vicvictoria
Members-
Posts
290 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by vicvictoria
-
Ataki u 10-letniej bokserki/lumianal/choroba Meniera/dieta
vicvictoria replied to MDNA's topic in Neurologia
[h=3]Royal Canin Convalescence Support[/h] Wysokoenergetyczny proszek do rozcieńczania w wodzie. Do stosowania u psów i kotów ze skrajnym niedożywieniem, rekonwalescentów. Charakteryzuje się wyjątkową smakowitością oraz wysoką energetycznością.- 16 replies
-
- bokser
- choroba meniera
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Ataki u 10-letniej bokserki/lumianal/choroba Meniera/dieta
vicvictoria replied to MDNA's topic in Neurologia
[quote name='MDNA'] Mam do Was pytania ponieważ przestała jeść (nie potrafi gryźć) zaczęłam ją dokarmiać jogurtami: naturalny z cukrem i waniliowy Danio- [U]czy to jej nie zaszkodzi?[/U] .[/QUOTE] [URL]http://www.krakvet.pl/royal-canin-convalescence-support-10x50g-p-24665.html[/URL]- 16 replies
-
- bokser
- choroba meniera
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='malagos']Odrobaczona na dzień dobry porządnie, odpchlona też. Wet. który sterylizował sunię na razie złożył to na karb wyniszczenia i długiego niedożywienia, zalecił obserwację. dlatego szukam na razie porady u doświadczonych dogomaniaków, zanim kupie karmę (własnie, jaką? ) i zrobię próby alergiczne. W pobliżu nie mam innego weta, jak mój mąż i ja :)[/QUOTE] Trovet z królikiem podobno się sprawdza .
-
Czy nie miał w tym miejscu kleszcza ?
-
[quote name='lusia.d']Kochani - by dobrać karmę trzeba zrobić testy alergiczne. To, że na karmie jest napisane, że jest dla alergików to NIC nie znaczy. Moja suka jest uczulona np najbardziej na ziemniaki, kaczkę , kurę , ryby, jagnięcinę , kukurydzę ... a wcale nie jest na wołowinę , świnię, dziczyznę zboża takie jak pszenica, owies. Kiedyś kierując się napisami i dobrymi radami kupiłam kaczkę z ziemniakami , która miała być suuuper hypoalergiczna -- suka wylądowała u lekarza z uszami czerwonymi jak sztandar ZSSR. Zrobiłam testy i teraz wiem jak dobierać jej jedzenie. Suka czuje się rewelacyjnie - jakby jej ubyło 2-3lata. Futro , wigor rewelacja. Radzę zamiast w ślepo szukać i wydawać kasę i męczyć psa --- sprawdzić choćby podstawowe alergeny.[/QUOTE] 1oo% racji ! Ja się przymierzam do zrobienia testów , gdzie robiłaś i jaka jest cena ? Z krwi czy śródskórne ?
-
Watro się zapoznać [url]http://www.zwierzaczek-wroclaw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=154&Itemid=122[/url] Więcej w zakładce na tej stronie " praktyki koncernów"
-
[quote name='ancia']mój śpi ze mną w pokoju czasem wyskoczy ;):)ale nie zganiam go nie jest jakimś dużym psem:)więc niech śpi:) mój to ma jak książę cały czas w domku ;):)nie lubię jak ktoś trzyma na łańcuchu lub w kojcu;/[/QUOTE] Tak cały czas siedzi w domu ? a spacery , pies musi się wybiegać !
-
[quote name='gene']Mój pies notorycznie liże łapy aż robią się różowe, po wizycie u weterynarza okazało się, że to alergia na pyłki kwiatowe i po każdym wyjściu należy dokładnie wymyć łapy. Czy poza butami są inne możliwości zmniejszenia dolegliwości psa?[/QUOTE] A na jakiej to podstawie weterynarz stwierdził, że to alergia na pyłki kwiatowe ? Tak na oko ? Robiłaś testy , które wykazały alergię na pyłki ? Tysiące innych alergenów daje takie same objawy - pokarm , pleśnie , roztocza itd, itd .
-
[url]http://adifeed.eu/nauka/?p=12[/url]
-
Moja sunia też jest atopikiem i namiętnie wylizuje łapy , które są czerwone a opuszki rozpulchnione . Jeszcze do tego wylizuje nasadę ogona - próbuję stosować Balsam Szostakowskiego............ W warunkach domowych możliwe jest również sporządzenie wypróbowanych i pewnych w działaniu mieszanin: 1. Balsam Szostakowskiego 25-50g + olej lniany 75-50 g, wymieszać – smarować i okładać odleżyny, oparzenia, odparzenia, atopowe zapalenie skóry, dermatozy, zmiany troficzne skóry, ponadto do pielęgnowania i ochrony skóry rąk przy narażeniu na czynniki szkodliwe. 2. Balsam Szostakowskiego 25-50 g + tran naturalny 75-50 g, wymieszać – do smarowania i okładów: oparzenia, trudno gojące się rany, wypryski, suche zapalenie skóry, odleżyny, odmrożenia. 3. Balsam Szostakowskiego 25 g + maść nagietkowa 50 g + tran lub olej z czarnuszki 25 g, wymieszać – do smarowania i okładów: atopowe zapalenie skóry, dermatozy, stany zapalne zewnętrznych narządów płciowych i odbytu, odleżyny, oparzenia, trudno gojące się rany, odmrożenia,; do pielęgnowania i ochrony skóry przy narażeniu na szkodliwe czynniki środowiska zewnętrznego. Wszelkie leki przciwhistaminowe niesterydowe , niestety u psów się nie sprawdzają ! To samo dotyczy leków takich jak zyrtec itp - psy nie posiadają receptorów w przeciwieństwie do człowieka .
