie go ulozyc, tylko szkoda ze nie wiem w jaki sposob. Wczoraj Toffi zrobil demolke w domu, a gdy maz wrocil z pracy ten juz od progu na niego warczal:shake: .

Jak odsunelam kanape to chodzil chyba w kolko jakies piec razy, ciagle warczac, nie pozwalal sie do siebie zblizyc wiec dalismy mu spokoj.

Ciekawe co bedzie dzis na mnie czekac...

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Kastracja przy nadpobudliwosci na tle hormonalnym - na pewno wskazana, Mniej bialkowe zarcie, wiecej ruchu i zmeczenia praca. Czyli codziennie najpierw na smyczy czy na lince, w domu tez, treningi, treningi treningi, nagradzanie prawidlowych zachowan.
On moze nie chciec oddac swojej zdobyczy - nie jestes dla niego na pewno jeszcze szefem, nie wie, ze po oddaniu zdobyczy moze byc lepsza nagroda.
Moze bodaj raz w tygodniu dojechac z psem na jakies zajecia z trenerem w Poznaniu? Nie znam tamtejszych szkolek, popytaj na forum.
Jesli robi demolki - moze nauczyc pozostawania w domowym kojcu?

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote]Jak odsunelam kanape to chodzil chyba w kolko jakies piec razy, ciagle warczac, nie pozwalal sie do siebie zblizyc wiec dalismy mu spokoj.[/quote]
Jeszcze trochę a nauczy Was chodzić po ścianach:mad: .
Musicie od razu wprowadzic jasne zasady. I od razu kastracja. U psa to akurat szybki i mało ingerencyjny zabieg w porównaniu do sterylki.
I póki co klateczka, jak Was nie ma. A na kanapie moze spóbujcie połozyc jakąś szeleszczaca folie. moze go to odstraszy, mała szansa ale zawsze szansa. I tak jak Zosia radzi, chociaz na indywidulane lekcje. Bo jeszcze trochę a bedziecie wieźniami we własnym domu

Link to comment
Share on other sites

Ok, w takim razie dzwonie do mojego weta (juz u niego bylam od razu jak przywiozlam Toffiego, bo obecnie ma zapelenie ucha).

Co do kojca, hmm... to moglo by byc rozwiazanie.

Szkolki moze poszukam w internecie.
Acha, no wlasnie mialam o to zapytac,
wiem ze poprzedni wlasciciele w ogole nie spuszczali go ze smyczy... Ja chodze z nim na dluzsze spacery, ale wolalabym aby sie wybiegal, tym bardziej ze mieszkam w malej miescinie i na prawde sa miejsca gdzie moglby pohasac. Ale tu wlasnie mam problem, bo nie wiem co bedzie gdy go spuszcze ze smyczy, czy do mnie wroci. A jak ucieknie??:shake:

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Nie, to jakas nadczynnosc przewodu pokarmowego - albo na zarcie suche tak reaguje??? Ale o to lepiej pytaj weta.

Swietna zabawa dla psa jest np uwiazanie plastikowej butelki, zabawki, pilki, gryzaka do konca linki nawet 5-10 metrowej. Drugi koniec linki jest uwiazany do obrozy. Wtedy jedna reka kontrolujes zabawke i psa i sprawiasz, ze zabawka mu ucieka, niech goni. A jak zlapie , mozna go linka dociagnac do siebie, wymienic "zdobycz" na smakola lub druga zabawke i dalej to samo. a jak nie umiesz odebrac - niech niesie zabawke w dziobie i biega razem z nia az do domu. Wtedy na pewno na miche wymienisz. I taka gonitwa, az pies sie bedzie podpierac uszami ze zmeczenia. Dobry spaniel to zmeczony spaniel...

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Swietnie, dziekuje :) za pomysl z zabawa, zauwazylam ze on bardzo lubi bawic sie pustymi butelkami :eviltong:

Z tego co wiem poprzedni wlasciciele dawali mu tylko sucha karme raz dziennie, od rana, taka dawke jaka przypadala na takiego psa.

Ja na razie daje mu tak samo, nie wiem czy zmieniac jego nawyki zywieniowe??

