Jump to content
Dogomania

Skarbonka psiaków ze Schroniska w Łowiczu


Romka

Recommended Posts

W skarbonce są nadal pieniądze...dziś otrzymałam z lecznicy maila:
"
Do zapłaty w kwietniu:
-grej- 39zł (karsivan)
Dziękuję"
[B]-proszę o przekazanie wymienionej kwoty na konto lecznicy.
[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE] [B][SIZE=3]Donato, w dalszym ciągu unikasz konkretów i nie piszesz o tym czego ten wątek dotyczy czyli o rozliczeniach finansowych!!! [/SIZE][/B][/QUOTE]........... [SIZE=2][B]i cała reszta niedorzeczności zawartych w poście 175.

[FONT=Times New Roman][COLOR=#000000]Widzę że Romka nie odpuszcza i dalej próbuje odwrócić „ kota ogonem”. Widzę że musimy powoli... , powoli wyjaśniać Romce krok po kroku pewne zawiłości w nieradzeniu sobie z pewnymi sformułowańiami czy oceną faktów.[/COLOR][/FONT]

[/B][SIZE=3][B][U][COLOR=#000000][FONT=Calibri]Otóż zaczniemy od:
[/FONT][/COLOR][/U][/B]
[/SIZE][B]nierzetelne prowadzenie skarbonki Laseczki
[I][COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma]
[/FONT][/COLOR][COLOR=#b22222][FONT=Tahoma][U][I][QUOTE] a) przeniesienie deklaracji stałych bez wcześniejszego poinformowania darczyńców [/QUOTE])
[/I][/U][/FONT][/COLOR][COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][I]
I. Proszę wyjaśnić Romko do kogo należy poinformowanie 4 -ch darczyńców na łączną kwotę 200,- zł a więc Romki i jej znajomych ? ( przecież to są Twoje znajome) , czyżbyś nie umiała rozmawiać z ludźmi bezpośrednio, tylko ktoś inny miałby to robić? , czy to są tak utrwalone twoje nawyki w wyręczaniu się innymi osobami ? .
[/I][/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#b22222][FONT=Tahoma][/FONT][FONT=Tahoma][QUOTE] [FONT=Tahoma][U]b) do chwili obecnej brakuje 19,5 kg. karmy w skarbonce Laski[/U][/FONT][/QUOTE][/FONT][/COLOR][/I][/B][/SIZE][HR][/HR][SIZE=2][B][I][COLOR=#b22222][FONT=Tahoma]
[/FONT][/COLOR][COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma]II. jak rozumiesz Romko znaczenie słowa” rozliczenie karmy w skarbonce Laski” , skoro piszesz że brakuje w niej 19, 5 kg karmy? .[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma]Otóż ja jestem księgową Skarbonki Laski a ty Romko fizycznie tę karmę przechowywałaś u siebie w domu od m-ca sierpnia ub. roku gromadząc ją w oczekiwaniu na zwolnienie się miejsca dla Laski w hoteliku u Milki.[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma]Ja jako księgowa rozliczam przyjęcie i wydanie karmy na podstawie twoich wpisów w poszczególnych postach, odnotowując te fakty w zapisach skarbonki. Ty tę karmę fizycznie przyjmujesz i wydajesz . Jak zatem to się ma do tego , że odpowiedzialność za brak karmy w ilości 19, 5 kg w skarbonce Laski przypisujesz mnie ujmując to jako nierzetelne prowadzenie skarbonki.[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma]Przełożę ci to na język praktyczny Romko: księgowa wylicza a magazynier odpowiada za ewentualne braki czy nadwyżki w magazynie.[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma]Ja jako skarbnik już od dłuższego czasu bodajże od m-ca marca b. roku sygnalizowałam ci fakt, że wydajesz karmę z późniejszych darów natomiast zapomniałaś o przychodach wcześniejszych z m-ca sierpnia ub. roku, tym bardziej że może ulec przeterminowaniu przydatność do spożycia takiej karmy.[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma]Najpierw ten fakt przemilczałaś a potem uderzyłaś we mnie , że ja jako skarbnik jestem odpowiedzialna za rozliczenia rzeczowe karmy …itd [/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma]Owszem tak – odpowiedzialna za rozliczenia liczbowe ( ilościowe) a za rozliczenia faktyczne Ty, bo to u Ciebie w domu ( na strychu) Romko ta karma była zdeponowana.[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma]Czy nie należało, a także możesz zrobić to i teraz ; że jeszcze przejrzysz wątek Laski od m-ca sierpnia 2011 roku ; może coś przeoczyłaś , nie odnotowałaś wydania i się wszystko wyjaśni . [/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma]III.
[/FONT][/COLOR][COLOR=#b22222][FONT=Tahoma][QUOTE] [I][FONT=Tahoma][U]c) pomimo posiadania środków finansowych w skarbonce Laski opłaciłaś zakup karmy dla niuni z pieniędzy przeznaczonych na inne psy- trochę dziwne, że stało się to przed przejęciem przez Ciebie skarbonki Laski (no bo po co miałabyś uszczuplać swoją skarbonkę???) [/U][/FONT][/I][/QUOTE]
[I][U][FONT=Tahoma]Otoż jak pisze Umilki:[/FONT][/U][/I][FONT=Tahoma] " Na prośbę Romki zakupiłam dla Laski dwa worki (2x15 kg) karmy [/FONT][/FONT][/COLOR][/I][COLOR=#b22222][FONT=Tahoma]BRIT Light&Senior. Całkowity koszt 183 zł."
a Ty polecasz że „Płacimy ze skarbonki Laseczki”..
[/FONT]
[/COLOR][COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma]Skoro zatem moją decyzje o zaksięgowaniu tego wydatku uważasz za nierzetelną ( bo wbrew Twemu poleceniu), zatem ja stanowczo twierdzę, że skoro ten wydatek był podejmowany jednoosobowo przez ciebie bez uzgodnienia ze mną , jest on tym bardziej twoim wydatkiem i w rezultacie będzie[U] prezentem rzeczowym od Ciebie dla Laski a ja oczekuję na zwrot pieniążków w kwocie 183,- zł na konto Skarbonki ogólnej psiaków.[/U][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma]Nie uzgadniasz ze mną w ogóle żadnych wydatków , czynisz to tak dalej i z całkowitym wyrachowaniem, nie uzgodniłaś zakupu karmy dla Laski , widząc nawet potrzebę poradzenia się z Oliwin byleby nie ze mną a więc osobą będącą prawną opiekunką Laski i do tego organizatorką comiesięcznej zbiorki pieniędzy na kwotę 385,- zł.
[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#b22222][FONT=Tahoma][/FONT][FONT=Tahoma]IV. [QUOTE] [I][U][FONT=Tahoma]b) przeniesienie wszystkich środków finansowych ze skarbonki Rafika w dniu 12.04.br. do skarbonki Laski przy jednoczesnym nieprzeniesieniu pełnej kwoty deklaracji Laseczki tj. deklaracji za okres od 12.04.-30.04 br. (czyżbyś znów coś oszczędzała w swojej skarbonce?)[/FONT][/U][/I] [/QUOTE[/FONT][/COLOR][COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma]]


