Jump to content
Dogomania

Jak wygląda OGAR-kto chce zobaczyć?


Poświata

Recommended Posts

  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poświatka jest przepiękna :angel: . Cały czas mnie serce boli...że ta rasa jest w naszym kraju tak niedoceniana :evilbat: ...cudze chwalicie, swojego nie znacie...smutne :cry:

A wczoraj znowu na spacerze z ogórkową, zaczepiła mnie jedna pani, pytając ( jak zwykle zresztą) co to za mieszaniec?

Link to comment
Share on other sites

Najgorsza jest ludzka nieświadomość. Wszyscy uważają, że jak rasa myśliwska to nie nadaje się do domu jako pies rodzinny. Poza tym z historią też u nas na bakier. Jeden facet mi kiedyś powiedział, że skoro nie ma dworów szlacheckich to i nie ma ogarów. Nic bardziej błędnego. Ogary nie mieszkały przecież w psiarniach, tylko jak najbardziej przy właścicielu, grzały się przy kominkach. Pojęcie "sfora" nie oznacza wielkiej grupy psów - a jedynie 2 sztuki. Wyrażenie, że ogary żyły w sforach oznacza, że żyły parami.

Ciekawe tylko czemu tyle jest np. labradorów, goldenów i jamników.

Przecież to też rasy myśliwskie!!!!!!!!! i tylko ułamek procenta bierze udział w konkursach myśliwskich, reszta to psy kanapowe.

Ludzie.... OGAR nie musi być psem użytkowym. Może ale nie musi. I jego użytkowość nie wiąże się wcale z tym, że trzeba kupić strzelbę, latać po lasach i strzelać do zwierzyny. Właściciele z psami mogą brać udział w konkursach psów tropiących, organizowanych przez cały rok i w całej Polsce, i traktować to sportowo jako hobby. Jedni uprawiają agillity inni tropią zapamiętale. I też się dobrze bawią.

03_06_29D_w_kwiatachX.thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Najgorsza jest ludzka nieświadomość. Wszyscy uważają, że jak rasa myśliwska to nie nadaje się do domu jako pies rodzinny. Poza tym z historią też u nas na bakier. Jeden facet mi kiedyś powiedział, że skoro nie ma dworów szlacheckich to i nie ma ogarów...

I to mnie też irytuje :fadein: i o tym własnie napisałam...o nieświadomości ( niewiedzy). A najgorsze ze wszystkiego jest to, że ( biorąc pod uwagę całe wieki naszej historii i splecioną z tym historię Ogara Pl) te psy powinny być ze wszech miar w Polsce hołubione i promowane...a tu...mieszaniec...i to nie pierwszy raz... :cry:

A zdjątka powyżej; sama słodycz ( bo Ogarki/ogórki takie są :P )

Link to comment
Share on other sites

Sprawa emblematu już nie aktualna, męczyłam się przez godzinę ale udało mi sie zrobić emblemat własny.

pa, pa buziaki

Nic by mi to nie wadziło/ w końcu jesteśmy tutaj ,,sforą" nie ?:wink:

Napisz mi proszę na pv jak zamieszcza się fotki ( widzę, że to opanowałaś :D ), to dorzucę i ja dwa ,,świerze" ogóreczki :angel:

Link to comment
Share on other sites

o cześć, dzięki za komplement.

Nareszcie nowa twarz, bo już myślałam, że nikt tu nie zagląda.

Zrobiło się bardzo kameralnie ja i Bea100, aż do z(a)nudzenia.

Mami, czy Raisa jest twoja, bo emblemacik jakiś mylący. Osobiście bardziej podoba mi się ten biało-czarny diabełek.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...