Jump to content
Dogomania

Pomoc dla kotów pod opieką Praksedy: bezdomnych i na DT


ewick73

Recommended Posts

Kochani, zakładam ten wątek ponieważ będę wystawiała fanty na bazarku z przeznaczeniem dla bezdomnych kotów, którymi opiekuje się Prakseda (forum.miau.pl)
Pomoc również dla kotów przebywających u niej na DT - pieniądze na karmę, leczenie, odrobaczanie itp.

W tej chwili mam kilka fantów, które otrzymałam od boni z forum.miau.pl i w tym jest kilka rzeczy typowo psich, za nic nie mogłam ich sprzedać na miau ;)

[B]Prakseda będzie tu potwierdzać wpłaty i pewnie choć trochę od czasu do czasu napisze. [/B]

Tymczasem wklejam zapoznawczy post z jej wątku na forum.miau.pl
[B][URL="http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=131307&start=0"]Kot w każdej szafie - prośba o DT dla kociąt (str 15)[/URL][/B]

[quote name='"Prakseda"']Po sześciu latach bytności na forum dojrzałam do tego by założyć własny wątek.
I prawdę mówiąc nie wiem od czego zacząć. Powiecie pewnie, od początku.

A więc, dawno, dawno temu dostałam od brata „pod choinkę” kotkę. Kociątko miało być lekarstwem na depresję, spowodowaną utratą najbliższych. Okazało się nie tylko najcudowniejszym lekarstwem, ale całym moim światem, zapoczątkowało nowy etap w moim życiu i nadało mu sens. Kicia (bo tak prozaicznie miała na imię), przez kilkanaście kolejnych lat była moją największą przyjaciółką, moim słońcem, moją miłością, lekiem na zło tego świata.Odeszła dwa lata temu, 20 września mój świat runął po raz drugi.
Zawsze kochałam koty, ale nie miałam wyobrażenia, że związek człowieka z kotem, może być tak niesamowity, taki niewypowiedzianie silny, tak wybuchowo uczuciowy.
Miałam zawsze wrażenie, że Kicia jest którąś bliską mi duszą zamkniętą w kocim futerku. Rozumiałyśmy się bez słów – spojrzenie, gest, mimika i wszystko jasne. Zawsze znała mój nastrój, potrafiła złagodzić ból duszy i ciała, potrafiła czynić cuda.Miała tak silną osobowość, że nigdy nie używając pazurów umiała wyegzekwować szacunek wszystkich później pojawiających się u mnie kotów, rezydentów i tymczasów.
Wiele mówi się o niezależności kotów. W jej przypadku było inaczej, byłyśmy od siebie uzależnione jak od narkotyku. Jak ją dostałam, postanowiłam, że ten kot nie będzie więźniem domu. Brałam ją wszędzie, gdzie to było możliwe, gdzie byłą mile widziana - z wizytami do przyjaciół, na weekendowe wypady, na święta do rodziny. Jeździła ze mną samochodem (wtedy miałam), wyglądając sobie oknem oparta łapkami o szybę. W autobusach i tramwajach trzymana po prostu na rękach (w szelkach) lub w otwartej torbie, budziła podziw swym godnym i przyjaznym dla ludzi zachowaniem i spokojem. W każdej z tych sytuacji nie odstępowała mnie na pół kroku. Nasza droga była zawsze tą samą drogą.
Zmieniło się wszystko, od kiedy jej zabrakło. Zawsze jednak będzie królową w moim domu, zawsze w nim obecna, zawsze wyczuwalna gdzieś w eterze.

