Jump to content
Dogomania

Pozycja wystawowa


basia bonnie

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Jak miałam moją śp. Molly [spanielka tybetańska] to robiłam tak, że ustawiałam ją na stoliku w moim pokoju. Nie na biurku takim do odrabiania lekcji czy coś, tylko na takim normalnym, element dekoracji pokoju.. troszkę większy od stolika wystawowego, ale mniej więcej podobny. Chodziło mi o to, by moja spanielka oswoiła się ze stolikiem i uczyła od razu postawy na nim, bo wiem, że nie lubiała ogólnie stolików, gdyż kojarzyły jej się z weterynarzem, a nie chciałąm takiej sytuacji, że normalnie na ziemii stoi pięknie, a gdy nagle wezme ją na stolik na wystawie to przypał, bo nagle pieknie stojący pies na ziemii boi się i kuli się na stoliku i chce zejść, bo kojarzy jej się z zastrzykami. Dzięki temu nauczyła się odróżniać "dobre stoliki" od "złych" :) Że tak ujmę psim rozumowaniem :) .. Ale jak już ktoś napisał to zależy od rasy, bo np ja opisuję sposób przyzwyczajania psów ras małych, które wystawia się na specjalnych stolikach. Dalej... sunia wytrzymywała w postawie jakiś czas, po czym dostawała pochwałę lub psi przysmak, żeby jej się dobrze kojarzyło :) Musiała stać z główką do góry, prostym grzbietem, ogonem zarzuconym dumnie na plecy, tylne łapy nieco pod kątem do tyłu.. :) ..to chyba tyle .. aaacha i jeszcze ofc zęby! Uczyłam ją, by nie umiała pokazywac zębów tylko mi, ale prosiłam różne, nawet nieznane jej osoby, by jej zaglądali w zęby, żeby się przyzwyczaiła, żeby pokazać zęby obcej sędzinie, którą widzi pierwszy raz :) No to tyle ;) Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ja mam charta irlandzkiego i jego musiałam niestety nauczyc postawy wystawowej lecz sa psiaki które jak zatrzymują się po biegu to już stają w odpowiedniej postawie i mija rada jest taka nawet jesli bedziesz miała dosyć bo psinek uparcie bedzie odmawiał współpracy to ty nie rezygnuj wiem na własnym przykładzie bo kiedy odpuściłam jej to ona wiedziała ze ja zrobię to co ona będzie chciała a teraz dopółki nie wykona poprawnie danego ćwiczenia to ja jej nie odpuszczam i tak długo ćwiczymy aż zrobi to poprawnie i wtedy ona wie że ja mam nad nią jakąkolwiek władzę a pozatym ona w ten sposób naprawdę szybko sie nauczyła powodzenia:p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...