Jump to content
Dogomania

Jak nauczyć szczeniaka chodzenia na smyczy?


RokitekiLexy

Recommended Posts

Najprościej - kup za kilka zł w zoologiku spray odstraszający od gryzienia, którym pryska się meble, przewody elektryczne i spryskaj smycz ;)
Do tego staraj się skracać smycz na tyle, żeby nie majtała się psu przed oczami i zajmuj go cały czas na spacerze - zabawki, nauka, zmiany tempa... Nie będzie miał czasu na zabawę smyczą. No i oczywiście nigdy nie używaj smyczy do zabawy z psem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RokitekiLexy']jak przypinam mojemu szczeniakowi smycz do obroży to gryzie smycz.... co zrobić zeby chodziła spokojnie przy mojej nodze?[/QUOTE]
Ja proponuję udać się na zajęcia psiego przedszkola. O wiele łatwiej nauczyć malucha ładnego chodzenia na smyczy, niż oduczać dorosłego psa złych obyczajów, których nabywa, bo właściciel zaoszczędził na przedszkolu...
W dobrym przedszkolu nauczysz się, jak skupiać uwagę malucha na sobie i jak zrobić tak, żeby pies nie gryzł i nie ciągnął smyczy. A całość w sposób przyjemny, bez użycia środków chemicznych.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja swoją Nukę uczyłam chodzić na smyczy tak, że wzięłam taki dłuższy kij, na jednym końcu przywiązałam sznureczek z ciasteczkiem psim i tak szłam, że w jednej ręce ten kij a w drugiej smycz z Nuką, ludzie się dziwnie patrzyli na mnie, ale efekt jest taki, że Nuka chodzi spokojnie na luźnej smyczy :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...