Jump to content
Dogomania

Czarny na Podpalanym - Mój Bohun!


MilczeQ

Recommended Posts

[CENTER]Czas na tego małego urwisa, który świętuje niedługo 4 miesiące. :multi:


[IMG]http://img708.imageshack.us/img708/8524/p1060340p.jpg[/IMG]Oto ten mały Gończak - tak ruchliwy, tak diabelski i tak podpalany...
Kocha... jeść. :lol:
Mimo to woli zabawę!
[B]Mam problem z imageshack'iem, gdzie po przesłaniu zdjęcia kolejnego przesłać [U]nie mogę.
*czyli[/U] zdjęcie wkrótce...* :-(

Zapraszam do oglądania galerii i bloga!
[URL]http://czarny-na-podpalanym.blogspot.com/[/URL]
[/B]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[B]Witajcie ponownie![/B]
Bohun niedawno został zarejestrowany na stronę psy.elk.pl! Zapraszamy na profil: [url]http://bohun8.psy.elk.pl/[/url]
A oto zdjęcia z zabawy w sylwestra (nie można go uchwycić, urwisek ;) ):
[IMG]http://img69.imageshack.us/img69/3/bohunpodczaszabawy.png[/IMG]
[IMG]http://img715.imageshack.us/img715/2984/p1060343w.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='#Etna#']Witam sie:)
A może więcej zdjęc?
Piesek jest śliczny:cool3: z jakiej hodowli pochodzi?
Ostatnio bardzo mnie interesuje pies tej rasy ale rzadko ktokolwiek
z właścicieli takiego cuda odwiedza dogomanie...[/QUOTE]
Witaj #Etna#! :)
Więcej? Oczywiście :)
Dziękuję. Cóż, może to nie jest jakaś hodowla z wystawami, nazwą, etc. Jest to hodowla Gończych w Kaliszu w Starych Prażuchach. Jest tam pan, który miał pięć miotów tej rasy i są one całkowicie czyste ;)
Ja właśnie z ogromną chęcią odwiedzam dogomanię!

A co do zdjęć, proszę, oto dwa kolejne:
[IMG]http://img196.imageshack.us/img196/148/p1060331m.jpg[/IMG]
[IMG]http://img542.imageshack.us/img542/1231/p1060383k.jpg[/IMG]
A co do rasy, jest to świetna rasa, aczkolwiek bywa, że bardzo dominująca. Jest to mój pierwszy pies i jakoś sobie radzimy, mimo to, że strasznie lubi dominować i stawiać na swoim ^^

Link to comment
Share on other sites

Witamy Bohuna. Coś o rodzicach napisz, polują? Co chcesz robić z psiakiem, bo gończy nie nadaje się na kanapę, chyba że po intensywnej pracy, to zalegnie i na pół dnia. No i dlaczego akurat ta rasa? I to jeszcze z pseudohodowli, nie bałaś się? Widziałaś rodziców? Ja mam fioła na punkcie gończych, i im więcej wiem, tym bardziej mam świadomość że ta rasa to wyzwanie, że zmienia życie, albo je dokumentnie utruje!
[QUOTE]Ostatnio bardzo mnie interesuje pies tej rasy[/QUOTE]
Polecam zielone forum gończakowe, tam wszystkiego się dowiesz, nawet tego, czego nie chcesz. Śledzenie codziennego życia tych psów najlepiej uświadamia w kwestii rasy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nuleczka']Witamy Bohuna. Coś o rodzicach napisz, polują? Co chcesz robić z psiakiem, bo gończy nie nadaje się na kanapę, chyba że po intensywnej pracy, to zalegnie i na pół dnia. No i dlaczego akurat ta rasa? I to jeszcze z pseudohodowli, nie bałaś się? Widziałaś rodziców? Ja mam fioła na punkcie gończych, i im więcej wiem, tym bardziej mam świadomość że ta rasa to wyzwanie, że zmienia życie, albo je dokumentnie utruje!

