Jump to content
Dogomania

Kąpiel beagla


Cytrynka343

Recommended Posts

Czy to prawda, że beagle kąpie się tylko raz na 6 miesięcy? Weszłam wczoraj na stronkę jednej hodowli i tam w pielęgnacji psa pisało, że trzeba go szczotkować codziennie lub co dwa dni, a kąpać TYLKO raz na 6 miesięcy? Aż mi się wierzyć nie chciało, że te pieski kąpie się tak żadko. Czy to prawda, czy może ten kto tworzył tamtą stronkę pomylił się w pisaniu? Proszę o odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam siedmiomiesiecznego beagla i on odkąd jest u mnie kapany był około10 razy ...:lol: po prostu jak wytarzał się w czymś na spacerku to w domq musiał odbyć przymusową kapiel...żeby inni domownicy wytrzymali ...
Mimo tak częstych kąpieli jest zdrowy i ma się dobrze;)
Ja myślę że nie można mówić że tego psa trzeba kąpać raz w miesiącu a tamtego raz na półroku, moim zdaniem psa trzeba kąpać kiedy widać żę jest brudny lub czuć nie fajny zapaszek od niego:p

Link to comment
Share on other sites

Dzięuję za odpowiedź. A mógłby mi jeszcze ktoś powiedzieć, czy psą można czyścić zęby zamiast psiej pasty do zębów, sodą? Na tej stronie również pisało, że jeśli ktoś chce to beaglą zamiast psiej pasty można czyścić zęby zwykłą sodą. Czy to prawda? Próbował ktoś już tego? Jakie były rezultaty? Polecacie taki sposób?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

tak mozna soda ale mozna tez roztworem wody z sola, na wacik bierzesz i czyscisz...ja uzywam psiej pasty do zebow ;)
i moja Angie kapie np. jak sie "wyperfumuje" i przed wystawa wiec dosc czesto... Zreszta beagle to pies z ktorego blotko po wyschnieciu szybko spada i wystarczy tylko wyczesac....

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy zęby można myć sodą,ale wiem,że jak się trafi na beagla który się przynajnmiej raz na tydzień tarza w padlinie albo i gorzej to innego wyjścia nie ma,jak kąpiel..Mimo dość częstych kąpieli ma się świetnie ;) Czasem wystarczy ją spłukać wodą i przetrzeć rękawicą Econetti a czasem mydełko idzie w ruch...Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Ja swojego beagla kąpie zazwyczaj raz w miesiącu, szczególnie teraz jak jest cały czas błotko, bo mimo ze jest wycierany po kazdym spacerze - to po pewnym czasie zaczyna "pięknie" pachnieć.
A jak zdarzy sie jakis wypadek losowy - np. jakas padlinka - to wtedy doraźnie :)
A co do ząbkow - to są przeciez specjalne psie pasty i szczotki do zębów.

Link to comment
Share on other sites

ooo... jak ja bym chciała beagle'a :loveu: Ale po pierwsze nie znam żadnej polecanej hod. a po drugie narazie moi rodzice sie nie zgadzają na drugiego psotnika ;-) Chętnie pogadam z Wami o Beaglach :)
A co do kąpieli to myśle, żetrzeba je kąpać gdy jest wyraźna potrzeba i jak się jeździ na wystawy no to oczywiste ;)

Link to comment
Share on other sites

Wszystko gryzące ja dorzucił bym jeszcze wszystko jedzące na spacerze też niestety generalnie to takie słodkie diabełki :evil_lol: , jest z nimi ubaw po pachy zwłaszcza jak zaczynają remont mieszkania/reszta o nich nastroce co Jovanna podała - lektura pouczająca czasami dech zapierająca /
Pozdrowionka:lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Ja też byłam na stronce, ale chyba mojego wpisu nie dodało :( POLNA-byłam u Ciebie w galerii :) A jest ktoś z Was z okolic Bielska? Żywca? ;-) I lece na forum beaglastych-sie coś podowiaduje ;-) =))

[/B]P.S próbowałam teraz wejść an forum, ale dalej sie chyba nie da... a może to tak tylko mi?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...