-
Posts
1641 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Ikusia
-
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='missiaa']Wiecie, z tego mojego Tośka to będzie mega łobuz! Gryzie kable, gryzie mnie, co chwile wrzeszczy że chce jeść, nauczył się wchodzić na łóżko(bo sam jeszcze nie wyskoczy, ale znalazł już sposób jak wejść). Ogólnie się mnie nie słucha ale i tak go kocham:loveu: I wciąż jest mi smutno, że jego bratu się nie udało, przynajmniej by się razem bawili. Mój Fergun dziś coś próbował się z nim bawić, ale to cykor jest i ciągle jak tylko Tosiek go dotknie to ucieka:( a maluch taki smutny siedzi, że zaczepiał a tamten zamiast się bawić to uciekł :([/QUOTE] Ja już kiedyś proponowałam, że może przyjść do mnie na szkolenie do kociaków. Propozycja aktualna. [quote name='iwoniam']. Zgadzam się w zupełności ! Bazarek sylwestrowy będzie super rozwiązaniem !! Na razie jest... tak sobie najmniejszy, ten w najgorszym stanie odbytu, ma zakażenie (niestety..) dziś dostał mocne leki. módlcie się proszę, aby to się nie pogorszyło, bo jak wda się martwica... On jest taki malutki (Kermi..) biedulek. NIE ŻYJE CZARNULKA Z DŁUŻSZYM WŁOSEM. CZARNA - PODPALANA LEŻY NA MOICH KOLANACH. I WRACA DO ZDROWIA. ALE JA TĘ NOC MUSZĘ PRZESPAĆ. Z NIEWYSPANIA JEST MI AŻ NIEDOBRZE. RANO, ZAWOŻĄC SONIAKA MYŚLAŁAM, że zwymiotuję... przemęczenie trochę mnie przerosło...[/QUOTE] Od góry: Przypomnę się, że i ja mam fanty. Na sylwestrową zabawę? Może coś będzie. Myślę cały czas o tych maluszkach, tyle biedactwa muszą przechodzić!!! Skoro nie wypalił wstępny plan z Soniak, to czemu nie zadzwoniłaś? Nawet o czwartej rano? Mówiłam, że ją zawiozę. Mój młody i tak dopiero o 11tej pojechał, więc do tej pory miałam samochód, a gdyby było trzeba, to dostałby auto później. Iwoniam, nie musisz robić takich rzeczy sama, jeżeli tylko jest to poza godzinami pracy - postaram się pomóc jak mogę. Normalnie na kolano wezmę, ale pewnie nie zdążę sprać bo zaśniesz w takiej pozycji. Przykro mi :( [quote name='Justyna Lipicka']ogłosiłam Szibe na śląsk, ale i tak bardziej wierzę w Kraków i dziś jej zrobię na Kraków plus Malinke:) Dzwoń Iwonka w każdej chwile, na razie na l4 jestem, a do końca tygodnia urlop sobie wezmę:) Sziba od soboty w nocy nie zrobiła si ani ku w domu:multi:wychodziłam z nią b. często i przyniosło to efekty!! Trzymam kciuki za kiciulkę Twoją!! a maluszki też muszą dać radę!! przecież mają wspaniałą opiekę:) Bardzo sie cieszę że Korusia ma domek!![/QUOTE] Kora i mnie cieszy bardzo - tylko pomocnicy szkoda. Niech będzie/będą szczęśliwe dziewczynki. Ja też wykupiłam kolejne ogłoszenia dla Fiorda i dla drugiej części kociaków (pt "Gdy dziecko rodzi dziecko". A kici twojej tak mi żal. Ona to taka piękna (!!!) i delikatna przytulanka. W sumie na zachodzie już się robi przeszczepy u zwierząt. Kiedy u nas będzie można???!!! -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
Niestety, odpadł mi najlepszy (tak myślę) domek dla kciaka. Jutro miała być wizyta PA. Dzwonię, żeby potwierdzić, a tu niespodzianka! Pani podobno wysłała wiadomość - tylko do nas nie dotarła. I nici z domku. Hmm.... Domki, przybywajcie!!!!!! I to niestety nie jedyne złe wieści dzisiejszego dnia. Ale szczegóły ...nie teraz. Fiord ma aktualne, nowe ogłoszenia. Jednak jakoś nie liczę na telefon:shake:. Ale próbujemy dalej. Ładny psiak. Oby domki znalazły się szybko. -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='Agata Balu']Trochę spóźniony ten mój komentarz, ale za posiadanie drugiego konta z tego samego IP można zrobić permanentnego bana. Wiec to nie jest dobra rada.