Jump to content
Dogomania

sue

Members
  • Posts

    3916
  • Joined

  • Days Won

    3

Everything posted by sue

  1. Może być przy jakiejś okazji. Potrzebuję do paczek + tymczasowej izolacji okien na przyszły rok. W tym roku obkleiłam okna, starego typu, folią bąbelkową i zapewniło to jakieś ~5 stopni dodatkowo ciepła, więc myślę że spoko metoda. To są podwójne okna i dość sporo folii potrzeba. Tegoroczna jest już niestety zniszczona przez koty. Ale bez okazji wiadomo że nie opłaca się wysyłać.
  2. Chyba taka jest, została scharakteryzowana jako odważna, aktywna, zdecydowana, wesoła. Inicjuje zabawy i bardzo wszędzie biega. Ale słodziaczek, lubi dzieci, koty, psy. Jest jeszcze bardzo podobna siostrzyczka i też szukam jej domu. Jakiś fenomen - praktycznie od razu znalazła. A miałam mnóstwo telefonów o nią. Ten dom do którego jedzie znalazła pani, u której Mela była na DT.
  3. Szukam transportu do Krakowa dla Zulki z naszej lecznicy, jest trochę większa niż na zdjęciu, ale waży ponoć 7 kg więc mała psina. Idealnie w weekend albo w przyszłym tygodniu.
  4. A właśnie, miałam pisać o Aminku. Dotarł do domu i od razu się przytulał, mruczał itd, kochany kotek. Wygląda na to, że będzie wszystko dobrze. Nie mam za bardzo zdjęć bo na kilku które dostałam jest pani i musiałabym duzo wymazywać, ale są fajne, miziają się Molcia również pojechała i szczęśliwie dotarła, ale nic dokładniej nie wiem Aminka można zdjąć albo podmienić na Arnikę Arnika ma około 5 miesięcy, jest drobną koteczką, wszędobylską, bardzo aktywną. Lubi zabawę z innymi kotami, lubi też towarzystwo człowieka, chętnie wejdzie na kolana, ale długo tam nie usiedzi. Mruczy, przytula się. Ogarnia kuwetę, nie boi się psa. Fajna, szalona wariatka. Nie wiem czy kiedykolwiek urośnie, bo idzie jej to dość powoli. Dom w zanadrzu ma też Melisa, możliwe że pojedzie pod koniec marca.
  5. Nie wiem właśnie czy ściągać, może niech najpierw pojedzie Może też Dora wejdzie i coś więcej napisze. Mam nadzieję, że ten DS to już pewniak. Mela już po zabiegu i pewnie jest w drodze do DT. Może dostanę zdjęcia z DT jakieś fajniejsze to będziemy ją ogłaszać, a na razie z tymi co mam, ale nie widać na nich jakiego jest wzrostu. Taka trochę skudłacona na żywo i zlepiona, ale nie pachnie brzydko.
  6. Ostatnio poszły podwyżki, z 230 do 250 zł za kotkę po nowej cenie, jak pytałam i bez znaczenia jaka kastracja. Ale to w moim przypadku (znoszę zwierzaki w większych ilościach). Nie wiem ile płaci gmina. W okolicy idzie znaleźć taniej (~200 zł) ale nie zawsze taniej znaczy dobrze. Jak lecznica ma talony cena jest niższa o jakieś 80-120 zł, zależy gdzie. Nie każdy wet chce zrobić aborcyjną.
  7. Bura mega dzika dziadówka odstawiona na zabieg, będzie dziś lub jutro ciężko powiedzieć, bo dużo zwierząt. Zdjęcia się nie udało zrobić bo szalała (biedna), może coś zrobię jak już będę ją miała w kenelu. Później do wypuszczenia, bo raczej się tego nie da oswoić, choć zobaczymy po zabiegu. -- Udało się złapać Melę dzięki pomocy p. Diany, która także dowiozła ją do lecznicy. Sunia fajna, bała się, ale machała ogonkiem, reaguje na chodź trochę, na smyczy nie umie. W samochodzie siedziała dość spokojnie. Trafi dziś do BDT na pewno na 10 dni. Później się zobaczy. --- Wizyta PA dla Molci wypadła bdb, w tym tygodni miejmy nadzieję pojedzie do DS i mój Aminek też. W sumie pozytywne wieści dzisiaj.
