Jump to content
Dogomania

Znalazłam/em zwłoki psa. Jak się zachować?


Soshka

Recommended Posts

Nie udało mi się znaleźć podobnego wątku, ale jeśli już jest to przepraszam i bardzo proszę o usunięcie/wskazówkę.

Wielu osobom podczas spaceru czy wycieczki zdarza się napotkać właśnie takie smutne znalezisko: martwego psa. Oczywiście, jeśli coś wskazuje na to, że pies został zabity, trzeba zawiadomić policję. A w innych przypadkach? Zwłoki są niebezpieczne pod względem mikrobiologicznym i nie powinny leżeć "gdzie bądź". A poza tym jakoś tak smutno... nie chcę uczłowieczać psów, ale nieswojo czuję się na myśl o najlepszym przyjacielu leżącym w worku pod drzewem.

Na pewno w mieście psa zabitego przez np. samochód (albo innego zwierzaka) może zabrać Straż Miejska lub MPO do tzw. utylizacji. A w lesie? Zwłaszcza, jeśli z ciała zostało niewiele więcej niż kości? Przyjść nazajutrz z saperką i pochować jak należy?

Wasze doświadczenia, rady?

Dzisiaj, bawiąc się z mężem w geocaching natrafiłam na zetlały worek juchtowy, w środku coś, co kiedyś było psem średniej wielkości - został szkielet i trochę futerka. Może to ofiara mordu sprzed paru lat, może wypadku, może nagłej choroby? Nie chcę tego tak zostawić, ale mam wątpliwości jak się zachować. Szkoda, że istnieją podwójne standardy dla psów i ludzi. Gdyby to był człowiek zadzwoniłabym na policję i po sprawie, a tak?

:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...