Jump to content
Dogomania

Sunia po 8 latach w schronie.


mroze

Recommended Posts

  • Replies 273
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ogłoszenia ze zdjęciem. Ale ten cennik jest publikowany na ich stronie internetowej i jest napisane, że jest aktualny do odwołania i wymienione przeze mnie ceny dotyczyły Poznania - w innych miastach są inne stawki. Cenna 369 zł brutto to jest wg, cennika przy ogłoszeniu na 8 miast. Czy zaznaczyłaś im, że chodzi Ci o ogłoszenie z kategorii Zwierzaki, na który mają odrębny cennik , a ogłoszenie dotyczyć ma konkretnego miasta. Może warto to jeszcze z nimi wyjaśnić?
I jeszcze raz podaję link do publikowanego przez nich cennika. Ogłoszenia z kategorii Zwierzaki są na dole strony, po lewej ceny bez zdjęcia, po prawej ze zdjęciem.
[URL]http://bi.gazeta.pl/im/3/11183/m11183223,FILIGRANOWE112011.pdf[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=arial]Ponieważ znaleźli się sponsorzy na ogłoszenie mojego tymczasowicza Ozziego, to też napisałam do Metra , ale pytałam tylko o ogłoszenie na Poznań, i odpisali mi tak: "[/FONT][FONT=arial]Ogłoszenie z zdjęciem zwierzaka od poniedziałku do czwartku - 1 emisja to 30,00 zł netto (36,90 zł brutto) [/FONT][FONT=arial]Poproszę o przesłanie zdjęcia oraz tekstu jaki miałby się ukazać w ogłoszeniu, poprosiłabym również o podanie daty ukazania się takiego ogłoszenia oraz podanie płatnika.[/FONT]
[FONT=arial]Nasze studio graficzne przygotuje projekt. [/FONT][FONT=arial]w przypadku dodatkowych pytań poproszę o kontakt[/FONT] [FONT=arial]Małgorzata Brauła[/FONT], [FONT=arial]Tel. [/FONT][URL="tel:%2822%29%20555%2054%2009"](22) 555 54 09[/URL][FONT=arial] fax: [/FONT][URL="tel:22%20555%2054%2044"]22 555 54 44[/URL] , [FONT=arial]e-mail: [/FONT][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] "
Przy okazji podrzucam naszą dziewczynkę. Mam nadzieję, że i u niej się coś wydarzy. Przypomnę też, że proponowałam dodać od siebie na nią 20 zł na ogłoszenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nasza piękność w nowych fotkach :)

[IMG]http://www.schronisko.konin.pl/images/suczki/sunia/sunia1.jpg[/IMG]
Autor: [url]www.facebook.com/fresquepl[/url] .:. [url]www.fresque.pl[/url]

[IMG]http://www.schronisko.konin.pl/images/suczki/sunia/sunia3.jpg[/IMG]
Autor: [url]www.facebook.com/fresquepl[/url] .:. [url]www.fresque.pl[/url]

[IMG]http://www.schronisko.konin.pl/images/suczki/sunia/sunia2.jpg[/IMG]
Autor: [url]www.facebook.com/fresquepl[/url] .:. [url]www.fresque.pl[/url]

