Jump to content
Dogomania

Jak rzep psiego ogona..


Dussy

Recommended Posts

Witam ;) Mam mały problem... otóż po dłuugim spacerze mój psiak przyniósł na ogonie 3 rzepy. Nie da się ich żadnym sposobem wyciągnąć, pies bardzo się denerwuje, wyrywa i gryzie. Co mam zrobić? poczekać aż się same wykruszą czy jakoś je wyciągnąć? Proszę o odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że wyciągnąć. Spróbuj, go czymś zająć, może dawać jakieś smaki i wtedy majstruj przy tych rzepach. Nie może być tak, że jak robisz coś przy swoim psie to on Cię gryzie. Musisz nad nim zapanować, popracować z nim, żeby wszystko to co przy nim robisz dobrze kojarzył. Dzisiaj to jest rzep - jutro może być coś gorszego - cuchnącego na kilometr i co? Zaprowadzisz psa do domu i poczekasz aż się skruszy?
Nie wiem, być może Twój psiak jest dopiero miesiąc u Ciebie, jest po jakichś strasznych przejściach, ma jakieś traumy - jeśli tak - to powoli, stopniowo, nic na siłę. Ale jakiś sposób trzeba znaleźć. Ja dla przykładu nie wyobrażam sobie sytuacji, że czegoś przy swoich psach nie mogę zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Mam chow chowa, który czasem przynosi rzepy. Przy kudłatym psie i rzepach czas działa na naszą niekorzyść, bo rzep się coraz bardziej plącze z sierścią. U nas najlepiej działa: najpierw grzebień o szerokich zębach - zwykle daje się wyciągnąć większą część "kulki". Reszte macek rzepa usuwam szczotką pudlówką.
Nie znoszę rzepów, u nas plagą, zwłaszcza na jesień są jeszcze takie "ziarenka" wczepiające się w sierść. Te znowu najpierw usuwam palcami ile się da, a resztę pudlówką.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...