Jump to content
Dogomania

Coton de Tulear kochane kudłacze + off


Marca_Besi

Recommended Posts

Na estońskiej stronce [URL]http://pilt.delfi.ee/album/56553/[/URL] znależliśmy fotorelację z wystawy w Kohtla - Javre, a wśród fotek, taką:

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img208.imageshack.us/img208/138/estoniabj0.jpg[/IMG][/URL]

To białe, to nasz dzieciaczek - Lady Margot - Best Junior, BOB i III BOG!!!

Iza i Darek są ogromnie dumni, że 14 m-czna LADY pokonała w porównaniu naszą GABI, która przywiozła do domu "tylko" tytuł Championa Estonii.

Cieszymy się bardzo, bo Gabi to nie tylko bardzo utytułowana, ale także bardzo piękna suczka, która świetnie radziła sobie na ringach z czeską i fińską konkurencją i mamy nadzieję, że pokonanie jej to dla LADY MARGOT
doskonały prognostyk na dalsze starty, już wśród dorosłych psiaków.

A Gabi, no cóż, jak się ma 4 lata, to czas zacząć poważnie myśleć o sprawach sercowych i nieco wyhamować z ganianiem po ringach

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 337
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Cezus80']No proszę taka mała a jaka piękna sunia !!! Życzymy dalszych sukcesów wystawowych ślicznej białej Lady !!!![/quote]


Cezus dziękuję za życzenia. Gabi przez prawie cztery lata pobytu z nami sprawiła nam mnóstwo radości i satysfakcji. My kochamy wystawy, ale Gabi pokochała je także, ona lubi sie pokazać, być w centrum zainteresowania, podziwiana, głaskana, a na słowa "ładny piesek" reaguje jak na zaproszenie do pieszczot.

Muszę jednak powiedzieć, że przynajmniej mnie, o wiele większą satysfację sprawia wyhodowanie ładnego pieska. Analiza rodowodów, oglądanie kandydatów, długie rozmowy z zaprzyjażnionymi hodowcami i wreszcie decyzja, a potem wielomiesięczne oczekiwanie na potwierdzenie, czy była ona prawidłowa.

A dla Ciebie Cezus zagadka, ciekawe, czy rozpoznasz tego pięknego cotonka / przepraszam autora zdjecia, że go nie wymienię, ale byłoby to zbyt duże ułatwienie dla Cezus/
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img99.imageshack.us/img99/8038/dsc0056pk6.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

HYMMMM
Rozpoznaje buty właścicielki :lol:
A fotka,też ją mam:loveu: pochodzi od Tatusia( szczeniorków) - Pacusia:lol:
Na fotkach TO ELVIS :multi:i wcale nie Presley :p
Widzę,że wszędzie można znaleźć jego zdjęcia a to dopiero początek jego kariery wystawowej :cool2:

"Muszę jednak powiedzieć, że przynajmniej mnie, o wiele większą satysfację sprawia wyhodowanie ładnego pieska. Analiza rodowodów, oglądanie kandydatów, długie rozmowy z zaprzyjażnionymi hodowcami i wreszcie decyzja, a potem wielomiesięczne oczekiwanie na potwierdzenie, czy była ona prawidłowa."


O tak ja tez godzinami mogę rozmawiać o psiakach i nie tylko;)
a podziwianie i oglądanie psiaków a w szczególności cotonków stało się już chyba moja obsesją.:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Jejj ale cuda :) I gratulacje dla Polaków, którzy tak zaszaleli w Estonii.. :) A ten Elwisek boski xD Cottonki są sliczne, w końcu to ozdóbki tak jak moje kochane Tibbies, kocham grupę IX i jakbym mogła to bym miała w domu chyba po jednym egzemplarzu każdej rasy xD Ale to niemożliwe przecież xD

Link to comment
Share on other sites

A my dzisiaj przeżyliśmy "biały huragan". Odwiedziła nas rodzinka. Udokumentować tego wydarzenia niestety się nie dało, taka nędzna fotka powstała tylko dlatego, że Darek i Ela próbowali z rodzinką pertraktować.:diabloti:

