Jump to content
Dogomania

Leokadia

Members
  • Posts

    1428
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Leokadia

  1. Jakaś paranoja z tym szkoleniem. Nie dość, że reakcja ludzi chora to sam trener jakoś się nie wykazał zbytnim doświadczeniem w pracy z psami, że bojącego się psa wrzucił na kolce i tarmosił. Kolczatki też trzeba z głową używać:shake: Do tego, te rzeczy, które wygadywał, wątpliwa ta jego wiedza..Uciekaj stamtąd póki możesz.
  2. Witam w klubie chorych pańci i niewybieganych psów:shake: Mój to tam przeżyje, ale Clay to staffik....:evil_lol:
  3. Czeeeeść! [IMG]http://i1274.photobucket.com/albums/y421/leonowa95/2_zps2185d2ca.jpg[/IMG]
  4. Ta znudzona mina, mówi, że ona sie na kanapę nie nadaje:evil_lol: Ładne mebelki:p
  5. Każdy ma gorsze i lepsze dni, my pomimo, że tego typu problemy mamy za sobą to nie raz nie dwa psu się zdarzy wylecieć z mordą na innego psa, norma. Nie tracić zapału, każdemu psu się zdarzy mały reset mózgu;)
  6. Ja bym się troche bała, że mi byk psa przetrąci, bo widać było, że się chłopak trochę irytował. Ale jestem pod wrażeniem, rottka pastucha jeszcze w akcji nie widziałam:loveu:
  7. Coraz więcej się słyszy o fundacyjnych fanatykach. Też bym chciała kiedyś adoptować jakiegoś psa, ale to co ci ludzie wyprawiają się w głowach nie mieści. A później narzekają na 'snobów' co sobie rasowce kupuję, sami zniechęcając społeczeństwo do adopcji. Ale nie poddawaj się, może trafisz w końcu na normalnych ludzi;)
  8. Cześć wam! Zakochani w belgach będziemy obserwować dorastanie szczyla:loveu:
  9. Nie podoba mi się to wcale a wcale, ale o gustach sie nie dyskutuje, ponoć;)
  10. Szkoła mnie pochłonęła, do tego ogarnąć jakieś spacery z psem i na dogo czasu nie starcza. Kupiłam Leonowi, w końcu pierwszą, prawdziwie męską obrożę:p [URL]http://www.thewarehouse.co.nz/red/catalog/product/XTRM-Dog--Collar-Logo-15-x-300-400mm-Blk-Small?SKU=1692347[/URL]
  11. Boski:loveu:
  12. [quote name='phase']A nie wolisz mu kupić kaganiec, by mógł sobie porządnie otworzyć "paszczę? " [URL]http://img12.imageshack.us/img12/3423/1516034050.jpg[/URL][/QUOTE] Ten zdecydowanie lepszy,.
  13. Znowu padam na twarz przed twoim talentem, mistrzowskie zdjęcia:loveu:
  14. Dlatego zmieniłam na ten drugi, na pierwszym faktycznie słabo ten napis wyglądał.
  15. Mało mi tam tylko psich fot, ale zdjęcia ogólnie extra:loveu:
  16. Zawsze możesz kupić za duży, lepsze to niż za mały, a plastikowe fizjologi są lekkie, więc to bez różnicy.
  17. W każdym razie przy kagańcach jest napisane, mniej więcej dla jakich ras, a z tego co sie orientuje to na rasę amstaff raczej na pewno jest, w taki powinnaś celować.
  18. W sumie, gdyby jakoś lepiej wyglądał to bym go mogła przedstawiać jako rodowodowego jamnika, bo charakter ma 100% wzorcowy:lol: Nie wyobrażam go sobie u miękkiej osoby, ja jak mam gorszy dzień, brak mi konsekwencji w stosunku do niego, to już mogę sobie z d. schować moje wołanie, wlazłby mi na glowę, gdybym nie traktowała go ostro. W ramach ćwiczeń ciocia może Waldusiowi jakiś banerek wyczarować, jak mi powiesz, które chcesz foty, to może mi sie coś uda zrobić;)