  8. Tak, przydadzą się. Miałam trochę tego ale sporo poszło tej zimy z powodu przebojów z biegunką, teraz też będzie potrzeba częstych wymian bo pojawią się pewnie różne kotki na krótkie okresy. Ogólnie przydadzą się Dzięki
  9. Myślę że do lecznicy, zaraz podam na pw numer konta. Raz jeszcze dziękuję :)) Domek to marzenie ale marzenia się często spełniają
  10. Ojej, to byłoby zaje... znaczy super Dziękuję bardzo! Kotka jest spokojna, fajna, potrzebuje żeby ją głaskać i miziać, i być. Nie wiem na ile jest miziana i głaskana w lecznicy, ale na pewno więcej, niż do tej pory, na wsi. Panie - jej poprzednie "właścicielki" - już nawet o kotkę nie pytają, tak bardzo im była potrzebna.
  11. Dziś o 16;30 jeśli nic się nie zmieniło p. Beata z Gliwic robi wizytę. Czekamy na wieści. Dziękujemy za chęć pomocy, na pewno odezwiemy się gdyby coś nie wyszło z tą dzisiejszą PA.
  12. Te kociaki są ładniejsze na żywo... Jedna kotka też taka trochę puszysta. Na pewno coś jutro zostanie poddane kastracji. Liczę na to, że uda się złapać sunię Melę i może pojedzie też ta dzika kotka. Noc spędziła w miarę spokojnie choć narozrabiała biedna w łapaku, ciasno jej ale nie mamy wyjścia. Po zabiegu będzie u mnie w kennelu, na razie nie mamy jak wozić klatki itd. :)))
  13. Udało się złapać kotkę u Piotrka, dzikus niesamowity, nieuchwytną w zeszłym roku. Kotka niestety sprowadziła maluchy - to te, które trzeba w tym roku i to szybko wyciąć. Kicia jest podejrzanie puszysta, prawdopodobnie już w ciąży. Może być ciężko z terminami u nas w lecznicy z uwagi na sytuację, w Izbicy też chwilowo nie ma miejsca, będę chciała zapisać ją w poniedziałek na normalny płatny zabieg u nas - mamy trochę z FB i może tu też zrobię na ten cel bazarek, brakuje około 120 zł. Kotka zabezpieczona w klatce łapce i pomieszczeniu gospodarczym, na razie tak bo wypuszczona mogłaby się drugi raz nie złapać, a gdyby urodziła to masakra.
  14. 25.02.2022 do lecznicy pojechały na kastrację Amelka i Balbinka Stan od 26.02: 4 koty
  15. Dług na dzień 14.02.2022 4037 zł od 14 do 22 tj 8 dni 3 koty = 3x15x8 = 360 zł od 22 do 25 tj 3 dni, 2 koty 2x15x3 = 90 zł 4037 + 360 + 90 = 4487 zł wpłaty od 14: 200+50+380 = 630 Dług na dzień 25.02.2022 = 3857 zł
  16. 25.02.2022r. Wypłaciłam 380 zł ze zrzutki i przelałam do lecznicy
  17. Może na razie nie? Jest do adopcji inny dość podobny burasek w mniej więcej tym samym wieku, Lucjan. Nie wiem jedynie, czy po prostu pokazywać go, gdyby ktoś napisał o Aminka, czy zmienić treść i zdjęcia. Ok - to będzie Mela, bo Maszkę już znam i kota Felka. Super Mela ma aż trzy opcje BDT więc bezdomna po zabiegu nie będzie, najlepsza opcja to mieszkanie, więc całkiem dobrze. Co dalej z sunią to się okaże, jej stan życiowy wydaje się jakiś skomplikowany, ale zobaczymy.
×
×
  • Create New...