Polecam zielone forum gończakowe, tam wszystkiego się dowiesz, nawet tego, czego nie chcesz. Śledzenie codziennego życia tych psów najlepiej uświadamia w kwestii rasy[/QUOTE]

Rodzice zdrowi, wszystko tam dobrze się układa. I to z pewnością nie pseudo-hodowla.
Nie wiedziałam, że każda hodowla musi mieć papiery i nazwę, huh, mój błąd...

Link to comment
Share on other sites

Polecam poczytać o hodowlach i pseudo(niezarejestrowana w ZK, sprzedające kundle, czyli psy o nieudokumentowanym pochodzeniu). Sprzedawanie psów bez rodowodów jest od tego roku nielegalne. Więc wedle prawa kupiłaś kundla. Jest wiele ciekawych artykułów mówiących o historii gończego, o odtwarzaniu rasy (księga wstępna jest wciąż otwarta), o znaczeniu połączeń hodowlanych, o celach hodowli. Poza tym to psy o dość poważnych problemach charakterologicznych, o czym głośno się nie mówi, a nieprzemyślany miot nie wnosi nic ważnego do rasy a tylko zapełni kieszeń sprzedającego. Na każdej wystawie rozmawiam z właścicielami i hodowcami gończych, widzę jak psy się zachowują w sytacji stresowej, mogę z psami nawiązać kontakt i to sobie cenię najbardziej w zarejestrowanych hodowlach.
Tak czy inaczej masz już psiaka. Pracuj z nim jak najwięcej, już od teraz, bo to zaowocuje. Największy nacisk połóż na socjalizację z ludźmi i psami, bo tu może się pojawić problem po osiągnięciu dojrzałości przez psa.
Chciałaś czy nie masz mój wywód, wybacz mnie, zafiksowanej na gończych. Czekam na zdjęcia i relację z codzienności z gończym

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nuleczka']Polecam poczytać o hodowlach i pseudo(niezarejestrowana w ZK, sprzedające kundle, czyli psy o nieudokumentowanym pochodzeniu). Sprzedawanie psów bez rodowodów jest od tego roku nielegalne. Więc wedle prawa kupiłaś kundla. Jest wiele ciekawych artykułów mówiących o historii gończego, o odtwarzaniu rasy (księga wstępna jest wciąż otwarta), o znaczeniu połączeń hodowlanych, o celach hodowli. Poza tym to psy o dość poważnych problemach charakterologicznych, o czym głośno się nie mówi, a nieprzemyślany miot nie wnosi nic ważnego do rasy a tylko zapełni kieszeń sprzedającego. Na każdej wystawie rozmawiam z właścicielami i hodowcami gończych, widzę jak psy się zachowują w sytacji stresowej, mogę z psami nawiązać kontakt i to sobie cenię najbardziej w zarejestrowanych hodowlach.
Tak czy inaczej masz już psiaka. Pracuj z nim jak najwięcej, już od teraz, bo to zaowocuje. Największy nacisk połóż na socjalizację z ludźmi i psami, bo tu może się pojawić problem po osiągnięciu dojrzałości przez psa.
Chciałaś czy nie masz mój wywód, wybacz mnie, zafiksowanej na gończych. Czekam na zdjęcia i relację z codzienności z gończym[/QUOTE]


Oj nie, nie, nie. Bohun to nie jest żaden, zaznaczam, ŻADEN kundel. Mam pewność, iż jest to pies rasowy i proszę nie zaprzeczać. Byłam przy zakupie i wiem, jak to wyglądało. Nie miło jest słyszeć o własnym psie "kundel", to dość przykre, nie uważasz (mogę na Ty?)? Trochę to dziwne, nie będę na psa i jego rodowód płaciła tysiące i powyżej, a i tak na wystawy żadne nie będę chodzić. Nie przesadzamy tutaj troszkę?