[IMG]http://www.schronisko.konin.pl/images/suczki/sunia/sunia4.jpg[/IMG]
Autor: [url]www.facebook.com/fresquepl[/url] .:. [url]www.fresque.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[SIZE=3][FONT=times new roman]Siedem miesięcy temu adoptowałam czarną, wilczkowatą Astrę, która wypatrzyłam na dogomaniackim wątku schroniska w Dalabuszkach. Astra okazała się najbardziej bezproblemowym psem, jakiego do tej pory miałam, co sprawiło, że zdecydowałam się na mojego pierwszego w życiu „tymczasa”. I tak trafił do mnie z Pogotowia dla Zwierząt Ozzie [/FONT][/SIZE][SIZE=3][FONT=times new roman] Kilka tygodni temu pożegnałam Ozziego, który znalazł własny dom. [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=times new roman][B]Teraz,[/B] mam nadzieję, [B]PRZYSZŁA KOLEJ NA SUNIĘ[/B]. Nie chcę, aby tak fajny pies umarł w schronisku. I chcemy dać jej szansę, bo jej też się należy i ona też chce być szczęśliwa. Wiele wskazuje na to, że tego właśnie pieska Wollygator na przełomie lipca i sierpnia przywiezie do mnie do Poznania na DT.
[/FONT][/SIZE]
[B][SIZE=3][FONT=times new roman]DT u mnie jest bezpłatny, ale Sunia to starszy piesek i dlatego potrzebne będą nam środki na weterynarza: podstawową diagnostykę medyczną (wizyta z badaniem krwi, ewentualnie z USG), odrobaczanie, być może szczepienie lub szczepienie uzupełniające – razem około 200 – 250 zł.
[/FONT][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][FONT=times new roman]Bardzo dobra specjalistka od bazarków, Caryca26, przygotowuje teraz bazarek dla Sunii, na który wkrótce będziemy miały okazję Was serdecznie zaprosić. A na bazarku różności: książki do nauki języków angielskiego i rosyjskiego, drobne AGD, odzież (Reserved i H&M), naszyjnik (z firmy Yes), przybory biurowe- rzeczy zupełnie nowe oraz te prawie nowe. [/FONT][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mroze'][SIZE=3][FONT=times new roman]Siedem miesięcy temu adoptowałam czarną, wilczkowatą Astrę, która wypatrzyłam na dogomaniackim wątku schroniska w Dalabuszkach. Astra okazała się najbardziej bezproblemowym psem, jakiego do tej pory miałam, co sprawiło, że zdecydowałam się na mojego pierwszego w życiu „tymczasa”. I tak trafił do mnie z Pogotowia dla Zwierząt Ozzie [/FONT][/SIZE][SIZE=3][FONT=times new roman] Kilka tygodni temu pożegnałam Ozziego, który znalazł własny dom. [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=times new roman][B]Teraz,[/B] mam nadzieję, [B]PRZYSZŁA KOLEJ NA SUNIĘ[/B]. Nie chcę, aby tak fajny pies umarł w schronisku. I chcemy dać jej szansę, bo jej też się należy i ona też chce być szczęśliwa. Wiele wskazuje na to, że tego właśnie pieska Wollygator na przełomie lipca i sierpnia przywiezie do mnie do Poznania na DT.
[/FONT][/SIZE]
[B][SIZE=3][FONT=times new roman]DT u mnie jest bezpłatny, ale Sunia to starszy piesek i dlatego potrzebne będą nam środki na weterynarza: podstawową diagnostykę medyczną (wizyta z badaniem krwi, ewentualnie z USG), odrobaczanie, być może szczepienie lub szczepienie uzupełniające – razem około 200 – 250 zł.
[/FONT][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][FONT=times new roman]Bardzo dobra specjalistka od bazarków, Caryca26, przygotowuje teraz bazarek dla Sunii, na który wkrótce będziemy miały okazję Was serdecznie zaprosić. A na bazarku różności: książki do nauki języków angielskiego i rosyjskiego, drobne AGD, odzież (Reserved i H&M), naszyjnik (z firmy Yes), przybory biurowe- rzeczy zupełnie nowe oraz te prawie nowe. [/FONT][/SIZE][/B][/QUOTE]

Dzięki za tę specjalistkę:)
Biorę się za robotę:)

Link to comment
Share on other sites

Nie ma sprawy. Podglądałam wątki Twoich podopiecznych Bazyla i Sidneja i dlatego wiem, że bazarkiem dla Sunii zajmuje się właściwa osoba. :)
Dziś rozmawiałam z panem ze schroniska w Koninie i dostałam na maila projekt umowy na DT. Więc sprawa robi się coraz bardziej poważna. ;)

Link to comment
Share on other sites

Będzie dobrze :lol:. Sama adoptowałam sunię, która siedziała 12 lat w schronie. Martwiłam się, że jak wyjdzie to chyba wszystkie choroby psiego świata na nas spadną bo w schronisku to ze stresu się trzymała a poza nim to tego stresa już nie bezie... A tymczasem ona zdowiusieńka i tak już od 5 lat!

Trzymam kciuki - tak na zapas!

