-
Posts
1641 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Ikusia
-
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='krakowianka.fr']zadam :cool3: zdjec :smile: hihi[/QUOTE] Ależ proszę bardzo! Wczorajsze zdjęcie z Fiordem (unikalne chwile na jednym posłaniu) i drugie zdjęcie sprzed chwili, musiałam czekać aż się Mufinka położy. Inaczej komórka nie da rady. Wybacz jakość, patrz sercem;-) [IMG]http://imageshack.us/a/img705/4929/20130223708.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img823/9341/20130224732.jpg[/IMG] -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
Masza44, tak bardzo się cieszę, że Twoje szczeniaczki już w domkach:multi:. My miałyśmy kilka telefonów o Mufkę. Zwykle było to np: "Zastanawiam się nad tym pieskiem" lub np dom bez ogrodzenia i swobodne poruszanie się po podwórku. Jak na razie była jedna poważna "oferta", rozmowy trwają. A Mufka oczywiście już się u nas zadomowiła. Siku czy qpka zdarzają się jeszcze w domku, ale w wyznaczone miejsce, które namiętnie zagrzebują moje koty. Je dość kiepsko, chyba, że tak mi się wydaje, biorąc pod uwagę, że ja mam w domu same głodomory, poza Karmi, która nie je prawie wcale (wszystko z nią ok). Mufince stanęły uszy. Jest bardzo żywym pieskiem. Przez dzień nie śpi prawie wcale, tylko delikatnie odpoczywa. Wieczorem pada i przesypia calusieńką noc, dopóki opiekun nie wstanie, nawet do 10 rano i to niezbyt chętnie wstaje, za to z przyjemnością poddaje się porannym pieszczotom. A potem nieustanne szaleństwo. W Fiordzie ma wspaniałego kompana do zabaw, choć czasami F ma jej już dość. Mufka nie odpuszcza i wtedy...Fiord daje się przekonać i wraca do zabawy. Jedyne, czym nie chce się ze szczeniakiem dzielić, to jego legowisko. Kiedy Mufka ładuje się w jego "pierzynki" okazuje niezadowolenie gardłowymi pomrukami, a kiedy Mufka tego nie zrozumie, niestety najczęściej jej ustępuje. Mało to wychowawcze, ale cieszę się, że Fiord jej nie atakuje. Jutro wstawię filmik. Kejsi od piątku w Warszawie, wraca dzisiaj w nocy, a filmiki są u niej na komórce. Moja na filmikach się ścina niestety. Mufinka uwielbia zaczepiać również koty. Z Rumcajsem urządzają prawdziwe zapasy. Zwykle wygrywa Rumcajs, obłapuje Mufke za szyję i caluteńką wylizuje, dopóki mu nie ucieknie. Karmi nie pozwala się ze sobą spoufalać, a Mufkę trochę to denerwuje, choć ostatnio tylko siada i patrzy na Karmi. Myślę, że zrozumiała jej niechęć. W końcu to dzika kotka, a Mufka nie jest głupia. Na spacerach dość szybko załatwia swoje potrzeby i chce wracać do domu. Kiedy widzi człowieka, nadal macha całym ciałkiem z radości i nie rozumie, kiedy któryś duży przejdzie obok niej obojętnie, dlaczego się z nią nie przywitał. Siada wtedy smutna i patrzy za nim, jakby właśnie odeszła jej ostatnia szansa na dom.... Sayumi, filmik bardzo budujący. I gratuluję opiekunce cierpliwości i umiejętności:loveu:. -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='iwoniam']Harfunia otrzymuje leki, ma zmieniane opatrunki, trwa to około 2 godzin codziennie. ale nie jest gorzej, a to najważniejsze Ona jest NIESAMOWICIE cierpliwa i grzeczna... W moim zwierzakowym świecie wydarzyła się wczoraj tragedia.. Kilka osób już wie, co się stało. Ja nie mogę się pozbierać, bo jest mi tak strasznie smutno i przykro, że nie mogę sobie znaleźć miejsca.. Jeszcze dziś się z prawdą nie pogodziłam.. Czasem czuję, że że niestety nie pomogę całemu światu, a najgorsze jest to, że nie potrafiłam bardziej pomóc temu "światu" wokół mnie....... Wczoraj się pożegnaliśmy.... a ja nadal płaczę jak bóbr.......... ;([/QUOTE] Nikt nie jest w stanie nam pomóc, kiedy dzieje się coś takiego - kiedy dotyka nas tragedia mniejsza lub większa. Zostajemy sami z bólem, cierpieniem, czasem poczuciem porażki (najczęściej niesłusznie!), myślami i krwawiącym