[/QUOTE] Czyli: 1) ja mam swój nick na dogo 2) Kejsi ma swój nick na dogo (moja córka) 3) komputer jest jeden Czy dobrze rozumiem, że w rodzinie musimy mieć jedno zdanie, jedne wątki, na których bywamy, pomagamy tym samym zwierzakom (nie szkodzimy nikomu, jak nam coś nie pasuje to więcej tam nie zaglądamy, nic nie wpisujemy bo po co komuś i sobie krew burzyć?) i możemy mieć tylko jednakowe poglądy na wszystkie sprawy? Możemy mieć tylko jeden nick na jednym kompie? Wyrzucą nas z dogo, bo mam dużą rodzinę (reszta rodziny też ma swoje zdanie i może zechcieć się zarejestrować tutaj)? Ja nie kapuje chyba, czy dobrze rozumiem twoją wiadomość? Czy takie są zasady dogo? Chyba nie doczytałam regulaminu. Ja niedawno zaczęłam i tak mało wiem:( -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
Przeszukałam stronę KTOZ i nie znalazłam, ale mam w ręce ulotkę i chciałam zapytać, czy wiecie, że jest w Krk 9 lecznic, w których można zaczipować psiaka/kociaka za 35zł? Jutro ją zeskanuję i wkleję tu, jeżeli chcecie. Myślę, że powinno się przydać, zwłaszcza uciekinierom. -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='krakowianka.fr'] a probowalas [U]podciac[/U] pazurki? bo jak kot nie wychodzi, to mu az takie dlugie nie sa potrzebne na razie a jak nie bedzie mogl sie wspinac, to przestanie [B]napisalam wyraznieL podciac, nie usuwac, zeby potem nie bylo, lol...[/QUOTE] [/B] Hi hi hi , z tym pisaniem to nie tak wyraźnie, ale my i tak wiemy o co chodzi. Swoim obcinam co tydzień, to pomaga przy wspinaniu się po nogach...troszeczkę, hi hi hi. Dobranoc Missia - kopa na jutro na kolokwium ode mnie. -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
Tosiek potrzebuje towarzystwa!!! Nie, nasze raczej nie podgryzają nas. U wet się już stresują i niektóre drapią. Siebie nawzajem tak, gryzą:evil_lol:! Gonią się jak wariaci po całym pokoju, skaczą po sobie i przed sobą jak pchełki, zaczepiają i uciekają, biją się. Do nas od razu włażą na ręce, nogi, głowę, słowem gdzie się da. Ocierają się (jeszcze nie wszystkie) o nas, o nasze twarze, ramiona, a mruczą tak, że nieraz podczas rozmowy telefonicznej to nawet mi przeszkadza troszkę. Shanon (najstarsza) wiedzie w tym prym. Jak ona śpiewa, jakie melodie wygrywa! Jest boska. Jeżeli podgryzają nas to delikatnie. Kiedy cię gryzie za mocno to miaucz jak kociak, popiskuj, pokrzykuj, niech wie, że boli. Lub chwyć za skórę na karku i odstaw od siebie. Metod jest dużo, trzeba znaleźć tą, na którą zareaguje kociak. -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[url]http://krakow.cwirek.pl/oddam-przyjme-zamienie/kocieta-kredka-malowane,id282ad5kk29e0e.html[/url] Ukazały się ogłoszenia mojej kolorowej czwórki kociego rodzeństwa. Powyżej link do jednej ze stron. Zapraszam do podglądania i podawania namiarów, gdyby ktoś znajomy był chętny. Reszta kociaczków będzie w drugim ogłoszeniu. Iwoniam, ukrainka odpadła w rozgrzewce. P Kinga również. Dzisiaj miałam już telefony z moich ogłoszeń .Dzwoniłam, ale się nie dodzwoniłam. -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='missiaa']Ikusia przykro mi, długo chorowała? [/QUOTE] W piątek wszystkie jak zwykle przywitały karmicieli po sobocie i niedzieli, zjadły, pospały na ciepłych urządzeniach i rozeszły się każde w swoją stronę. Dzisiaj, w czasie obchodu, wypatrzyli ją moi znajomi. Nie było po niej widać choroby. To zdrowe stado. Myślę, że zjadła trutkę na szczury, choć one głodne nie są na 100%. -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
