Jump to content
Dogomania

Nie rozumiem sytuacji


marianek1

Recommended Posts

Cześć jestem tu nowy.
Mam pewien problem. Suka w chwili obecnej nie ma cieczki, miała ją 2 mies temu, jest w trakcie ciąży urojonej, a pies strasznie do inej lgnie. Dodam że suczka sąsiadów ma w chwili obecnej cieczkę. Pewnie dlatego pies lgnie tak do mojej suki? Bo jest tak że on ją wącha ale ona na niego warczy, ale inny przypadek jest taki, że normalnie się bawią, później jednak suczka wskakuje na psa, jak do krycia (dominacyjnie), ale później dzieję się to na odwrót. Dodam że suczka nie podwija ogona.

Dlaczego daję się tak dla psa?

Link to comment
Share on other sites

Jest w trakcie urojonej?
To dlaczego jej nie przerywasz?
To znaczy - wszystkie zabawki które podstawia pod cyce out, wszystkie szmatki itp. out i w końcu - zakaz głaskania bezpośrednio po brzuchu.
Jak to nie pomoże to trzeba farmakologicznie u weta, bo niby to proces fizjologiczny, ale możesz nie zauważyć, jak sucz zacznie gromadzić mleko w sutkach - pójdzie zapalenie i bieda.
Jeśli miała cieczki regularnie co 5-6 miesięcy to raczej nic nie powinno się zmienić tak diametralnie.
Chyba, że ostatnio była w ciąży i urodziła przez cesarkę - wtedy cieczki się przesuwają niestety.
Ja mam przykładowo suczkę która ZAWSZE miała cieczki jak w zegarku, z dokładnością co do tygodnia. A po cesarce dostała cieczkę 2 MIESIĄCE później.

Jesli nie ma obrzmienia sromu, krwi i jeśli sucz nie odstawia ogona to spoko - cieczki nie ma.
Niby zdarzają sie jakieś wyjątkowe przypadki, że suczka ma cieczkę bez obrzmienia sromu nawet (bo bezkrwawe to norma u małych ras zwłaszcza), ale to raczej rzadkość.
Ja myślę, że to raczej normalne zachowanie. Nie zawsze jest tak, że kopulowanie suki 'na psie' oznacza chęć do rozmnażania.
Moje suki potrafią ot tak po sobie skakać, bez żadnego wyraźnego powodu.

A to z tym większym zwracaniem uwagi psa na suczkę - hmm, moze cieczka dopiero BĘDZIE? Za wcześnie co prawda, ale to niewykluczone przecież. W takim wypadku pies rzeczywiście może coś wyczuwać, a suka udaje jeszcze niedostępną, choć już zaczyna 'kopulować' (kopulowanie to pierwszy objaw cieczki).
Chociaż równie dobrze to rzeczywiście może być objaw dominacji.
Obserwuj po prostu psy i patrz codziennie na ten srom - jak zacznie się powiększać a pies zacznie być bardziej chętny to je rozdziel.
Trudno tak coś powiedzieć przez internet ;)

Link to comment
Share on other sites

Jest kilka możliwości "kopulowania": hormony, chęc dominacji i próba rozładowania napięcia. Zazwyczaj jest to forma rozładowania energii, jak jest za dużo mocnych emocji. Z określeniem dlaczego suka się tak zachowuje jest naprawdę trudno. Trzeba zobaczyć całą sytuację na żywo, żeby ocenić co powoduje takie a nie inne zachowanie. Opis to zdecydowanie za mało. Tym bardziej, że możesz ominąc pewne szczegóły, które wydają Ci się nie istotne a z punktu widzenia psa są bardzo ważne. Równie dobrze na obydwa psy może wpływać cieczka suki sąsiadów.

Link to comment
Share on other sites

Cieczki nie ma, wiem jak suka zachowuje się podczas cieczki.

Aysel- a gdzie napisałem że nie zapobiegam ciąży urojonej? ;]

A jeszcze co do tego skakania... Suka właśnie tak zdominowała psa. Może teraz on próbuje zdominować ją? Bo jest tak że zaczyna ją obwąchiwać, już szykuje sie żeby na nią wskoczyć, ale ona od razu ucieka, zaczyna go podszczypywać, po czym wskakuje na niego. Pies odchodzi, zaczyna ją też szczypać, wtedy ona jakby odpuszcza, staje i on wskakuje na nią (suka nie podwija ogona).

Link to comment
Share on other sites

Niekoniecznie.
Jej, przecież psy bawią się (czytaj rozładowują napięcie) także i w taki sposób ;)
To są zwierzęta, one nie traktują kopulacji w sposób taki jak ludzie.
Fakt ten potęguje, że obydwojgu skoczyły hormony bo suczka sąsiada cieczkuje.
Jeśli cieczki nie widać to nie ma co ich rozdzielać. Na upartego to można zrobić progesteron - wtedy będzie wiadomo.
Może to być i dominacja - jeśli suka póki co dominuje to psu może być głupio i próbuje się jej podlizywać a później zdominować (no bo przeciez nie przyciśnie suki do ziemi).

Ale jak sobie dobrze przypominam to po urojonej moja sucz też skakała po drugiej. Nie zagłębiałam się w to aż tak ale prawdopodobnie po urojonej następuje jakiś skok hormonów, stąd te zachowania.
Spytaj weta.

Link to comment
Share on other sites

Chyba tak. Mi się po prostu wydaje, że na obojga działa zapach suki sąsiadów, która ma cieczkę, przez co wydzielają się obojgu hormony. Pies mógł zgupieć do reszty i nie wiedzieć, która z nich ma cieczkę. Ale tak jak już pisałam dopóki nie zobaczy się tego na własne oczy to nie można w 100% stwierdzić dlaczego obydwoje się tak zachowują.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...