sercem. Choć inni potrafią zrozumieć (przynajmniej tak nam się wydaje), NIGDY nie czują tego samego i nie doświadczą w pełni naszych odczuć. PŁACZ!!!! To zawsze przynosi ulgę! Na chwilę, ale przynosi. Żal, złość, rozczarowanie, bezsilność, przykrość, smutek...będą jakiś czas Twoimi towarzyszami. Wiesz to na pewno, wiele razy tego doświadczyłaś. Ale życie toczy się dalej...Jest jeszcze tyle do zrobienia!!!!!!! Harfa Cię bardzo potrzebuje! A Ty świetnie sobie radzisz. Czy ktokolwiek z nas potrafiłby dać jej tyle, ile Ty? Myślę, że nie...Masz tego świadomość. Trzymajcie się obie. I tak się cieszę, że nie jest gorzej. Walcz malutka, jeszcze dużo przed Tobą. I oby do przodu!!! Jestem pod telefonem gotowa do pomocy, gdybyś jej oczywiście potrzebowała. Nie jesteś sama! -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ikusia']Aha! Chciałam poinformować, że stałam się "szczęśliwą" posiadaczką używanych klatek dla chomika, świnki morskiej oraz myszoskoczka. Nie rewelacja, ale w razie potrzeby jeszcze jakiś czas posłuży. Gdyby ktoś z was znalazł sie w sytuacji awaryjnej i miał bezdomniaka pod opieką a nie miał w czym przechować (tak jak ja w tym roku królika czy łasiczkę), piszcie do mnie, użyczę potrzebującemu:)[/QUOTE] Ja się przypomnę. Klatki marnują się w piwnicy. Ale w sumie dobrze, że nie mają bezdomnych lokatorów. I oby tak dalej. -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='iwoniam']Wow, ale "poleciałaś" po całości ;) rozszalałaś się - fajnie byłoby...ale mielibyśmy chyba jeszcze mniej adopcji niż teraz... i FB: [URL]https://www.facebook.com/events/160091177475973/[/URL] bardzo proszę - rozsyłajcie...[/QUOTE] [B][I]"Wow, ale "poleciałaś" po całości ;) rozszalałaś się -[/I][/B] " ???? Nie rozumiem??? Wydarzenie Harfy - wysłałam link już dawno do wszystkich moich znajomych i do domów adopcyjnych mailem. Nie mam konta na FB. Część z nich odpisała, że udostępniła itp. A czy ktokolwiek pomoże? Nie wiem. -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='iwoniam']a tu...... szczeniaki Colii Kilka miesięcy temu trafiły do mnie nieprzeciętnie piękne, malutkie szczeniaki. Wszyscy się nimi zachwycali - jakie piękne, jakie śliczne kolory, jakie puchate kulki... Wszystko w jednej chwili okazało się być dużo bardziej skomplikowane. Osoba, która miała je i ich mamę u siebie, po tym, jak się już ona oszczeniła (po wyciągnięciu matki ze schroniska-mordowni w Olkuszu nie zdążyli jej już lekarze wysterylizować - zaczęła rodzić w samochodzie) okazało się, że na świat przyszły 4 szczenięta. 2 suczki i 2 pieski. Jedna z dziewczynek, ta najsilniejsza od dawna ma już nowy dom, a ta trójeczka..........niestety nie. Po przewiezieniu mamy z małymi osoba, która powinna się nimi zająć urządzała sobie wczesno-zimowe wietrzenie mieszkania. Doprowadziła do zapalenia nerek i pęcherzy u tych maluszków. Stan ten trwał przynajmniej kilka, jak nie kilkanaście dni. Gdy zjawiłam się na miejscu i poczułam niesamowicie intensywny zapach moczu, zabrałam maluszki do siebie na natychmiastowe leczenie. Nerki, pęcherz i drogi moczowe udało się im wyleczyć, ale zmiany te wywołały ucisk na końcowy odcinek przewodu pokarmowego piesków. Natychmiastowo podjęte leczenie, szczegółowa diagnistyka dały obraz, którego nikt by się nie spodziewał. Ucisk na pęcherz, stan zapalny, niesamowite nagazowanie jelit... I zarośnięcie odbytnicy. Aż cud, że one nie zatruły się środkami na odrobaczenie, które były im podawane, bo nie wydalały tej trucizny.. Wszystko pozostawało w ich brzuszkach powodując takie wzdęcie, że nikt nie jest sobie w stanie tego wyobrazić. Gdy maluchy przyjechały do mnie wyglądały jak balony.. Maluchy, jako trzytygodniowe szczenięta, przeszły zabiegi operacyjne mające na celu udrożnienie jelit. Odbyty odtworzone.. gaz usunięty. Wydawało by się, że