Jump to content
Dogomania

AKCJA ,,ZBUDUJ BUDKĘ DLA MRUCZKA'' Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami


Temida

Recommended Posts

Szanowni Państwo,

W imieniu Zarządu Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zwracamy się
do Państwa z prośbą o przyłączenie się do akcji organizowanej przez naszą organizację ,, Zbuduj budkę dla mruczka''.

Akcja ta ma na celu wykonanie styropianowych budek dzięki którym bezdomne koty będą miały gdzie się schronić przed chłodem czy deszczem.
Zachęcamy wszystkich,a szczególnie młodzież szkolną do udziału w akcji wykonania budek i przekazania ich dla wolnożyjących kotów z terenu Łodzi za pośrednictwem Łódzkiego Towarzytwa Opieki nad Zwierzętami.
Nawet jedna budka może uratować koty przed zamarznięciem, więc warto pomóc.
Jest to też forma aktywizacji młodych w ideę pomocy humanitarnej i edukacji ekologicznej.
Projekt ten idealnie nadaje się do realizacji na lekcjach techniki, biologii czy przyrody.
Akcja ma charakter charytatywny jednak satysfakcja z czynienia dobra nie posiada ceny.

Jak wygląda budka?
Budka dla kota wolno żyjącego to styropianowe pudło, owinięte szczelnie grubą folią, z małym wejściem, wyściełane
w środku słomom– w takiej budce spokojnie zimują 2-4 koty. Dla kotów dzikich, które nie mają się gdzie schronić przed zimnem (piwnice), to jedyna szansa na przezimowanie w ciężkich warunkach. Styropian
izoluje, utrzymuje ciepło i chroni przed zimnem i wiatrem. Zdjęcia wysyłamy
w załączeniu.

[B]Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć akcję budowania budek dla kotów proszeni są o kontakt
z inspektor Amandą Chudek:
e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
tel. 507 180 857[/B]

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/52/budki.jpg/"][URL=http://imageshack.us/photo/my-images/254/budkid.jpg/][IMG]http://img254.imageshack.us/img254/9652/budkid.jpg[/IMG][/URL]


[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marycha35']Temidko supero:) Powiem moim gałganom na studiach, trza coś zbudować:) Temidko, a materiały jak zdobyć najlepiej? Ten styropian na ten przykład?[/QUOTE]

Sądzę, że najlepiej w jakimś składzie budowlanym, hurtowni lub Castorame ;) Bardziej mnie zastanawia skąd wyczarować tak dużą folię?
No i pamiętaj Marycha o taśmie szarej samoprzylepnej (chyba najtańsza jest szara, a pójdzie tego trochę).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marycha35']Doruchna czy Ty aby nie jesteś Adamem SŁODOWYM??????;):):) Dziękuję za info:)[/QUOTE]

Troszku jestem :) Sama robię wszystkie prace remontowo-budowlane i bardzo to lubię :) Przez kilka lat nie mogłam się doprosić od rodziny na prezent porządnej wiertarki udarowej, ale wreszcie w zeszłym roku Mikołaj mi przyniósł i teraz mogę sobie sama wiercić dziury i kuć w betonie :)

[quote name='yucca']A może być do tego folia bąbelkowa? Też do kupienia w marketach budowlanych.[/QUOTE]

A właśnie :)

Link to comment
Share on other sites

Chciałabym Was zaprosić do pomocy w ogłaszaniu naszych KOTÓW.
Podziwiajcie.

[url]http://www.dogomania.pl/threads/216028-KOTY-SZUKAJ%C4%84-DOM%C3%93W!-Prosimy-o-OG%C5%81ASZANIE-%C5%81%C3%B3dzkie-Towarzystwo-Opieki-nad-Zwierz%C4%99tami[/url]
[URL="http://www.dogomania.pl/216028-KOTY-SZUKAJ%C4%84-DOM%C3%93W%21-Prosimy-o-OG%C5%81ASZANIE-%C5%81%C3%B3dzkie-Towarzystwo-Opieki-nad-Zwierz%C4%99tami"][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jestem zawodowym fotografem i redaktorem dużego serwisu internetowego, z prawem autorskim mam do czynienia na co dzień i wiem, że ludzie się burzą, ale - prawo jest prawo.

Zgodnie z prawem autorskim, każda praca jest chroniona - potrzebna jest zgoda Autora pracy (zdjęcie, tekst, itd.) na publikację. I Autor pracy decyduje, na jakich zasadach może być wykorzystane jego zdjęcie/tekst, czyli - gdzie opublikowane, w jakiej postaci, jak podpisane.

Prawo cytatu w przypadku tekstu - dozwolone, ale niezbędne jest cytowanie źródła (nazwa fundacji, adres strony www, nazwisko autora).

W przypadku zdjęć na licencji CC (np. wikimedia) - można wykorzystywać bez pytania, ale podpisując zgodnie z życzeniem autora czyli - publikacja za uznaniem autorstwa (np. w wikimedii czy na flickr jest określenie użytku i info, jak podpisywać, można zerknąć).

W tym konkretnym przypadku - należałoby zapytać fundację albo autora zdjęć o zgodę na publikację - i pewnie by się zgodzili, ale np. prosząc o zamieszczenie nazwiska autora zdjęć i/lub adresu www fundacji/nazwy fundacji. Decyduje Autor pracy.

Prawie wszyscy znani mi fotografowie zawodowi i nie - chętnie użyczają nieodpłatnie prac do celów fundacyjnych do konkretnego projektu - za uznaniem autorstwa.
Tu się nie ma co obrażać. Dają swoją pracę za free, więc pomijając prawo autorskie czysta ludzka przyzwoitość mówi, by podziękować jakoś za ich bezinteresowną pomoc.

Link to comment
Share on other sites

W takim razie bardzo przepraszam. Zdjęcia były mi potrzebne natychmiast aby pomóc biednym kotom na ulicach, a niestety nie posiadam w Łodzi aparatu.
Dziękuję ogromnie za takie zainteresowanie, oczywiście akcją i tym, że te zdjęcia tak pozwoliły pomóc, bo w akcję zaangażowało się gro szkół i harcerstw,
a budki staną we wskazanych miejscach.

Oczywiście w dniu dzisiejszym wszystkie zdjęcia znikną.
Powiem szczerze, że jeśli wykorzystałam te zdjęcia to tylko w tzw. bona fidei.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Temida']W takim razie bardzo przepraszam. Zdjęcia były mi potrzebne natychmiast aby pomóc biednym kotom na ulicach, a niestety nie posiadam w Łodzi aparatu.
Dziękuję ogromnie za takie zainteresowanie, oczywiście akcją i tym, że te zdjęcia tak pozwoliły pomóc, bo w akcję zaangażowało się gro szkół i harcerstw,
a budki staną we wskazanych miejscach.

Oczywiście w dniu dzisiejszym wszystkie zdjęcia znikną.
Powiem szczerze, że jeśli wykorzystałam te zdjęcia to tylko w tzw. bona fidei.[/QUOTE]
nie muszą znikać, po prostu podaj źródło skąd zostały pobrane
wiem, ze nie wykorzystałaś ich w złej wierze, jednak to ciągle prawo autorskie - zobacz co jest napisane na dole strony, z której je wzięłaś - każda grafika w sieci jest czyjaś, przyzwoitość wymaga podać autora lub źródło, jeśli się coś "pożycza"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...