Jump to content
Dogomania

Opinia o hodowli


Finnigan

Recommended Posts

Witam,
chciałam się dowiedzieć czy miał ktoś do czynienia z hodowlą Westów o nazwie Jenek West Terrier?
Co myślicie o tej hodowli?
Tutaj jest ich stronka internetowa:
[url]http://www.jenekwestterrier.pl/[/url]

Mam pomóc znaleźć znajomej suczkę.
Może znacie jeszcze jakieś fajne hodowle?
Nie zależy jej aby mieli jakieś niesamowite osiągnięcia wystawowe.
Wiem, że chciałaby psiaka pod koniec listopada gdyż wtedy będzie miała najwięcej czasu na przeprowadzanie socjalizacji i ogólną uwagę dla szczeniątka.
Wiem, że w większości trzeba wcześniej rezerwować ale długo nie mogła się dokładnie zdecydować ale może coś się znajdzie

Pozdrawiam
J&F

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 years later...

Witajcie

Miałam kontakt z hodowcą...brałam od tej Pani pieska w 2010 roku w listopadzie-westa . Żałuje jednego ,że nie byłam na tyle obeznana by poprosić o książeczki zdrowia matki i ojca do wglądu choćby przez internet. Piesek został się z miotu ostatni. Przy odbiorze chciałam zobaczyć matke jego, ale powiedziała ,że jest bardzo agresywna (zamknięta w pokoju obok) bo ostatni jej maluch zostaje wydany. Otrzymałam rodowód,książeczke zdrowia, z dwie zabawki, saszetki pedigree.

Po około roku gdy wystąpił problem, skontaktowałam sie z nią w celu uzyskania informacji czy rodzice malca chorowali na coś, problemy skórne i z uszami. Z uszami miał non stop problemy(do teraz ma) . Chowder bo tak się nazywa, ma atopowe zapalenie skóry-genetyczne. Hodowczyni zarzuciła mi ,że psa zamiast trymować , gole maszynką, stąd beżowy pasek wzdłuż jego grzbietu ,nie tylko to zabarwienie mnie nie pokoiło ,ale po jej opryskliwych mailach ,że to ja nie potrafie się nim zajmować a nie wina genów dałam sobie spokój z tą ''hodowczynią'' psów. Według mnie nie powinno się sponsorować takich hodowców nie potrafiących pomóc i nie chcących przede wszystkim.

Chowder ma 7 lat skończone, gdybym wiedziała wcześniej o jego atopowym zapaleniu skóry prędzej bym była w stanie jakoś pomóc ,zaradzić. Trafiając na nie kompetentnych weterynarzy piesek ponad 3lata był na sterydach encorton-ogłupiały, osowiały, ospały a nawet miewał stany lękowe. Szkoda gadać, płakać się chce jak nie wiadomo jak pomóc. Zmieniliśmy weterynarza, dojeżdżamy 55km do niego, ale mamy pewność ,że jest w dobrych rękach, odstawiliśmy sterydy i próbujemy innych sposobów nie zatruwających i tak jego zbyt krótkiego psiego życia.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Szukając hodowli westi trafiliśmy na to forum - nasz niepokój wzbudził fakt, że ta Pani sama na swojej stronię piszę, że przeniosła się do stowarzyszenia... w 2013 roku przeniosła swoją hodowle do organizacji w której nie ma obowiązku robienia uprawnień hodowlanych. Doliczając negatywne opinie na forach było niemożliwe mieć dla nas psa z tej tak na prawdę już pseudohodowli. Ciągle w głowie świeciło Mi się światełko i widziałam tego maltańczyka z wadą serca sasiadów z pseudo.

My za opinią Związku Kynologicznego trafiliśmy do hodowli Kalisma i mamy malucha z sierpniowego Miotu "M" z 2017. Link do hodowli: https://kalisma.weebly.com/ . Pani ta prowadzi hodowle w bardzo dobry sposób, szczeniak był dobrze socjalizowany. Co najważniejsze odebraliśmy go po 2 szczepieniach! Pani już przy rezerwacji zaznaczyła, że jeśli nie wyrażamy zgody by odebrać szczeniaka później by był po szczepieniu to mamy szukać sobie hodowli gdzieś indziej. Dla nas nie miał większego znaczenia ten tydzień. Argumenty, że będziemy musieli szukać weterynarza w tygodniu odbioru szczeniaczka, że już sam fakt zmiany domu obniża odporność były dla Nas wystarczające. W końcu płacimy ciężko zarobione pieniążki za swojego wymarzonego szczeniaka. Dlatego ważne by miał zdrowy start w przyszłość!
Widać było, że dla Pani hodowcy ważne było by pieskowi nic się nie stało i miał zdrowy start w przyszłość. Zawsze mamy wsparcie od strony hodowli dlatego jeśli west to tylko z KALISMY!
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...