Jump to content
Dogomania

Pongo- z patologicznej rodziny do schronu


sleepingbyday

Recommended Posts

[quote name='sleepingbyday']dziewczyny, co u bambu ( wsumie powinnam zmienić tytuł!)[/QUOTE]

Zmień tytuł, bo my go znamy jako Bambu,choć w ogłoszeniu na stronie schroniska jest Gonzo/Bambu :evil_lol:, chodzi na spacery, co 2 tygodnie przyjeżdza do niego jakas tajemnicza Pani i bierze go spacery-czy coś o tym wiesz? czy bierze oba psy z boksu ? jeżeli jednego, to żeby nie bylo, ze się pogryza przy wkladaniu Bambu do boksu, choc Szary jest raczej lękliwy.
Bambu ma nieraz zachowania psa bitego :shake: , np boi się podniesiowej ręki...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

beat, ależ oczywiście, ze on był bity! na tym cały pic polegał, my od początku zycia bambu na osiedlu męczyliśmy się, co tu zrobić, w tej rodzinie także opieka społeczna i kurator się regularnie pojawiali, ale podstaw do odbioru nie było. sąsiadki tam słuchały jego wycia bardzo często. jako i wycia bitej kobiety. co do dzieci, to nie wiem. facet go szukał po wyjściu z więzienia (babka schowała się w jakimś ośrodku dla kobiet) - wypytywal sąsiadek, gdzie jest pies, i że to jego żona go źle traktowała, a nie on. mi tam wszystko jedno, kto bambu bił...

do bambu przyjeżdża właśnie jedna z tych Pań, mogę ew. poprosić ja (nie bezpośrednio, ja z nią nie mam kontaktu, zna ją nasza kocia karmicielka i z nią mogę o tym pogadać, jesli chcecie), żeby brała kolegę bambu z kojca na spacery - ale nie gwarantuję.

wczoraj sobie pomyślałam, zeby jednak nie zmieniać w tytule watku imienia - a nuż facet kiedyś wpadnie po pijaku na pomysł szukania psiaka? co myslicie?

mi się marzy dom dla niego - pies do malutkich dzieci ( myslę, ze chocby warknięcie na dziecko groziło mu jatką, a przy okazji pewnie po prostu jest cierpliwy do szczeniąt z natury), ładny, cholera...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']beat, ależ oczywiście, ze on był bity! na tym cały pic polegał, my od początku zycia bambu na osiedlu męczyliśmy się, co tu zrobić, w tej rodzinie także opieka społeczna i kurator się regularnie pojawiali, ale podstaw do odbioru nie było. sąsiadki tam słuchały jego wycia bardzo często. jako i wycia bitej kobiety. co do dzieci, to nie wiem. facet go szukał po wyjściu z więzienia (babka schowała się w jakimś ośrodku dla kobiet) - wypytywal sąsiadek, gdzie jest pies, i że to jego żona go źle traktowała, a nie on. mi tam wszystko jedno, kto bambu bił...


do bambu przyjeżdża właśnie jedna z tych Pań, mogę ew. poprosić ja (nie bezpośrednio, ja z nią nie mam kontaktu, zna ją nasza kocia karmicielka i z nią mogę o tym pogadać, jesli chcecie), żeby brała kolegę bambu z kojca na spacery - ale nie gwarantuję.

wczoraj sobie pomyślałam, zeby jednak nie zmieniać w tytule watku imienia - a nuż facet kiedyś wpadnie po pijaku na pomysł szukania psiaka? co myslicie?

mi się marzy dom dla niego - pies do malutkich dzieci ( myslę, ze chocby warknięcie na dziecko groziło mu jatką, a przy okazji pewnie po prostu jest cierpliwy do szczeniąt z natury), ładny, cholera...[/QUOTE]



Faktycznie, nie zmieniaj tytułu , moze napisz do dyrektorki schronu o historii psa, zeby wpisała do jego karty, ze nie może być wydany takiemu ...panu.
Czy Bambu ma 2 lata? bo w schronie wpisali mu 6 :evil_lol: ( koleżanka mi to przekazała) .
Gdyby ta Pani mogla przyjeżdzać jak my jesteśmy ( zawsze w soboty) , to wzięlaby Bambu a ktoś od nas Szarego i nie byłoby kłopotu

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Bambu ma co 2 tygodnie spacer , mało , ale mamy za dużo psów pod opieką (150), wczoraj nas wypatrzył, gdy wyprowadzałyśmy inne, i poszczekiwał cienko, żeby zwrócić na siebie uwagę , Sld , a może to będzie dla niego dom, może ich zauroczy i nie będa zwracać uwagi na wzrost

