Jump to content
Dogomania

ON-pies wszechstronny


ayshe

Recommended Posts

[quote name='ayshe']kto kurde przepuscil te psy na testach przez ipo?:crazyeye: wieksza ich czesc powinna stanowic obciach ciezki dla szkoleniowca i sedziego.no normalnie porazka.:angryy: .ale w sumie jak egzamin ipo1 wyglada tak jak to opisuje na w/w forum michal to ja juz niczemu sie dizwic nie powinnam .:shake:[/quote]

Kto przepuścił? Sędziowie. A egzaminy czasem wyglądają tak, że psy nawet na plac nie wychodzą zdawać a mają IPO. Wiem tez o przypadku gdzie jeden pies zdawał egzamin za innego psa bo tamten właśnie był na wystawie :angryy:
W Krakowie już jest tak (nie wiem jak jest w innych oddziałach), że egzamin trzeba zgłosić wcześniej do Oddziałowej Komisji Szkolenia i wtedy szef tejże komisji jedzie na egzamin i patrzy jak psy zdają. Niektórym się takie coś nie podobało bo psy musiały "coś" soba reprezentować, żeby zdać więc obchodzą to, robiąc egzaminy i przeglądy przez inne oddziały :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

AM-:crazyeye: no nie zartuj:flaming: .jesooo a mnie stresuje pt zdane przez psy co zwialy z placu:hmmmm: .
to ja juz tego nie pojmuje w takim razie.po co zdawac ipo jak pies nie daje rady opanowac segmentow:stupid: ?ludzie wytlumaczcie mi to bo ja chyba jakas gooopia jestem:-? .przeciez przygotowujac psa do ipo[a baaardzo mi zalezy zeby ten wszechstronny i naprawde fajny sport "wszedl pod strzechy"]no generalnie rzadko zdarza sie pies samograj.moim zdaniem nie ma takich psow zwlaszcza jak ipo zaczyna sie z psem ktorego wlasciciel nie robil na ipo od dzieciaka[wiecie o co mi chodzi ].pracuje sie z takim psem az do uzyskania wyniku ktory umozliwi zdanie egzaminu tj.wszystkie cwiczenia na placu musza byc opanowane bez wiekszych problemow[oczywiscie ja sie zawsze czegos czepne:oops: :evilbat: ].bo praca na poziomie ipo jest fajna.i dla psa i dla przewodnika.egzamin jest sprawdzeniem swojej pracy na obcym terenie i pozorancie.tak mysle.zdawanie ipo na wlasnym pozorancie i placu to chyba pomylka.pies zdajacy ipo musi bowiem zniesc pewne obciazenia i pozostac na kontakcie.jak mozna spprawdzic prace psa ,poddac go ocenie[i siebie]jak pozoranta pies zna doskonale a i pozorant pracuje pod znanego psa[nawet podswiadomie-wiadomo jak sie pozoruje obcemu psu a jak temu ktorego mialo sie na rekawie wielokrotnie].
no wiec zaczynam miec przypuszczenie czytajac to wszystko ze to swiat jest normalny a ja walnieta bo to chyba niemozliwe zeby ktos z wlasnej woli wystawil do egzaminu psa nieprzygotowanego lub zalatwi sobie ipo zaocznie.po co?:mdleje:

Link to comment
Share on other sites

U nas na kurs IPO zapisało się ok. 20 psów, do egzaminu przystąpiły 4, zdał 1! Te, które oblały dostały od sędziego (na prośbę - już nie wiem kogo) drugą szansę i jeszcze jednego udało się przepchnąć za drugim razem. I tak ostatecznie zdały 2 sztuki - kundel i bokser (przepchnięty), ON-ki poległy..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka'] ON-ki poległy..[/quote]i bardzo dobrze:cool1: .po diabla mialy zdac jak byly nie przygotowane..ipo1 jest bardzo proste.mozna do niego przygotowac kazdego psa wystarczy silny lup i troszke obronczego zeby byc przygotowanym na full options pozoranta i otoczenia.:cool3: .
jestem za zdecydowanym przesiewem psow.do hodowli powinny trafiac wylacznie najlepsze psy.jednak wiadomo ze dobry szkoleniowiec jest w stanie bardzo duzo zrobic z psem nawet o kiepskich popedach.:cool1: .wiadomo jak jest w niemczech i jak z kiepawego psa mozna zrobic psa ktory zrobi schh3:p .wybor czy kryc takim wyduszonym tojkowiczem czy nie zalezy od hodowcy.czasem majac dobra suke mozna zaryzykowac bo pies jest wybitny .hodowla to niestety gra kompromisow.jednak warto wiedziec czy jest to zrobione czy pies zdal bez wiekszego wysilku.zwlaszcza jesli chodzi o jedynke.
jesli hodowca jedzie do takiego psa z suka z ipo1 w cudotworczy sposob zdanym to....no wlasnie to czy to mozna uznac za przemyslany czyn hodowlany czy za.....:diabloti: wyhodowanie kolejnego bezsensownego miotu "na ring"?
znam psy niemieckie z czuba va ktore dluuugo pracowaly u doskonalych szkoleniowcow nad tym zeby nie dac sie ponownie albo wogole pogonic pozorantowi na testach.a testy na bszs sa bodajze najciezsza proba.:cool1: .
znam tez czolowe uzytki ktore maja wypracowane wyszkolenie bo gdyby trafily w troszke mniej doswiadczone rece i nie pracowaly od dzieciaka bylyby przecietnymi psami.to wszystko daje dosc zlozony obraz.znam tez doskonale eksteriery w czubie ktore niejednemu uzytkowi przyslowiowego kota by pogonily gdyby ktos z nimi zaczal pracowac sportowo-a wiem ze nie zacznie bo...to sa psy z czuba i eksteriery do tego.:roll: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']U nas na kurs IPO zapisało się ok. 20 psów, [/quote]
:crazyeye: boziu 20 psow na kursie ipo?przeciez to pomylka:smhair2: .jak mozna prowadzic sensowna prace w takim hurcie?gora 5 psow i juz trzeba mocno pilnowac wszystkich elementow i miec oczy dookola glowy.:sg168:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Ayshe
Zeby miec uprawnienia hodowlane. Albo do interchampionatu.[/quote]
saJo-wytlumacz prosze jak slepej krowie na granicy po co w ten sposob robic ipo ?za diabla nie moge tego pojac.przeciez poprzeczka jest po to zeby przesiac psy naprawde kiepskie[a ipo1 jest dosc niska poprzeczka].jak wlasciciel psa moze sie na to zgodzic?moj pies np.daje sie pogonic pozorantowi albo nie podejmuje sladu albo chodzi posluszenstwo bez radochy i ....aportu a ja przystepuje do egzaminu ipo?toz to obciach i dla wlasciciela[bo pies tu malo winien,taki juz jest],szkoleniowca ktory zdaje sie podejmuje decyzje na wewnetrznym ktory pies jest gotowy a ktory nie.
praca nad ipo jest na tyle fajna i wszechstronna ze mozna pracowac naprawde ciekawie.egzamin to ukoronowanie tej pracy.
albo ja gloopia jestem:chaos:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']:crazyeye: boziu 20 psow na kursie ipo?przeciez to pomylka:smhair2: .jak mozna prowadzic sensowna prace w takim hurcie?gora 5 psow i juz trzeba mocno pilnowac wszystkich elementow i miec oczy dookola glowy.:sg168:[/quote]
Spooooko, podzieleni bylismy na grupy, zresztą towarzystwo sukcesywnie się wykruszało, przecie napisałam, że do egzaminu przystąpiły tylko 4 sztuki :lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe'] posluszenstwo bez radochy i ....aportu a ja przystepuje do egzaminu ipo?toz to obciach i dla wlasciciela[bo pies tu malo winien,taki juz jest],szkoleniowca ktory zdaje sie podejmuje decyzje na wewnetrznym ktory pies jest gotowy a ktory nie.
[/QUOTE]