  19. Każdy powinien używac tego, co mu wygodniej, nie widzę akurat różnicy między fuj a fe. Ja używam fe, bo mi krócej, szybciej. Nie uzywam klikera, moje pstrykanie nie ma nic wspólnego ze szkoleniem klikerem, to raczej takie bardziej ostrzegawcze, albo gdy chcem zwrócić na siebie uwagę, i tak juz zostało, że do tych dwóch komend używam pstrykania, taki nawyk. Jak uczyłam ukłonu? Dość dziwnie. Pies stoi, wyginam mu swoja reką grzbiet tak żeby przednie łapy się ugięly prawie na ziemię, a tyłek pozostał w górze. Zostawiałam go w takiej pozycji, gdy już tak zostawał powtarzałam 'ukłon', 'ukłon', dawałam smaka i puszczałam go wolno. I tak za każdym razem, aż w końcu sam załapał, że gdy mówię ukłon on sie kłania. Potem tylko go nauczyłam reagować na gest ręką. Z turlaniem było inaczej. Chciałam go nauczyć 'zdechł pies', ale za każdym razem zamiast zostać w bezruchu obkręcał się, więc zamiast 'zdechł pies' mamy turlanie. Z tym, że tutaj od poczatku reagował na gest, jakoś nie mogłam wymyślić do tego jakiejś słownej komendy.
  20. [url]https://lh5.googleusercontent.com/-rJYtyzQFupM/UiHIv-uIOdI/AAAAAAAAANc/jc4OCY9024s/w640-h476-no/wis2.jpg[/url] :mdleje::mdleje::mdleje: Megaa!:loveu: Też się muszę kiedyś wprosić na sesję:evil_lol:
  21. Nie wiedziałam, że chomiki w ogóle można jakoś wychować, moje wszystkie były gryzącymi szatanami, moja opieka kończyła się na dawaniu żarcia i wymiany trocin, po jak najszybszym przetransportowaniu ich gdzieś, gdzie nie mogłyby mnie gryźć. Nigdy więcej gryzoni, a jak mi cos do łba strzeli to Leon się szybko tego pozbędzie :diabloti: No i gratuluję postępów!:loveu:
  22. Ja bym właśnie na początek proponowała połazić po zoologach, dopasować na Oscarze, bo jak nie miałaś takigo wcześniej to możesz nie trafić z rozmiarówką.
  23. A nawet nie wiem , takie zdjęcie wzięłam, bo to chyba jedne z nielicznych, gdzie nie ma obciętych uszu czy głowy:lol:
  24. Na siad mamy pstyknięcie palcami i wskazanie palcem na ziemię, wtedy rękę mam wysoko nad głową psa. Leżeć, podobny, pstrykam palcami i palec wskazujący w dół, ale ręka jest blisko nad ziemią. jak na razie psu sie nie miesza, wie kiedy co chcem od niego. Łapa to wiadomo, piona to samo. Na ukłon rozkładam prostopadle kciuka i wskazującego, [URL]http://us.123rf.com/400wm/400/400/qwasyx/qwasyx0903/qwasyx090300058/4485054-zblizenie-do-strony-z-ostatnich-3-palce-clenched-i-kciuka-i-palcow-wskazujacych-rozlozone-do-postaci.jpg[/URL] coś a'la tak, ale ręka jest poziomo. Na turlanie, ale tylko wtedy kiedy leży, inaczej nie potrafi, lekkie ruchy dwoma otwartymi dłońmi do przodu. Na zostań, [URL]http://kolorowanki.joe.pl/kolorowanka/otwarta-dlon.png[/URL] , tylko wewnętrzna część ręki w stronę psa. To chyba tyle, nie wiem czy coś pomięłam, niektórym może sie wydawac dziwne, ale tak nam wygodniej, nic nam się póki co nie miesza. Nie liczę oczywiście takich komend jak fe, czyli pospolite zostaw, nie da się tego na gest, bo jak pies coś wcina to się raczej na mnie nie patrzy. Jak chcem np. żeby wszedł do kałuży czy jeziorka, to wystarczy tylko 'hop'.
  25. Który lepszy? To jedne z moich pierwszych, które zrobiłam, więc proszę o wyrozumiałość;) [IMG]http://i1274.photobucket.com/albums/y421/leonowa95/baner2_zps32a77808.jpg[/IMG] [IMG]http://i1274.photobucket.com/albums/y421/leonowa95/ZZD_zpscf827fc3.jpg[/IMG]
×
×
  • Create New...