Tez wydawalo mi sie ze chyba nie powinien az tyle sie wyprozniac, chyba musze przelozyc wizyte u weta na wczesniejszy termin bo mam isc dopiero za tydz. na kontrole z jego uchem. Tak apropos to zakraplanie to straszna sprawa, tym bardziej ze Toffi bardzo warczy i sie wyrywa... ale dajemy rade :lol: W koncu to wszystko dla jego dobra.

Link to comment
Share on other sites

W sklepach alpinistycznych, w marketach takich jak praktiker. Tasma jest najlepsza bo sie nie zachacza tak jak sznurek.
A jaka karmę mu dajesz i ile razy dziennie? Czy zostawiasz mu w misce aby miał przez cały dzień? Jakie sa te kupki? Normalne czy rzadkie?

Link to comment
Share on other sites

Toffi ponoc dostawal Frolic, ale ja mu daje Purine Dog Chow z jagniecina.
Dostaje raz dziennie ok.260 gram tak jak dostawal u poprzednich wlascicieli. Nie je tego na raz tylko dochodzi do miski.

Kupy sa normalne, nie ma problemu z ich wydalaniem, jesli np. na jednym spacerze robi 2 to ta druga jest luzniejsza, ale juz przy nastepnym wyjsciu jes normalna.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Nie ma tak dobrze zeby pies dochodzil do miski kiedy chce!!!! Bo to najkrotszy sposob do przekonania kundla, ze jesc to mu miska daje, a Ciebie mozna i trzeba od miski odganiac!!!!
Czesc jedzenia z reki, w misce tyle, zeby zjadl do konca. Ja kazdego doroslego psa karmie co najmniej dwa razy dziennie, uwazam, ze tak zdrowiej. Przed podaniem michy - przywolanie psa, ma usiasc, i dopiero jak moment odczeka - dajesz miske. Jak zje - celowo daj za malo - to do pustej miski cos dokladasz reka.
A jak psa nagradzac za kazde prawidlowe zachowanie, to niech trenerka powie. Ale konieczna dluga linka na spacerku, smakole zabrane - co pies podejdzie - imie, pochwala, smakol. Itd, itp. Smakol przed wyjsciem po zapieciu linki, niech to dobrze kojarzy. Druga krotka smycz z karabinkiem - i ta druga krotka smycz zapinana i odpinana dodatkowo dziesiec razy na spacerze, choc psa masz na lince dlugiej caly czas! Niech sie nauczy, ze mimo odpiecia smyczy nie ma ucieczki. Ze odpinanie karabinka to nie znaczy biegaj, gdzie chcesz. Przed kazda zabawa - siad, smakol, zabawa, itd, itp..... Cierpliwosci.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Wlasnie z tym siadaniem jest problem. Jak na razie je mi z reki. To jak proponujesz Zofio dawac jedzonko?? Rano i popoludniu??

Wczoraj chcialam mu dac przysmaczek, kazalam usiasc- i nic, naciskalam na zadek mowiac siad- i nic, skonczylo sie na jego warczeniu i sztywnych lapach. W koncu nie dostal nic.. ehh:shake:

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

A po co naciskac na zadek???? Albo wyczekaj, az sam z siebie siada i wtedy pochwala,smakol, a dopiero po wielu takich sytuacjach komenda, pochwala, smakol, albo smakol w rece lekko nad glowa psa i lekko w tyl, aby podazajac wzrokiem i nosem za nim sam usiadl = pochwala, smakol, a jak reaguje na ruch reki, to siad, pochwala smakol, a potem po dluuuuugim czasie samo siad, pochwala, smakol.
Jesli nikt z psem nie pracowal - a na to wyglada - to trzeba sie pomeczyc, przeciez on nie rozumie znaczenia slowa siad. A jak zrozumie, ze z pozycji stoj na siad trzeba usiasc, to dalej nie bedzie rozumial, ze z waruj siad to tez siad:-)) A jak zrozumie w domu, to jeszcze nie uogolni na sytuacje na spacerze. A jak mowisz siad - i pies nie wykona - to pies uczy sie, ze to slowo kojarzy sie z przykra, niepojeta sytuacja, do bani taka robota...
Ej, przydalby Ci sie - oprocz lekcji - jakis poradnik szkolenia.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...