Od Kici wszystko się zaczęło.
Pysiek, to jedyny kot wzięty przeze mnie planowo. Po roku od momentu jak posiadłyśmy się nawzajem z Kicią, dojrzałam do tego, by zafundować jej również towarzystwo w ramach jej gatunku. Ponieważ w schronisku nie było w tamtym momencie żadnego małego kociaka, udałam się do naszego weta po pomoc w adopcji. Dostałam kontakt. Po tygodniu pojechałam z koszyczkiem na warszawską Starówkę, do domu pewnych artystów-filmowców opiekujących się kotami bezdomnymi. Pan Jerzy odłowił mi jednego z dokarmianych, jeszcze półdzikich maluszków. To właśnie Pysio zagościł w naszym domu.Kicia pokochała go od pierwszego wejrzenia, a mały uznał ją za matkę. I tak stanowili miłującą się, nierozerwalną parę aż do dnia śmierci Kićki. Teraz Pysiek, już starszy pan, podupadł na zdrowiu. Wciąż tęskni, nie ma w kogo wtulić noska. Innych kotów nie uznaje. Wciąż liże się nerwowo.Więcej niż wcześniej przychodzi do mnie na pieszczoty, po pociechę.

Jednak moje kociarstwo tak naprawdę zaczęło się od Meli. To Melania była pierwszym kotem przygarniętym w celu ratowania jej życia. Melusię zobaczyłam na jednym z podwórek na trasie do kliniki. Zauważyłam, że coś kicając ucieka przed wielkim psem. Ledwie umknęło. Zająć w mieście??? Kiedy odgoniłam psa od kontenera śmieciowego zobaczyłam kota bez łapki i ogona. Łapka była już przygojona, kikut zakończony strupem, w ogonku za to martwica. Melusia dała się wziąć na ręce, zanieść do lecznicy. Po operacji zamieszkała u nas jako trzeci kot. W domu od razu poczuła się jak u siebie. Pierwszej nocy wpakowała się do legowiska Kici i Pyśka. One zdziwione i osłupiałe, przesiedziały noc przed legowiskiem wgapione w intruza.
Po wzięciu Melusi wyczuliłam się już na obecność okolicznych kotów. Zaczęłam tak naprawdę patrzeć innymi, kocimi oczami na otaczający mnie świat. Dostrzegłam jak wiele kotów żywi się w śmietnikach, jak wiele jest głodnych, chorych, zmarzniętych, prześladowanych.
Wkrótce koty stały się treścią i sensem mojego życia. Zaczęłam karmić okoliczne koty. A z karmieniem wiązała się też pomoc innego rodzaju – sterylizacje, leczenie. Wtedy kocie nieszczęścia zaczęły pojawiać się w moim domu. Skutek wiecie jaki, stałam się domem – azylem, adopcyjnym domem tymczasowym, domem – szpitalem, domem – hospicjum (bo nie zabieram kotów zdrowych, radzących sobie, tylko te wymagające pomocy, a przecież nie zawsze da się kota uratować. Bo dożywają tu swoich dni staruszki, koty nieuleczanie chore.),. Stałam się typem kociego domu, o których różnie się mówi. Liczne zakocenie (niezależnie od tego, że jest rotacyjne) jest przez wielu źle postrzegane. Pisałam o tym w wątku „Nie rzucajcie kamieni......” Bardzo proszę, przeczytajcie.
[URL]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=74036&p=2971870&hilit=Nie+rzucajcie+kamieni#p2971870[/URL]
Kontynuując ten temat, dodam jeszcze, że nie ma sensu porównywanie opieki nad jednym czy dwoma kotami a stadem. O czym tu w ogóle mówimy. Dla tych drugich to jest sprawa, nie stosownej porcji głasków, tylko istnieć z jakąś nadzieją na lepsze jutro czy umrzeć samotnie, bez pomocy. (Co nie znaczy, że nie mają być i nie są pieszczone. To jasne.)
Zabieram tylko koty napotkane na swojej drodze (jest jeden wyjątek, kot wzięty od osoby z forum). Nie szukam na forach, w ogłoszeniach. Ponieważ karmię dziczki i obcuję z nimi na co dzień, więc widzę ich choroby, wypadki, itp. Bo czy istnieje konkretna recepta co zrobić w sytuacji, gdy np. widzę na terenie obiektu, w którym pracuję młodego osowiałego kota z cieknącą krwawą śliną (to był czerniak w jamie ustnej [‘]), albo otępiałego z bólu kociaka z ropiejącą raną na bioderku wielkości pięciozłotówki??? Zostawić??? Napisać na forum – niech ktoś coś zrobi!? (Pytania retoryczne.)
Nie chcę mieć wielu kotów. Wolałabym mieć trochę czasu dla siebie i siły na inne sprawy, czasem wyjechać gdziekolwiek. Ale też, nie mam prawa narzekać i odgrywać męczennicy, bo nikt mnie nie zmusza do tego co robię. Nigdy nie twierdziłam, że jest super, że doskonale sobie radzę. Staram się jednak, bardzo się staram.
Jasne, że bywają kryzysy a raczej kryzys permanentny, bo opieka nad dużą gromadą kotów (łącznie z tymi na zewnątrz) przerasta możliwości finansowe osoby o mniej jak przeciętnych dochodach. [Zaznaczę tylko, że utrata w pracy, która może przecież dotyczyć każdego (mnie dotknęła dwukrotnie w życiu), w moim przypadku nigdy nie oznaczała bezczynności. W tych okresach pracowałam nawet ciężęj, bo fizycznie. Byłam autentyczną „kobietą pracującą” (sprzątanie, pomoc przy remontach, opieka nad obłożnie chorymi, pomoc w sklepie, cieciową w teatrze, itd.).] Można poczytać na forum aluzje o tym, że ilość kotów powinna korespondować z możliwościami finansowymi. Myślę, że nikt, kto widzi kota w opresji, nie wyjmuje kalkulatora i po dokonaniu obliczeń, patrząc w oczy kotu, mówi: „ niestety zostajesz bez pomocy”. Pisałam już o tym, w wątku ”Nie rzucajcie kamieni”. Na forum prawie co trzeci wątek to prośba o wsparcie finansowe. Przecież o pomoc w ratowaniu czy leczeniu proszą tez osoby ratujące jednego kota. Bo przecież każdy może być w trudnej sytuacji. Bo robi coś spontanicznie na wyrost, bo od tego zależy życie kota. Potem stara się pozyskać fundusze. Dlaczego więc prośba o pomoc od zakoconych spotyka się ze złośliwymi uwagami. Pozyskiwanie funduszy to jedno z zadań np fundacji. I fundacji nikt nie zarzuca, że zabiega o sponsoring, że nie mając środków, podejmuje pewne działania, a potem publikuje swoje potrzeby. A przecież bywa też, że ktoś indywidualnie działa podobnie jak organizacje (prowadzi azyl, wyadoptowuje, leczy, sterylizuje), tyle, że „bez szyldu”. Tego kogoś, otaczają osobiście i wirtualnie ludzie o pięknych sercach, którzy bez pytań, bez warunków, bez podejrzeń wspierają go. I ramach tego łańcucha pomocy, razem te koty ratują. Czy to jest złe?
W tym miejscu składam gorące podziękowanie Wszystkim, który mnie wspierają, w taki czy inny sposób. O Was jeszcze będzie w oddzielnym poście.

