Jump to content
Dogomania

ONkowe wykształcenie :)


AM

Recommended Posts

  • Replies 314
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='amakor']Jak się wyniosę na wieś (już niedługo :multi:) to będę miała całe wielkie stado owiec, tylko po to aby moje onki mogły je wypasać :cool3:
Krówki też będę miała :razz: - takie płódzikie :mad: i koniki :p
Ayshe będzie wpadać do mnie rano na kawkę a nasze onki bedą nas pilnować :lol:
Ale se napisałam :-o:oops:[/QUOTE]

A jak ja wyniosę się na wieś (może kiedyś) to będę miała kurczaki, które będą jeść ziarno itd, a nie sterydy i hormony. I wtedy, jak dam Baltkowi kawałek kurczaka, to ayshe nie będzie krzyczeć, ze psa próbuję otruć (bo to, że ja i inni ludzie jemy te hormonalne padliny, to się nie liczy ;) )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mimoza']A jak ja wyniosę się na wieś (może kiedyś) to będę miała kurczaki, które będą jeść ziarno itd, a nie sterydy i hormony. )[/quote]


Co do kurczaków to raczej chyba się nie dam namówić, chyba że ozdobne jakieś.

A tak a pro pos to wszyscy jesteście zaproszeni :lol: na te mojom wieś :evil_lol:

Będę tam w przyszłym tygodniu to popytam o jakieś stado owiec do przegonienia przez onki, jakby co to już w tym roku można mały zlocik onkowypasaczyowiec zorganizować. ;)

znowu siem rozmarzyłam :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amakor']
A tak a pro pos to wszyscy jesteście zaproszeni :lol: na te mojom wieś :evil_lol:
Będę tam w przyszłym tygodniu to popytam o jakieś stado owiec do przegonienia przez onki, jakby co to już w tym roku można mały zlocik onkowypasaczyowiec zorganizować. ;)
znowu siem rozmarzyłam :roll:[/QUOTE]

Ha ha, jak na razie to mój gnojek chyba polowałby na owce a nie pilnował:mdrmed: :mdrmed: :mdrmed:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']mimoza-ty zyjesz:crazyeye: :razz: :diabloti: ?[/QUOTE]

A myślałaś, że nie? Tak łatwo się nie dam, bo kto by doprowadzał do rozpaczy kochanego tressera? :evil_lol:
Ponieważ jestem jak zwykle matołek, to mam pytanie dot. dzisiejszych zajęć? Gdzie? I czy ja też (bo mię się grupy pochrzaniły), i czy obrona będzie (bo wtedy będę zmuszona przytargać klin). Będę szalenie wdzięczna za udzielenie informacji na nurtujące mnie postawione powyżej pytania... :loveu: :p

Link to comment
Share on other sites

a ja mam pytanie dotyczące onkowego wykształcenia, a konkretnie onkowego wykształcenia tropieniowego:p dokładnie zaś chodzi mi o równoczesne robienie dwóch rodzajów śladów - IPOwskiego i użytkowego. Doczytałam się ze Ayshe i Jej kursanci dokonują takich wyczynów, bardzo prosiłabym o "rozwinięcie się" w tym temacie - jak to wygląda w praktyce?? Czy wystarczy podawanie burkom innych komend żeby im sie to wszystko nie popierniczyło??Czy to jest duże obciążenie dla psów, czy raczej nie mają one kłopotów z tropieniem na dwa sposoby?? Pytam, bo z Gabryszonem dojrzelismy w bólach do decyzji o robieniu IPO w związku z czm zarzucilismy tropienie uzytkowe, ale strasznie mi szkoda tamtego śladu, tym bardziej że ten IPOwski to taki jakiś fuuu i bleeee, i w ogóle człowiek radości z tego nie ma, i pies też tyle z tego ma że mu ciągle mrówki do nosa wchodzą:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mimoza']A myślałaś, że nie? Tak łatwo się nie dam, bo kto by doprowadzał do rozpaczy kochanego tressera? :evil_lol: [/quote]
Nie martw sie mimoza, dzielnie Cie zastepujemy w doprowadzaniu do rozpaczy Tresssera :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