-
[quote name='evel']Jęzor to chyba mięsień...? ;)[/QUOTE] a serce ,żołądki to już nie mięsień ?! tylko co ?
-
[url]http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=2070[/url]
-
Chyba tak spróbuję , teraz są upały i psy nie mają takiego apetytu . Sama już nie wiem na co jest uczulona , czy to jest alergia pokarmowa ? Sunię przygarnęłam ( ktoś podrzucił do ogrodu ) miała ok. 4 mies. , teraz ma 3 lata . Od początku się drapała i majstrowała pod ogonem . Do dzisiaj sprawdzam co miesiąc zatoki , początkowo jej się przytkały , obecnie jest lepiej . Ma gęstą , lśniącą sierść , żadnych wyłysień , strupów czy zaczerwienień . Drapie się nawet nie bardzo , głównie pod brodą . Najgorsze jest wylizywanie okolic odbytu i jednej przedniej łapki . W tych miejscach od tego lizania ma zaczerwienienia . Zaliczyłam ośmiu weterynarzy ( tak 8 ) , mnóstwo badań i kasy . Nawet podawałam zioła na alergię i zioła oczyszczające . Ostatnio przez to lizanie wprowadziła bakterie kałowe do pochwy . Robiłam posiew , antybiogram , no i antybiotyk .Wiedza wetów sprowadza się do sterydów . Nie daję się na razie do nich przekonać , zwłaszcza , gdy przeczytałam opinię bardzo mądrego weterynarza [url]http://www.weterynarz.pila.pl/porady/101-moj-pies-ma-alergi.html[/url] . Boję się wyrzutów sumienia , że skracam jej życie . Obecnie dostaje Dermafit dog . Myślę też o testach alergicznych .
-
Nie jest dużym psem- 15 kg . Dostaje mięsa 2 dkg /kg wagi , nie jest żarłokiem , raczej grymasi . Przez okres zimy sunia trochę przytyła . Takim wyznacznikiem jej sytości jest sucha karma , która cały czas jest w misce i jej nie rusza . Z BARFem ciężko , bo surowe od czasu do czasu , a na dłuższą metę jej nie smakuje . Zresztą nie wiem czy to odżywianie się sprawdzi i czy rzeczywiście chodzi o skrobię . Mam ogromny problem z jej alergią .
-
Mam psa alergika . Co stosować jako wypełniacz , skoro jest uczulony na skrobię . Karmy hypoalergiczne nie zdały egzaminu . Zawierają zboża , ziemniaki . Ostatnio karmiłam mięsem indyka + ryż + warzywa . Nic nie pomagało . Podałam więc samo mięso z warzywami i objawy alergii wyraźnie się zmniejszyły . Czy można taką dietę stosować ?
-
Na różne schorzenia dobrze się sprawdzają karmy Trovet [url]http://www.trovet.biz.pl/[/url]
-
Człowieku ! przez internet nie wyleczysz psa , tym bardziej , że tu lekarze weterynarii nie odpowiadają . Cóż innego można poradzić - Twój pies , Twój wybór !
-
Przy tak długim stosowaniu antybiotyku pies powinien dostać coś osłonowego - probiotyk , coś na wątrobę . Niestety mądrych wetów mamy jak "na lekarstwo " , znam to z własnego doświadczenia . Ja już się nauczyłam żądać i ich pouczać - wymaz , posiew , antybiotykogram i dopiero antybiotyk i koniecznie osłona ! Zastanawiam się jak takie nieuki pokończyli studia , czy to ich totalne lenistwo i ignorancja.
-
[quote name='jeśli jesteś wstanie zapłacić za rchinoskopięQUOTE'] a co to za badanie ? autor pisze , że pies się męczy i słabnie . Należy mu pomóc .
-
Nie czekaj na propozycję weterynarza , bo Ci łaski nie robi ! Żądaj ! bo przecież płacisz , a on po to się kształcił żeby leczyć zwierzęta , a nie bawić się w jasnowidza . A tak na marginesie - jak pies skończy 10 lat , powinno się wykonywać raz na rok badania profilaktyczne - morfologię , mocz , profil wątrobowy trzustkowy . W pierwszym rzędzie zażądaj , aby pobrał wydzielinę z nosa i zrobił posiew . Jeżeli wszystko będzie ok , może to być alergia - dużo roślin teraz pyli . A nie było przypadkiem malowania mieszkania , może jakiś nowy środek do mycia podłóg ? Przeanalizuj wszystko dokładnie.
-
Czy weterynarz robił jakieś badania , czy leczy tak na oko i faszeruje psa prochami ? Ten katar to wynik przeziębienia ? , bo mi się wydaje , że jest alergiczny ! Psu należy wykonać badania , a potem leczyć . Najlepiej , to zmień weterynarza . Przecież pies jest leciwy i takie eksperymenty nie są obojętne dla jego zdrowia.
-
[url]http://allegro.pl/geulincx-dermafit-dog-pies-125ml-na-sierc-i-skore-i3287167470.html[/url]
-
Na forum Krakvetu jest dużo na ten temat
-
Trovet( królik lub dziczyzna) , TOTW