:-(Smutno mi! Umarła mi w pracy jedna z "moich" bezdomnych koteczek. Została pochowana z należytym szacunkiem. Była wysterylizowana. Głupio to zabrzmi, ale lepiej by było dla kotków, żeby to któraś z tych jeszcze nie zrobionych...A jeszcze lepiej, żeby żyła. Boję się o całe stado, ale na razie reszta wygląda zdrowo:-( -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='missiaa']co się tam dzieje :( dziękuję Wam [B]dziewczyny[/B] ....ale tak się tam wypowiadają na mój temat, że łzy same płyną. nie znają mnie, a zarzucają mi że nie pomagam tym, które są starsze. Nie miło słyszeć że jestem głupia i że jestem egoistką, tylko dlatego, że chciałam pomóc tym maleństwom i jej matce. Odechciało mi się dogomanii... humor mi się popsuł.. już nie można mieć własnego zdania bo ludzie Cie zniszczą..... co za okropni ludzie;([/QUOTE] Missia, głowa do góry, Ty wiesz, że robisz to co robić trzeba! A tym, którzy nic na Twój temat nie wiedzą a wargi zużywają proponuję zakupić szminkę na zjadliwość....o przepraszam, na zajady. [quote name='majku33krakow']Ja [B]wujek[/B] jestem.[/QUOTE] Dzięki za dodatkowe 5 minut mojego życia. Po przeczytaniu wyłam ze śmiechu:megagrin:. Też myślałam, że jesteś ciocia (bez podtekstów ocywiście!). [quote name='Justyna Lipicka']Musi być:) Boję się że moja Luna będzie wolała z innej miski niż swojej jeść i na odwrót;) ale ja tak mam z martwieniem na zapas:D[/QUOTE] Kilka dni razem i zrozumieją która miska jest czyja. Przy dwuch pieskach żaden problem, przy dużej grupie też możliwe, ale trzeba doświadczonego opiekuna, który wie w jakiej kolejności miski podsuwać i któremu psu. Fiord i Kejsi poznają miski po kolorze, kształt taki sam mają. Po zjedzeniu sprawdzają w tej drugiej, czy przypadkiem coś nie zostało i wracaja do swoich zeby "dokładnie umyć". Moje koty wielokrotnie w czasie posiłku zamieniają się miskami. Maluchy również. [quote name='Justyna Lipicka']gdzie zamawiacie karmę? bo nie wiem gdzie najkorzystniej...do tej pory kupowałam po 1kg u weta ale dla 2psów już można zamówić z neta;)[/QUOTE] Powiem tak, że nie trzymam się ściśle jednego dostawcy. Sprawdzam allegro, zooexpres, zooplus itp i szukam okazji. Ostatnio kupiłam karmę dla psów na allegro o 10zł taniej za 8 kg + gratis w porównaniu z innymi sklepami internetowymi. W tym samym dniu zamawiałam żwirek (80litrów) i karmę dla kotów/kotków na innej stronie, bo było taniej. I tu i tu dostawa gratis przy takich dużych zamówieniach. Tylko kurier się "pieklił", ponieważ latał na czwarte piętro trzy razy:onfire: Iwoniam robi zakupy na krakvecie, ale pewnie sama napisze. Ja się tam trochę poruszam jak pijana i idę gdzie indziej. Och wujku, ja dalej się śmieję... -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
No i zleciał mi cały dzień na pracy, wizytach u wet (kotki zaszczepione!) a teraz na rozmowach tel. Ale pochwalę się, że mam dwa sensowne domki dla moich kociątek na oku. I to zgadnijcie dzięki komu? Tak, tak, od Iwoniam! Zobaczymy jak się sprawy poukładają. Zaglądałam do Sterki. Kurde, gdyby tą energię zużytą niepotrzebnie przez wiadomo kogo zużyć na potrzebne rzeczy! Ile dobra mogłaby przynieść! Przemilczę, choć już zrobiłam wpis i usunęłam go. Mam nieodparte wrażenie, że niektórzy karmią się takim podjudzaniem i burzeniem.Tak naprawdę, to mi ich żal, ktoś musiał ich mocno w życiu skrzywdzić, a to się lubi powtarzać z pokolenia na pokolenie. Każdy z nas ma swoją opinię na różne tematy. Jednak nawet wtedy, kiedy moje osobiste zdanie niekoniecznie jest zgodne z opinią innych, to tam, gdzie widzę konieczność pomocy - pomagam jak mogę, lub nie pomagam, ale też się nie odzywam i nie przeszkadzam. Ależ ja jestem dumna, że udało mi się uratować Rosę, poprzednie kruszynki w stanie agonalnym wręcz, czy