Jump to content
Dogomania

Czesanie staffika


dyta369

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

Szukałam czegoś na ten temat, ale niestety nie udało mi się nic znaleźć więc pytam.

Jaka szczotka najlepsza dla staffika ?

Sunia gubi bardzo dużo włosów, które mimo tego, że takie krótkie to są wszędzie :crazyeye:

Kupiłam taką jakby dwustronną szczotkę, z jednej jest jakieś niby włosie a z drugiej zwykła drucikowa szczotka ale mam wrażenie, że w ogóle nic nie zbiera.

Oczywiście sama czynność czesania mojej stafficzki to coś w stylu sportu ekstremalnego :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dyta369']Ogarnęłam ceny w.w. akcesoriów i gumowa szczotka zdecydowanie wygrywa ;)[/QUOTE]
to napisz jak działa :)

ceny furminatorów , też są różne - [url]http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=furminator&params_top_cookie=635c8699ec6a48ca70780f0e041b45ce82fe39d8&order=p&change_view=1[/url]

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo, otworzyłam wcześniej pierwszy lepszy link i furminator był za 139zł , dlatego się lekko przeraziłam :) Gumowa rękawica może być też fajniejsza, bo nikomu nie zrobimy nią krzywdy, a jak już wcześniej pisałam moja dziewczynka traktuje czesanie jak walkę na śmierć i życie ;D

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj początkowo rękawicę, bądź zgrzebło gumowe....nawet nie wiesz jaka to przyjemność dla staffiora :)
"wygina śmiało ciało" :D
Furminator też dobry choć, nie u wszystkich staffików się sprawdza u mnie z 2 z 3 staffików, furminator jest zbędzny, nie ma co wyczesać.

Możliwe będzie też że sama szczotka nie wystarczy i np będziesz musiała dopomóc ogranizm psa suplementami.

Pytanie też dlaczego sierść wylatuje w takich ilościach, czym karmisz i jakie warunki ma psiak.


Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

To nie jest jest też tak,że sierść wychodzi garściami. Suczka jest biała , jest na każdej kanapie, łóżku, kolanach i wtedy zostawia miliony widocznych śladów ;D Poprzednia szczotka po prostu nie zbierała kompletnie nic, 5 włosów na krzyż zostawało na niej.

Moja Kirusia nie rozumie jeszcze, że czesanie to może być przyjemność. Uważa, że szczotka to świetny gryzak :p

Jeśli chodzi o karmienie to wiem, że karma nie jest najlepsza (Purina doprawiana czasem jogurcikiem, olejem, serkiem; do tego naturalne gryzaki i od święta jakaś puszka Animondy) ale małej smakuje i ładnie rośnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dyta369']Purina Dog Chow Puppy[/QUOTE]

No to ja bym zmieniła na coś lepszego, bo niestety ale jak tak młodemu psu sypie się tak sierść, to może znaczyć, że w karmie jest za mało wartościowego białka, a młody pies zużywa multum na wzrost i widać w tej karmie na dobry stan sierści go nie starcza... Zresztą jedno z podstawowych kryteriów oceny karmy to stan sierści, bo po niej najszybciej widać braki pokarmowe.
PDC jest dosłownie pół schodka powyżej Chappi z marketu; od biedy może się nadać na bytówkę dla dorosłego psa, ale odchowywać na tym malucha bym się nie odważyła, bo tych braków później już nie nadrobisz, niestety.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo chętnie dawałabym małej karmę z najwyższej półki ale nie stać mnie na to, Purina może jest tylko odrobinę lepsza od np. Chappi ale sama różnica cenowa jest ogromna ;) Podrasujemy jej oliwą, jajkiem...zobaczymy co będzie :) Mała ma 9 miesięcy, nigdy nie wymiotowała ani nie miała biegunki tak więc wydawało się, że karma się sprawdza.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie w takim razie po co przepłacać, skoro karma niewiele lepsza od marketówek, a o wiele droższa ;)
Dog Chow stoi w granicach 100 zł za worek 15 kg - tymczasem za 120 zł możesz kupić Brit Junior albo Bosch Medium Junior, składowo o wiele lepsze od tej Puriny; za 140-150 zł jest już Josera Kids, Nutra Nuggets Puppy, Bewi Dog Junior - już naprawdę porządne karmy.
Lepsza karma ma też mniejsze dawkowanie, więc to wychodzi właściwie identycznie - liczyłam kiedys porownanie ceny i dawkowania dla Pedigree i Nutra Nuggets - niby Nutra duzo droższa, a wyszło przy małym psie w kosztach identycznie jak Pedigree, a przy dużym Pedigree wyszło drożej, bo jest kiepskiej jakości i ma duże dawkowanie ;) ;)
Jeśli ograniczają Cię tak bardzo finanse, to dla psa lepiej wyjdzie, jak będziesz karmić go świeżym jedzeniem - ścinki ze sklepu mięsnego (okrawki, serca, przełyki... grosze), do tego jarzyny (na bazarkach i w hurtowniach też grosze), ryż, witaminki od weta, łyżka oleju i będziesz miała jedzenie jakościowo porównywalne do karm po 200 zł za worek, a w cenie Dog Chow (a jak się postarasz i poszukasz dobrych źródeł to i tańsze).
Wymioty czy biegunka to już bardziej objawy chorobowe - jakość karmy ocenia się przede wszystkim patrząc na stan sierści (czy jest lśniąca, gęsta, nie wypada), umięśnienie psa (u staffika w wieku 9 m-cy już powinny pokazywać się ładne mięśnie - niedożywiony będzie szczurowaty...), kał (czyli jak najmniejsze i jak najbardziej zwarte kupki).