[/FONT][/COLOR][COLOR=#3e3e3e][FONT=Symbol][I]· [/I][/FONT][/COLOR][I][COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma]Skarbonka Rafika i skarbonka Laski została rozliczona prawidłowo i uczciwie a więc po zapłaceniu wszystkich zobowiązań powstałych w m-cu kwietniu b. roku. [/FONT][/COLOR][/I]
[COLOR=#3e3e3e][FONT=Symbol]· [/FONT][/COLOR][COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][I]Od m-ca maja każda z nas prowadzi finanse psiaków zgodnie z umowami adopcyjnymi ze schroniskiem tj. Romka – za Rafika a ja za Laskę.[/I][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3e3e3e][FONT=Symbol]· [/FONT][/COLOR][COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][I]Deklaracje pieniężne na m-c 05- 08 2012 roku zostały zwrócone na konto Romki w kwocie 250,- zł w dniu 12.04. 2012 a ja wczoraj poprosiłam Romkę o potwierdzenie wpływu tej kwoty bo dotąd tego nie uczyniła. Mniemam, że tylko przez zapomnienie..
[/I][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#b22222][FONT=Tahoma]V.[QUOTE] [I][U][FONT=Tahoma][B]Dysponowanie środkami skarbonki w sposób taki, jakby były to Twoje prywatne pieniądze
np. przelewy od pana Macieja T. z Bielawy są zapisywane w rozliczeniach z miesięcznym opóźnieniem(???marzec w kwietniu!)[/B][/FONT][/U][/I] [/QUOTE][/FONT]
[/COLOR]
[I][COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][B]Romko czytaj uważnie zapisy na skarbonce to zobaczysz , że zapisy wpływów odnotowują faktyczną datę wpływu pieniędzy na konto. [/B][/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][B]Otóż były 2-wie wpłaty od Państwa T: 150,- zł w dniu 9.03.2012 i 120,- zł w dniu 12.04.2012 roku; potraw zatem odróznić nadrzędnośc oznaczenia daty wpływu pieniędzy od daty zapisu w skarbonce.[/B][/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][B]Wszystko jest zapisane zgodnie i prawidłowo a problemem jest fakt , że nie umiesz zaakceptować osób myślących, ofiarnych, wyrażających własne opinie - , Są to szczególne powody aby te osoby były obrzucane wielokroć oszczerstwami ( grubymi na czerwono wymalowanymi kulfonami), podejrzeniami o nieuczciwość, lenistwo itd.
[/B][/FONT][/COLOR][/I]
[COLOR=#b22222][I][FONT=Tahoma][B]Vi. [QUOTE] [U]opłacanie kosztów leczenia Erniego, który od 16.03, br. jest pod całkowitą opieką na własną prośbę Sylwiaso.[/U] [/QUOTE]
[/B][/FONT][/I]
[/COLOR][COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][B]Romka czy ty piszesz na tym forum w przekonaniu że czytają to dzieci w wieku przedszkolnym?[/B][/FONT][/COLOR]
[I][COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma]Wytłumacz nam co to znaczy , że Erni jest od 16.03. 2012 roku pod całkowitą opieką na własną prośbę Sylwiaso?[/FONT][/COLOR][/I]
[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][B]Czyżby Sylwiaso wyadoptowała Erniego od Gminy? Bo tylko w tym przypadku można mówić o jej całkowitej opiece nad Ernim.[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][B]Wydaje mi się Romko, że równasz pojęcie zerwanie z Tobą kontaktów przyjacielskich przez Sylwiaso z równoczesnym obarczeniem Sylwii za los , pobyt, leczenie, opiekę nad Ernim .