Mukiego i Zgredka. Nie wypowiadam się na temat ciąży. Niech każdy robi swoje w zgodzie ze swoim sumieniem i przekonaniami. Witajcie w klubie wszyscy głupi i niedouczeni jak ja i moje wet. Rosa była od nich przecież! Misia, nie zdążyłam dzisiaj pomyśleć o fantach, jutro będę sporo mailować, obiadek jakiś MUSZĘ upichcić, posprzątać by też pasowało (eeeeee tam, poczeka), ale postaram się jak najprędzej coś przygotować. Ostatnio, nawet nie mam czasu na zamówienie karmy! Jestem tym trochę zmęczona. -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
No to cieszę się, że mogę pomóc. Dzwonię do Iwoniam, żeby ustalić szczegóły przekazania kennela. Musisz go umyć (podstawę - nie jest brudny, ale trzeba odświeżyć, zanim złożyłam to było duże zainteresowanie całej siódemki kociaków!). Mnie się skończył "desprej" i miałam to zrobić po zakupie nowego od razu dezynfekując. Ale jeszcze nie kupiłam, brak czasu a sklep medyczny mam dość daleko od siebie. -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
Masza44 - nie wiem, czy to cię uratuje, ale na jakiś czas, np. do zakupu na allegro, mogę pożyczyć kennel. Złożyłam go w ubiegłym tygodniu i na dzisiaj stoi w kąciku. Oby szybko nie był mi potrzebny! ALE!!!! Gdybym potrzebowała na JUŻ w awaryjnych sytuacjach, to musisz liczyć się z oddaniem na następny dzień. Na dzisiaj jednak nic się takiego nie szykuje. Tylko to ciężkie, więc autobusem czy busem będzie Ci niezbyt wygodnie przywozić do Krk. Może go dzisiaj Maciek zabrać, albo ja podjadę do Iwoniam i podrzucę do nich, jeżeli zgramy się godzinowo po mojej pracy, bo ja dzisiaj mam wizyty u wet w dwóch różnych gabinetach. Masz do mnie telefon, to dzwoń, dogadamy się. Lub pisz tu. -
I ja będę zaglądała do mamy i maluszków. Ja mam pewne możliwości i plany co do pomocy, ale to się rodzi i jeszcze potrwa troszkę. Chociaż może dzisiaj zacznę działać, jednak na wyniki trzeba będzie poczekać. Na pewno o Was nie zapomnę! O Iwoniam również! Na tą chwilę mogę coś podarować od siebie na bazar (bardzo niewiele! ale zawsze coś). Tylko daj znać, czy będziesz coś działała w najbliższym czasie.
-
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='Maciek6778']Nie uwłaczając nikomu hehehe proponuję odpisać tej wyjątkowej pani tak: Dzień dobry! Droga pani, W celu jak najlepszego doboru psiaka dla pani chciałabym poznać pani zwyczaje, oczekiwania i zachowania. W związku z tym proszę o jak najszybszą i szczerą odpowiedź, która pomoże jak najszybciej wybrać dla pani psiego przyjaciela! [/QUOTE] Zapytajmy również, czy biust jej stoi stale czy tylko gdy myje podłogę na kolanach? -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='iwoniam']nic mi nie wiadomo Ikusiu. Po rozmowie o Fiordzie i info, które Ci przekazałam - z tą panią już nie rozmawiałam. normalnie gdzieś nam zaginęłaś. Nieładnie tak ;) Przytul te wszystkie futerkowce ode mnie Dziś do missii wrócił Tosiek - odkarmiony, zdrowy. I tak ładnie swoją pańcię przywitał ;) heh Dziękujemy za pozdrowienia Figuniu. Hm, porozmawiam jutro w Harbutowicach. Gorzej z tą granicą wieku-6 mies, bo taki 10-11-mies by był. No i nie rasowy, ale w typie.. ;)[/QUOTE] A ja miałam "nadzieję", że Tosiek może będzie moim gościem:( Propozycja nadal aktualna, będzie miał z kim brykać! Zaginęłam? Nie, tylko od piątku czekam na telefon od Ciebie, umawiałyśmy się, pamiętasz? I co? I cisza, która dla mnie źle wróży, nawet na wątku pisałam, że się martwię. No i w sobotę/niedzielę niezłe słoneczko było, to sporo fotek porobiłam - obrobiłam na bazarek (nasz), choć to może 1/6 tego co mam. Piorę, prasuję na inny bazar (nasz). Będzie łatwiej i