wszystko jest na dobrej drodze do wyzdrowienia. Miesiące leczenia, wiele diet, leki, leki leki.. Maluchy wyzdrowiały, ale konsekwencją ich operacji jest częściowe nietrzymanie u dwójki i prawie całkowite nietrzymanie kału i jednego ze szczeniąt. Te maluchy to wspaniałe, piękne i grzeczne, obecnie 4-miesięczne szczenięta, ale jako, że ich układ pokarmowy (wydalniczy) został trwale uszkodzony, maluchy prawdopodobnie nigdy już nie będą normalnie się załatwiać. Ich kał dość często bywa płynny, bo mają one uszkodzone zakończenia nerwowe kosmków jelitowych i uszkodzone wchłanianie, ale mimo to są piękne, wesołe i skore do zabaw i nauki. I tu pojawia się pytanie? Czy ktoś, ktokolwiek zdecyduje się kiedyś pokochać któregoś z nich? Czy da mu odpowiedzialny, wspaniały dom i zniesie to, że trzeba będzie po maluszku posprzątać jeśli nie zdąży on wybiec na pole i się załatwić? Piszę to ogłoszenie zupełnie bez nadziei na powodzenie, ale może.. [B]Może ktoś pokocha Kermisia, Latinkę lub Kawcia.[/B] Maluchy są niewielkie - ważą około 3 kg każdy, są szczuplutkie. Jeden ma sierść krótką, suczka średniej długości, a drugi piesek ma dłuższy włos. Każde z nich jest milutkie jak pluszak, nie szorstkowłose.. Cała trójka jest odrobaczona, odpchlona i zaszczepiona. Docelowo szczeniaki nie będą dużymi psami. Może ktoś zdecyduje się im pomóc. Póki szczenięta są u mnie nie mam miejsca na pomoc kolejnym biedusiom z olkuskiej mordowni. Gdyby one trafiły do nowych domów to ja znów, jeszcze bardziej intensywnie, mogłabym pomagać kolejnym ofiarom hycli. Szczenięta są w Krakowie. kontakt do mnie - 515192985 - Iwonia :-( [IMG]http://farm9.staticflickr.com/8096/8435229511_cf742e73b6_z.jpg[/IMG] [IMG]http://farm9.staticflickr.com/8188/8436316046_dd434cb152_z.jpg[/IMG] [IMG]http://farm9.staticflickr.com/8185/8436317530_8da2ac09be_z.jpg[/IMG][/QUOTE] Przyznam, że mnie zaskoczyłaś. Ale cuda się zdarzają. Próbować można. [quote name='masza44']Iwonka już wie, [B]Bejbi jutro jedzie do DS[/B] do Trąbek i to do jakiego! Ludzie bardzo zwierzolubni poprzedni kot dożył 20,5 roku ( nikt im nie wierzył jak chodzili z nim do weta) a piesek 18 lat.Teraz od 3 lat mają kotka z adopcji, którego też na początku długo leczyli. Chodzą do weta u którego leczyłam małe wiec informacje będę miała z pierwszej ręki ;). Pani nie pracuje więc nauka czystości pójdzie szybciutko. Pan przyjeżdża po nas jutro wieczorem, robię PA i podpisujemy umowę:) Bardzo podobał się im też Herkulesik, mają popytać u znajomych czy ktoś by nie chciał malutkiego docelowo pieska. Ikusiu, Mufka jest boska, dobrze, że z nią wszystko ok, i masz bardzo wesoło w domu :razz: Powem Ci że jak nasz piesek Puppy był mały to moja przyjaciółka mi powiedziała " masakra, możesz na niego wyrywać kolesi" bo nie było człowieka, który by się nie zatrzymał, nie zagadał, nie zachwycał nim jak wychodziliśmy na spacer:) trzymam kciuki o poprawę u chorych psiaków o kotków u Iwony, tak ciężko patrzeć i być świadkiem cierpienia zwierząt...i nie móc zrobić nic ponad to co się robi...[/QUOTE] Z tym zaczepianiem to najczęściej jest tak, że każdy się zatrzyma, pozachwyca się, pojęczy, pochwali, pogłaska dla swojej przyjemności i....odchodzi. Na wzięcie odpowiedzialności za pieska/kotka decydują się tylko Ci, którzy sami szukają, choć i wśród nich trafiają się osoby, które pobawią się chwilkę, zwłaszcza szczeniakiem/ kociakiem, a potem mamy kolejne ofiary w O itp miejscach lub kolejnego kota w piwnicy. Moim skromnym zdaniem, powinno się wprowadzić obowiązkowe testy psychologiczne przed adopcjami. A co, nie mogę sobie pomarzyć??? -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://www.koty.pl/gfx/koty2/userfiles/256/fb_dk2.jpg[/IMG] -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='iwoniam']Harfusia w takiej sobie formie Leki otrzymuje, środki przeciwbólowe także wychodzi na zewnątrz załatwiać potrzeby fizjologiczne dość mało je, ale je... dieta wysokobiałkowa na ciele ma plastry AquaCel AG i Grannulexy oraz opatrunki z gazy - tak jak karzą. poza tym otrzymuje argosulfan, leki na odbudowe krążenia w komórkach, witaminy. Ma poparzone ok 30 % powierzchni ciała, ale żyje chrumka tu sobie jak mały knurek, jest bardzo przyjacielska. Szczeniakom Colii się nie poprawiło, ale ciut lepiej jest w moimi kiciusiami - staruszkami. Oby tak było jak najdłużej.