Jak wartość pokarmu jest kiepska to niestety żadna szczotka ani suplementy nie pomogą, bo organizmowi brakuje białka na budowanie włosa...

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że nie tylko ja mam problem z sierścią stafika :/
u nas szczotka nie zdała rezultatu, nic nie zbierała, jedynie czesanie pod włos wydobyło mnóstwo sierści plus naskórek ;) podłogi mam jasne, a psa ciemnego :/ po odkurzeniu dosłownie po 20 minutach jest tak samo jak przed sprzątaniem, a odkurzam codziennie :/ może doprowadzić to człowieka do szału... nie wiem czy ona zaczeła sierść zmieniać czy co ?? obecnie je karme taste of the wild plus puszki z animondy .. zaczne dorzucać jej olwie to karmy i podwać żółtko raz w tygodniu jak ktoś już zalecił.. może to da jakiś rezultat ...

Link to comment
Share on other sites

Zaba mielismy ten sam problem, furminatorem 1,5h czesałam a następnego dnia znów podłoga jasna zawalona ciemną sierścią.
Żadne biotyny nie pomogły.
Mozliwe ze tak tez jest gdyz jeden z naszych psow jest po leczeniu i troche lekow zarzyl.
Postanowilam sprobowac ziololecznictwa (odrazu dodam ze nie probowac na wlasna reke!) Mam zaufanego zielarza ktory sie zajmuje tym i ma doswiadczenie w tej dziedzinie.
Terapia trwa ok 2 miesiecy. mamy juz za soba ok 1,5 miesiaca kuracji ...szczerze rewelacja.
Ilosc siersci tez sie zmniejszyla nie musze juz tak wyczesywac i przede wszystkim ta siersc juz tak nie smierdzi i struktura jest lepsza.
Tak wiec w naszym przypadku detox organizmu pomogl!

Dodam ze pies byl karmiony ta sama karma przed kuracja i w trakcie ...juz od dluzszego czas.
Rowniez TOTW.

Co do Dog chow....za ta cene nawet jak dolozysz pare zloty wiecej bedziesz miala bardzo dobra karme NGBB (Nutra Gold Breeders Bag) ktora jest w worku 20kg ..tak wiec masz jej wiecej i jakosc jest naprawde na wysokim poziomie.

Godnym polecenia tez bedzie karma Fitmin.

Przemysl....