Reasumując powiem nieskromnie, że przez kilkanaście lat opieki nad bezdomnymi kotami wysterylizowałam, wyadoptowałam, zapobiegłam śmierci, ulżyłam w cierpieniu, pomogłam odejść dziesiątkom kotów każdego roku. I to jest dla mnie ważne. I będę to robić dalej. Na znaczki się nie przerzucę. Jest mi absolutnie wszystko jedno jak mogę być nazwana – kolekcjonerka, zbieraczka, nawiedzona, owładnięta misją, psychopatka, koci anioł, wariatka, i co tam jeszcze.
Nie będę prowadzić dyskusji na ten temat, nie będę odpowiadać na prowokacyjne wypowiedzi. Nie chcę nic udowadniać. Chciałabym poprowadzić spokojnie wątek, bez agresji, nie obrażając nikogo, nie wdając się w konflikty. Osoby mi życzliwe zapraszam do czytania o moich podopiecznych, tych w domu i tych na zewnątrz.

Odnośnie tych na zewnątrz. Karmię:
- w pobliżu domu, okolice parku Morskie Oko, ul. Dolna
- o obecnej pracy, ul Wilanowska
- w dawnym miejscu pracy, Postępu/Marynarska
- na starym cmentarzu służewieckim, ul Fosa
- na ul. Fajansowej przy firmie kurierskiej (tam z pomocą AnielkiG i Magilainy dostarczam karmę ochronie.
- na cmentarzu Bródnowskim wspomagam karmienie przez pracowników cmentarza.