szybciej (Malgosce - mam nadzieję). W tygodniu znów "lipa", bo ciemno po pracy. I znów szykują mi się nadliczbówki, tylko jeszcze nie wiem od kiedy dokładnie. I grypa mi wraca:( No to dzisiaj wobec tego zadzwonię wieczorkiem, dłużej nie będę grzecznie czekać! Nie i już!!! Co do psiaka, to wiesz jak to jest, Pan może zobaczy, może się zakocha, może pół roku to nie różnica, kto wie. On nie ma prywatnego maila, więc najlepiej zdjęcia wklej tutaj, tylko z picassa, żeby widział i dam mu telefon do Ciebie w razie czego, ok? Ja do prywatnej poczty też nie wejdę w pracy. No to do usłyszenia. PS Gapa ze mnie! To ma być SUCZKA!!! -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='krakowianka.fr']Ikusia, to ile zostalo u ciebie kotow? I ktore? niefajnie z tym domkiem dla Fiordzika.... :( szczera prawda dziewczyny, ale wiecie najbardziej boli, ze to sa slowa za plecami, wypowiedzi i zla reklama ludzi, ktorzy nawet tematu nie znaja i obelgi bardzo nieprawdziwe, ktore bola... ale to ich strata na koniec dnia........! [/QUOTE] Krakowianko, cała siódemka, tj Shanon, Muki, Zgredek, Kredka, Mikra, Beriberi oraz Magnus. Na razie zrobię im trzy ogłoszenia - podzielę na mioty. I tak do domków pójdą po szczepieniu i kwarantannie. Później, tym, które zostaną już pojedyncze porobię (hi hi hi -tak mi się marzy) Mam faceta, który chce ON młodego (około półrocznego najlepiej), ale docelowo mieszkałby w budzie, w kojcu 3x3, kiedy gospodarzy nie ma w domu. W czasie ich obecności wolno biegałby po podwórku. Coś Wam przychodzi do głowy? Jak by co, to podam kontakt do niego. Dom nie sprawdzony. -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='iwoniam']a po tej trwającej w nieskończoność awarii... Soniak ma się dobrze, powoli się zapoznaje z resztą piesków u Moniki. Sunia bywa "bezczelna" ale jest, jak pisałam już kiedyś, niezwykle pojętna i jest już szkolona. dalsze informacje przekażę jutro. [/QUOTE] Ja również miałam awarię neta, tylko w domu. Dziękuję za informacje o Soniak. ta dziewczyna spędza mi sen z powiek. Tak samo martwię się o Fiorda. Był o niego telefon, PIERWSZY odkąd u nas jest. Tydzień temu, kiedy Iwoniam była w Nowym Targu bodajże, sprawdziła ten dom (pod Limanową). I wszystko byłoby super, gdyby nie rura wychodząca z podwórka i przechodząca pod drogą Kraków - Limanowa na drugą, nieogrodzoną stronę ulicy. Poprzednie dwa pieski Pani zginęły pod kołami na tej ulicy właśnie. Zabrałyśmy Fiorda na ogrodzony teren. Zostawiłyśmy na próbę (z naszą sunią nawet) i nie odeszłyśmy na 10 metrów a on już był przy nas. Przecisnął się przez pręty w bramce:(. O zakratowaniu rury (duża) nie ma mowy, więc Fiord nie może tam iść. Żebyście wiedzieli, jaka to dla mnie przykrość. Ile ja się z myślami biłam!!! Czy ja muszę mieć takiego pecha? Moje chore koty zostały, bo nikt nie chciał chorych kotów, Fiord tyle czasu u nas dupkę grzeje...Kurcze pieczone!!!! Podobno Iwoniam lub mama Missieek coś jej szykuje spokojniejszego, bardziej przywiązującego się do miejsca a nie do człowieka. Prawda to? [quote name='missiaa'][IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-CPAWfmuSuFE/UJ9wk4F7efI/AAAAAAAAHBQ/iBJlOuEfAd8/s720/DSC_0174.JPG[/IMG] jak widać na kolejnym zdjęciu ten pierwszy po lewej- czarny(który się urodził ostatni z krótkim ogonkiem) po umyciu już nie taki czarny a czarny- podpalany [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-WKHf0_ZHqqo/UJ9wp3-G2yI/AAAAAAAAHBg/bKnYhjNLstk/s720/DSC_0177.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-gcWeyxtbe8o/UJ9ws9Bx1NI/AAAAAAAAHBo/4wamOT3fbH0/s720/DSC_0178.