Jump to content
Dogomania

agresja wobec dzieci


asa15

Recommended Posts

Witam,wczoraj przywiozłam ze schroniska czteroletnią suczke beagla,była tam 3 tyg,jest strasznie zaniedbana wychowawczo przez poprzedniego własciciela-zjada ze stołu,załatwia swoje potrzeby obok miejsca do spania,ogólnie zamienia sie w potwora,gdy poczuje jedzenie-z tym jednak postaram sie uporać.Zmartwiła mnie jednak inna sprawa-leżała na podłodze,weszła do pokoju moja synowa-pies leżał spokojnie,za nia wszedł 2-letni synek i pies bez ostrzeżenia rzucił sie na chłopca(nic sie nie stało)Proszę mnie pokierowac,gdzie moge szukać pomocy,co robić,:oops:

Link to comment
Share on other sites

Natychmiast poproście o pomoc behawiorystę/szkoleniowca. Suczka może nie być zsocjalizowana z dziećmi i z tego powodu może być niebezpieczna dla malucha. Jeśli chodzi o agresywne zachowania wobec dzieci nie ryzykowałabym udzielania/przyjmowania porad przez internet. Dwuletnie dziecko wobec psa jest całkowicie bezbronne.

Link to comment
Share on other sites

Szkolić myślę, że trzeba każdego psa...
Co do tych prób dominacji nie oceniałabym pochopnie; szczególnie u psów po przejściach agresja obronna bywa mylona z dominacyjną, a "zwalczanie" agresji obronnej takimi metodami jak dominacyjnej może mieć opłakane skutki i tylko pogorszyć sytuację.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...