„Specjalizuję się” w robieniu kocich budek ze styropianu.. W sezonie jesienno-zimowym robię ich kilkadziesiąt.
Pomagam karmicielom urządzać inne kocie schronienia - adaptację piwnic, ocieplanie altanek działkowych, itp

Akcje łapankowo- sterylizacyjne to standard.

To tak tytułem przedstawienia się. cdn

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/32/1000544r.jpg/"][IMG]http://img32.imageshack.us/img32/6893/1000544r.th.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]


[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/853/1000548f.jpg/"][IMG]http://img853.imageshack.us/img853/1641/1000548f.th.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/109/1000473z.jpg/"][IMG]http://img109.imageshack.us/img109/768/1000473z.th.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/850/1000475w.jpg/"][IMG]http://img850.imageshack.us/img850/5645/1000475w.th.jpg[/IMG][/URL]

http://img812.imageshack.us/img812/5751/1000482v.th.jpg[/img][/url]

Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]//imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/846/1000500h.jpg/"][IMG=http://img846.imageshack.us/img846/6657/1000500h.th.jpg][/IMG][/URL]

Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/508/1000502e.jpg/"][IMG]http://img508.imageshack.us/img508/9280/1000502e.th.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/832/1000504u.jpg/"][IMG]http://img832.imageshack.us/img832/1893/1000504u.th.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/402/1000528zj.jpg/"][IMG]http://img402.imageshack.us/img402/5451/1000528zj.th.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]
Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/36/dscf6452o.jpg/"][IMG]http://img36.imageshack.us/img36/6200/dscf6452o.th.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/215/dscf6476d.jpg/"][IMG]http://img215.imageshack.us/img215/8958/dscf6476d.th.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/64/dscf6441b.jpg/"][IMG]http://img64.imageshack.us/img64/5192/dscf6441b.th.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]
Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/31/dscf6445mz.jpg/"][IMG]http://img31.imageshack.us/img31/4395/dscf6445mz.th.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/839/dscf6462.jpg/"][IMG]http://img839.imageshack.us/img839/1026/dscf6462.th.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/694/dscf6488t.jpg/"][IMG]http://img694.imageshack.us/img694/1416/dscf6488t.th.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/7/dscf6433f.jpg/"][IMG]http://img7.imageshack.us/img7/1656/dscf6433f.th.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/832/1000452uv.jpg/"][IMG]http://img832.imageshack.us/img832/6285/1000452uv.th.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/607/1000460.jpg/"][IMG]http://img607.imageshack.us/img607/6361/1000460.th.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/96/1000479g.jpg/"][IMG]http://img96.imageshack.us/img96/4505/1000479g.th.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/683/1000500d.jpg/"][IMG]http://img683.imageshack.us/img683/6562/1000500d.th.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/703/dscf6498r.jpg/"][IMG]http://img703.imageshack.us/img703/3646/dscf6498r.th.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/18/1000451v.jpg/"][IMG]http://img18.imageshack.us/img18/364/1000451v.th.jpg[/IMG][/URL][URL="http://imageshack.us/photo/my-images/844/dscf6514o.jpg/"][IMG]http://img844.imageshack.us/img844/7374/dscf6514o.th.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]

Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/594/1000482.jpg/"][IMG]http://img594.imageshack.us/img594/426/1000482.th.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL][/quote]

Link to comment
Share on other sites

Linki do bazarków:
[B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/219097-PSIE-PUSZKI-NA-KARM%C4%98-ksi%C4%85%C5%BCki-kosmetyczki-dla-kot%C3%B3w-Praksedy-i-Tofika-do-18.12.2011"]PSIE PUSZKI NA KARMĘ książki, kosmetyczki dla kotów Praksedy i Tofika do 18.12.2011[/URL][/B]

wspólny bazarek dla Tofika i kotów Praksedy, bo dochód ma być podzielony między nich, zgodnie z intencją boni, od której otrzymałam fanty.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

uff, udało się ! Na bazarku coś się ruszyło :)
sprzedałam wszystkie puszki :) połowa kwoty ze sprzedaży idzie właśnie dla kotów Praksedy!

