Jump to content
Dogomania

dla kogo bullterrier


word

Recommended Posts

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tufi ja nie mowie az o takiej sumie :lol:

Mysle ze Word naprawde powinnien pochodzic po wystawach........Moze spotka hodowce ktory sprzeda na warunek ......? :roll:

carragan - na wystawy (co prawda tylko lokalne - 3miasto) biegam juz chyba z 10 lat :) zawsze marzylem o psie, przez "przypadek" trafil do mnie kiedys rottweilerek (cudowny psiak!), ale od kiedy zobaczylem w tv w programie "podaj lape" (nie pamietam ile lat temu, ale napewno tez kolo 10-ciu lub wiecej) teriery typu bull - wiedzialem: to musi byc to! pierwsz milosc? :oops: hihi

jak bylem maly marzylem o bokserze - pewnie z racji tego, ze psa takiej rasy mial moj dziadek :)

po rottku, nie mialem juz psa - nie mialem wtedy warunkow. dopiero teraz, po latach (ale dramatycznie brzmi hehehe) moze spelnic sie moje marzenie - z tym, ze jak pisalem wczesniej, caly czas sie nad tym zastanawiam - pies musialby siedziec w domu 8-9 godzin (!!!)

co do rozmow z hodowcami - jezeli chodzi o bullterriery, nie mialem okazji porozmawiac z wieloma, a w zasadzie rozmawialem tylko z wlascicielami bullkow - moze z trzema / czterema. natomiast tufi ma racje - ciezko czasem porozmawiac, bo ludzie ci sa zajeci przygotowaniem psa do wystawiania i nie chce im przeszkadzac. psiaki tez sa zestresowane...

Niech Word kupi bulika po dobrych rodzicach a nie takiego za 4tys,wciagnie sie w wystawy a potem kupi drugiego....Bo wiadomo ze drugiego kupi

haha chcialbym! chcialbym wogole miec kilka psow, kilku ras!

po ostatniej wystawie w sopocie zauroczylem sie bordogami - byl to moj pierwszy kontakt "fizyczny" :D z tymi psiakami. ale to tylko zauroczenie - tak mysle :lol:

jeszcze co do ceny - tak jak pisalem wczesniej, moglbym zaplacic za psa ciut "wieksze" pieniadze, pod warunkiem jednak, ze nie placilbym za marke (topowa hodowla) i naprawde szczeniak wyroslby na powiedzmy przyszlego championa. natomiast tak jak chyba tufi wczesniej pisala - nie musze miec hipersupermegaitp pieknego psa - che po prostu, zeby byl to BULL, ladny BULL - ale niekoniecznie champion. chodzi o to, ze chyba na etapie, na ktorym jestem nie moglbym stanowczo ocenic "ten pies jest lepszy od tamtego, bo ma super katowanie konczyn, piekny kat prosty lopatki z obojczykiem (czy jakos tak :wink: ) itp"

dlatego chcialbym wybrac szczeniaka, ktory bylby ok i moze przy odrobinie szczescia udaloby mu sie cos tam zawalczyc na wystawach...

Link to comment
Share on other sites

jeszcze co do ceny - tak jak pisalem wczesniej, moglbym zaplacic za psa ciut "wieksze" pieniadze, pod warunkiem jednak, ze nie placilbym za marke (topowa hodowla) i naprawde szczeniak wyroslby na powiedzmy przyszlego championa. natomiast tak jak chyba tufi wczesniej pisala - nie musze miec hipersupermegaitp pieknego psa - che po prostu, zeby byl to BULL, ladny BULL - ale niekoniecznie champion. chodzi o to, ze chyba na etapie, na ktorym jestem nie moglbym stanowczo ocenic "ten pies jest lepszy od tamtego, bo ma super katowanie konczyn, piekny kat prosty lopatki z obojczykiem (czy jakos tak :wink: ) itp"

dlatego chcialbym wybrac szczeniaka, ktory bylby ok i moze przy odrobinie szczescia udaloby mu sie cos tam zawalczyc na wystawach...

