Jump to content
Dogomania

potrzebuje rady :)


vikikir

Recommended Posts

witajcie! :) jestem po raz pierwszy na forum wiec jeszcze nie wiem jak to jest "miedzy nami psiakofanami" :) pisze poniewaz za okolo dwa lata chcialabym i przymierzam sie do kupna doga blekitnego i potrzebuje rady oraz wiadomosci:) po pierwsze: jakie to sa pieski? jaki maja charakterek? jakie sa w pracy itp. wszystko wszystko:) po drugie: chcialabym kupic z najlepszej hodowli. czy ktos moglby mi polecic jakas? czy kupowac w Polsce czy moze lepiej byloby sprowadzic z jakiegos miejsca w europie? pozdrawiam!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Mogę Ci odpowiedzieć jak się pracuje z dogami, bo w tym roku byłam na szkoleniu /klikerowym/. Dołaczyliśmy jak juz inni byli w trakcie, utrudnienie polegało jeszcze natym, że Hip nie bierze "lapówek". Bardzo szybko w wyszkoleniu wyszliśmy na czolo grupy, tak, że możesz sie nie obawiać, ze dog moze sprawiać kłopoty szkoleniowe - wręcz przeciwnie, są bardzo uważne i chętne. Jeśli przykładasz wagę do mozliwości szkoleniowych miej na uwadze warunki fizyczne psa - nie szukaj ciężkiego i masywnego, a raczej z linii szlachetnych. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza jak pies musi wykonać w ciągu dwuch godzin ok. 50-ciu "siad", "waruj" i to w odpowiednim tempie i z marszu i może jeszcze w upale. Dotyczy to zwłaszcza psów, suki zazwyczaj nie bywają zbyt cieżkie i masywne. Treser który nas prowadził był wręcz zdumiony - rózne i niekoniecznie pochlebne pod tym względem "chodzą" opinie o dogach, ale przynajmniej w tej grupie i u tego tresera obaliliśmy je wszyskie :-)))).
Kupować zdecydowanie w polsce, rozejżyj sie po hodowlach, znajdziesz sam :-)))), tym bardziej, ze chcesz mieć na to jeszcze 2 lata!!!!!!.
Co do charakterow....... jak będziesz miał, pod tym względem już żaden inny Cię nie usatysfakcjonuje!
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Witaj Wiktorio!:p
Co do hodowli, zajrzyj na stronę Klubu doga, przejrzyj stronki z błękitnymi dogami, zobacz jakie są tam psy i jakie ci się podobają, nawiąż kontakt choćby mailowy z hodowcami, masz czas, więc jakby gdzieś trzeba było czekać możesz wpisać się na listę oczekujących:evil_lol: Raczej nie masz co liczyć, że ktoś z forumowiczów poradzi jaka hodowla, to niebyłoby fair, zawsze można kogoś pominąć, ale przejrzyj stronki i daj sobie czas, niedługo zaczniesz między mordkami i ciałkami widzieć różnicę!;)
Co do charakterków, jest różnie, ile psów tyle charakterów, upodobań i przyzwyczajeń. :roll:
Na szkoleniu i takim tradycyjnym i klikerowym radziliśmy sobie fantastycznie.:p
A no i zależy czy chcesz psiaka wystawiać czy nie.
Zapraszamy na naszą Ax'owa stronkę!:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sarah666']z Pania Jola to ja sie od ponad miesiaca umawiam na spacer, ale jakos nie wychodzi, pewnie bedzie na mnie zla:oops:. a Ty mieszkasz gdzies w poblizu? mnie byloby latwiej, gdybys tez poszla a jej milo,ze widzi zuzke[/quote]

niestety odległośc 50 km :( , dlatego płacę wysokie rachunki za telefon ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam. Na stronie Klubu doga niemieckiego jest spis hodowli z zaznaczeniem jakie kolorki hodują.
Można sobie na stronach hodowli pooglądać. Ale zdecydowanie(przynajmniej w moim wypadku) najłatwiej Ci będzie podjąć decyzję z jakiej hodowli chcesz dożka jeśli zaczniesz jeździć na wystawy.Mnie dogi z pewnej hodowli zafascynowały właśnie na wystawie.Można wtedy porozmawiać z hodowcami, zapytać cóż to za piesek, o planowane mioty, ceny.Zdecydowanie polecam wystawy.Daty wystaw na rok 2007 znajdziesz an stronie Związku kynologicznego.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...