Jump to content
Dogomania

Szkolenie


B.A.D.Ka

Recommended Posts

[Ten sam temat przez pomyłkę wysłałam w rubrykę "wychowanie", więc jeśli go tam ktoś czytał to nie musi tracic czasu... :) ]

Witam Wszystkich :D :D :D

Mam pytanie odnośnie ośrodków szkoleniowych i typów szkolenia.

Mój zwierz ma 5,5 mies. i jest długo planowanym (bo pare lat) i oczekiwanym Fila Brasileiro :) . Piesek od pierwszych mies. byl "wychowywany", zna podstawowe komendy typu siad/leż/zostań. Poza tym przeszedł (no i przechodzi dalej) intensywną socjalizacje. Co jakiś czas korzystam z porad instruktora z ośrodka szkoleniowego odnośnie ćwiczeń z psem, pies nie sprawia problemów za wyjątkiem chodzenia przy nodze mimo że komende "równaj" zna bardzo dobrze, należy podkreślić że nie ciągnie na smyczy, poza tym wykazuje bardzo duże zainteresowanie swoim gatunkiem i nie istnieje siła która odwróciłaby jego uwagę, zaś z doświadczeń hodowców i wlascicieli tej rasy, wiem że to zainteresowanie często nabiera bardziej bojowego wyrazu. Dodatkową mobilizacją jest katowicka międzynarodówka :roll: .

Mam więc pytanie o Wasze doświadczenia ze szkoleniem psów, jakie metody w "Waszych" ośrodkach stosowano i jak działały na psy, ja poprzedniego psa(owczarka niemieskiego) szkoliłam w podobno najlepszym w regionie ośrodku, gdzie stosowano metody "kija i marchewki" i skutki były opłakane :( :( :( , następny problem to wiek psa, w większiści ośrodków słyszę że szkolenie psa mogę u nich rozpocząć od 9mieś. :o , nie mówiąc już że nikt nigdy nie slyszał o mojej rasie :-? . Poza tym nie bardzo wiem który typ szkolenia byłby lepszy- czy indywidualny, czy grupowy. Jeśli więc zna ktoś godny polecenia ośrodek na Sląsku to bardzo prosiłabym żeby mi napisał :) . Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam, Basia i Etien. :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

jeśli jesteś z katowic to polece jednak gostar kilka rzeczy nie za bardzo m isię tam podobało alee póki co i tak jest najlepszy z tych któtre znam więc jednak warto a 5,5 miecha to czas na przedszkole które tam jest i z przedszkolemm wgostarze jest raczej całkiem ok strone osrodka jak jesteś bardzo zainteresowana tez znajdziesz bez większego problemu

Link to comment
Share on other sites

Jestem z Tychów, ale to nie jest akurat problem. Z instruktorką z tego ośrodka rozmawiałam jeszcze przed zakupem psa, i mam mieszane uczucia, stwierdziła np. że dla mojego psa (i ogólnie molosów) najlepszy wiek na szkolenie to od 12mieś.... bo te psy bardzo wolno się uczą. Ja mam 10 lat dosw. z owczarkami i moja Fila uczy sie od tej rasy 10 razy szybciej, ale za to szybko się nudzi. Mimo tego wszystkiego stwierdzam podobnie jak ty ze trudno znalezc jakis lepszy osrodek.

Pozdrawiam, Basia i Etien

Link to comment
Share on other sites

Badka ja tez jestem z Tychow. Jest u nas szkolenie o nazwie "Bialy Kieł". I z tego co wiem to jest dobre-Audeo szkolila tam swojego Spike a ja planuje z Mejkiem pojsc w marcu(pod koniec marca bo jakos tak bedzie organizowane) na grupowe. Jesli chcesz sie czegos wiecej dowiedziec (np. numer telefonu) to pisz na pw ;) A Ty cwiczysz gdzies z swoim psiakiem??

Link to comment
Share on other sites

Hej Badka!

Teraz dopiero zajarzyłam - przecież ja cię już widziałam! Byłaś ze swoją psiną i chyba mamą na konsultacji w Białym Kle. Nie myle się?

Nie zgadzam się z tym ze molosy się uczą wolniej - uczą się dużo szybciej, bo są bardziej inteligentne. Z tego tez powodu nie wykonują poleceń jak automat (lub ON) ale wykorzystają cały swój spryt żeby wykonać komende jak najmniejszym kosztem. Np. mój Spike nigdy nie położył się na mokrej trawie tylko zawieszał 10 cm nad ziemią. To fascynujace szkolić molosa, ale trzeba się na tym troszke znać. Polecam Białego Kła.

Pisz jak masz jakieś pytania.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...