[/B][/FONT][/COLOR]
[FONT=georgia][COLOR=#3e3e3e]Nie sposób uwierzyć że tak uparcie forsujesz na tym forum „swoją definicję opieki nad Ernim przez Sylwię ”; kto jak kto ale ty powinnaś znać znaczenie i ważność umów zwłaszcza pisemnych i ich nadrzędność nad zwykłymi koleżeńskimi niesnaskami. [/COLOR]
[COLOR=#3e3e3e]Reasumując , te twoje zapisy Romko wymierzone i obliczone jak zwykle na celowe "obmalowanie" osób będących ci nieposłusznymi , żeby nie wiem jak grubą trzcionka były pisane oraz jakim kolorem akcentowane to prawdziwych faktów nie przykryją. Prawda bedzie prawdą i zawsze sie obroni .......[/COLOR]
[COLOR=#3e3e3e]Jest to Romko moja ostatnia dyskusja z Tobą ; nie mam ani ochoty ani czasu na takie rozprawy o czymś co ….nazywa się egoizmem i wybujałymi ambicjami.. [/COLOR]
[COLOR=#3e3e3e]Ponadto informuje Cię Romko, że jeśli mówisz o czyjejś nierzetelności to powinnaś ową nierzetelność zgłosić organom, które ten dylemat za Ciebie rozwiążą a póki co zarzucanie komuś bezpodstawnie nierzetelności jest czynem karalnym ..[/COLOR]
[/FONT][I][COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][B],[/B][/FONT][/COLOR][/I]






[/B][/SIZE]

Edited by Donata
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romka']W skarbonce są nadal pieniądze...dziś otrzymałam z lecznicy maila:
"
Do zapłaty w kwietniu:
-grej- 39zł (karsivan)
Dziękuję"
[B]-proszę o przekazanie wymienionej kwoty na konto lecznicy.
[/B][/QUOTE]

Jak ustaliłam z lecznicą należność za leki Greja została już przekazana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romka'][SIZE=3][B][COLOR=#000000]Donato, w dalszym ciągu unikasz konkretów i nie piszesz o tym czego ten wątek dotyczy czyli o rozliczeniach finansowych!!![/COLOR][/B][/SIZE]

[SIZE=4][COLOR=#ff0000][B]O naszej współpracy już od dawna nie może być mowy i to ja poprosiłam o zakończenie tej współpracy z uwagi na nierzetelność prowadzonych przez Ciebie finansów naszych psiaków[/B][/COLOR][/SIZE]

[B]- nierzetelne prowadzenie skarbonki Laseczki[/B]

[I]a) przeniesienie deklaracji stałych bez wcześniejszego poinformowania darczyńców

b) do chwili obecnej brakuje 19,5 kg. karmy w skarbonce Laski

c) pomimo posiadania środków finansowych w skarbonce Laski opłaciłaś zakup karmy dla niuni z pieniędzy przeznaczonych na inne psy- trochę dziwne, że stało się to przed przejęciem przez Ciebie skarbonki Laski (no bo po co miałabyś uszczuplać swoją skarbonkę???)[/I]

