Jump to content
Dogomania

Ganianie ptaków...


Elka

Recommended Posts

No właśnie...

Jakie macie propozycje sposobów oduczenia psa gonienia ptaków? Mój psiak jak jest na smyczy nie będzie gonił ale jak biega luzem to jest to dla niego pokusa nie do odparcia! :D Oczywiście jak ptaszki już polecą to on potulnie wraca da mnie cały z siebie zadowolony. :)

Link to comment
Share on other sites

Twój psiak traktuje to jako zabawę. Zastanów sie bo nie piszesz jaka to rasa twojego pieska, jeżeli nalezy do psów myśliwskich to jest to normalne, a tak po za tym to skoro jeszcze nigdy żadnego ptaszka nie upolował to czym sie martwisz. Daj mu sie wybiegać!!!

Link to comment
Share on other sites

Mój psiak jak widać na załączonym obrazku to ONek! Chodzi mi o to, że gdy już zlokalizuje ptaki to moje wołanie nie odciągnie go od tego! To jest poprostu uciażliwe... I nie jest to kwestia "niewybiegania" Bo Brutus biega po torze przeszkód więc na brak ruchu narzekać nie może.

Link to comment
Share on other sites

Moja dalmatynka też lubi straszyć ptaszki. Zwłaszcza wrony sobie upodobała :-?

Ale nauczyłam jej komendy "zostaw" i "wróć". Jak na początku nie chciała wracać to jej uciekałam no i wolała za mną niż tymi "lotnymi". Teraz czasem się ociąga albo stanie i się zastanawia ale coraz częściej udaje mi się ją odwołać od gonitwy. No a jak sie nie uda to ...cóż, one odlatują a psiaki na szczęście nie umieją latać :wink: I wtedy sunia patrzy zdziwiona jak ptaszki wzbijają się w powietrze :D po czym, jak już się napatrzy to wraca do mnie. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...