Ha i tu Cię mam:razz: czyli ja nie będę zdawała IPO1 tylko przygotowywała się do końca życia Szirki, bo ona na posłuszeństwie nigdy wesoła nie będzie:eviltong: aport:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: nie zrobię sobie obciachu:eviltong: :eviltong: :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']Spooooko, podzieleni bylismy na grupy, zresztą towarzystwo sukcesywnie się wykruszało, przecie napisałam, że do egzaminu przystąpiły tylko 4 sztuki :lol: .[/quote]ufff bo wizja 20 psow na ipo podzialala na moja wyobraznie:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szira/Gosia']Ha i tu Cię mam:razz: czyli ja nie będę zdawała IPO1 tylko przygotowywała się do końca życia Szirki, bo ona na posłuszeństwie nigdy wesoła nie będzie:eviltong: aport:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: nie zrobię sobie obciachu:eviltong: :eviltong: :eviltong:[/quote]powiedziala ta co wygrala obi nie?raz zloto raz srebro....:evil_lol:
a tak na powaznie-to daj jej gnic na kanapie bo masz takiego psa z kotrym wszystko jest pod gorke[noooo poza praca na pozorancie:lol: ].smutne ze musisz sie wysilic.ciekawam jak okreslisz w takim razie to co robie z chita i shado?po co robic schh z 10 letnim od stycznia psem?moze powinnam dac mu po prostu biegac za pileczka?:eviltong: :icon_roc: .a chita?pracuje z nia juz 1,5 roku.wiesz jak ciezko pracuje sie z psem ktory byl katowany,zarl gowna psie ,inne psy traktowaly ja jak worek treningowy i do tego wogole nie miala zadnych popedow?
jaaasne najlepiej sobie odpusc.przeciez onek tak ladnie wyglada na kanapie.:peace: .

Link to comment
Share on other sites

Nie no ja sobie nie odpuszczę będę dalej ją "męczyć" ale przynajmniej już jestem spokojna o egzamin i już się nie będę stresować:eviltong:
Co do pracy to jest Ci łatwiej bo sama jesteś porąbana jak ONek a ja nie potrafię z mojej spokojnej osobowości wykrzesać taki wulkan energii jak Ty:evil_lol: . No nie możesz powiedzieć że się nie staram:cool3: wczoraj głupka z siebie robiłam i co mój pies zrobił po którymś razie??? Spojrzał z politowaniem "po co ona tak się cieszy i skacze" i ewakułował się z piłka na bok:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']
praca nad ipo jest na tyle fajna i wszechstronna ze mozna pracowac naprawde ciekawie.egzamin to ukoronowanie tej pracy.[/quote]

Jasne, dla Ciebie tak. Niestety dla wiekszosc ludzi to przykra, do tego najczesciej kosztowna koniecznosc, zeby robic psu kolejne tytuly na wystawach lub hodowlanke.
Do tego, jak mozna nie przepuscic ONka, ktory przecierz jest taki ladny, ma niesamowite osiagniecia na wystawach, jak mozna tracic taki material genetyczny? Ja wiem co odpowiesz i ja mam takie samo zdanie, ale...niestety takie osoby jak my sa w mnijeszosci :( Przynajmnije w Polsce :(
Podam Ci inny przyklad: swego czasu zbierane byly podpisy pod petycja, zeby wprowadzic obowiazek przeswietlania bioder belgom. Zanioslam petycje do naszego oddzialu. Babka zrobla wielkie oczy, jak mozna, przecierz belgow i tak jest malo, a my chcemy jeszcze utrudniac im zdobywanie kwalifikacji hodowlanych. Ten sam problem, tylko w jednym przypadku chodzi o zdrowie fizyczne, w drugim o "zdrowie" psychiczne.
Innym razem spotkalam goscia z podhalanka. Akurat padlo na wystawy i koles mowi, ze Olsztyn jest do d*** bo tu nie ma gdzie IPO zrobic i nie bedzie mogl suce zrobic intera, a ona jest taka super. No to mu mowie, ze przecierz mozna, ze przeciez jest pozorant (ten do ktorego my chodzimy) a on na to: "ale u niego nie da sie w dwa miesiace, trzeba chodzic conajmnije z pol roku".

..........................

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']saJo-wytlumacz prosze jak slepej krowie na granicy po co w ten sposob robic ipo ?za diabla nie moge tego pojac.przeciez poprzeczka jest po to zeby przesiac psy naprawde kiepskie[a ipo1 jest dosc niska poprzeczka].jak wlasciciel psa moze sie na to zgodzic?[/quote]