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-XInaWFRgzV0/UJ9wvXdeSrI/AAAAAAAAHBw/PBscUF5Hy04/s720/DSC_0179.JPG[/IMG][/QUOTE] Piękne, kosztowne i czasochłonne maluchy! [quote name='Justyna Lipicka']Iwoniu strasznie się cieszę, że pieseczki do domów wyjeżdżają!! A tymi dziwnymi opiniami się mam nadzieję nie przejmujesz??!![/QUOTE] Jak się nie przejmować?! Kiedyś to się na zdrowiu Iwoniam odbije. Dzisiaj daje radę, ale za miesiąc, rok, może przyjść kryzys. [quote name='krakowianka.fr']wiem ze robimy wiekszosc ogloszen juz same/i, ale jesli ktos chce jakiegos jeszcze nieogloszonego pieska zasponsorowac, to jest nowy bazarek ogloszeniowy: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/234959-Bazarek-ogłoszeniowy-do-30-11-2012-na-szczepienia-leczenie-grzybicy-karmę-tymczasów?p=19943586#post19943586[/URL] :)[/QUOTE] Dzięki! Właśnie potrzebuję kociaki ogłaszać. Są po drugim odrobaczaniu, wychodzą ze zdrówkiem (na dzisiaj) na prostą. 19 XI szczepienia i......DO DOMÓW!!!! -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
Ja wpadłam na 5 min w czasie obiadku i również już oddałam głos. Życzę powodzenia!!!!!!!!!!!!1 Iwoniam jakoś cicho... -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='iwoniam'] ps. zła wiadomość: SONIA IKUSIOWA JEST U MNIE... Nie udało się.. ale już wiem w czym rzecz. Jutro napiszę. i jest jeszcze jedna, straszna wiadomość.. ale ja nie chcę jej przekazywać, ostatnia noc nie była dla nas pomyślna.. niestety ;( - minus 1 [*][/QUOTE] [SIZE=2][COLOR=#222222][FONT=Verdana]ECH!!!! [/FONT][/COLOR][/SIZE] [quote name='missiaa']Malutki Chesterek :( ;( kochany maluszek ;( ja dalej ryczę, on był taki kochany ;( ostatnio tacę wszystkie zwierzaki w których jestem bezgranicznie zakochana. Co się dzieje!!! Iwonko dziękuję za pomoc ;( [*]moja mała kruszynka [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-3BqMzdn82Q0/UIxMrFsLwsI/AAAAAAAAGHI/5Ot9JBG6EEQ/s912/DSC_0054.JPG[/IMG][/QUOTE] [COLOR=#222222][FONT=Verdana]Chesterku, proszę, przytulaj się do tych, którzy odeszli ode mnie. Ogrzejcie się wzajemnie. I ucałuj Ikę, moją pierwszą przyjaciółkę :calus:. Missiaa, wiem co czujesz i płaczę razem z Tobą. Kocięta to bardzo delikatne istotki. Często, bez znaczącego powodu (dla nas niezauważalnego), kocięta przycupną w kąciku i odchodzą w milczeniu. A gdy dodatkowo coś im dolega...Szkoda, że nie wiedzą, jaki bagaż żalu pozostawiają w naszych sercach. Świadomej eutanazji mogą poddać się również dorosłe koty, kiedy są bardzo nieszczęśliwe. Ale pewnie o tym wiesz. Nie obwiniaj się. To się często zdarza. Często też noszę kociaki jak mamy w Afryce swoje dzieci, w prowizorycznym nosidełku, blisko siebie. Czują ciepło, ruch, to daje im siłę i poczucie bezpieczeństwa. Iwoniam widziała jak to robię, bo i Gufisia tak nosiłam, kiedy był u mnie przez chwilkę . [/FONT][/COLOR] [quote name='Malgoska']Biedna Sonia. Coś czułam, że to za wcześnie. Co musi się dziać w tej małej główce, przecież to jest szczeniak jeszcze... Może teraz się uda z tym szkoleniem, oby. A co to znaczy, że poluje? Na ludzi? Z bazarami oczywiscie tez pomoge. To gdzie ona teraz będzie?[/QUOTE] [COLOR=#222222][FONT=Verdana][COLOR=#222222][FONT=Verdana][COLOR=#222222][FONT=Verdana]Ja nie wiem już co czuję, jeżeli chodzi o Sonię. To koszmar nie tylko dla niej, ale i dla nas i dla Pani, która chciała dobrze. Jednak to trudny piesek i pomimo pracy z behawiorystą od pierwszego dnia w nowym DS nie powiodło się. Niestety, stało się i trzeba patrzeć do przodu. Wprawdzie to patrzenie mnie przeraża, boję się o nią bardzo, bardzo. Boję się również o jej utrzymanie i wiem, że bez Was nie dam rady. Fanty na bazarek są i dalej postaram