mam na koncie na razie 5 zł za książkę
i 20 zł za puszki, czekam na wpłatę - będzie tego jeszcze 40 zł :)

szczegółowe rozliczenie jak już ta ostatnia wpłata wejdzie na moje konto i wtedy wyślę pieniądze do Praksedy

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Przepraszam, że tak długo nic nie pisałam.
Dziękuję Wam bardzo serdecznie. Przelew dotarł. Pomoc z Waszej strony przyszła w dobrym momencie. W czasie tych mrozów mogłam kupic lepszą, wartościową karmę dla tych biedaków-bezdomniaków, które mieszkają "pod chmurką". Tam, gdzie mogę dotrzeć, robię i stawiam im domki ze styropianu, ale przecież, to nie to samo, co ogrzewane pomieszczenie.
Dziękuję w imieniu dokarmianych kotów i własnym. Pozdrawiam Wszsytkich bardzo gorąco (wbrew pogodzie)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Mam kolejne bazarki dla kotów Praksedy (są również dla Tofika)

Wkleję tu bieżące rozliczenia, oczywiście tylko części "praksedowej"

[B]Bazarek nr 1[/B]
[B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/232308-PUDEŁKA-NA-KARMĘ-z-kotami-eleganckie-breloczki-torebki-kosmetyczki-do-16-x-g-20"]PUDEŁKA NA KARMĘ z kotami, eleganckie breloczki, torebki, kosmetyczki do 16.x g.20[/URL][/B]


[B]Zapłacone:[/B]

[COLOR=#0000ff][B]kupiła sharka[/B]
[/COLOR]4. Wiaderko z kotem buraskiem - [COLOR=#80BFFF][COLOR=#FF0000] 1x10 ZŁ [/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#0000ff]--------------
10 zł /2
5 zl Prakseda[/COLOR]

[COLOR=#0000ff][B]kupiła Agnieszka (moja bratowa)[/B]
[/COLOR]4. Wiaderko z kotem buraskiem - [COLOR=#80BFFF][COLOR=#FF0000] 1x10 ZŁ [/COLOR][/COLOR]
5. Podkładka pod kocią miskę[COLOR=#FF0000] - 1 x 5 zł[/COLOR]
7. Breloczek na klucze [COLOR=#FF0000] - 1x 3 zł[/COLOR]
[COLOR=#0000ff]--------------
18 zł /2
9 zl - Prakseda[/COLOR]

[COLOR=#0000ff][B]kupiła asiuniab
[/B][/COLOR]13a. Torebeczka z kotkami - 10 zł /2
[COLOR=#0000ff]--------------
5 zl - Prakseda[/COLOR]


[COLOR=#ff0000][B]Łącznie dla Praksedy 19zł[/B][/COLOR]

------------------------------------------------------------

[B]Czekam na wpłaty:[/B]
[B][COLOR=#0000ff]- kupiła ang[/COLOR][/B]
1. Wiaderko z kotem niebieskim rosyjskim - cena KUP TERAZ 10 ZŁ
2. Wiaderko z kociętami - cena KUP TERAZ 10 ZŁ[COLOR=#0000ff]
--------------
[/COLOR][COLOR=#ff0000]20 zł /2
10 zl Prakseda[/COLOR][COLOR=#0000ff]

[/COLOR][B][COLOR=#0000ff]kupiła Karolina Ł (FB)[/COLOR][/B][COLOR=#0000ff]
[/COLOR]3. Wiaderko z kotami abisyńskimi 3 sztuki x 10 ZŁ
[COLOR=#0000ff]--------------
[/COLOR][COLOR=#ff0000]30 zł /2
15 zl Prakseda[/COLOR]