[B]ayshe,[/B]
przewodnik się zgadza na takie coś bo im szybciej zrobi IPO, tym szybciej ma uprawnienia i krycia i.... pieniądze. Niestety ale wielu hodowców ON (z którymi miałam styczność) to biznesmeni :shake: Im nie zależy na rozwoju rasy, doborze najlepszych osobników do rozrodu tylko na tym, żeby jak najwięcej miec kryć albo jak najwięcej sprzedać szczeniaków.
Ostatnio koleżanka, zgłosiła do TOZu fakt, braku opieki nad ONkami. Jakis "hodowca" trzymał psy w końskich boksach, co dwa dni dawał im jeść, jedna suka z ropomaciczem leżała na sianie - szkoda na weta :angryy: W TOZie usłyszała, że już temu panu raz zabrali psy, miał sąd koleżeński w ZK ale, że to wysoko postawiony działacz ZK to zwrócili mu psy i sprawę umorzono. TOZ powiedział, że nie zaczyna znowu ruszać g...a bo śmierdzi. Kolesiowi ktoś dał cynk i psy przeniósł niewiadomo gdzie... I myślisz, że taki baran, który nie ma czasu zając się psem będzie robił IPO? Po co? Zapłaci 1000zł (ponoć takie stawki) i odbierze świadectwo zdania egzaminu. I taniej mu wyjdzie (musiałby płacić za szkolenie i dojazdy) i na czasie oszczędzi... :shake: :angryy:

Link to comment
Share on other sites

no to fajnie:drinking: .na szczescie sa jesczcze w polsce hodowcy ktorzy zdaja naprawde.aczkolwiek spokojnie zmieszcza mi sie liczac na palcach jednej reki.to tacy co maja i dobry material[nie czolowy bo czolowy w polsce to tak naprawde niemiecki scheise:evil_lol: ,niemiec nigdy nie sprzeda dobrego psa ani suki.czasem starszego psa ale to napewno nie do nas] i naprawde szkola swoje onki.jedna nawet jest kobieta:cool3: :biggrina: .i ma takie wiiilczaaaste ooonkiii.:cooldevi:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

a ja o pasieniu.:oops: .tak przyblizyc temat pasienia onkowego bym chciala.regulamin mowi o tym ze onek zdaje egzamin w stadzie 200 owiec.to chyba najbardziej duza roznica w porownaniu np.z pasieniem borderow.
oto punkty
1.auspferchen[austallen]-exit from the pen-6pkt.
2.hindernisse[verkehr]-traffic-10pkt
3.verhalten im weiter gehut-wide graze-10pkt
4.stellen[placing]-8pkt
5.verhalten im engen gehut-narrow graze-10pkt
6.engweg-8pkt
7.brucke-bridge-6pkt
8.griff-grip-8pkt
9.gehorsam-obedience-10pkt
10.fleiss-diligence-10pkt
11.selbstandigkeit-intependence-10pkt
12.einpferchen[einstallen]-repen-4pkt
zusammen[total]-100pkt.
vorzuglich bei 90-100punkten[doskonala]
sehr gut bei 80-89 punkten
gut bei 70-79 punkten
befriedigend bei 60-69 punkten[satisfying]
mangelhart bei 50-59 punkten[poor]
ungenugend unter 50 punkten [defective]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']a ja o pasieniu.:oops: .tak przyblizyc temat pasienia onkowego bym chciala.regulamin mowi o tym ze onek zdaje egzamin w stadzie 200 owiec.to chyba najbardziej duza roznica w porownaniu np.z pasieniem borderow.
oto punkty
1.auspferchen[austallen]-exit from the pen-6pkt.
2.hindernisse[verkehr]-traffic-10pkt
3.verhalten im weiter gehut-wide graze-10pkt
4.stellen[placing]-8pkt
5.verhalten im engen gehut-narrow graze-10pkt
6.engweg-8pkt
7.brucke-bridge-6pkt
8.griff-grip-8pkt
9.gehorsam-obedience-10pkt
10.fleiss-diligence-10pkt
11.selbstandigkeit-intependence-10pkt
12.einpferchen[einstallen]-repen-4pkt
zusammen[total]-100pkt.
vorzuglich bei 90-100punkten[doskonala]
sehr gut bei 80-89 punkten
gut bei 70-79 punkten
befriedigend bei 60-69 punkten[satisfying]
mangelhart bei 50-59 punkten[poor]
ungenugend unter 50 punkten [defective][/quote]

a mogłabyś z tego cudownego języka przetłumaczyć:cool3:
pasienie jest bardzo fajne:razz: :roll:
Mysz bardzo żywo interesuje się końmi,jak na nia to jest baaaardzo żywo:lol: poza wąchaniem kwiatków i molestowaniem pyskiem po nogach kogo sie da z taką siłą ze człek się przewraca:evil_lol: konie budzą w niej emocje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...