się je zbierać. Jednak na ile wystarczy? Zobaczymy. Iwoniam dziwnie na mnie działa, pod jej skrzydłami wydaje mi się, że mamy szansę, że Sonia ma szansę. Niestety, [B][FONT=Verdana]ponownie proszę Was o pomoc[/FONT][/B]. Nie wiem, czy kiedykolwiek uda mi się "oddać to, co teraz biorę", ale taką mam nadzieję. Malgoska, dziękuję za deklarację pomocy, w Tobie nadzieja. Sonia będzie w Krakowie. Powiedzcie mi jeszcze proszę, jak się zbiera stałe deklaracje??? :oops: [/FONT][/COLOR]Ostatnia Pani Soni przygotowuje ze swojej strony fanty na bazar. Czekamy i pozdrawiamy. Odwiedza nas. [/FONT][/COLOR] [/FONT][/COLOR] -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='missiaa']Ugryź (bo tak nazwali go sąsiedzi- choć nikogo nie ugryzł :P ) czyli tatuś... wylazł po płocie i zwiał.. ale kręci się w okolicy, bo tu go dokarmiają. Będzie trzeba złapać go znowu. Ale jeśli ucieka przez płot ( a siedział tu gdzie Marmurek- Ty Iwona powinnaś widzieć gdzie) to my nie mamy go gdzie dać. Bo na czas jego obecności marmurek wszedł za ogrodzenie bliżej drzwi wejściowych. A jesli tamten stąd ucieka to wszędzie indziej jest jakiś samiec i nie możemy go dać z innym psem, bo może być wojna. Zdążyłyśmy go tylko zaszczepić i prysnął..[/QUOTE] Oooooooooojjjjjjjjjjjjjj!!!!!!!!!!!!! -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='hotelamok'][quote name='Malgoska'][quote name='Ikusia'] Jedyna wplate jaka dostalam na Sonie to 24.10- 215zl. Sonia byla u mnie od 13.10-1.11 tj 19dni*10zl= 190zl + 85zl za wczesniejszy pobyt(w tym szczepienie na wscieklizne 25zl) Razem 275-215|=60zl Nie dostalam pieniedzy od szefa rowniez nie mam zadnego kontaktu z helleangel. Jesli ktos ma do niej tel. prosze by zadzwonil i zapytal czy jej szef zaplacil[/QUOTE] Pieniążki od szefa Hell_angel dostałam ja w ubiegłym tygodniu i czekałam z przelewem, wiedząc, że szykuje się domek. Gdyby doszło do adopcji, chciałam uzupełnić wszystko do końca, bo wiedziałam, że zostanie mało do zapłaty lub wcale. Tak jak uzgodniłam z Iwonką z Amoka - dzisiaj zrobiłam przelew - 100zł od szefa. Czyli Sonia ma pokryty cały pobyt:multi:. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mam pomogli. Dobrze wiedzieć, że można na kogokolwiek liczyć. W dzisiejszych czasach to coś niesamowitego. Dziękuję zwłaszcza Iwoniam, Iwonce z Amoka oraz Malgoska. Dziękuję!!!! Tak więc w hotelu jest nadpłata 40zł. Na kogo przekazać? Zdecyduj Iwoniam sama. Ty wiesz najlepiej, kto w największej potrzebie. Ja zostałam z fantami (od Masza44 i Panny Marple). Oczywiście przekażę na olkuszaki, jeżeli nie macie nic przeciwko temu. Dostałam także mnóstwo fantów na moje kociaki. Mnóstwo, tzn mam zapaczkowany cały dom. Ja nie zrobię bazarku sama, więc chętnie podzielę się z olkuszakami/pieskami w Amoku, ale to do decyzji Iwoniam. Czy ktoś podejmie się tej pracy? Malgoska, czy oferta zrobienia bazarku nadal aktualna? Proszę!!! Jestem umówiona na kolejną rozmowę z domkiem Soni na dzisiaj. Tak się boję!!!!!!!!!!!!!!!!! -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[QUOTE] BDT/Ikusia: Franio - ogłoszenia ma (kto je robi???) i jest w bdb DT[QUOTE] Znowu coś namieszałam z cytatem! wrrrr Franio????? Czy to miał być Fiord? Brakowało go w Twojej liście. Ogłoszenia Fiorda są na niektórych stronach odnawiane a część robiła Justynka:loveu:. [quote name='iwoniam'] Hotel Amok: Trufla - ogłoszenia aktualne (kto je robi???) Maxio - ogłasza nasz dobry duszek Sonia - Ikusiowa - ma dom :) Joker - ogłoszenia aktualne - Justynka Lipicka[/QUOTE] Pierwsze sygnały z DS Soni Ikusiowej więcej niż dobre. Pani, nastawiona na same problemy z sunią, mile