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#222222][FONT=arial]Pierwszą noc Sunia spędziła spokojnie i [/FONT][FONT=arial]spała[/FONT][FONT=arial].[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#222222][FONT=arial]Wczoraj.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#222222][FONT=arial]Rano [/FONT][FONT=arial]miałam problem z wyprowadzeniem ją na spacer, bo po drodze do drzwi wejściowych wpakowała się na kanapę i nie chciała zejść.Musiałam jej zapłacić, żeby ze mną poszła. Popołudniu wyszłam z nią na dłuższy spacer wzdłuż dużej, ruchliwej ulicy, po której jeżdżą między innymi tramwaje. Na ruch uliczny w ogólnie reagowała. Potem poszłyśmy nad jezioro Rusałka i tu jak weszła do wody, tak nie chciała wyjść, nie pływała, ale stała sobie, albo chodziła albo pluskała łapą w taflę wody. Pocieszna była. Na mnie wczoraj nie zwracała szczególnej uwagi – na spacerze byłam dodatkiem do smyczy. Nie szukała kontaktu ze mną ani na dworze, ani w domu. To ja musiałam inicjować kontakt –zachęcać smakołykami. Albo podchodziłam do niej, żeby ją głaskać po szyi, bokach, brzuchu. I tu było lepiej – bo kiedy przestawałam głaskać i zabierałam rękę, to od razu była reakcja, albo trącała mnie nosem w rękę albo podawała łapkę.Ożywiała się też na widok jedzenia. Kiedy zostawiałam psy same i wracałam do domu, to Sunia jakby nie zauważała moje powrotu.

[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#222222][FONT=arial]Dziś mnie zaskoczyła. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#222222][FONT=arial]Kiedy przyszłam do domu od razu wstała z merdającym ogonem i przyleciała się przywitać. Na spacerze [/FONT][FONT=arial]pięknie szła cały czas za mną lub obok mnie, skupiona na mnie. Trochę lękliwie reagowała na ruch uliczny (wczoraj tego nie było). W parku super grzeczna, bardzo na mnie skupiona, od razu położyła się obok mnie na kocu cały czas się na mnie patrząc, a kiedy wstawałam ona od razu też wstawała i szła za mną. [/FONT][/COLOR]


[COLOR=#222222][FONT=arial]Zachowuje czystość w domu i załatwia swoje potrzeby na dworze. [/FONT][FONT=arial]Spokojna,stabilna emocjonalnie, na razie jest dość wycofana i nie wykazuje dużej inicjatywy w nawiązywanie kontaktu, ale robi się coraz bardziej kontaktowa i swobodna – zwłaszcza w domu. Jest delikatna, subtelna, kiedy się dopomina o coś czego chce (np.głaski albo smakołyk) – wpatruje się machając ogonem, podaje łapkę albo dotyka nosem ręki, albo serwuje liźnięcie jęzorem po kolanie (ten zestaw powtarzających się zachowań na razie u nie j zaobserwowałam ). Ładnie chodzi na smyczy, fajnie się nada na spokojne, w powolnym tempie spacerki. Myślę też, że ma szansę zostać bardzo oddanym, skupionym na swoim przyszłym opiekunie wiernym psim przyjacielem. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#222222][FONT=arial]Tego nie widać na zdjęciach, bo ma sporo futra, ale jest bardzo , bardzo chuda, kości obleczone skórą. [/FONT][FONT=arial]Szybko się męczy. [/FONT][FONT=arial]Na szczęście ma dobry apetyt. [/FONT][FONT=arial]Obmacałam i obejrzałam ją naokoło i nie zauważyłam żadnych niepokojących zmian na skórze, ani guzków, oczy też wyglądają ładnie. [/FONT][FONT=arial]Według książeczki zdrowia Sunia ma 11 lat.
O kanapę awantury nie było. :)
Dziękuję Wollygator za zorganizowanie formalności ze schroniskiem, przywiezienie Sunii i wykąpanie jej. :)
[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#222222][FONT=arial]A poniżej zdjęcia z dzisiejszego spaceru do parku. Mam nadzieję, że następnym razem uda mi się zrobić więcej i lepsze.

[/FONT][/COLOR][URL="http://s273.photobucket.com/user/mrocznyzelek/media/706ee819-44cc-456e-8890-91846985b3ec.jpg.html"][IMG]http://i273.photobucket.com/albums/jj212/mrocznyzelek/706ee819-44cc-456e-8890-91846985b3ec.jpg[/IMG][/URL]

Edited by mroze
Link to comment
Share on other sites

Psinka dzisiejsza, czyli trochę wody dla ochłody. Miłego weekendu!!!