[/QUOTE] Szczeniaki Colii - to coś strasznego! A jeszcze miałam nadzieję!!! Na ich cierpienia powinna patrzeć osoba, która do tego doprowadziła, każdego dnia słuchając ich cichych skarg:-(. Kiciusie są mi bardzo bliskie, oby tak dalej. Starość jest do bani!!! Z całych sił trzymam za Harfę. MUSI być dobrze... -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='Malgoska']No proszę, maleństwo będzie się uczyło już.....a jaki kierunek?[/QUOTE] Jak z Mufką to "Seksuologia stosowana:evil_lol: " na AGH. -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
I drugi post, z pozdrowieniami od Mufki (ja mówię na nią Mufinka:lol: - tak nieoficjalnie) Malutka jest żywym sreberkiem. Rozkręciła się już na całego u mnie w domu i...zamęcza czworonożną gromadkę. No, może nie całą, bo ani moja stała suńka, ani Karmi nie pozwala sobie na zbytnie poufałości. Topik się do niej łasi i śpiewa, Rumcajs ją obłapi przez szyję i wylizuje:lol:. Fiord natomiast wreszcie ma się z kim bawić:multi:. Można ich obserwować nieustannie! Gryzą się w zabawie, przeciągają zabawką, gonią po domu. Zaczepiają się bez przerwy. Jest to sukces, jeżeli chodzi o Fiorda. Rok temu (czy to nie dzisiaj równy rok???) taka zabawa byłaby niemożliwa, Mufka byłaby dla Fiorda potencjalnym posiłkiem:shake:. Tym bardziej się cieszymy. Choć czasem mam dość:) Oczywiście nie wszystko jest tak różowo. Siku i qpka w domku się zdarzy, ale zwłaszcza wtedy, kiedy my nie zdążymy (albo raczej Kejsi, bo to ona najczęściej goni z czwartego piętra i z powrotem kilkanaście razy dziennie). Dwa dni starczyły i malutka trafia na gazety...no chyba, że przednie łapy trafią a tył zostanie poza gazetą:mad:. Qpka była nieciekawa, z dużą ilością śluzu. Znalazłam robala. Mufka dodatkowo kiepsko jadła. Oczka nadal troszkę ropieją, są zaczerwienione. Dostała leki (przy pierwszym zastrzyku ani nie mruknęła, przy drugim panikowała na całą lecznicę. I miała bliskie spotkanie ze świstakiem;-), które skończyło się totalną paniką niestety. Dla niewtajemniczonych - świstak to maskotka, która wita gwizdaniem pacjentów w lecznicy, ma z 15cm wzrostu. Wtedy dźwięku nie było bo padły baterie, ale i tak Mufka tak się wystraszyła na jej widok, że wrzeszczała na cały blok. Jak świstaka nie widzi, zwiedza gabinet z nosem przy ziemi. Została kolejny raz odrobaczona. Zniosła to wszystko znacznie lepiej, niż szczeniorki u Maszy44, bez większych rewolucji. Ale też robali nie było aż tyle. Dalej nie jest super dobrze z jedzeniem z miski, ale z ręki jako tako zjada. Mufinka będzie jeździła z moim młodym na uczelnię;-), bo kiedy wyszedł z nią na spacerek, to stwierdził, że "wszystkie baby na mnie lecą!!!!, dlatego od jutra zabieram ją na studia! Wszystkie będą moje" :diabloti::evil_lol::diabloti: Ogłoszenia Mufki są już w sieci. -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='paula_t']Udało mi się z Iwonką skontaktować. Już wszystko wiem-jutro jadę po malucha do schronu.