Jump to content
Dogomania

Dalmatyńczyk


Asia_Focus

Recommended Posts

  • Replies 270
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lusia jak Ci się nie podoba to nie licytuj, nie kupuj, nie zniechęcaj innych i wypowiedz się sensownie, bo to jest temat o dalmatyńczykach, a nie o Twoich upodobaniach :shake:

Dalmatyńczyki to przecudowne psiaki, moja ulubiona rasa ;) Sama miałam mieszańca tej rasy, był uparty, nieposłuszny, głupiutki, ale strasznie kochany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='g_o_n_i_a']Nie warto ciągnąć bezsensowego tematu. :shake:
Ja tak z innej beczki.
Kika, byłyście w Jarosławiu? Jakie tym razem były osiągnięcia Bafi? :loveu:[/quote]

W Jarosławiu byłam, ale bez Bafisi, z pewnych jeszcze nie do końca pewnych względów. Efekty podróży to to nowa smycz i szelki - czarne w czerwone łapki :):):).
Oprócz nas był zgłoszony jeszcze jeden piesek - pierwszy raz wystawiany- to sobie miał szansę zwyciężyc :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kika']W Jarosławiu byłam, ale bez Bafisi, z pewnych jeszcze nie do końca pewnych względów. Efekty podróży to to nowa smycz i szelki - czarne w czerwone łapki :):):).
Oprócz nas był zgłoszony jeszcze jeden piesek - pierwszy raz wystawiany- to sobie miał szansę zwyciężyc :)[/quote]
A ciekawe co to za wzlędy? :razz: ;)
Taki komplecik w łapki tez zamierzamy kupić. :multi: A masz moze fotkę?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

witajcie, mam pytanie do was, jako doswiadczonych wlascicieli dalmatynczykow :) czy psy te sa podatne na szkolenia i nauke? tzn. interesuje mnie oczywiscie PT, oraz IPO- I, II i III? oraz generalnie czy maja sklonnosc do wspolpracy z czlowiekiem? jakie sa w stosunku do innych zwierzat - mam w domu kota - czy to moze byc problem? i jakie klopoty sprawiaja oprocz zjadania odpadow na dworzu...?

Link to comment
Share on other sites

[B]Tessa[/B], jedyne czego mozesz byc pewna (no, prawie pewna ;)) w zwiazku z dalmatem to to ze bedzie zarloczny, a to juz jakas podstawa ulatwiajaca szkolenie. nie sa to raczej psy stworzone do pracy, ale przy odrobinie cierpliwosci i wytrwalosci dacie rade. jesli interesuje Cie pt i ipo lepiej wybierz samca, suki sa dosc miekkie psychicznie, co potrafi solidnie utrudniac prace z nimi
pozdrawia:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='yassue']jesli interesuje Cie pt i ipo lepiej wybierz samca, suki sa dosc [B]miekkie psychicznie, [/B]co potrafi solidnie utrudniac prace z nimi
[/quote]
Albo szkól klikerem lub metodą łupową. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yassue'][B]Tessa[/B], jedyne czego mozesz byc pewna (no, prawie pewna ;)) w zwiazku z dalmatem to to ze bedzie zarloczny, a to juz jakas podstawa ulatwiajaca szkolenie. nie sa to raczej psy stworzone do pracy, ale przy odrobinie cierpliwosci i wytrwalosci dacie rade. jesli interesuje Cie pt i ipo lepiej wybierz samca, suki sa dosc miekkie psychicznie, co potrafi solidnie utrudniac prace z nimi
pozdrawia:loveu:[/quote]


przy okazji dostalam odp na pytanie ktore mnie dzis bardzo zastanawialo - czy psa czy suczke, dziekuje :p

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Albo szkól klikerem lub metodą łupową. :roll: [/QUOTE]
chyba nie zrozumialam? :)

jak bardzo nie cwierkalabys pozytywnie wokol miekkiego, strachliwego psa, on i tak pozostanie miekki i w pewnym momencie moze to stanowic przeszkode/utrudnienie. jesli w agility jest to przeszkoda, to w pt czy ipo bedzie tym bardziej ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

No wiadomo łatwiej z pewnym siebie jak niepewnym ale z uległym lub nawet strachliwym psem znacznie lepiej strawdzą się metody pozytywne jak szkola tradycyjna - moim zdaniem.
To że pies jest uległy nie eliminuje go ze sportu :)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]No wiadomo łatwiej z pewnym siebie jak niepewnym ale z uległym lub nawet strachliwym psem znacznie lepiej strawdzą się metody pozytywne jak szkola tradycyjna - moim zdaniem.
To że pies jest uległy nie eliminuje go ze sportu[/QUOTE]
pewnie ze nie eliminuje :) przeciez sama mam takiego psa ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Oj podnosimy cętki!! Może dacie tutaj foty waszych kropków? Nie koniecznie tych rasowych ;-) Rozruszajmy trochę ten temat!! ;D Jakie są ulubione zabawy waszych urwisów? Moja Birka kocha biegać za piłką i łapać ją, nosić dumnie po pokoju wszystko co spadnie na ziemię i bawić się w przeciąganie kości ;D

A pare fotek Birkowej:

[IMG]http://img89.imageshack.us/img89/5687/sesjadlafigi3tg0.png[/IMG]
[IMG]http://i16.tinypic.com/6q3v8s7.png[/IMG]
[IMG]http://i17.tinypic.com/6sv2aky.png[/IMG]
[IMG]http://img216.imageshack.us/img216/1407/20402288az5.png[/IMG]

;)

Link to comment
Share on other sites

  • 14 years later...

Cześć od dziś mieszka z nami 3.5 miesięczny Rijo. Piesek jest jeszcze nieokszesany, mimo 5 spacerów dziś i tak 3 razy zsikal się na dywan, który jest długo włosy. Właściciele hodowli mieli w domu terakotę. Myślicie ze to możliwe E piesek kojarzy dywan z trawą. Przydało by się parę red od bardziej doświadczonych posiadaczy. Szkoda ze na Facebooku nie ma grupy poświęconej Dalmatyńczyków. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...