Jump to content
Dogomania

Czterołapy Maupy4 - 1 kwietnia 2023 Chilli zgasiła światło ... nie ma nas


Maupa4

Recommended Posts

  • Replies 47.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Maupa4

    27969

  • Bila

    6040

  • ockhama

    3031

  • wilczy zew

    1578

[quote name='Bila']Apetyt to on ma zawsze, jakby nie miał, to już bym na sygnale jechała;)[/QUOTE]

Oooo ... Bilunia ...
Widzisz a u nas przestali jeśc ... złożyłyśmy to na karb nadciągającej wiosny ;)


Dogo znowu muli - przynajmniej mnie. I tak juz od dwóch tygodni ... jak nie kręci to wywala albo "temporary" ...
Pewnie nie pogadamy bo mnie za chwilę trafi ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bila']Ale mnie to jednak, Maupo nie pasi to picie i sikanie... Jeszcze tak myślę, może on sobie pęcherz przeziębił po tym lataniu w zaspach, to też możliwe. Tyle że pewności nie mam, bo nigdy zapalonego pęcherza nie mieliśmy[/QUOTE]

U nas chyba też nie było ... nie przypominam sobie.
Ale my nie latamy godzinami po zaspach ... i mrozach ... ;)
Za to jak wymarzaliśmy troche to i sikaliśmy więcej ale jak z piciem było to trudno mi powiedziec.
Chociaż u nas to tak jak pisałam stale się miski z wodą napełnia. No ale u nas to i ilośc pijących ma znaczenie.

[quote name='Bila']Bo dużo o tym ostatnio czytałam, akurat nie w związku z Bilbem i zaraz mi objawy pasowały:roll:[/QUOTE]

No to ide czytac o Cushingu - zobaczymy do kogo ja go przypasuję :hmmmm:

[quote name='Bila']No wiem, ale ja histeryczka od razu mam te, jak im tam, wizje różne:roll:[/QUOTE]

Wiesz co rozsądniej by było jakbys nam tu wizje o wiośnie przedstawiała a nie o kolejnej chorobie. :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maupa4']U nas chyba też nie było ... nie przypominam sobie.
Ale my nie latamy godzinami po zaspach ... i mrozach ... ;)No to ide czytac o Cushingu - zobaczymy do kogo ja go przypasuję :hmmmm:[/QUOTE]
My, kurczaki, latamy.
Daj spokój, nie czytaj, bo zwariujesz tak jak ja

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bila']Jak wrócę od weta i będzie OK, to zaraz wizję lata roztoczę:evil_lol:[/QUOTE]

Co ma nie byc ok ? Musi byc ok.

[quote name='Bila']
Daj spokój, nie czytaj, bo zwariujesz tak jak ja[/QUOTE]

No własnie czytam. :roll:
Po jednym objawie to do trójki mogę juz spokojnie przypasowac ... ale jakoś nie zakładam że to Cushing.
Perz mi "wyłysiał" symetrycznie i zmatowiła mu sie sierśc ... ale to ... pokastracyjne.
Maja ma obwisły brzuch ... ale to ... niestety wiek.
Glut żre ale ... zawsze tak miał. A i nerwowy się też zrobił ... ale to dlatego że Bracia Be ostatnio stale mu japią nad głową.

No i tak się zastanawiam nad ... Debilką. Ta to od małego cuś nerwowa ... :siara:

Masz jeszcze jakieś propozycje chorób do posprawdzania ? :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maupa4']
No własnie czytam. :roll:
Po jednym objawie to do trójki mogę juz spokojnie przypasowac ... ale jakoś nie zakładam że to Cushing.
Perz mi "wyłysiał" symetrycznie i zmatowiła mu sie sierśc ... ale to ... pokastracyjne.
Maja ma obwisły brzuch ... ale to ... niestety wiek.
Glut żre ale ... zawsze tak miał. A i nerwowy się też zrobił ... ale to dlatego że Bracia Be ostatnio stale mu japią nad głową.

No i tak się zastanawiam nad ... Debilką. Ta to od małego cuś nerwowa ... :siara:

Masz jeszcze jakieś propozycje chorób do posprawdzania ? :mad:[/QUOTE]

:evil_lol::evil_lol::lol::lol::lol: już nie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bila'] [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/evil_lol.gif[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/evil_lol.gif[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_lol.gif[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_lol.gif[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_lol.gif[/IMG] już nie[/quote]

I tak trzymaj.
Cushingowi mówimy zdecydowane NIE.


