Jump to content
Dogomania

Brina zasnęła........


mestudio

Recommended Posts

[quote name='lilith27']ja z banerku.....heheheh

suczka jest wysterylizowana?
masakrycznie droga ta sterylka

u mnie na osiedlu wet, taniej liczy psiaki bezdomniaki
wikingowi policzył po 22 lub 21 zł za szczepienia
w pankracym wołali 35 po zniżce

poczytam w wolnej chwili cały wątek[/QUOTE]

Widziałam na dogo droższe sterylki, a do Radomia nie ma sensu jechać bo samo paliwo to ponad 50 zł więc na jedno wyjdzie. Dziś w gablocie przed biblioteką miejską umieszczono ogłoszenie, że jeden z wetów poleca sterylizację i kastrację zwierząt i zaprasza ludzi z psiakami i kotami na sterylki/kastracje w 50% sponsorowane przez miasto Kozienice. Zrobiłam wielkie oczy i próbujemy się dodzwonić. Pierwszy raz w tych okolicach widzę taką akcję. Fantastycznie, pod warunkiem, że facet ma jakieś sensowne ceny.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='mestudio']Widziałam na dogo droższe sterylki, a do Radomia nie ma sensu jechać bo samo paliwo to ponad 50 zł więc na jedno wyjdzie. Dziś w gablocie przed biblioteką miejską umieszczono ogłoszenie, że jeden z wetów poleca sterylizację i kastrację zwierząt i zaprasza ludzi z psiakami i kotami na sterylki/kastracje w 50% sponsorowane przez miasto Kozienice. Zrobiłam wielkie oczy i próbujemy się dodzwonić. Pierwszy raz w tych okolicach widzę taką akcję. Fantastycznie, pod warunkiem, że facet ma jakieś sensowne ceny.[/QUOTE]

zapytać nie zaszkodzi...

ja zajdę do Wojtka tak czy siak i tak muszę moją fionię umówić na zabieg......
zapytam przy okazji o cenę

patrzę na allegro
nie sądziłam, że taki drogi jest styropian
masakra jakaś normalnie

jak nie zapomnę zapytam w jednej hurtowni w Radomiu po ile tam mają opakowanie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilith27']...

patrzę na allegro
nie sądziłam, że taki drogi jest styropian
masakra jakaś normalnie

jak nie zapomnę zapytam w jednej hurtowni w Radomiu po ile tam mają opakowanie[/QUOTE]

Styropian jest za około 100zł za m3. I w zasadzie nie ma znaczenia dla ceny jak jest cięty (czy 2cm, 5cm czy 25cm grubości). Przelicznik jest jednakowy. Na szczęście w niektórych sklepach można kupić na sztuki, a nie całe opakowanie, ale i tak 7 sztuk potrzeba najmniej.

TZmestudio

Link to comment
Share on other sites

TZmestudio , no wiesz, wkładac palec w okolice wirujacego noża kosiarki !! ;-) :-)
Bardzo Ci współczuje! Tylko juz nie pchaj paluszka, gdzie nie trzeba...
A serio, to polecam kosiarke spalinowa, jesli macie duzy teren, Wiadomo, że są droższe i wupluwaja spaliny, ale na takim terenie jak mój, to nie ma mowy o elektrycznej, więc znam realia. Moja ma napęd i duże kółka, inaczej nawet nie byłabym w stanie kosić, bo mam bujne zielsko i często pod górke :-)

Brina dojdzie do siebie i juz niedługo bedzie merdać jak wiatrak.