[/QUOTE] Trzymam kciuki za kolejnego szczęściarza. Oby tylko tam był jeszcze!!! -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[URL]http://www.oglaszamy24.pl/ogloszenie/15021055/dabrowa-gornicza-Lazy-kolo-Zawiercia-Zagin-la-glucha-staruszk.html[/URL] Jeszcze to wstawię. porównałam zdjęcia ze zdjęciami z O. Ale to nie ten sam. Szkoda! -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='krakowianka.fr'][SIZE=3][COLOR=#ff0000][FONT=arial black]to co na czerwono ze znakiem zapyt to PYTANIA - prosze o odp[/FONT][/COLOR][/SIZE][COLOR=#ff0000][SIZE=3] [/SIZE] [/COLOR][COLOR=#ff8c00][B]13/02/13:[/B][/COLOR] [B][B][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][B][I][B][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][B][I][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B] [B]3/ Aktualizacja Olkuszaki [I][I][I][I][I][I][B][B]- Nutka = paket Ikusia1 ([/B][/B][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/I][/B][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/B][/I][/B][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][COLOR=#ff0000]bazarek u ?? czekam na link[/COLOR] :smile: i wkleje co trzeba)[/I][B][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][B][I][B][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][B][I][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][I][I][I][I][I][I][B][B] - Agusia - pakiet Ikusia 2 (bazarek u Yanne) - Olis - pakiet Ikusia 2[/B][/B][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/I][/B][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/B][/I][/B][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][B][I] (bazarek u Yanne)[/I][B][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][B][I][B][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][B][I][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][I][I][I][I][I][I][B][B] - Mola - pakiet Ikusia 2[/B][/B][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/I][/B][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/B][/I][/B][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/B][B][B][I] (bazarek u Yanne)[/I][/B][B][B][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][B][I][B][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][B][I][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][I][I][I][I][I][I][B][/B][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/I][/B][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/B][/I][/B][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/B][B][B][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][B][I][B][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][B][I][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][I][I][I][I][I][I][B][B][B][I][B]iwoniam: watek: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/223045[/URL] [/B][/I][/B][/B][/B][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/I][/B][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/B][/I][/B][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/B][B][B][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][B][I][B][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][B][I][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][I][I][I][I][I][I][B][B][B][I][B][I][I][I][I][B][I][B][B][B]BDT/Ikusia: Fiord - ogłasza Ikusia i Justynka Lipicka oraz pakiet ogloszen – dorzucic nowe portale! Mufka (H) (szczenie) [/B][/B][/B][/I][/B][/I][/I][/I][/I][/B][/I][/B][/B][/B][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/I][/B][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/B][/I][/B][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/B][/B][/B][/B][/B][/B][I]ogłasza pakiet ogloszen ([COLOR=#ff0000]u Javeny???