O lewej: tata - Princ, dwie 8 - miesięczne dziewczynki, mama - Gabi i babcia - Milusia.
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img442.imageshack.us/img442/3270/cotonymq6.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

ale fantastyczna fotka,tyle cotonków w jednym miejscu i o jednym czasie a w dodatku cała rodzinka :loveu:
Bosko
Może i my kiedyś doczekamy się takich spotkań rodzinnych :lol:
to musi być fantastyczne uczucie widzieć taką gromadkę ( a w dodatku swoje dzieci i dzieci swoich dzieci ;))
Czy dzieci Princa mają już 8 miesięcy :crazyeye:ale ten czas leci do przodu
pewnie niedługo maluchy zobaczymy na ringach:multi:

Link to comment
Share on other sites

Super fotka...rodzina w komplecie, czas leci szybko , widze ze "dziewczynki" to juz fajne laski:loveu:, prezentuja się fajnie, gratuluję.

My tez sie wreszcie pochwalimy

to nowe maleństwa w mojej hodowli, tatusiem jest przepiekny Ch.Cartoonland's APACHE a mamusią nasza IntCh.TARA du Domaine de Luniray. Mam nadzieje, ze szczenieta nie zawiodą mnie i dalej bede kontynuowac swoje plany hodowlane, takie jak sobie zamierzyłam
[img]http://images33.fotosik.pl/155/a48d969193f95762.jpg[/img]


Cezus Twój Skubi to ładniutki piesek, czemu go tak przed nami szczelnie ukrywałaś???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='batiskaj']Super fotka...rodzina w komplecie, czas leci szybko , widze ze "dziewczynki" to juz fajne laski:loveu:, prezentuja się fajnie, gratuluję.

My tez sie wreszcie pochwalimy

to nowe maleństwa w mojej hodowli, tatusiem jest przepiekny Ch.Cartoonland's APACHE a mamusią nasza IntCh.TARA du Domaine de Luniray. Mam nadzieje, ze szczenieta nie zawiodą mnie i dalej bede kontynuowac swoje plany hodowlane, takie jak sobie zamierzyłam
[url]http://images33.fotosik.pl/155/a48d969193f95762.jpg[/url]
GRATULUJEMY:cunao:
Mam nadzieję ,że psiaki będą spełniać Pani oczekiwania hodowlane i że znajdą kochających właścicieli,którzy dadzą im dużo miłości i będą psaiczki pokazywać na wystawkach:lol:

Cezus Twój Skubi to ładniutki piesek, czemu go tak przed nami szczelnie ukrywałaś???[/quote]
Ukrywałaś----nie:shake:----my chcieliśmy zrobić efektowne wejście :loveu: (żart)
a tak na serio to czasami życie i zdrowie właścicielki nie pozwala spełnić naszych marzeń od samego początku,to teraz nadrabiamy :multi:
I chyba już dostaliśmy bzika :loveu:

I BARDZO dziękujemy za miłe słowa od wszystkich cotonomaniaków,:buzi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='batiskaj']:loveu:,

My tez sie wreszcie pochwalimy

to nowe maleństwa w mojej hodowli, tatusiem jest przepiekny Ch.Cartoonland's APACHE a mamusią nasza IntCh.TARA du Domaine de Luniray. Mam nadzieje, ze szczenieta nie zawiodą mnie i dalej bede kontynuowac swoje plany hodowlane, takie jak sobie zamierzyłam



Batiskaj, gratulujemy wspaniałych maluszków i życzymy im dużo, dużo zdrówka i wspaniałych domków.
Powiedz tylko proszę, dlaczego u Ciebie i u nas tylu chłopaków? A może ktoś tu zerknie i zdradzi nam "przepis" na dziewczynki:diabloti:

Cezus80

I BARDZO dziękujemy za miłe słowa od wszystkich cotonomaniaków,:buzi:

Cezus, miłe słowa nie są bezinteresowne:diabloti:. Przydałby się w Polsce nowy, piękny reproduktorek, nie spokrewniony z dotychczasowymi cotonkami i wszyscy mają nadzieję, że Twój piesek taki będzie.
pozdr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cotons rule!'][quote name='batiskaj']:loveu:,

My tez sie wreszcie pochwalimy

to nowe maleństwa w mojej hodowli, tatusiem jest przepiekny Ch.Cartoonland's APACHE a mamusią nasza IntCh.TARA du Domaine de Luniray. Mam nadzieje, ze szczenieta nie zawiodą mnie i dalej bede kontynuowac swoje plany hodowlane, takie jak sobie zamierzyłam



Batiskaj, gratulujemy wspaniałych maluszków i życzymy im dużo, dużo zdrówka i wspaniałych domków.
Powiedz tylko proszę, dlaczego u Ciebie i u nas tylu chłopaków? A może ktoś tu zerknie i zdradzi nam "przepis" na dziewczynki:diabloti:

Cezus80

I BARDZO dziękujemy za miłe słowa od wszystkich cotonomaniaków,:buzi:

Cezus, miłe słowa nie są bezinteresowne:diabloti:. Przydałby się w Polsce nowy, piękny reproduktorek, nie spokrewniony z dotychczasowymi cotonkami i wszyscy mają nadzieję, że Twój piesek taki będzie.
pozdr[/quote]
coton rules !! cóż za szczerość :diabloti:
Może kiedyś mały głuptasek Skubi,będzie tatusiem,kto wie???życie pokarze:lol: A na razie to jego serce ukradła labradorka sąsiadów:evil_lol:
No choć przyznam szczerze że chyba jeszcze na oczy nie widział cotonkowej panny,ale niedługo będzie miłą okazję:cool3: ( w Katowicach) I może sie zakocha w białej kobietce swoich rozmiarów :loveu:
A należy do strasznie całuśnych facetów :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cezus80'][quote name='cotons rule!']
coton rules !! cóż za szczerość :diabloti:

No cóż - życie jest okrutne:mad:
Musisz jednak przyznać, że dopóki wszyscy zainteresowani cieszą się, że do skromnego grona cotonków przybył nowy kawaler i jednocześnie trzymają kciuki, żeby okazał sie piękny, to przyjemnie jest mieć taką rasę.
Oby taka atmosfera na stałe zagościła wśrod cotoniarzy.
pozdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cotons rule!'][quote name='Cezus80'][quote name='cotons rule!']
coton rules !! cóż za szczerość :diabloti:

No cóż - życie jest okrutne:mad:
Musisz jednak przyznać, że dopóki wszyscy zainteresowani cieszą się, że do skromnego grona cotonków przybył nowy kawaler i jednocześnie trzymają kciuki, żeby okazał sie piękny, to przyjemnie jest mieć taką rasę.
Oby taka atmosfera na stałe zagościła wśrod cotoniarzy.
pozdr.[/quote]

Było by miło jakby zawsze była taka atmosfera.może w tedy udało by się zorganizować zlot cotoniarzy. (( kiedyś na jakiejś amerykańskiej stronce widziałam coton- party grill,i mnóstwo cotonków,:lol: ). To był dopiero widok

:loveu:

Doceniam szczerość !!!:evil_lol:

A co do piękności to dla mnie jest on naj naj naj i drugiego tak pięknego nie ma :lol: ( każdy tak mówi o swoim psie ;))
A tak na serio to często moim zdaniem ocenić co jest piękne a co nie,niestety stawki na wystawach są jakie są. My mamy poważnego i doświadczonego konkurenta,od którego sie uczymy staramy sie go naśladować,choć zdajemy sobie sprawę że szans z nim nie mamy. On jest już obyty z ringami i ogólnym hałasem jaki zawsze towarzyszy show!!,a nam jeszcze ogonek opada na myśl o ringu.
Ale będziemy ciężko pracować nad przyszłością i może w końcu zarówno ja jak i Skuba nauczymy się jak zachowywać się na ringu. Niestety do wszystkiego musimy dojść sami lub z pomocą wyjątkowych przyjaciół ,których serdecznie i gorąco pozdrawiamy:cool3:
A życie pokarze co będzie dalej :loveu: może i Skubi zostanie doceniony jako "ładny" cotonek ,który poszedł w ślady swoich fińskich przodków :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nasze szczeniaczki skończyły 5 tygodni, a ciągle jeszcze nie mają imion:placz:.
Wszystkie miały się nazywać SWEET.../i coś tam/, ale teraz mamy wątpliwości. Czy ktoś nam uwierzy,:shake: że ten kawaler w środku jest autentycznie, niesłychanie Sweet Boy a nie np. Savage Zorro:evil_lol:

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img169.imageshack.us/img169/5905/szcz1lt4.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cotons rule!']Nasze szczeniaczki skończyły 5 tygodni, a ciągle jeszcze nie mają imion:placz:.
Wszystkie miały się nazywać SWEET.../i coś tam/, ale teraz mamy wątpliwości. Czy ktoś nam uwierzy,:shake: że ten kawaler w środku jest autentycznie, niesłychanie Sweet Boy a nie np. Savage Zorro:evil_lol:

[url]http://img169.imageshack.us/img169/5905/szcz1lt4.jpg[/url][/quote]
Ale słodziutkie :buzi: tylko całować i całować.
A dlaczego nie może mieć na imię Sweet Zorro:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McDzik']Sweet Zorro, Sweet Zorro :multi:[/quote]

Po rodzinnych dyskusjach Sweet zostało nam tylko dla dziewczynki, będzie Candy. A ten rudzielec chyba /jutro dokumenty jada do ZK/ będzie Speedy Gonzales,:evil_lol: bo nawet zdjęcia porządnego nie udało sie zrobić, nasz aparacik ma niestosowne parametry na tego małego "aparacika"
pozrd

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cotons rule!']Po rodzinnych dyskusjach Sweet zostało nam tylko dla dziewczynki, będzie Candy. A ten rudzielec chyba /jutro dokumenty jada do ZK/ będzie Speedy Gonzales,:evil_lol: bo nawet zdjęcia porządnego nie udało sie zrobić, nasz aparacik ma niestosowne parametry na tego małego "aparacika"
pozrd[/quote]
Też super :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Szczeniaczki śliczne i wszystkie są sweet, nawet jak na takie nie wyglądają. Groźna mina to tylko pozory i zmyłka :)
A co do party to wierzę, że kiedys się spotkamy.
Tak jak na załączonym obrazku :
[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=xhA7G0OJW3M[/URL]

Cwaniaczek w kapelusiku jest the best !!!
Czyż nie? ;)

Link to comment
Share on other sites

Filmik boski już kiedyś go widziałam są 4 części :cool3:
Tak taki zlot to niesamowite :crazyeye:
już w zeszłym roku probowaliśmy sie spotkać ale niestety nie dało rady :shake:
muszę coś wymyśleć może w tym roku jakoś się uda???:multi:

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście, taka impreza wśród życzliwych, sympatycznych ludzi i pięknych i radosnych psiaków to musi być coś wspaniałego.
Czy zwróciłyście uwagę, że niektórzy piknikowicze sa ostrzyżeni, z łatami,
a wcale nie przeszkadza im to świetnie się bawić.
Rozmawiałam kiedyś na temat takiego pikniku ze znajomą Finką, mocno zaangażowaną w działalnośc Klubu Cotona. Oni robią takie spotkania raz do roku, z noclegiem i wieczornym ogniskiem. Ambicją Klubu jest ściągnięcie na te pikniki jak największej liczby posiadaczy cotonów, które nie sa wystawiane /bo hodowcy i tak przyjadą/. Rozgrywają szereg konkursów, nie mających nic wspólnego z wystawowym pokazem, np. na najpiekniejszą fryzurę, strój, szczególną wagę przywiązują do konkursów, w których dzieci prezentują swoje cotony /czyżby potencjalni klienci za x lat?/. Oczywiście Klub Cotona przygotowuje nagrody, zbliżone do tych "prawdziwych" wystawowych, a gwiazdą pikniku najczęściej zostaje jakiś łaciaty, śmiesznie ostrzyżony, ale za to niezwykle kontaktowy i cwany przedstawiciel cotoniego rodu, a Interchampiony i Zw.Świata czy Europy zmuszone są, tym razem, trzymac sie w cieniu. Umieją ludzie się bawić i czerpać radość z posiadania psiaków, nie ważne bardziej, czy mniej pięknych, ale zawsze ogromnie kochanych.