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']dziewczyny, które bywacie u bambu - plis, przypomnijcie mi jego wielkość. głowa do kolan czy za? chodzi o wage i wysokość, bardziej o wysokość....[/QUOTE]
bambu to raczej taki : głowa do kolan , ale sprawdzimy w sobote lub niedzielę
wagę może zaraz gdzieś znajdę i wpisze - 15kg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='sleepingbyday']7 H albo 7 F, cytuje osobe, która u niego była z wizytą, wraz z osobą, ktora tam bywa i robiła fotki: "na samym końcu po prawej stronie, jak się wchodzi". nie ręczę za dokładnośc opisu.
z Pongiem sprawa jest taka, że to pies, który zył z malutkimi dziećmi (kilkulatek i malutka, wózkowa dziewczynka, może 2letnia), jest dla nich mega grzeczny. i generalnie jest optymistą, mimo tego wszystkiego...
pamiętam, jak nam się zwijało wszystko, jak patrzyliśmy na jego wystające żebra i poraniony nos. znajoma z osiedla mieszka w tej samej klatce, nie raz słyszała wycie bitego psa. i krzyki awantur też.[/QUOTE]
Nie wytrzymam jednak i zapytam,może nieco naiwnie:Czy naprawdę nie można bylo przez te 2 lata zabrać interwencyjnie katowanego tam przez sadystę i alkoholika Ponga,jesli wszyscy wokolo slyszeli 2 lata jęki katowanej kobiety oraz skowyt bitego za nic psa ??
Wiem,kobieta winna wzywać policję i podać wczesniej sadystę-alkoholika do sądu o znęcanie się nad nią i dziecmi ,by wcześniej go zamknięto.Nie dawać się katować aż 2 lata.
Ale katowanego psa powinna dużo wczęsniej zabrac interwencyjnie jakaś fundacja,czy chocby Straż miejska albo policja-mają takie samo prawo.Czy to bylo niewykonalne aż przez 2 lata i pies musial znościć cierpienia i ból z ręki kata? Tego i innych podobnych sadystów ,winna spotykać taka sama kara i cierpienie,jaki spotykalo ich ofiary :innych ludzi ,czy zwierzęta. Bo sami więzienie to stanowczo za malo.I jeszcze żyją sobie tam jak w sanatorium niemal -na koszt wszystkich podatnikow. Powinni pracowac choćby nawet w schroniskach dla psow,sprzataniu ulic ,ciężkich robotach drogowych ,czy przy budowie np.mieszkań socjalnych,czy przytulisk dla ofiar takich przestępcow-sadystów jak oni a nie leżeć sobie z pelnym brzuchem do góry o oglądać sobie tv w cieplej ,suchej celi.Niech pieklo pochlonie takich bandytów.

Edited by Olga7
Link to comment
Share on other sites

ha. bo sprawa była nie do przeprowadzenia, taki kraj. który sąsiad ci zezna w sądzie, że cos słyszał? szans nie ma. A podstaw do odbioru by nie było (jakkolwiek beznadziejnie to brzmi) - podstawą jest zagrozenie życia, inaczej musisz zaczynac od pisemnego wymagania wprowadzenia popraw. baliśmy się zemsty na psiaku po takiej nieudanej interwencji. A np rany na nosie: "panie, on sobie obtarł ostatnio na działce.". I pozamiatane. takie numery z odbiorem bez podstaw (oczywiście prawnych) to tylko w sytuacjach, kiedy ludzie psa nie chcą (a ci chcieli) oraz kiedy sie nie znają i słowo policja robi na nich wrażenie. tam nie robi, jako stały element życia. oni mieli nadzór kuratorski.

Link to comment
Share on other sites

Niestety,czesti wtedy taj bywa ,że nie ma komu poświadczyć ,bo kazdy boi się o wlasną skore.A powinno byc tak,że policja,SM czy fundacja na podstawie wiarygodnych wezwań ,czy informacji od ludzi ,powinna sprawdzić bezposrednio ,czy opisywane maltretowanie psa jest faktyczne,chocby na podst. jego zachowania,kondycji ,wyglądu i reakcji.Bity pies,czy kot zawsze inaczej zachowuje się jednak.Można bylo np.nagrać pod drzwiami odglosy awantur i skowyt psa i to może by dalo podstawę do interwencji .Albo wezwać interwencję w trakcie tych awantur i sami by mogli stwierdzić na miejscu,że sa podstawy do zabrania psa.Bo kobieta może sama decydowac,czy zglosi sprawę maltretowania,katowania a pies nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']Szary nie żyje?? dlaczego, wiadomo? całkiem młody był przecież jeszcze. chorował?[/QUOTE]
nie wiadomo dlaczego Szary umarł-nie obudził się ,nie chorował ( był na spacerze tydzień przed śmiercią i było OK, ale tydzień w schronisku dla ew. chorego, nie leczonego psa to długo) , mial wpisane 7 lat, więc pewnie był mlodszy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...