Jump to content
Dogomania

operacja kręgosłupa - GDZIE?! :(


coill

Recommended Posts

moze ktos mi pomorze. moj pies powinien miec operowany kregoslup, niestety nie potrafie wybrac miejsca. Jestem z poznania, w najwiekszej z klinik tutaj niechetnie podejmuja sie takich operacji, wogole powiedziano ze 50% psów dostaje zakarzenie lub krwotok w trakcie wiec szanse srednio. Troche zwatpilam, pomyslalam czy moze jakas inna klinika lub lekarz(jaki?)
czy moze macie jakies wiadomosci na ten temat, cos mozecie polecic. Moze wasz pies lub jakiegos znajomego miał operacje i dobrze poszlo,albo ogolem znacie jakies miejsce... wystarczy nazwe czy nazwisko jakby ktos podal, ja w necie znajde jakos namiar.
pilnie czekam na pomoc!

Link to comment
Share on other sites

W Polsce to raczej nie znajdziesz miejsca gdzie mają odpowiednie doswiadczenie i przyzwoity odsetek udanych zabiegów neurochirurgicznych- tu ciagle się jeszcze uczą z lepszym lub gorszym skutkiem.
Szukaj za południową granicą - tam takie zabiegi robią juz od dawna i z nieporównywalnie lepszym skutkiem. "Nasi" sie własnie od nich uczą ale to wszystko poslizg co najmniej kilkunastu lat do nadrobienia.
Niebagatelną sprawą jest tez dobre zaplecze diagnostyczne które tam jest dostępne bez problemów.
A ceny sa porównywalne z naszymi
W necie znajdziesz chocby kliniki w Ostrawie , Brnie...
Wszedzie tam spokojnie dogadzasz sie po angielsku a jak nie to i po polsku tez sie da
Te kliniki mają i mozliwośc hospitalizowania psa po zabiegu a i dla opiekuna nocleg sie znajdzie

Link to comment
Share on other sites

dziekuje!
trudno bedzie mi sie dogadac ze spec.jezykiem w tym temacie ale moge kgos znalesc.
A czy wiesz cos na temat Czech?(kiedys czytalam ze tam tez podobno dobrze robia), niestety nie mam jak to sprawdzic?
I czy np klinika Niedzielskich we wroclawiu... moze dac rade?:(

Link to comment
Share on other sites

mogę Ci podpowiedzieć -Klinika Wet. dr Medrerski w Grudziądzu lub ciesząca się bardzo dobra opinią klinika ABWET w Bohuminie -dr Martin Nowak /możesz pisać po polsku lub angielsku ale odp. dostaniesz po czesku w razie potrzeby mogę pośredniczyc w tłumaczeniu.Jak byś miała problem z znalezieniem kontaktu to mogę podać na PW

Link to comment
Share on other sites

dziekuej za odp,ciesze sie ze sa na swiecie jeszcze ludzie kt.bezinteresownie moga pomoc czy doradzic czlowiekowi.
Napisalam juz maila do Brna do jaggy,to tez czechy jak to co podajesz. Napisalam im i po polsku i po ang(mam nadzieje ze porpawnie haha), pisac jakos dam rade, z mowieniem moze byc problem...spadłes mi jak z nieba bo wlasnie szukalam kogos kto zna jakosz czeski :) A wiadomo jak odpisza poczesku, to ja moge tylko slownik wziac co pewnie duzo mi nie da. Mam nadzieje ze odpisza szybko,zebym nie musiala dzwonic i próbowac rozmawiac:(
Szkoda ze daleko...ale tak boje sie lekarzy w PL po tym czego sie naczytalam i nasluchaam, ze wole jechac.
Wlasnie na tym forum Pani tez polecala klinike w grudzadzu,ale napisala ze potem i tak trafila do Czech i wybralaby czechy jakby miala znow wybor...więc..
oby sie zgodzili i dali rade(dwa miejsca w regoslupie niestety ma wadliwe,to utrudnia sytuacje i trzeba wybrac jedno kt bedzie operowane), ja tam pojade i znajde tani nocleg i bede czekac:(

jedyny teraz jeszcze moj dylemat hehe..ze Brno jest dalej, a bohumin z tego co widze(i ostrava) duuzo blizej:( a z tego Bohumina przypadki to mozna porównac do Brna? bo boje sie kierowac tym ze mi sie daleko jedzie, to nie moja wygoda ma tu priorytet tylko piesek

Link to comment
Share on other sites

W Bohuminie już z potrafia komunikować sie po polsku więc bez obaw. dolączłaś zdjęcia RTG dr Novak lubi szczególy /wiem bo kosultuje mailowo mojego psiaka/ odnośnie odpowiedzi to może troche potrwać bo wiem ,że mają tam "urwanie głowy" ale na 100% dostaniesz odp. ON nie zostawia psa bez pomocy.Gdyś potrzebowała pomocy pisz PW postaram się coś zadziałać. Ja jestem z Bydgoszczy ale na Forum Szwajcarów są dobre serduszka z tamtych okolic.

Link to comment
Share on other sites

dziekuje:) odpisali juz - i odp, równiez po angielsku wiec to ulatwilo, nie wiem czy to dr Novak akurat(niepodpisane), czy w razie czego mam prosic by on z tej kliniki psa leczył/operował? Troszke sie boje ze moze powinnam w Brnie, ze moze tam lepiej, ze większe albo lepszy sprzet:(
ale odpisali dosc zretelnie, napisali tez ze maja 100%powodzenia takich operacji..co mnie zdziwilo

Link to comment
Share on other sites

ja mam problem zupełnie innej natury nieswoiste objawy morfologii,notoryczny brak apetytu. Dużo relacji na temat Bohumina znajdziesz na Forum Wielbicieli Szwajcarów. Za chwilę postaram się podrzucić jakies linki do chirurgii kostnej.[url]http://www.szwajcary.com/viewtopic.php?f=91&t=8462[/url]

Link to comment
Share on other sites

dziekowac:) poczytalam itp przekonalam sie, czekam na termin dla psa, no i cennik hehe..mam malutka nadzieje ze bedzie ciut nizej niz Brno bo w sumie mniejsze miastezko itd:)
a powiedz moze spałes tam został Ci namiar albo nazwa moze jakiegos tanszego noclegu?:)

Link to comment
Share on other sites

Pytałaś o dr Niedzielskiego. Mi operował sucz w bardzo skomplikwanym i trudnym przypadku i poskładał ją bardzo dobrze, ratując małej życie. Doktor ma też taką zaletę, że wciąż sie uczy i dokształca, no i dysponuje bardzo dobrym zapleczem diagnostycznym.
Poytywne doświadczenie mam też z innym wrocławskim lekarzem- dr Szczypką, z tym, ze on nie wszystkiego się podejmie. Natomiast paskudnie się sparzyłam na dr Bieżyńskim, mimo, że jest on często polecany jako ortopeda....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...