A tak na serio objawy objawami a i tak nie zawsze objawy cos oznaczają.
Ostatnio ze względu na podduszanie się Żwirek i Debi dostali po sterydzie. Zawsze dają steryda przy duszeniu się. I co ? Po sterydzie zawsze mamy i większe łaknienie (woda i zarcie) i sikamy na potegę. Tak jest standardowo. A tu i u jednego jak i u drugiego było zupełnie na odwrót. Żrec nie chcieli, pili w normie za to i problemy z laniem sie chwilowo uspokoiły. Nagle zaczęli wytrzymywac od spaceru do spaceru. Steryd przestał działac i wszystko wróciło do normy. Zwłaszcza lanie. Teraz znowu leje się kiedy się chce i oczywiście tam gdzie się akurat jest. I raczej nie jest to spacer. :roll:

edit
O właśnie ... Cushinga maja ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maupa4']A tak na serio objawy objawami a i tak nie zawsze objawy cos oznaczają.
Ostatnio ze względu na podduszanie się Żwirek i Debi dostali po sterydzie. Zawsze dają steryda przy duszeniu się. I co ? Po sterydzie zawsze mamy i większe łaknienie (woda i zarcie) i sikamy na potegę. Tak jest standardowo. A tu i u jednego jak i u drugiego było zupełnie na odwrót. Żrec nie chcieli, pili w normie za to i problemy z laniem sie chwilowo uspokoiły. Nagle zaczęli wytrzymywac od spaceru do spaceru. Steryd przestał działac i wszystko wróciło do normy. Zwłaszcza lanie. Teraz znowu leje się kiedy się chce i oczywiście tam gdzie się akurat jest. I raczej nie jest to spacer. :roll:

edit
O właśnie ... Cushinga maja ;)[/QUOTE]

Wariatka:lol::lol::lol:. A swoją drogą, to lepsze takie małe lejki, niż jeden duży:evil_lol:. Bilbo jak raz się zlał w domu, przypadkowo, to zalał całe mieszkanie:roll:: kuchnia, łazienka, pokój:cool3:. Musiałabyś miec MAupo, mopa-giganta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bila']Wariatka:lol::lol::lol:. A swoją drogą, to lepsze takie małe lejki, niż jeden duży:evil_lol:. Bilbo jak raz się zlał w domu, przypadkowo, to zalał całe mieszkanie:roll:: kuchnia, łazienka, pokój:cool3:. Musiałabyś miec MAupo, mopa-giganta[/QUOTE]

Trzy małe lejki to prawie jak jeden duży lej. A jak reszta czasem się dołoży to ... roztopy w domu murowane czyli nagle okazuje się że pękają nam rury w podłodze mimo że takowych nigdy w podłodze nie mieliśmy. :roll:
I dlatego zawsze w domu mamy wagon papierowych ręczników ... i ciągle mopujemy dwa razy dziennie :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maupa4']Ale z niewidomym jakos sprawniej to tłumaczenie poszło. Chociaz tez żadnych gwałtownych ruchów a zwłaszcza "wrzasków" wykonywac nie wolno.[/QUOTE]

Bo, bo niewidomi odbierają wszystkimi innymi zmysłami, bardziej wyczulone wszystko mają;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bila']Bo, bo niewidomi odbierają wszystkimi innymi zmysłami, bardziej wyczulone wszystko mają;)[/QUOTE]

A to prawda.
A te moje głuche rozpieszczone na maksa tłumoki to ... to tak je sobie sama z pomoca Karoliny wychowałam. No i mamy teraz niereformowalne dwa leje ... :mdleje:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maupa4']I "mamusia" stale wynajdująca "dziury" w całym. :cool3:[/QUOTE]

Jędzo - no tak... jeszcze mi napisz że mam [I]syndrom matki barona Munhausena[/I]... :mad:
A kto stale lata do veta ze swoimi psami? - [I]przyganiał kocioł garnkowi[/I]... :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Wróciłyśmy z wieczornego spaceru.
Jedni wykonali 100% normy, inni 50% a częśc jak zwykle udała sie na spacer jedynie w celach towarzyskich ...
No ale nie o tym miało byc ...

Słyszałyśmy ... normalnie wracają juz ... :multi::multi:
[IMG]http://endoors.blox.pl/resource/26gezb82.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ockhama']Jędzo - no tak... jeszcze mi napisz że mam [I]syndrom matki barona Munhausena[/I]... :mad:
A kto stale lata do veta ze swoimi psami? - [I]przyganiał kocioł garnkowi[/I]... :eviltong:[/QUOTE]

No jak lata ? Latam jak mi każą a nie latam w celach żeby mi kazali latac.
No właściwie to sama nas podziwiam - z Perzem karnie co tydzień na laserze. Nawet nie pamiętam już od kiedy. A końca nie widac ... podobnie jak i końca zimy nie widac. Mimo że wracające gęsi już słyszałyśmy. Ale śmiga jak nówka sztuka. Perz śmiga jak nówka sztuka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...