[/COLOR]) wylupiony przez Ikusie [/I][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][B][I][B][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][B][I][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][I][I][I][I][I][I][B][B][B][I][B][I][I][I][I][B][I][B][B][B] [B]BDT /Till: [/B][/B][/B][/B][/I][/B][/I][/I][/I][/I][/B][/I][/B][/B][/B][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/I][/B][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/B][/I][/B][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][B][I][B][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][I][B][I][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][I][I][I][I][I][I][B][B][B][I][B][I][I][I][I][B][I][B][B][B][B][I][I][B][B][B][B][B][B]AMOK / PDT: Soniak - oglasza pakiet ogloszen = grazia68 – Ikusia zasponsoruje pakiet ogloszen Trufelka - watek: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/230114[/URL] oglasza pakiet ogloszen = grazia68 oraz Justyna Lipicka [/B][/B][/B][/B][/B][/B][/I][/I][/B][/B][/B][/B][/I][/B][/I][/I][/I][/I][/B][/I][/B][/B][/B][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/I][/B][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/B][/I][/B][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/I][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][B] ;-)[/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/QUOTE] Soniak ma ogłoszenia aktualne z pakietu - bazarku u grazia98. Drugi pakiet ode mnie jest nie wykorzystany [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/238049-zakończony[/URL] Bazarek dawno zakończony, grazia98 poinformowana przed ogłoszeniami dla Soniak, że pakiety przekazuję dla krakowianka.fr lub iwoniam. Myślę, że musisz wcześniej ustalić z nią, czy dalej pakiet aktualny. Dla Trufelki tam nie było ogłoszeń ode mnie! Ktoś inny sponsorował? Mufka i Fiord - aktualnie wykupione ogłoszenia u Jaweny. Mufka już wstawiona, Fiord dzisiaj wieczorem lub jutro wkleję ogłoszenia na bazarek. I napiszę więcej tu o moich podopiecznych. -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='krakowianka.fr']te szczeniaki Colii to sie z bolu zwijaja, one sa takie biedne 3 miesiace biegunka, ktora je boli ech, az mi sie plakac chce jak juz potrzebujesz, to prosze oglos Mufke: (tekst dzieki Ikusi ;) ) [I][B]Mufka czyli rozkoszny malych [I]Mufka[/I][I] jest maleńką, puchatą kuleczką. Nie waży więcej niż kilogram, jest i będzie malutkim pieseczkiem (w tym momencie ma [/I]15cm wys, 30 dl )[I]. Kiedy widzi człowieka z radości macha nie tylko ogonem, ale całym ciałkiem, każdym mięciutkim włoskiem i każdym wąsem nawet. To wulkan radości! Na rękach człowieka jest bardzo szczęśliwa i maleńkim jęzorkiem próbuje pokazać, jak bardzo jest wtedy zadowolona i jak bardzo kocha ludzi (którzy tak zawiedli jej zaufanie przecież). Rozkocha człowieka w minutę!!! Muka ma teraz 10 tygodni.[/I] Jest odrobaczona i odpchlona a sterylizacja w odpowiednim wieku jest warunkiem adopcji. Nie oddamy Mufki na lancuch ani do budy, to jest to male, mile szczenie, ktore szuka dobrego, wspanialego wrecz domu. Podpisanie umowy adopcyjnej jest obowiazkowe jak i wizyta przed i po-adopcyjna. Adopcja na terenie Krakowa i okolic Kontakt: Iwona, tel 515192985 [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/B][/I] Masz juz calosc ze zdj na meiilu [COLOR=#008000]dopisuje ci tez szczeniaki u maszy44 tylko dobrze byloby, abysmy cos wiecej o nich wiedzialy bo albo przegapilam, albo malo info bylo (jesli przegapilam, to przepraszam) [/COLOR][/QUOTE] Ustaliłam z Iwoniam, że Mufka będzie ogłaszana na mnie/Kejsi, skoro jest u nas. Poza tym Iwoniam nie wyrabia z czasem i kolejne wizyty przedadopcyjne jeszcze go uszczuplą. My we dwie damy radę, a w razie wątpliwości będziemy w kontakcie z Iwonką. Iwonka obiecała mi zdjęcia Mufki na mail, może Ty mi prześlesz? Proszę! Ja mam kiepski aparat. Dla Mufki i Fiorda wykupiłam już u Jaweny pakiety, tylko jeszcze nie zapłaciłam i nie wstawiłam ogłoszeń. Przedwczoraj miałam za dużo na głowie: chora mama i jeszcze na harbutowickie psiaki z Harfą włącznie trafiłam w lecznicy, więc nam czas do wieczora późnego zleciał. Zdjęcia Harfy rzeczywiście bardzo "drastyczne". Nie wyobrażacie sobie, jaka ona jest cierpliwa i wytrzymała. Przy tak rozległym poparzeniu każdy pies by wył i panikował. Ona nawet nie mruknęła (!!!). Nie do uwierzenia. Co za pies!!! Mufka jeszcze dzisiaj będzie miała sesję na śniegu i może wieczorkiem ogłoszenia ruszą. Justynka będzie mogła odpocząć lub ogłaszać innego w potrzebie. Kiedy ostatnio widziałam szczeniaki u Iwoniam, to rzeczywiście, serce pęka. I smutne jest to, że leczenie nie przynosi efektów. Ile pracy Iwoniam w nie włożyła!!!!!!!!!!! -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