zaskoczona. Trochę ostudziłam ten entuzjazm. Myślę, że Sonia przeżywa zmianę, obserwuje, myśli, poznaje...aż się otworzy. Wtedy może wpaść w euforię i pokazać co potrafi. Jednak Pani od pierwszego dnia adopcji pracuje z Sonią pod okiem behawiorystki. To ciekawa historia. W czasie zaawansowanych rozmów przedadopcyjnych, Pani zdecydowała się na telefon do behawiorystki - telefon przypadkowo wybrany przez nią z internetu i pierwszy, pod który zadzwoniła - i okazało się, że trafiła na P. Monikę, DS Mikrusa. Pani Monika wcześniej widziała Sonię, oceniała jej zachowanie, w którym nie znalazła agresji, o którą ją podejrzewano po tak licznych powrotach. Praca z Panią Moniką daje nam również większą nadzieję na powodzenie adopcji. Malgoska, pytałaś, czy nie za wcześnie. Ja także zadaję sobie to pytanie. Jednak pocieszam się, że w domu, pod okiem Pani + behawiorysty, nauczy się więcej, niż w hotelu. Jednak tylko czas pokaże, czy na Twoje pytanie odpowiem" NIE". W hotelu został dług, ale mam dostać potwierdzenie od Iwonki i myślę, że na pokrycie reszty długu powinno nam wystarczyć kasy. Napiszę jeszcze. Iwoniam, ciesz się adopcjami, przecież o to nam chodzi!!! Odstawiłam kociaczkom całkowicie mleko, hmmm...jest poprawa z kupkami, jednak "nie cieszę się przed zachodem słońca" (to kolejne przysłowie he he, jakoś tak mi przychodzą do głowy he he) -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='iwoniam'] skoro juz mie z lozka sciagnelas to dzis jednak pojade :) Dawaj te namiary na Sonie :) czekam na sms krakowiance na pewnoooo te piórka chodziło, nie o odrobaczenie :) Foka - w sumie... to itak dzielna jest Colia nie dba o swoje maluchy w ogóle opiekę przejęłyśmy My (ja i opiekunka) oraz Kropisia- super im pomaga. skoro już jestem na nogach to jakoś dam rade :) Dzięki ![/QUOTE] Sory Iwoniam, ale wczoraj miałaś zadzwonić, nie dzwoniłaś i martwiłam się. Gdybym wiedziała, że leżysz... Sory! Sms-y poszły. -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='krakowianka.fr']Iwoniu, trzymam za Gizunie ciekawe czy to po TV ktos zadzwonil po programie KBiK? ze co?????????[/QUOTE] Telefonów było bardzo dużo, Iwoniam już o tym pisała. Ale czy jakaś adopcja z tego będzie? Tego nie wiem. Nie rozumiem tego pytania "że co?" No moje kociaki dalej nie najlepiej się mają. To jakaś zjadliwa forma biegunki, prawdopodobnie po mleku. Nie działają leki. Myślałam, że po odrobaczeniu może będzie lepiej, ale niewiele to dało. Cóż, działam dalej, tzn kolejna wizyta u wet:( A "wybrały mi piórka" to przysłowie, czyli sprawiają kłopoty [quote name='Malgoska']zdjecia cudne Foczka z tymi maluchami no do zacałowania.. :smile:[/QUOTE] Dokładnie! Szkoda tylko, że jako mama nie spisała się na 100%. [quote name='Dominika24']Witam :smile: Mam na imię Dominika , od czerwca jestem właścicielką Seji . Seja to wspaniała suczka, bardzo towarzyska i uczuciowa :smile: Bardzo dziękuję Pani Iwonie, że opiekowała się nią i pomogła jej wyzdrowieć :smile: Sejka uwielbia zabawy, jej ulubioną zabawą jest rozkładanie butelki plastikowej na części pierwsze :smile: troszkę się zmieniła, sierść jej podrosła i przytyła ( teraz waży około 11kg ) :smile: strasznie przywiązała się do naszej rodziny a my do niej :smile: będę obserwować to forum oraz postaram się zaangażować znajomych aby także starali się szukać rodzin zastępczych dla zwierzaków.[/QUOTE] Witaj Dominika24 u nas. Witaj Seja - moje oczko w głowie. Miałam do niej szczególny sentyment, choć nie przepadam za szorściakami. Miło słyszeć, że wszystko u niej ok. Zaglądaj częściej! [B]Iwoniam chora!!![/B] Trzymaj się cieplutko!!! Sonia nadal w DS!!!