cos za cos.tj owszem robimy i to i to ale ponosimy tego konsekwencje tj psy ida dolem ale bez tkania.oczywiscie inna komenda.oczywiscie wypracowuja slad.ale....jesli myslisz o sladzie ipowskim/fh na wysokim poziomie tj pow.90 pkt zapomnij o tropieniu uzytkowym.tj w trawie powyzej kostki.tropienie ipowskie poprawia slad uzytkowy odwrotnie juz jest gorzej.oczywiscie ja nie pisze o sladzie gora bo to wogole dlam nie jest nie od przyjecia w tej wersji pracy.gora to moze se pracowac pies ratownik.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe'] j psy ida dolem ale bez tkania [/quote]
Zaraz, nie rozumieć:shake: Jak nie tkają, to jak będą zdawać egzamin?? Czyli mozna nie tkać na egzaminie, tylko ze nizej punktowany jest taki ślad, dobrze zrozumiałam??:roll: że górą ni to ja wiem, górą mu nigdy nie pozwalano węszyć.

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=kG689zPTp8k[/URL]
to jest slad tkany na trawie z schh2.
co sie liczy?plynnosc.wiadomo ze pies po bronowanym pojdzie mocniej na tkaniu a po trawie troszke plycej bedzie tkal.najwazniejsza jest plynnosc i silne naweszanie sciezki sladu.jesli pies tkajac bedzie "stal"to uzyska gorsza ocene.film pokazuje slad schh2 zrobiony na 100pkt.podobnie pracuje moja chita,silniej tka na zalamaniach natomaist na prostej to sa nieduze ruchy glowa i szyja.chita zawsze przechodzi slady i fh i fh2 a takze schh1 i ipo1 na powyzej 95pkt.to jest ten rodzaj pracy do ktorego sie dazy .nie wolno skupiac sie np.na tkaniu dla smaego tkania bez plynnosci i zachowanego naweszenia"do przodu".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe'][URL]http://www.youtube.com/watch?v=kG689zPTp8k[/URL]
to jest slad tkany na trawie z schh2.
co sie liczy?plynnosc.wiadomo ze pies po bronowanym pojdzie mocniej na tkaniu a po trawie troszke plycej bedzie tkal.najwazniejsza jest plynnosc i silne naweszanie sciezki sladu.jesli pies tkajac bedzie "stal"to uzyska gorsza ocene.film pokazuje slad schh2 zrobiony na 100pkt.podobnie pracuje moja chita,silniej tka na zalamaniach natomaist na prostej to sa nieduze ruchy glowa i szyja.chita zawsze przechodzi slady i fh i fh2 a takze schh1 i ipo1 na powyzej 95pkt.to jest ten rodzaj pracy do ktorego sie dazy .nie wolno skupiac sie np.na tkaniu dla smaego tkania bez plynnosci i zachowanego naweszenia"do przodu".[/quote]
No dobrze, to rozumiem. Bardzo pieknie sugestywny mjuzik w podkładzie swoja drogą:p Ale dalej nie rozumiem: zawsze widać że pies tka choćby nawet płytko; jeśli pies tego nie robi, tak jak napisałaś że nie robią tego psy Twoich kursantów, to jak może robić IPO?? Przeciez tam ma tkać, ja rozumiem że płynność, nawęszanie do przodu itp., ale tkać musi?? czy nie musi?? Poza tym przecież chyba jest tak że pies tkający, czyli wtykający nocha w slady butów idzie dokładnie po sladzie, a pies nie tkający przy odpowiednim wietrze na zakręcie z tego śladu trochę zlezie?? To jak to się ma do IPO gdzie mu schodzić nie wolno??Ja z góry przepraszam za dyletanctwo moich wypocin, aż mi gupio, ale ja naprawdę raczkuje, a na temat tropienia to akurat cieżko jest uzyskać jakaś wieksza ilość sensownych informacji. I dlaczego, wobec tego, mimo tego że "coś za coś" zdecydowaliście sie robić obydwa ślady??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alantani']No dobrze, to rozumiem. Bardzo pieknie sugestywny mjuzik w podkładzie swoja drogą:p Ale dalej nie rozumiem: zawsze widać że pies tka choćby nawet płytko; jeśli pies tego nie robi, tak jak napisałaś że nie robią tego psy Twoich kursantów, to jak może robić IPO?? Przeciez tam ma tkać, ja rozumiem że płynność, nawęszanie do przodu itp., ale tkać musi?? czy nie musi?? Poza tym przecież chyba jest tak że pies tkający, czyli wtykający nocha w slady butów idzie dokładnie po sladzie, a pies nie tkający przy odpowiednim wietrze na zakręcie z tego śladu trochę zlezie?? To jak to się ma do IPO gdzie mu schodzić nie wolno??Ja z góry przepraszam za dyletanctwo moich wypocin, aż mi gupio, ale ja naprawdę raczkuje, a na temat tropienia to akurat cieżko jest uzyskać jakaś wieksza ilość sensownych informacji. I dlaczego, wobec tego, mimo tego że "coś za coś" zdecydowaliście sie robić obydwa ślady??[/quote]wyrazilam sie nie precyzyjnie ze wzgledu na skrot myslowy.nasze psy ida dolem to znaczy naweszaja slad odciskowy.oczyswiscie nei w trawie po pas-rozumiesz?jak jest dla ciebie sdopuszczalna ampituda tkania zeby do tkania go zaliczyc?przeciez jest bezdyskusyjne ze slad dolny pies robi po obu liniach sladu.czego nie rozumiesz?pies i tak ci z tego sladu troche zlezie jak bedziesz miala wiatr boczny 80km na godzine i szczere pole.zdecydowalismy sie robic slady na wysokiej trawie bo u nas jest klopot z duzymi polami z trawa do 10 cm odrostu lub zabronowanymi zeby nikt cie z widlami nie pogonil.sila wyzsza a nie nasze widzimisie.przeca komus w zboze nie wejdziemy albo nie bedziemy szli na sciernisko[chociaz ja iwem ze to taki narodowy obyczaj w polsce robic slady na sciernisku:diabloti: .po prostu jak sie zbierze wiecej niz 5 psow to jest problem z miejscem,slady leza,trza ukladac nastepne,najlepiej jest kaaawal od warszawy za kolbiela.czyli trzeba wyjechac 30-40 km za warszawe zeby miec wogole jakies laki wieksze niz 100m.:roll:

Link to comment
Share on other sites

to dlam nie jest typowy slad [treningowy na nagrodach]w stylu jaki robia nasze psy.to dla mnie nie jest tkany slad.ale nie da sie ukryc ze pies pracuje wg regul ipo/fh prawda?nie jest to slad na 100pkt tylko na granice 80 [pomijamy nagrody bo tu to tylko trening].pracujesz w wiedelkach poprawnosci dazac do ich zawezenia.inaczej pies straci radoche i bedzie dopiero cyrk.
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=W-dUQqi-c8o[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe'] jak jest dla ciebie sdopuszczalna ampituda tkania zeby do tkania go zaliczyc?przeciez jest bezdyskusyjne ze slad dolny pies robi po obu liniach sladu.czego nie rozumiesz?[/quote]
No właśnie TEGO nie rozumiem, i o to Ciebie pytałam między innymi. Uwierz mi że dla początkującego niewiele jest rzeczy bezdyskusyjnych:cool3: Ale juz rozumiem więcej, dzięki za rozjaśnienie w głowie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alantani']No właśnie TEGO nie rozumiem, i o to Ciebie pytałam między innymi. Uwierz mi że dla początkującego niewiele jest rzeczy bezdyskusyjnych:cool3: Ale juz rozumiem więcej, dzięki za rozjaśnienie w głowie;)[/QUOTE]

Alantani, dla początkującego to jest po prostu czarna dziura. Im bardziej się zagłębiasz, tym większe głębiny widzisz. Widzisz taaakie głębiny, o których istnieniu nie wiedziałaś. Ale piękne jest to właśnie, że teraz przynajmniej wiesz, że one są. To pierwszy krok. Ja jestem wciąż na starcie... :huh: :tard: :wallbash: :mdleje:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mimoza']Alantani, dla początkującego to jest po prostu czarna dziura. Im bardziej się zagłębiasz, tym większe głębiny widzisz. Widzisz taaakie głębiny, o których istnieniu nie wiedziałaś. Ale piękne jest to właśnie, że teraz przynajmniej wiesz, że one są. To pierwszy krok. Ja jestem wciąż na starcie... :huh: :tard: :wallbash: :mdleje:[/quote]
boszszsz, nareszcie ktoś..... jak ja Ci dziekuję kobieto, że Ty mnie rozumiesz:loveu: ja mam teraz tak: chodzę z Gabrem na "zwykłe szkolenie", zaczęliśmy właśnie szkolenie sportowe, chodzimy do pozoranta, no i zmieniliśmy z bólem ślad z użytkowego na ipowski. I WSZEDZIE jest to samo: im więcej wiem, tym więcej nie wiem. To jest porażające. :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...