Jump to content
Dogomania

Kości...


Gazuś

Recommended Posts

Mam pytanie - czy mogę podawać psu kości wieprzowe rurkowe? :lol: Wygląda jak taka mini kość wołowa, jest pokryta cąłkiem dużą ilością mięska itp, ale chodiz mi o to czy pies może zjeść całą kość? Czy pozwalać mu tylko obgryzać i zjadać chrząstki, a kość zabierac?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Gazuś']Mam pytanie - czy mogę podawać psu kości wieprzowe rurkowe? :lol: Wygląda jak taka mini kość wołowa, jest pokryta cąłkiem dużą ilością mięska itp, ale chodiz mi o to czy pies może zjeść całą kość? Czy pozwalać mu tylko obgryzać i zjadać chrząstki, a kość zabierac?[/quote]
[COLOR=green][I][B]Może zjeść całą:lol: Nic mu nie będzie szczególnie, że taka kość jest mała[/B][/I][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Mam pytanie - czy mogę podawać psu kości wieprzowe rurkowe? :lol: Wygląda jak taka mini kość wołowa, jest pokryta cąłkiem dużą ilością mięska itp, ale chodiz mi o to czy pies może zjeść całą kość? Czy pozwalać mu tylko obgryzać i zjadać chrząstki, a kość zabierac?[/quote]

Mój golden niestety nie może zjadać kości. okropne ma potem sensacje jelitowe. Nie wiem, czy to urok goldenów, ale zdaje się że są dość wrażliwe na jedzenie, trzeba pilnie obserwować, co się dzieje po różnym jedzeniu. Dość długo próbowałam różnych rzeczy, ale musieliśmy przejść na suchą karmę, bo nie toleruje oprócz wołowiny niczego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Uuuf, to dobrze :lol: Bo zjadł kawałek i się przestraszyłam, czy mu napewno nic się nie porobi :lol:[/quote]
[COLOR=green][I][B]Nic się nie martw. Tzn. jeśli nie je kości wcale, to może wystąpić lekkie zaparcie jeśli kość zje całą na raz. Podaj ewentualnie jogurt z siemieniem, ale niekoniecznie[/B][/I][/COLOR]:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Psorka']Mój golden niestety nie może zjadać kości. okropne ma potem sensacje jelitowe. Nie wiem, czy to urok goldenów, ale zdaje się że są dość wrażliwe na jedzenie, trzeba pilnie obserwować, co się dzieje po różnym jedzeniu. Dość długo próbowałam różnych rzeczy, ale musieliśmy przejść na suchą karmę, bo nie toleruje oprócz wołowiny niczego.[/quote]
[COLOR=green][I][B]Jest dużo przyczyn, dla których pies reaguje na daną dietę tak, a nie inaczej. Najlepiej niech Gazuś sprawdzi sama jak kość wpłynie na Jej psa[/B][/I][/COLOR]:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']a skad ten pomysl?[/quote]
[COLOR=green][I][B]Betty myślę, że nie ma sensu roztrząsać pewnych kwestii;) . BARFiarzom, którzy czytają podobne stwierdzenia pojawia się uśmiech na twarzy i ok. Niech każdy sobie myśli co chce:lol: [/B][/I][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Kości narazie je i czuje się po nich doskonale (ma pies dłuuugie zajęcie) :lol:
Ta kostka jest fajniejsza, bo ostatnio jak kupiłam wołowa (ponad 3 kg) to nie wiedział co ma z nią zrobić i się skonczyło na tym, że ja musiałam przy nim siedzieć i mu odcinać mięsko i kostki :lol: Z tą sobie radzi :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an3czka'][COLOR=green][I][B]Betty myślę, że nie ma sensu roztrząsać pewnych kwestii;) . BARFiarzom, którzy czytają podobne stwierdzenia pojawia się uśmiech na twarzy i ok. Niech każdy sobie myśli co chce:lol: [/B][/I][/COLOR][/quote]
A to akurat jasne - niech każdy sobie myśli co chce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Kości narazie je i czuje się po nich doskonale (ma pies dłuuugie zajęcie) :lol:
Ta kostka jest fajniejsza, bo ostatnio jak kupiłam wołowa (ponad 3 kg) to nie wiedział co ma z nią zrobić i się skonczyło na tym, że ja musiałam przy nim siedzieć i mu odcinać mięsko i kostki :lol: Z tą sobie radzi :lol:[/quote]
[COLOR=green][I][B]No to super![/B][/I][/COLOR]:multi:

Link to comment
Share on other sites

Cytat:
Napisał(a) [B]r_2005[/B]
[I]Natomiast innym psom może się zagruzować żołądek.[/I]


[quote name='betty_labrador']a skad ten pomysl?[/quote]

Może z doświadczenia.
Jedne psy świetnie przyswajają kości, inne ich nie tolerują, a takich nie jest wcale tak mało. Każdy organizm reaguje indywidualnie, więc trzeba po prostu uważać i obserwować, czy Twój psiak radzi sobie z tym przysmakiem.

