Jump to content
Dogomania

Połknął kośc


zlodziej_czasu

Recommended Posts

Witam,
Mam pilne pytanko, a mianowicie mój 7 miesięczny staffik połknął rano kostke, taką jakby z żebeka jak są, na oko wydaje mi się że była gdzieś około pięcio centymetrowa. Niestety nie zdąrzyłem go powstrzymac.
Przed chwilą miał taki moment jakby się czymś niepokoił, biegał od pokoju do pokoju ale machał przy tym ogonem. Teraz usnął..
Czytałem że psy połykają przeróżne rzeczy i sobie z tym radzą. Czy mam powstrzymac swoja panike i dac mu trochę czasu i obserwowac? (teraz spokojnie leży). Bo dzisiaj juz musiałbym chyba na jakieś pogotowie..

Link to comment
Share on other sites

No niby nie ma się czym martwić bo psy zawsze kości zjadały, ale ja po ostatniom przejściu mam dość takich kości , uszu i w ogóle. Moje zjadły po 1 świńskim uchu na głowę i wyobraźcie sobie, że przez 2 dni wymioty i czyszczenie tragiczne! Boże co ja przeszłam przez te dwa dni! I nie do uwierzenia jest to, że Cartman bardzo fatalnie wyglądał i schudł ! W dwa dni! :shake:

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie, nie miałem nigdy pieska i dlatego wolę się upewnic żeby nie popełnic błedu na którego naprawę mogło by byc za późno...
Rozumiem, że jak sobie pogryzie to jest luz i tego nie trzeba mi tłumaczyc, ale on połknął w całości długą kostkę.
Dla Was to jest może oczywiste i śmieszne ale nie dla mnie (mam nadzieję że będzie :) )Wychodzę z założenia, że ostrożności nigdy niezawiele. Przynajmniej w ten sposób, bo jak widac w praktyce nie da się wszystkiego dopilnowac i przewidziec...

Tak czy siak dziękuję bardzo za posty, chyba jeszcze za krótko mam pieska i takie sytuacje odbierają mi trzeźwośc myślenia bo za bardzo jeszcze jestem przewrażliwiony. Ale czy Wy nigdy nie mieliście takich chwil i sytuacji.... ?

Link to comment
Share on other sites

[I];)nie stresuj się , mój mordulec jak zje szyjkę kurzą czy surowa czy gotowaną to potem najczęściej wyhafci ja:evil_lol:rozdzieloną na kręgi więc różnie to bywa z tym żarciem:razz:
a jak dostaje do gryzienia cielece gnatki to i tak potem ma lekkie koopkanie:razz:
[/I]

Link to comment
Share on other sites

Witaj,
Myslę że nie musisz się matwić, teoretycznie nawet "lepiej" że połknął całą kość. Gorzej moze być wtedy gdy połamane ostro zakończone kości a przedewszystkim z drobiu zostaną połknięte. Istnieje wtedy ryzyko iż taka ostra kość spowoduje np. perforację jelita. Skutki mogą być fatalne.
Jesli mogę.. to nie podawaj swojemu psu kosci napewno nie takich które może połknac w całości, kup mu lepiej kość wołową i obgotuj (ale całą nie w czastkach i nie wieprzową ani drobiową). Ważne też abyś ją obgotował zmninimalizujesz tym ryzyka zakazenia bakteryjnaego Coli itd.
Niepowinno być też kosci w jedzeniu psy jedza łapczywie ( z regóły) i moze dojść do zadławienia.
Napewno będzie good.
Psy potrafią zjeść tyle dziwnych rzeczy....
Powodzenia!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Witam.
Pół godziny temu moja suczka, mniej więcej siedmioletni owczarek niemiecki, dobrała się do talerza po obiedzie, stojącego na stole. Schrupała trzy kości kurczaka, od nogi. Niestety, nim zdążyliśmy do niej dobiec, pies już skończył ucztę... Póki co zachowuje się normalnie, wesoło, jak zawsze. Mogę coś dla niej zrobić? Od razu jechać z nią do weta czy raczej obserwować ją i się modlić?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Od kilku dni mam szczeniaczka owczarka niemieckiego (8 tygodniowego ) w domu i dzisiaj niedopilnowałam go z kością ze schabu którą z początku skubał a po chwili kości już nie było. Kośc była dość gruba podzielona na segmenty ( przypominała prostokąty 1,5 cm na 3 cm) . Łakomczuch najprawdopodobniej zrżarł ja w całości, bardzo sie boję o mojego pupilka, pomóżcie!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

No cóż... Mojej suczce nic się nie stało, żyje i ma się dobrze. Przez dwa dni co prawda łaziłam strasznie zestresowana, ale na całe szczęście wszystko skończyło się dobrze.

Niestety, w takich przypadkach to chyba tylko można dać psu karmę, żeby obkleiła ta kość i modlić się. A poza tym nauczyć szczeniaka, że za kradnięcie kości jest złe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...