Ćwiczymy z nim ciągle. Do ludzi jest nieufny, a najbardziej, kiedy od razu lecą z rękami i głaskaniem. Najpierw musi powąchać, potem dopiero da się pogłaskać. Przyjrzy się, obwącha, zapozna... a z psami bawi się jak najchętniej.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Nie miło jest słyszeć o własnym psie "kundel", to dość przykre, nie uważasz[/QUOTE]
nie uważam
[QUOTE]mogę na Ty[/QUOTE]
jasne!
[QUOTE]Nie przesadzamy tutaj troszkę?[/QUOTE]
ani odrobinę
No ale żeby wątek Bohuna nie stał się polem bitwy i próbami przeciągnięcia kogoś;) na ciemną stronę mocy:mad: to ja już skończę. Jeśli będziesz chciała podyskutować to wiesz gdzie mnie szukać.
[QUOTE]Ćwiczymy z nim ciągle.[/QUOTE]
i o to chodzi
Tylko pokaż nam tego przystojniaka, bo z tego co widzę ma cudny łeb, samczy, jak to mądrzy ludzie mówią. Ciekawa jestem jaką ma budowę, czy jest z gigantów,
[QUOTE]i tak na wystawy żadne nie będę chodzić[/QUOTE]
aj z tym to pojechałaś, ring gończych jest najpiękniejszy ze wszystkich, nic tylko je wszystkie wycałować! Najchętniej zabrałabym całą stawkę do domu!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nuleczka']nie uważam

jasne!

ani odrobinę
No ale żeby wątek Bohuna nie stał się polem bitwy i próbami przeciągnięcia kogoś;) na ciemną stronę mocy:mad: to ja już skończę. Jeśli będziesz chciała podyskutować to wiesz gdzie mnie szukać.

i o to chodzi
Tylko pokaż nam tego przystojniaka, bo z tego co widzę ma cudny łeb, samczy, jak to mądrzy ludzie mówią. Ciekawa jestem jaką ma budowę, czy jest z gigantów,

aj z tym to pojechałaś, ring gończych jest najpiękniejszy ze wszystkich, nic tylko je wszystkie wycałować! Najchętniej zabrałabym całą stawkę do domu![/QUOTE]

Gończe, racja, piękne psy... ale na wystawy nie chcę chodzić. I dziękuję za pochwalenie Bohuna. Niedługo dodam zdjęcia z tresury itp.

Link to comment
Share on other sites

Psa dostałem od ojca. Jestem myśliwym. Wcześniej miałem Jagteriera ale odszedł do Św. Huberta. Gończego nie miałem nigdy i nie wiem jak się za niego zabrać na razie chodzimy na spacery.
Wcześniej widziałem kilka Gończych jak pracują na tropie (mój jagterrier miał z tym problem) i jak radzą sobie z dzikiem.
Szukam kontaktu z kolegami/koleżankami którzy mają doświadczenie z tą rasą.

Edited by szukajacynocy
Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Szukam kontaktu z kolegami/koleżankami którzy mają doświadczenie z tą rasą. [/QUOTE]
polskigonczy.pl tam jest wszystko co można chcieć wiedzieć o gończych, mnóstwo osób polujących z gończymi, mnóstwo hodowców, ogólnie gończo zakręceni ludzie. Masz pierwszego dzikarza Rzeczypospolitej, gratuluje! Jak pracowałeś z jagiem, to będziesz też potrafił z gończym, o niebo prostszy pies w obsłudze no i ta pasja! Z włóczką można ze szczeniorem popracować, potem zagroda. Ach co to są za psy! Chętnie poczytałabym o waszej współpracy, wątek macie gdzieś?
MilczeQ poprosimy zdjęcia, co u was słychać?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='szukajacynocy']Witam
Czy polujecie z nim?
Ja też mam Gończego Polskiego. Planuję z nim polować.[/QUOTE]

Witam, szukajacynocy. :)
Polować nie polujemy, nie jesteśmy myśliwymi, ale sam w sobie rzuca się na różne stworzenia jak dziki czy ptaki z chęcią rozszarpania z tego, co widzę. Silniacha z niego.
Ostatnio siedzimy w Świnoujściu i dzisiaj spotkaliśmy się z jego bratem, ale jedyne, co tam zaszło, to walka. Psy na siebie warczały a najwięcej braciszek, ale na szczęście nie doszło do większej bójki. Niedługo, po powrocie, dodam zdjęcia z pobytu w Świnoujściu i zabaw na plaży. ;) Całą sylwetkę ujrzycie. ^^

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...