Link to comment
Share on other sites

Miałam ostatnio straszne przeżycie wlasnie podając mojemu psiakowi kości od golonki.Niestety doszło do niedrożności jelit i gdyby nie natychmiastowa pomoc ,nie wiem jak by się to skończylo:placz: .Do tego przyplątała mu się jeszcze angina(naiprawdopodobnie od lizania śniegu).Nie wspomnę już o błednej diagnozie weta:mad: .Takze biorąc to wszystko pod uwagę nigdy już nie podam psu kości.

Link to comment
Share on other sites

Czy te kości były surowe ?
W jakiej ilości pies je dostał - z mięsem czy bez ?
Czy to były wieprzowe kości czy inne ?
Czy pies dostawał regularnie kości czy to było pierwszy raz ?
Ja nie podaję wieprzowych kości bo zauważyłam ,że moje psy niezbyt dobrze je trawią.

Wszystko dobre co dobrze się kończy : )
Ja uważam,że kości mięsne są wspaniałe dla psa - kto ma zajadać kości jak nie psy ..? Ale rozsądek i rozwaga zawsze muszą być obecne.
Ryzyko jest wszędzie -dla mnie benefity przewyższają zagrożenia.

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=5130"][IMG]http://static.dogomania.pl/forum/customavatars/avatar5130_1.gif[/IMG][/URL]

Od: 04/2005
Postów: 422


[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/icons/icon1.gif[/IMG]
Czy te kości były surowe ?
W jakiej ilości pies je dostał - z mięsem czy bez ?
Czy to były wieprzowe kości czy inne ?
Czy pies dostawał regularnie kości czy to było pierwszy raz ?
Ja nie podaję wieprzowych kości bo zauważyłam ,że moje psy niezbyt dobrze je trawią.

Kości były gotowane,wieprzowe.Dostał małą kostkę,w dodatku nie zjadł jej wiele,bo jakby cos przeczuwając odebrałam mu ją,bez miesa,nigdy nie dawalam mu kości,to zdarzyło sie pierwszy raz i od razu tak pechowo.Myślę że u mojego psa nie ma znaczenia czy to będzie wołowa czy wieprzowa,po prostu jest za delikatny:lol:

Link to comment
Share on other sites

A dla mojej "pociechy" największym rarytasem wśród kości jest gnatek cielęcy. Im większy tym lepszy:evil_lol: . Traktuje ją jak najlepszą "kumpelę" - nigdzie bez niej!! I, odpukać w niemalowane, jak na razie obyło się bez żadnych sensacji żołądkowych :multi: .

Link to comment
Share on other sites

Gotowane przede wszystkim bardzo traca na wartości odżywczej, poza tym obróbka cieplna zmienia ich właściwości - trudniej je psu strawić.

Mój jeden pies nie trawi dobrze kości, czy to gotowanych, czy surowych, bez względu na to jakie sa to kości. Mimo to, czasem daję Sabinie taki rarytas, ale rzadko i niedużo, bo potem ma zatwardzenia, nawet po kurzych skrzydełkach :shake: A wieprzowe w ogóle są wykluczone, raz zjedzenie surowych kości schabowych o mało nie skończyło się tragedią, bo suka ich nie strawiła, wydaliła ostre kawałki, które trochę pokaleczyły jej odbyt... Całe szczęście, że nie powbijały się we wnętrzności.

Drugi pies do niedawna jeszcze trawił kości znakomicie, wieprzowe też, ale równiez zaczął mieć problemy, być może przyczyną jest wiek? Ponoć im pies starszy, tym trudniej mu kości strawić. Dlatego zrezygnowałam z BARFu, a kości tes podaję tylko od czasu do czasu.

Fajne są kawalki giczy wołowych, pokrojone w plasterki - psy mają radochę, ale zjadają tylko szpik, bo reszty nie dają rady zgryźć ;) Samych kości w tej formie nie widziałam, kupuje je rzem z mięsem na rosołek :)

Link to comment
Share on other sites

Gotowanie zmienia strukturę kości -kość staje sie bardzo twarda i ostra.
Z taką twarda kością nawet hiper mocne soki żołądkowe psów sobie nie radzą.
Tak zapytałam ,czy była to kość surowa czy inna, bo juz którys raz z kolei słyszę o problemach i operacji po spożyciu kości.
I po dokładniejszym przyjrzeniu się -okazuje się ,że to była kość gotowana , albo preparowana. A nie surowa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...