Jump to content
Dogomania

POWRACAMY Moje Psisko Goldenisko - NERUŚ:))) FOTKI 136str!!!


DiDDlina85

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ehh dziewczyny mam zła wiadomośc...Neruś ma zapalenie spojówek:( bylismy u weterynarza po witaminy na stawy i przy okazji powiedziałam Pani że Nero od kilku dni ma non stop zaropiałe oczka:( no i niestety to zapalenie...dostalismy kropelki do oczu i antybiotyk...kuracja ma potrwac 10 dni..moje biedne psisko:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DiDDlina85']Ehh dziewczyny mam zła wiadomośc...Neruś ma zapalenie spojówek:( bylismy u weterynarza po witaminy na stawy i przy okazji powiedziałam Pani że Nero od kilku dni ma non stop zaropiałe oczka:( no i niestety to zapalenie...dostalismy kropelki do oczu i antybiotyk...kuracja ma potrwac 10 dni..moje biedne psisko:([/quote]

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Samturia']yyy a zapalenie spojówek to nie jest ta wstrętna genetyczna choroba oczu? jak nie to mi sie coś poje.... ekhm :P[/QUOTE]

PRZYCZYNY

Zapalenie spojówki może być wywołane przez:

-czynniki alergiczne np. pyłki traw czy drzew, kurz
-substancje o charakterze drażniącym np. alkohol
-bakterie
-wirusy np. tzw. kataru kociego, białaczki kotów (FeLV) czy niedoboru immunologicznego kotów (FIV)
-grzyby
-wady powiek takie jak ich wwinięcie i wywinięcie
inne choroby np. tzw. zespół suchego oka, jaskrę

nie znalazłam nic że to choroba genetyczna:) na szczeście przeczytałam tez że nie jest groźna i można ja dość łatwo wyleczyć:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DiDDlina85']Dlaczego skutki pseudohodowli? Mama Nero była całkowicie zdrowa i silna, to samo ojciec..a to była pierwsza ciaza...czy psu z rodowodem nie przydarzają sie choróbska?[/quote]

Oj przydarzają się i to okropne. Znajomi mieli dobermana. Z rodowodem; I co? Tylko przez pierwsze trzy lata swojego życia nie chorował, a później jak się zaczęło to to końca nie było widac. I żołądek, i jelita, a nawet stawy. Pod koniec życia wcale prawie nie mógł sam chodzic... :placz: Co prawda, pies miał bardzo dobrze, dbali o niego, opiekowali się i w ogóle. Pies żył prawie 11 lat.

Link to comment
Share on other sites

ja tez znam taki przypadek..sasiad mojego chłopaka miał rasowego ONka, ale po kilku latach dopadła go i choroba stawów i choroba psychiczna...nie mogł chodzic pod koniec zycia..wynosili go na spacery a on i tak wracał do domu i robił pod siebie:( starsznie się już meczył i musieli go uspić;(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DiDDlina85']Ehh dziewczyny mam zła wiadomośc...Neruś ma zapalenie spojówek:( bylismy u weterynarza po witaminy na stawy i przy okazji powiedziałam Pani że Nero od kilku dni ma non stop zaropiałe oczka:( no i niestety to zapalenie...dostalismy kropelki do oczu i antybiotyk...kuracja ma potrwac 10 dni..moje biedne psisko:([/quote]
oj biedaczek...
życze powrotu do zdrówka:D:buzi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...