[COLOR=#0000ff][B]kupiła [/B][/COLOR][COLOR=#0000ff][B]lalla
[/B][/COLOR][B]8. Breloczek PEDIGREE w pudełeczku - 1x 10zł[/B]
[COLOR=#0000ff]--------------
[/COLOR][COLOR=#ff0000]10 zł + wysyłka
5zł Tofik/5 zl Prakseda[/COLOR][COLOR=#0000ff]
[/COLOR][B]
Łącznie do wpłaty [/B]d[B]la Praksedy 30 zł[/B]*************************************************************************************************************
Bazarek nr 2
[B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/232303-111-fantów!-KSIĄŻKI-trochę-filmów-i-muzyki-do-15-października-g-20"]111 fantów! KSIĄŻKI, trochę filmów i muzyki do 15 października g. 20[/URL][/B]

[B]zapłacone[/B]

[COLOR=#0000ff]kupiła[B] beataf[/B]
[/COLOR]94. "Grzeczne dziewczynki zjadają wilka. Dlaczego kobiety wyrzekają się własnych potrzeb i uczuć" Renate Goekel [B]- [/B]8zł/2
------------
4 zł Prakseda

[COLOR=#0000ff][B]- kupiła [/B][B]DarkWater
[/B][/COLOR]90. "Daj mi" Irina Dieniezkina - 8zł / 2
------------
4 zł Prakseda

[COLOR=#0000ff][B]kupiła yucca
[/B][/COLOR][B]96. "[/B]Dotyk zła" Alex Kava[B] -[/B] 8zł/ 2
------------
4 zł Prakseda

------
razem wpłacono 12 zł

---------------------------------------

[COLOR=#800080][SIZE=3][B]do zapłaty[/B][/SIZE][/COLOR]

[COLOR=#0000ff][B]kupiła marsi66[/B][/COLOR]
116. "Bezpieczna przystań" Nicholas Sparks - 10 zł
117. "Meksykański ślub" Diana Palmer -10 zł
------------------------
20 zł /2
10 zł Prakseda)[COLOR=#ff0000]
[/COLOR]

[B][COLOR=#0000ff]kupiła ania/[/COLOR][/B]
[COLOR=#ff0000]"Lato w Toskanii" Elizabeth Adler - 10 zł
"Echo winy" Charlotte Link - 10 zł
[/COLOR]------------------------
20 zł /2
10 zł Prakseda


razem do wpłaty 20 zł[COLOR=#ff0000]
[/COLOR][COLOR=#ff0000]
[/COLOR]

Edited by ewick73
Link to comment
Share on other sites

Tak w skrócie
wpłaty:
z bazarku nr 1: 19 zł
z bazarku nr 2: 12zł
---------------------------
[B]razem mam na koncie 31 zł[/B]

[COLOR=#808080]czekam na wpłaty:
z bazarku nr 1: 30 zł
z bazarku nr 2: 20 zł
------------------------
[B]50 zł[/B][/COLOR][COLOR=#ff0000]

tym razem pieniądze będą przelane do fundatorki fantów, czyli do boni z forum miau.pl - na spłatę długu Praksedy w sklepie, który prowadzi boni - za karmę dla kotów
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Reaktywuję wątek: wkleję post z forum miau [URL]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=158969[/URL] napisany w dniu [COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]Pn gru 09, 2013 16:49[/FONT][/COLOR]
[quote name='"dorcia44"'][B]KOCHANI, ZACZĄŁ SIĘ BARDZO TRUDNY OKRES DLA BEZDOMNYCH KOTÓW I ICH OPIEKUNÓW. BARDZO PROSZĘ POMÓŻMY PRAKSEDZIE I JEJ PODOPIECZNYM PRZETRWAĆ TEN CZAS.!!!! POTRZEBNA JEST KARMA ,KARMA I JESZCZE RAZ KARMA ,ALE PIENIĄŻKI TEŻ SĄ BARDZO WAŻNE !!!!MOŻE BYŚMY ZROBILI JAKIŚ BUM FORUMOWY ?? PIĘKNIE PROSZĘ :D [/B][/quote]
[SIZE=4]Zapraszam na wydarzenie "KOCI ANIOŁ PRAKSEDA teraz sama bardzo potrzebuje naszej pomocy!" - [URL]https://www.facebook.com/events/377851049018429/?context=create&ref_dashboard_filter=upcoming[/URL][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...