Link to comment
Share on other sites

To nie chodzi o podrasowanie oliwa czy jajkiem, nie zastapi to białka zwierzecego w postaci , maczki/miesa. Ktore w karmie jest najistotniejszym skladnikiem , jako budulec i odpowiedniego funkcjonowania organizmu.
Dog Chow składa się głównie ze zbóż..a pies to nie królik. Tak więc ma większe zapotrzebowanie na mięso a nie zboża, choć nie mówię że zboża są szkodliwe, broń boże.
Choć nasza karma podawana psom jest karmą bezzbożową i spisuje się rewelacyjnie

Jeszcze jedno iwnestuj w szczeniaka teraz bo pozniej moze byc za pozno.
To jest teraz ten wiek gdzie szczeniak przyswaja bardziej oraz ma wieksze zapotrzebowania metaboliczne na rozwoj.
Naprawde nie ma co zalowac.
Pamietaj tez o stawach

Link to comment
Share on other sites

No ja jestem zdania, że na wszystkim można zaoszczędzić - na posłaniach, bo zwykły koc też jest ok; na smyczach itp. bo nie muszą być markowe, podobnie zabawki; nawet na wetach, bo można porównać ceny i jeździć np. do dobrego weta na wsi zamiast płacić krocie w centrum W-wy; w ogóle na akcesoriach, ale żarcie to ostatnia rzecz, na której obcinałabym wydatki.

Link to comment
Share on other sites

dwa , to trzeba patrzeć na dawkowanie karmy , dog chow , podaje sie duże ilości - co zmniejsza jej ekonomię ;) widze w opisie , że np na 12 kg psa , trzeba podać 200 gram karmy .... to karmy której ja używam , podaje się 190 gram dla 20 kg psa :) czyli puriny schodzi 2 razy tyle ... czyli cena puriny mniej więcej to 125 zł razy 2 = 250 zł .... to ja za karmę płacę 150 zł za 15 kg :)
sierść się zupełnie nie sypie - nie muszę szczotkować , wyczesywać etc psów

tak więc złudnie oszczędzasz .. jak chcesz koniecznie purinę , to proponuje pro plan no ta jest fajna na sierść .. [B][url]http://www.telekarma.pl/p5113/pro.plan.adult.sensitive.salmon.amp.rice.14.kg.htm[/url][/B]

Link to comment
Share on other sites

Teraz to się czuję jak najgorsza 'matka' na świecie :oops: Nie myślałam, że Purina jest aż tak zła.

Popatrzyłam na te inne karmy i faktycznie różnica cenowa nie jest aż tak duża, wcześniej polecano mi Hillsa albo Royala a w tym wypadku ceny zabijały od razu :shake:

Spojrzałam Na boscha, Brita i Nutre Nuggets. (Purina pro plan jest jeszcze droższa w porównaniu z tymi karmami :lol:)
a jeszcze przy okazji polecono mi Propaca [url]http://www.propac.com.pl/[/url] bo mogłabym mieć go w takiej cenie jak boscha i już znowu nic nie wiem :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

No akurat Royal czy Hills są dość mocno przereklamowane i ta cena nie jest adekwatna do jakości. Jest wiele mniej znanych firm o karmie porównywalnej czy lepszej jakościowo, a znacznie tańszych.
Zawsze jak patrzysz na karmę, sprawdzaj dawkowanie - im większe, tym gorsza jakość karmy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dyta369']

Spojrzałam Na boscha, Brita i Nutre Nuggets. (Purina pro plan jest jeszcze droższa w porównaniu z tymi karmami :lol:)
[/QUOTE]
bo i jakoś inna - akurat bosch , brit - to żaden rarytas , ale na pewno lepsze niż dog chow
brit ma jeden mankament - 90% psów , pierdzi po tym okrutnie :diabloti:

Propaca nie znam , ale z tego co widzę cena oscyluje między 159 - 189 zł , za worek ... nie patrz na chwilowe promocje , patrz na właściwą cenę karmy - bo co będzie jak promocja się skończy ?

tu masz też niegłupią karmę , w niedużych pieniądzach - znam psy które to jedzą i wyglądają fajnie - w tym białe [url]http://allegro.pl/listing.php/search?string=TEAM+BREEDER&category=0&sg=0[/url]

Link to comment
Share on other sites

Moja sucz przez kilka miesiecy jadła royala, potem orijena, acane , hillsa i teraz zaczeła drugi worek TOTW (troche tego przetestowaliśmy jak na 2 letniego psa :D) zaczynamy dolewać oliwe do karmy i bede podawać zółtko, co jeszcze można zrobić? jakieś konkretne preparaty na wzmocnienie futerka?? :> znalazłam coś takiego [url]http://www.zooplus.co.uk/shop/dogs/dog_health/skin_coat_supplements/13190[/url] cena troche mnie powala, ale pewnie na długo starczy ten preparat...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...