Link to comment
Share on other sites

[/quote]Umieją ludzie się bawić i czerpać radość z posiadania psiaków, nie ważne bardziej, czy mniej pięknych, ale zawsze ogromnie kochanych.[/quote]
oj tak ale to akurat amerykanie ,my Polacy mamy zupełnie inne podejście do świata :cool1: a wielka szkoda
u nas może i by udało się zoorganizowac taki zlocik ,jest naprawdę sporo fajnych miejsc w Polsce nie koniecznie w dużych czy znanych miejscach :cool3: ale wydaje mi się że niestety mało kto zdecydował by się na takie spotkanie .zawsze ktoś znajdzie jakąś wymówkę ,a że to za daleko ,albo ktoś się znowu o coś pokłóci i już mamy grupę podzielona :placz: a wielka szkoda.
bo takie spotkanie nie jest tylko dla nas " właścicieli" tylko również dla naszych psiaków to musiałby być widok :loveu:
a że niektóre psiaki są obcinane lub nie wystawiane to przecież sprawa właściciela, ja np.uwielbiam cotonki z łatkami są cudne i bardzo oryginalne. nawet kiedyś widziałam takie cudo na Warszawskiej wystawie , ten psiaczek nie był wystawiany tylko przyszedł w odwiedziny ;)ale z niego był fantastyczny rudzielec - ciekawa jestem jak teraz wygląda :razz: Bo niestety cotonki potrafią sie doskonale "wybielić ":loveu:

Link to comment
Share on other sites

:cool3: ale wydaje mi się że niestety mało kto zdecydował by się na takie spotkanie .zawsze ktoś znajdzie jakąś wymówkę ,a że to za daleko ,albo ktoś się znowu o coś pokłóci i już mamy grupę podzielona :placz: a wielka szkoda.
pewnie masz sporo racji, ale znam też taką sytuację, że ludzie zmawiają się na jakąś wystawę, żeby było możliwie dużo przedstawicieli rasy, fundują dodatkowe puchary, praktycznie dla każdego, a póżniej siadają wspólnie przy zimnych napojach i domowych sałatkach i czekają, żeby kibicować na finałach. Uważam, że takie mini spotkanie na początek to też mogłaby być frajda.
pozdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cotons rule!']:cool3: ale wydaje mi się że niestety mało kto zdecydował by się na takie spotkanie .zawsze ktoś znajdzie jakąś wymówkę ,a że to za daleko ,albo ktoś się znowu o coś pokłóci i już mamy grupę podzielona :placz: a wielka szkoda.
pewnie masz sporo racji, ale znam też taką sytuację, że ludzie zmawiają się na jakąś wystawę, żeby było możliwie dużo przedstawicieli rasy, fundują dodatkowe puchary, praktycznie dla każdego, a póżniej siadają wspólnie przy zimnych napojach i domowych sałatkach i czekają, żeby kibicować na finałach. Uważam, że takie mini spotkanie na początek to też mogłaby być frajda.
pozdr.[/quote]

To naprawdę fajny pomysł :multi:
Może spróbujemy ????
tylko trzeba sie zastanowić jaką wystawę wybrać --- to pewnie będzie największy problem :crazyeye: Bo trochę jesteśmy porozrzucani po całej Polsce. jak powiemy że na południu to ci z północy powiedzą że za daleko( bo przejechać 500 km-może stanowić dla niektórych problem ) Hym a może cos pośrodku :evil_lol: Ja jeszcze ni byłam w wielu miejscach to nawet nie wiem gdzie na show jest fajne otoczenie.
Może poruszymy ten temat na naszym forum????:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...