Jump to content
Dogomania

Robaki ?


*zaba*

Recommended Posts

Witam,od miesiaca mam 3-letniego pieska ze schroniska w Pabianicach.Dzis zauwazylam,ze ma robaki (?).Kiedys odrobaczalam sunie i to byly takie biale cienkie glizdki.U mojego Kamelka sa plaskie,bladorozowe z bialymi koncowkami..(fuj).Przed wyjazdem (mieszkamy w Danii) dostalam od weta tabletke ,ale nie zaaplikowalam mu,bo mielismy na glowie zle wykonana kastracje,antybiotyki itp.Teraz Kamel juz skonczyl kuracje i chce mu podac ta tabletke,nazywa sie ona ZIPYRAN PLUS.Czy ktos zna ten lek,czy jest on skuteczny na takie dziwne robaki i czy jedna tabletka wystarczy??
Bede wdzieczna za pomoc.
Iza

Link to comment
Share on other sites

Zipyran ma dosyć szerokie spektrum działania na pasożyty. 1 tabletka jest na 10kg masy ciała - nie wiem ile waży Twój pies.
Jeżeli zauwazyłaś pasozyty w kale to koniecznie po 2tyg powtórz odrobaczenie, a potem w zalezności co wygodniejsze - po kolejnych 2 tyg mikroskopowe badanie kału czy jeszcze coś zostało, lub kolejne odrobaczenie.

Link to comment
Share on other sites

Kamel wazy 12 kg.Kurcze,ale ja dostalam tylko jedna tabletke.Jutro jak zaniose robala,spytam,czy dac Kamelkowi to co mam,a po 2 tyg dostanie kolejna (jesli tu beda miec),czy dostanie calkiem cos innego,zeby kuracje przeprowadzic do konca.
Czy dzieciaki moga tez nabawic sie tego paskudztwa-nie zawsze myja rece,a i buziaka czasami od Kamelka dostaja...

Link to comment
Share on other sites

Część tasiemców jest dużym zagrożeniem dla ludzi! I są to zakażenia drogą brudnych rąk. Pies wylizuje się czasem "tu i ówdzie", więc przy zarobaczonym psie buźki też nie są bezpieczne.
Niestety dla części pasozytów człowiek jest żywicielem ostatecznym , więc nie są to proste robaczyce przewodu pokarmowego (m.in bąblowica, toksokaroza).

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Tak, to rzeczywiście dobry lek działa na różne robale obłe i inne.
Pozatym myśle, że możemy bez obaw stosować leki bayera, zarówno te dla ludzi jak i dla zwierzaków bo przecież firma cieszy się bardzo dobrą renomą i jak widać wciąż się rozwija.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...