[URL="http://s273.photobucket.com/user/mrocznyzelek/media/100_6871-2ma1420emalema1420e.jpg.html"][IMG]http://i273.photobucket.com/albums/jj212/mrocznyzelek/100_6871-2ma1420emalema1420e.jpg[/IMG][/URL]





[URL="http://s273.photobucket.com/user/mrocznyzelek/media/100_6856ma1420ema1420e.jpg.html"][IMG]http://i273.photobucket.com/albums/jj212/mrocznyzelek/100_6856ma1420ema1420e.jpg[/IMG][/URL]

Edited by mroze
Link to comment
Share on other sites

W tym miesiącu typowy jadłospis Sunii wygląda tak: 3 x dziennie zupa: mięso/ryba+ ryż/makaron + warzywa/owoce. Dodatkowo suplementy lub pseudosuplementy to: tran + zmielone siemię lniane z oliwą z oliwek lub z pestek z winogron + algolith. Dostaje też suchą karmę, ale na razie w bardzo małych ilościach, bo suche je nie chętnie (teraz karma to Canidae). Czasem dostanie też jajko albo trochę twarogu. Aha i codziennie pół dentala i pół żwacza (chyba, że się akurat skończyły tak jak dziś, żwacze :)
Tak jej posiłki wyglądają w tym miesiącu, bo zależy mi na tym, żeby osiągnęła normalną wagę. Docelowo (to plan na przyszły miesiąc) chcę żeby dostawała dwa posiłki: rano psia zupa (taka jak wyżej), popołudniu: sucha karma. W taki sposób swojego starszego psa karmi moja ulubiona Pani weterynarz i bardzo mi ta metoda odpowiada.
A 50 zł oczywiście dotarło, właśnie sprawdziłam. [B]Bardzo się cieszę i serdecznie dziękuję :) [/B] i zaraz zrobię moje pierwsze rozliczenie w pierwszym poście. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mroze']Dołączam do grona jej fanek. Zrobiłam projekt plakatu i mogę przygotować inny, albo ten zmienić. Ona mi bardzo przypomina z charakteru moją Astrę. Mogłabym też dorzucić 20 zł na ogłoszenie w gazecie dla niej. Może znajdą się jeszcze inni chętni na taką składkę?[/QUOTE]

jeśli sprawa ogłoszenia nadal aktualna - no a przecież szukamy nadal DS dla Suni :)
to ja też dorzucę 20zł na ogłoszenie :)

...na karmę 20zł też wyskrobię :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wollygator']jeśli sprawa ogłoszenia nadal aktualna - no a przecież szukamy nadal DS dla Suni :)
to ja też dorzucę 20zł na ogłoszenie :)

...na karmę 20zł też wyskrobię :)[/QUOTE]

Super, ogłoszenie jednak proponuję we wrześniu, kiedy ludzie wrócą z wakacji. :) Za to z bezpłatną kampanią ogłoszeniową w internecie można ruszyć już wkrótce: w Poznaniu i okolicach, Koninie i okolicach, Warszawie i okolicach i ewentualnie Zielonej Górze i okolicach.
Na żarełko wsparcie na pewno się przyda!

I parę zdań o Sunii.
Ona reaguje lękowo na wiele sytuacji. Kiedy zamykają się drzwi za nią, każdy gwałtowniejszy ruch w jej pobliżu, większą ilość ludzi na chodniku, dozorcę z miotłą, wycofuje się nawet na widok małego, ślepego pieska mojej sąsiadki.
Nie zmienia to faktu, że idzie do przodu.
Np. od jakichś 2-3 dni robi takie nowe rzeczy jak: wita mnie już w drzwiach kiedy wchodzę (wcześniej siedziała na swoim legowisku, albo na kanapie), cieszy się kiedy mamy wychodzić na spacer. Gdy widzi, że zaczynam zakładać Astrze obrożę, szybko wstaje i do nas podbiega machając ogonem, jeszcze kilka dni temu idąc na spacer robiła unik z wchodzeniem na kanapę albo zapierała się czasem łapkami.
Kiedy do mnie przyjechała, myślałam, że ma kiepską kondycję, tak powoli zawsze z tyłu chodziła na spacerach. Teraz porusza się pewniej i żwawiej, zdarzają się takie spacery, kiedy jest całkiem spokojna, ale i takie, na których jest zestresowana.
Z dobrych zachowań Sunii: nie walczy o zasoby, o jedzenie, jest całkowicie tolerancyjna wobec innej suczki w jej najbliższym otoczeniu. Na początku Astrę omijała. Od jakichś dwóch dni widzę jak się z nią zaczyna witać i cieszyć na jej widok np, rano. Zachowuje się z łagodnością i pomimo lękliwości sprawia wrażenie psa bardzo zrównoważonego, spokojnego. Pomimo 8 lat w schronisku nie ma żadnych problemów z załatwianiem swoich potrzeb fizjologicznych tylko na dworze.
Moim zdaniem jest za nieśmiała, za spokojna, za bierna, za bardzo zamknięta w schematycznych zachowaniach.

Edited by mroze
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...