Link to comment
Share on other sites

Chcemy pomóc. Kochamy podhalany!! Kidyś błąkała się po naszym miesteczku podhalanka... Widzialam ją czasem z daleka. Córka z kolegą próbowali ją złapac i kolega miał ochotę ją przygarnąć, dokarmiał przez jakiś czas. Jego mama zakochała się w misi ale ojciec... groził, że zrobi porządek. Córa wiele sie nie zastanawiała, pewnego dnia po powrocie z pracy zobaczyliśmy psiaka w naszym ogródku. Zawsze lubiliśmy psy i zawsze towarzyszyły nam w życiu ale nigdy nie mieliśmy tak dużego psa i w dodatku nic o niej nie wiedzieliśmy... Na początku tylko micha, dobre słowo i nic więcej... Za kilka dni stanęła w naszym ogródku piękna, ciepła buda (smieliśmy się, że całe moje "karpiowe"-to był grudzień- poszło psu na budę). Tak zaczynaliśmy, nic na siłe! Po tygodniu zaczęła do nas podchodzić, potem brać smaczki z ręki, potem można jej było podawać karmę z miski do pyska. Tak mijały miesiące... To był najcudowniejszy, najmądrzejszy pies jakiego widziałam. Nigdy nie nauczyła się chodzić na smyczy, po założeniu obroży nieruchomiała, nie miala kojca, miała cały ogródek do dyspozycji... Mimo, że nie nauczyla się się wielu rzeczy, które umieją inne psy, my i wszyscy nasi znajomi uważaliśmy, że to był cudowny, mądry pies. Ona była mądra taką zwyczajną ,"psią " mądrością, nie tą wyuczoną... Podczas otwierania bramy zawsze, zaznaczam zawsze na kilka chwil opuszczała ogródek, żeby natychmiast wrócić... Żebyście wiedzieli, jak ona na nas patrzyła...Obcy mogli wejść skoro my wpuszczaliśmy, jednak nie mogli jej dotykać. Mizianki tylko od swoich. Popołudnia spędzała w domu (chciala wejśc tylko do korytarza i tam zostawała obserwując nas ..) Pokochała nasza małą Sonię a nawet szynszyle ... Podhalany to cudowne, piękne i dumne psy. Była z nami 3 lata. Niestety ciężka choroba zabrała nasza Sabinkę- nie udało się jej uratować...Od tego czasu tak pokochaliśmy białasy, że nie mogliśmy znieść pustki po naszej Sabince. Adpotowaliśmy Biankę (ze schroniska w Łowiczu)....Prosimy o numer konta to pomożemy trochę także temu białaskowi.

Link to comment
Share on other sites

Witam nowego gościa rodzinaLilki:-). Cieszę się, że zajrzałaś do nas, a właściwie do tej cudnej, spokojnej damy.
Napisałaś, że Wasza podhalanka nie chciała wchodzić do domu, my kupiliśmy nasz dom 5 lat temu razem z psem uwiązanym sznurem do palika w stanie masakrycznym, nawet nie chcę o tym pisać bo nie ma potrzeby. Ale właśnie ten stary pies kiedy już się wyleczył i nabrał sił, absolutnie nie chciał wchodzić do domu nawet na werandę. Pamiętam jak w bardzo mroźne wieczory wpychałam go na siłę na ogrzewaną werandę żeby nie spał w budzie:-). Był bardzo puchaty i dość duży. Dopiero kiedy czuł, że zbliża się jego koniec zaczął spać na werandzie w domu z własnej woli, a ja myślałam, że to ze starości. Dostał od nas w prezencie dwa lata godnego życia z pełną miską.
Dziękuję za chęć pomocy, bardzo dziękuję.
Niestety liczba zwierząt jakie musimy oporządzić jest już za duża abyśmy sami mogli dać radę i naprawdę ta suczka potrzebuje wsparcia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mc_mother']Dzień dobry wszystkim:)
Czy dotarła karma dla suni?[/QUOTE]

Nie, karma nie dotarła.
Czy była wysłana pocztą?

Zrobiłam jeszcze taki bazarek dla suni.
[url]http://www.dogomania.pl/threads/216791-Prawdziwe-jab%C5%82ka-prosto-z-drzewa-samo-zdrowie-dla-podhalanki-i-jamniczki-6.11.-22-0[/url]

Link to comment
Share on other sites

Dziś Brina próbowała z radości podskakiwać. Wyglądało to zabawnie, ale próba była wyraźna. Była chyba jeszcze trochę za słaba na takie wybryki bo nie mogła się odbić.
Oby tak dalej i skoczy se na mestudio i będzie miało ryjek na wysokości jej twarzy. To będzie piękny widok :-D

TZmestudio

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szarotka']Zobaczycie, ze bedzie z niej niedlugo prawdziwa podhalanka i nawet zacznie szczekac :):):cool3::cool3::multi::multi:[/QUOTE]

Ona szczeka rano, chyba wtedy czeka na śniadanko. Szczeka zanim się zrobi jasno:-), ma na szczęście taki przytłumiony głos, a nie jak nasza onka czy Panna Fąfel, że szału można dostać jak się w środku nocy rozedrą:diabloti:. Ja niestety wszystko słyszę i zawsze się budzę, nie umiem spać jak normalni ludzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szarotka']Zobaczycie, ze bedzie z niej niedlugo prawdziwa podhalanka i nawet zacznie szczekac :):):cool3::cool3::multi::multi:[/QUOTE]

Ona już szczeka. Widać że się rozkręca.
Mi jej "nieszczekanie" nie przeszkadza.
Dopiero teraz widzę jak mało jesteśmy przygotowani... Nawet szczotki do czesania dotychczasowych psów mamy mikro... Garnek do gotowania jedzenia (6L) nagle okazał się za mały..... Obroża największa z tych co mamy zapina się na ostatnią dziurkę.... My mamy po prostu psy mikro....

TZmestudio

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...