Word, proponuję Ci zakup psa w następujących hodowlach:

Timar

Dziedzictwo Tudora

Gal Bull

Opalplast

Buteo

Jedi

W każdej z nich kupisz bulla jakiego chcesz i koniec tematu. Jako, że jesteś z trójmiasta jedź do P.Popowicza (najbliżej) i zamów psa. Będziesz miał ładnego bulka. Jeżeli Buteo Ci nie leży, a nie wiesz jak wybrać szczeniaka z miotu, to dogadaj się z hodowcą, a ja z Tobą pojadę i Ci pomogę dokonać wyboru. Bo tak dyskusja do niczego nie prowadzi, oprócz tego chyba, że już parę osób zdąrzyło się pokłócić.

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Word, proponuję Ci zakup psa w następujących hodowlach:

Timar

Dziedzictwo Tudora

Gal Bull

Opalplast

Buteo

Jedi

W każdej z nich kupisz bulla jakiego chcesz i koniec tematu. Jako, że jesteś z trójmiasta jedź do P.Popowicza (najbliżej) i zamów psa. Będziesz miał ładnego bulka. Jeżeli Buteo Ci nie leży, a nie wiesz jak wybrać szczeniaka z miotu, to dogadaj się z hodowcą, a ja z Tobą pojadę i Ci pomogę dokonać wyboru. Bo tak dyskusja do niczego nie prowadzi, oprócz tego chyba, że już parę osób zdąrzyło się pokłócić.

pzdr.

konkret! :D :D

tom666 te wszystkie pytania zadawalem dlatego, ze mam na oku miot po psach pochodzacych z niektorych hodowli, ktore wymieniles.

dzieki za zaoferowanie pomocy przy wyborze psa!

acha! - przykro mi, ze niejako przyczynilem sie do klotni kilku osob! sorry :oops:

Link to comment
Share on other sites

i wszystkiego wystawiac i hodowac ?Jesli tak nie polecam :roll:

hehe, nie - w praktyce w przyszlosci moze jeszcze bedzie okazja miec dwa psy, ale nie wiecej - a wiadomo, ze serce jest pojemne i widzisz jednego, drugiego, trzeciego.... psa i po prostu...podobaja Ci sie

Link to comment
Share on other sites

wiesz Wordzie ja takze poczatkowo mialam takie marzenia jednakze teraz jestem tylko wilczarzomaniaczka 8).

tez pieknie!!! :fadein: :fadein:

ja tez narazie zostane napewno przy jednym psie (jezeli wogole bedzie mi dane w koncu sie nim cieszyc). ale nie wiadomo co zycie pokaze... :roll:

Link to comment
Share on other sites

MSMIMI

Bardzo mnie interesuja materialy, z ktorych czerpiesz swoja wiedze - nie po to, zeby je osmieszyc - nie jest to w moim guscie. Czlowiek uczy sie cale zycie, literarury naprawde fachowej dot. bullterierow jest na polskim rynku niewiele i szczerze chcialabym sie dowiedziec, czy jest cos, co pominelam. A i mysle, ze dla worda przydadza sie jakies tytuly, ktore moglby poczytac.

Doczekam sie tej odpowiedzi?

A moze ja mam zaczac, zeby cie osmielic?

A poza tym - sylwia - ta wstawka Carr i Rotti rozladowala atmosfere i w tym topiku chyba jest jak najbardziej na miejscu. :)

Link to comment
Share on other sites

jeśli kiedys planujesz karierę wystawową- przecież będziesz musiała się przyzwyczaić ze nie zawsze opinie o Twoim pse będa pochlebne,

Oj będziesz musiała!

Kiedy bede wystawiac swojego psa, co nastapi jeszcze w tym roku, to oceniac beda go profesjonalisci i to na moja prosbe, wiec to, co oni powiedza, bedzie dla mnie swiete i zgodze sie z tym.

Tu doszlo do oceny na podstawie kilku/kilkunastu zdjec wykonanych przez amatora (czyli mnie) przez osobe zupelnie anonimowa.

A to chyba roznica, prawda??

Rotti - co wygralam? Ja chce balonik!

Dobra, ide uczyc dzieci - ciekawe, co dzis wymysla moi uczniowie?! A sa nader pomyslowi ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...