Jump to content
Dogomania

uzebienie


Romek36

Recommended Posts

witam mam pytanie mam psa ktory ma 6 miesiecy w przyszłosci chciałbym pieska wystawiac na wystawach ale zauwazyłem ze zab lewa trojke jest mniejsza od prawej byc moze ten zabek jeszcze urosnie ale jak nie to jak sie to ma do wystaw czyli jak to bedzie okresla sedzia

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A ja tak ;) Znam psa, który nie jeden, a wszystkie przednie ząbki ma małe, przez co często jest niżej na lokacie ;)

Co do tego przypadku, nie wiem jak u border terierów patrzy się na zęby, ale co sędzia to inny pogląd na nie, więc zależy czy traficie na dentystę, który liczy i się przygląda, czy na sędziego, dla którego jest ważny tylko prawidłowy zgryz ;)

Link to comment
Share on other sites

moj sznaucer mini ma 1 kiel duzo krotszy niz pozostale, jest niewiele wiekszy niz zeby z przodu - na na ok 100 wystaw tylko 1 sedzina zwrocila na to uwage
komentujac ze tego co prawda nie ma we wzorcu ale dla niej to jest wada na obnizenie oceny
skonczylo sie tym ze dala mu doskonala ale 2 lokate za niefajnym psem...
dodam ze moj pies jest Interchampionem, ma 9 Championatow, Zwyc Pl , 17 x CACIB itp itd

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, ze w żadnym wzorcu nie ma wzmianki o wielkości zębów, wiec wszelkie obnizenia ocen to tylko widzimisie sędziego :) Na pocieszenie - moja sunia ma bardzo małe przednie dolne ząbki, na dodatek każdy powykręcany w inna strone - wyglada przeuroczo! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Romek36']dowiedziałem sie ze to mleczak piesek ma niecałe 7 miesiecy zabek dosc twardo siedzi jak zabek nie wypadnie bede zmuszony na usuniecie zabka czy jest szansa zeby zabek stały wyrusł a jak nie to czy na wystawie piesek bez zabka jest zdyskwalifikowany?[/QUOTE]
zrób najpierw prześwietlenie, czy pod mleczakiem jest zawiązek stałego zęba - jak nie ma, ja bym nie wyrywała mleczaka, niech sobie siedzi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...