[B]- nierzetelne prowadzenie skarbonki Rafika[/B]

[I]a) przeniesienie deklaracji stałych Rafika do skarbonki Laski co w przypadku braku zgody deklarujących na rzecz Laski skutkowałoby brakiem od czerwca br. środków utrzymania go w domu tymczasowym. Takie zamiany są niedopuszczalne.

b) przeniesienie wszystkich środków finansowych ze skarbonki Rafika w dniu 12.04.br. do skarbonki Laski przy jednoczesnym nieprzeniesieniu pełnej kwoty deklaracji Laseczki tj. deklaracji za okres od 12.04.-30.04 br. (czyżbyś znów coś oszczędzała w swojej skarbonce?)[/I]

[B]- nierzetelne prowadzenie skarbonki psiaków łowickich

- nierzetelne rozliczanie karmy na wątku skarbonki

- jako skarbnik na bazarku Erniego nie byłaś na nim ani razu

- dysponowanie środkami skarbonki w sposób taki, jakby były to Twoje prywatne pieniądze
np. przelewy od pana Macieja T. z Bielawy są zapisywane w rozliczeniach z miesięcznym opóźnieniem(???marzec w kwietniu!)

- opłacanie kosztów leczenia Erniego, który od 16.03, br. jest pod całkowitą opieką na własną prośbę Sylwiaso.

- przekłamania informacji dotyczących:[/B]

a) [I]umów hotelikowych - sprawdź te umowy, a zobaczysz, że jest tam również moje nazwisko obok Twojego!

[/I][B]Wobec powyższego nie obrażając nikogo, chcę zakończyć farsę zwaną "skarbonką psiaków ze schroniska w Łowiczu" i proponuję przejęcie przez Ciebie Donato i dalsze prowadzenie tego wątku. Uczciwie byłoby , gdybyś rozliczyła z honorem i sprawiedliwie pieniądze psów, które znajdują się w skarbonce dzięki wielu darczyńcom.
Donato, równo pomiędzy nasze 4 psy:
[/B]LASKĘ
RAFIKA
KUBĘ
LOLKA
JEŚLI WYRAZISZ ZGODĘ NAPISZĘ DO MODERATORA, A JA Z PRZYJEMNOŚCIĄ POCZYTAM SOBIE CO TAM DOBREGO SŁYCHAĆ NA WĄTKU ;-)[/QUOTE]

[B]PONOWNIE PROPONUJĘ PRZEJĘCIE WĄTKU "Skarbonki.."przez Ciebie Donato i rozdzielenie pieniędzy równo,pomiędzy 4 nasze psy:
Laskę,Rafika,Kubę,Lolka.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Uzupełniłam w dniu dzisiejszym wątek Skarbonki; nie mogłam jej znaleść, nie wiem czemu zniknęła z pierwszej strony a po wtóre nie mogłam dopisać rozchodów w poście 1 , udało mi się to zrobić w poście 2-gim.

Odnotowałam w niej wydatki jakie były zaplacone w m-cu maju b. roku a więc:
10.05.2012 roku zaplacono za leki dla Greja w kwocie 39,- zł,
10.05.2012 roku zapłacono za leki dla Erniego w kwocie 91,- zl,
13.05.2012 roku pobrana została prowizja bankowa w kwocie 4,- zł
Ogółem rozchodowano kwotę 134,- zl.

Saldo Skarbonki na dzień 13.05.2012 roku wynosi zatem 301,99 zł.

Przychylam sie do podziału tej kwoty pomiędzy psiaki ale dla 5- ciu psiaków tj. Erni, Laska, Rafik, Kuba, Lolek.

Na 1-go psiaka wynosi zatem kwota 60,39 zł. Po akceptacji tej propozycji przeleje pieniążki w odpowiedniej proporcji .
Zatem czekam i czas skończyć te farsę na tym forum.

Edited by Donata
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zawiadamiam, że w dniu 21 maja 2012 roku przelałam kwote 181,17 zł na konto Romki dla Rafika, Kuby i Lolka ( 3 x 60,39 zł).
Kwota 120,82 zł przeksiegowana została na konto Laski i Erniego ( 60, 41 zł).


[U][I][B][COLOR=#b22222]Saldo Skarbonki na dzień 21. 05. 2012 roku wynosi zatem " zero" [/COLOR][/B][/I][/U]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...