Jump to content
Dogomania

Cezar ma dom !!!


szafra

Recommended Posts

[quote name='Vutz']życzę mu powodzenia, boto piękny pies ![/QUOTE]

Musi tylko trafić we właściwe ręce. Masz racje Vutz, ktoś wziął puchatego psa i kazał mu być maskotką dla nastolatka :shake:. A chłopak skąd miał wiedzieć jak wychować Owczarka?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak dla mnie pies jest ok, tylko trzeba nad nim zapanowac. Z łachą ale robi siad jak mu każę, daje łape... Widzę w jego zachowaniu że wcale nie chce tego robić... A jednak się poddaje. Wiem, że może mnie capnąć i zdaję sobie z wszystkiego sprawę. Niektórzy ludzie nie mają cierpliwości a tym bardziej doświadczenia. Może i mało się w tej branży kręcę, ale jakieś przejścia mam... W sumie to nie powinnam nawet się na ten temat wypowiadać :P Jest jak jest, trzeba znaleźć odpowiedni dom... Pamiętam kiedyś, za dzieciaka. Byłam z Brosem, od sąsiadki psem na dworze, złapał jakieś zdziorbło ze śmietnika... Wyrwałam mu to z paszczy na siłe, przy okazji mnie użarł... I z powrotem do tego... Tym razem mocniej łapłam, mimo ugryzienia. Od tej pory pies jak mnie widzi cieszy się i mało tego, SŁUCHA. Czasami trzeba pokazać siłę, mimo bólu. Wywalczyć swoje. Wiem, głupio gadam :D

Link to comment
Share on other sites

Jestem na zaproszenie betki i już się... zakochałam :loveu:
Betka, masz rację, on jest w "moim typie" :):):)
Zaraz wrzucę chłopaka na owczarki, może znajdzie się dla Niego odpowiedni dom
Jeśli chodzi o behawiorystów to słyszałam, że jamor jest dobry, ale miesięczny koszt pobytu psa u Niego to chyba 400zł/m-c
Poza tym, jak czytam wypowiedzi Vutz i Mony1991 to zaczynam wątpić, czy On potrzebuje behawiorysty :shake:
Bardzo możliwe, ze wystarczyłby konsekwentny i cierpliwy "samiec alfa" , który pokazałby psu gdzie jest jego miejsce w "stadzie" i czego się od niego oczekuje. Owczarki szybko się uczą :)

Link to comment
Share on other sites

DONnka - dzięki, choć trudno troszkę wypowiadać mi się na odległość o charakterze psa... ale mnie się zdaje, że potrzebuje SILNEGO PSYCHICZNIE pana/pani, którzy ze stoickim spokojem i mądrze wyegzekwują to co potrzeba... oczywiście zgrzyty i scysje mogą być, ale dużo rzeczy da się wypracować.... tylko mądrze...

ja sama mam "trudnego" owczarka... a po kilku miesiącach odpowiedniego postępowania pod okiem szkoleniowca i behawiorysty z zamiłowania następuje radykalna zmiana...
mogę wam polecić, ale to jest kobieta z w-wy... małgorzata daniłowicz [url]www.szkoleniepsow.waw.pl[/url] (gdzie ja chodzę) albo REWELACYJNY gość z poznania paweł zieliński [url]www.pawelzielinski.pl[/url] -obydwoje są szkoleniowcami łączącymi pasję z powołaniem.

ewentualnie panią z częstochowy, której osobiście nie znam, ale pani ta prowadzi hodowlę owczarków (zatem zna specyfikę rasy), hotel dla psów i zajmuje się szkoleniem. pani kamila - tel. 509 750 085, [url]www.psy.kamiron.com[/url]
z tego co się orinetuję, to koszt pobytu psa w tym miejscu razem z karmą i wyżywieniem do 450zł./m-c ... dużo, ale może warto ? dać mu taką szansę na życie ?
może jednak warto rozważyć?

najlepiej zadzwońcie i osobiście dogadajcie sprawę... czy to do warszawy, poznania, czy też częstochowy...


[B]Leila i Barbel ??? Jesteście ??? Odezwjcie się...[/B]

Link to comment
Share on other sites

Bardzo Wam dziękuję za wszystkie cenne rady i namiary na szkoleniowców. I za to, że jesteście u Cezara:loveu:
Pomyślimy - jakie wyjście z tej sytuacji będzie najlepsze dla Cezara.
To prawda - owczarki są nad wyraz inteligentnymi psiakami i zawsze będą próbować ( przynajmniej mój co jakiś czas próbował ) wskoczyć ten szczebelek wyżej w hierarchii stada. Musiałam go sprowadzać na ziemię...
I tak wyrósł z niego niezły łobuz i agresor, ponieważ niestety jako szczeniak był u ludzi, którzy źle z nim postępowali. Niektórych rzeczy nie udało się nam już odwrócić...:shake:
Mam nadzieję, że Cezar trafi na swojego człowieka ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka']Założyłam Cezarowi wątki na
[URL="http://www.owczarek.pl"]www.owczarek.pl[/URL]
[URL="http://www.owczarki.eu"]www.owczarki.eu[/URL]
i zrobiłam ogłoszenie na stronie OwP
Póżniej podam linki i powiem, co słychać na wątkach :)[/QUOTE]
Dzięki Ci kochana :loveu: . Działasz jak burza!

Link to comment
Share on other sites

Wątki Cezara :)
[url]http://www.owczarek.pl/forum/forum_posts.asp?TID=19375&title=cezar-pikny-mody-niepokorny-daj-mu-szans[/url]
[url]http://owczarki.eu/forum/showthread.php?t=2238[/url]
I ogłoszenie na OwP :)
[url]www.owczarki.eu/psiak/1146[/url]
W sumie było około 70 wejść, ale na razie żadnych konkretnych propozycji :shake:
Trzymajmy kciuki :)

Link to comment
Share on other sites

Jestem na zaproszenie Beatki. Dziewczynki, zadzwońcie do p. Marka Fryca, to najlepszy szkoleniowiec w regionie, który wyprowadza na prostą trudne przypadki. Powiedzcie wszystko, co wiecie i poproście o konsultację. Podejrzewam, że będzie chciał zobaczyć psa i zrobić test. Nam ten Pan bardzo pomógł (owczarek z przeszłoscią, z agresją lękową). Tu są namiary :
[url]http://www.marekfryc.pl/kontakt.html[/url]
Trzeba zadzwonić, na maile p.Marek odpowiada rzadziej. Ja mam do końca miesiąca megakołowrót i niestety w żaden inny sposób teraz pomóc nie mogę. Trzymam kciuki

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...