Zaglądam w przerwie kawowej. Ale pechowce z tych psiaków, którym przyszło spędzić choć 1 dzień w O:( -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
Mufka "dobrze" wygląda, jak na szczeniaczka. I futro ma gruuuuuubaśne. Trochę jej za ciepło u mnie, a wcale ciepło nie mam. Zero kocyków i dogrzewania, przykrywania. Aaaaa i zapomniałam dodać, że jeszcze w domku nie nabałaganiła. Trzyma jak się patrzy:multi:. Na razie przynajmniej. Jutro się w lecznicy pooglądamy. Troszkę mi się oczka nie podobają, ale ja na zimne dmucham.... -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
Szeleczka pozdrawia to i ja przesyłam pozdrowienia od mojej i kejsi nowej tymczasowiczki Poznajecie? To ja, MUFKA [IMG]http://imageshack.us/a/img593/3904/img8652h.jpg[/IMG] Tuż po powitaniu w DT, jeszcze w starej fryzurce. [IMG]http://imageshack.us/a/img441/4691/img8669b.jpg[/IMG] A tak zmęczyła mnie nowa opiekunka podstawową pielęgnacją i czesaniem. Swoją drogą wszystko zniosę bez mruknięcia, byle być blisko człowieka. [IMG]http://imageshack.us/a/img266/6158/img8674f.jpg[/IMG] Tu chyba dobrze widać, jaka jestem duża. Na poprzednim zdjęciu też. A ważę na łazienkowej wadze ok 2,5 kg. Wieczorkiem czeka mnie pierwsza w życiu kąpiel. I mam nowych psio kocich przyjaciół. Całkiem nieźle mnie przyjęli. A u TZ to nawet na kolanach spałam kilka razy, choć nosem kręcił na początku. I mówi do mnie jakoś dziwnie: ti ti ti psi psi psi ciu ciu ciu czy coś w tym stylu. Ale i tak go lubię:loveu: -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='krakowianka.fr'] czy tylko ja nie widze ani zdjec ani linku do filmiku??? dzieki za link Ikusiu napisz tam moze, ze ja wstawie teksty a beda to (wg aktualizacji [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/223045-Pieski-wyciągnięte-z-olkuskiej-mordowni-pod-moją-opieką-pilnie-szukają-domów?p=20407894#post20407894"]#8373[/URL] ktora edytowalam 8/2/13): Agusia Olis Mola [/QUOTE] Ja widzę link i potwierdzenie też. Jak reszta? Przypominam, że jeden pakiet jest jeszcze na dawno już zakończonym bazarku , na którym już wstawiałaś ogłoszenia Soniak. Na tym drugim zaraz napiszę. A ja czekam na gości:razz:................. -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[h=2][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/icons/icon1.png[/IMG] hej[/h] [INDENT] Wybrałaś już może psiaki do ogłoszeń? jeśli tak to wstaw mi w wątku :smile: [/INDENT] [INDENT]Bazarek ogłoszeniowy 25 ogłoszeń = 3 zł [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/239497-Bazarek-og%C5%82oszeniowy-na-hotelik-Atosa-i-Emki-do-15-02-2013-25-og%C5%82osze%C5%84-3z%C5%82"]http://www.dogomania.pl/forum/thread...C5%84-3z%C5%82[/URL]! Przypomnienie dostałam na pw....Zapadły jakieś decyzje??? [/INDENT] -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[video]http://imageshack.us/clip/my-videos/593/pb2jsfxkhkajlswgxpkazw.mp4/[/video] Jeszcze wklejam link do filmiku z Bachusem (Zgredek, mój ulubieniec), Nie mogłam się powstrzymać. Oglądajcie z głosem. I taką ostatnią wiadomość od nowych właścicieli dostałam: [IMG]https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/profile_mask2.png[/IMG] [TABLE="class: cf gJ"] [TR="class: acZ"] [TD="class: gF gK"][TABLE="class: cf ix"] [TR] [TD]y [/TD] [/TR] [/TABLE] [/TD] [TD="class: gH"][IMG]https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif[/IMG]6.02[IMG]https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif[/IMG] [/TD] [TD="class: gH"][/TD] [TD="class: gH acX"][IMG]https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif[/IMG] [IMG]https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif[/IMG] [/TD] [/TR] [TR="class: acZ xD"] [TD="colspan: 3"][TABLE="class: cf adz"] [TR] [TD="class: ady"]do mnie [IMG]https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif[/IMG] [/TD] [/TR] [/TABLE] [/TD] [/TR] [/TABLE] [I]Witam przesyłam obiecany przez Bastka filmik z naszym czarnym terrorystą. Bachus obecnie pochłania wszystko, niczym odkurzacz a dalej chudy jak przecinek. Kupa zdecydowanie lepiej, praktycznie zła kupa trafia się tylko jak ewidentnie zwędzi coś nie przeznaczone dla kotów, a tak na co dzień jest ok. Poza tym Bachuś jest strasznie grzecznym kotkiem - pieszczoszkiem, wzorowo korzysta z drapaka ( w przeciwieństwie do Pindka :), no i miziak przeokropny z niego. Mruczy i ugniata praktycznie cały czas. Pozdrawiam serdecznie[/I] Ze wszystkimi na szczęście mam dobry kontakt. Jedynie z Panią, która adoptowała ode mnie kotkę z pierwszego miotu w 2012 roku mam kłopot. Nie chce mi przysłać zdjęć, dopóki nie wpadnę do niej na lampkę wina:evil_lol::eviltong:. A ja ostatnio mam tak mało czasu:p -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
Taką informację wkleiłam na zakończonym bazarku i mam nadzieję, że wystarczy. Oryginał wysyłam do Malgoska. [IMG]http://imageshack.us/a/img845/4612/przelewc.png[/IMG] Witam wszystkich zaglądających. Wkleiłam potwierdzenie przelewu, które dostałam od moich/naszych Pań wet. Wet Małgosia chciała nawet założyć konto na dogo, żeby osobiście potwierdzić, że kasa wpłynęła, ale na tą, jednorazową potrzebę jej odradziłam z jednego powodu: potwierdzenie wpływu kasy na konto byłoby pierwszym postem Pani Doktor. Uważam, że to nie byłoby wiarygodne. Dane Malgoski usunęłam, numery kont również. To dane osobowe, których nie mogę bez zezwolenia ujawniać. Pełną wiadomość na prywatny mail przesyłam do Malgoska. Jeszcze raz dziękuję za zrobienie bazarku, kupującym za zakupy. Zapraszam do odwiedzania wątku, tam będą wklejane faktury. Do zobaczenia:) -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
Masza44, pogłaskaj maluchy ode mnie, biedulki. Byle do przodu....!!!! Iwoniam, pytanie: Rozmawiałaś z wet Małgosią lub Dominiką? Ja tam jutro będę to się przypomnę, bo na mój mail nie odpisały jeszcze. Chodzi o wpis na bazarku oczywiście. Zresztą zaraz zadzwonię do Ciebie, bo jeszcze inne sprawy obgadamy. Jutro piątek już.... Aaaaaa, i zapraszam wszystkich. Może ktoś ze znajomych byłby chętny? Mam nadzieję, że moderator nie usunie, bo kasa na biedy z dogo: [url]http://allegro.pl/piekny-obraz-olejny-do-kazdego-wnetrza-i3002285353.html[/url] Na fb chyba się nie da tego udostępnić? Ja nie znam się na tym, nie mam konta. -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ikusia']No to nic, tylko się cieszyć!!! Ja pakiety już kupiłam i tak. Jeden dla Fiorda, dwa dla Iwoniam, z czego jeden dla psiaka drugi dla kociaka. Tak sobie wymyśliłam. Ale to decyzja Iwoniam, ona wie najlepiej, które w największej potrzebie. [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/239497-Bazarek-ogłoszeniowy-na-hotelik-Atosa-i-Emki-do-15-02-2013-25-ogłoszeń-3zł[/URL]! Jak dokonam wpłaty, przypomnę o pakietach.;) Ps Przelew zrobiony, czekam na informację na kogo będą ogłoszenia, napiszę na bazarku, żeby nie było zamieszania. Z poprzedniego bazarku widziałam ogłoszenia Soniak wklejone tutaj. A drugi pakiet wykorzystany, czy zapomniany? Czy przegapiłam linki?[/QUOTE] Link do bazarku jeszcze raz. -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='krakowianka.fr']Barborek i Remis ogloszeni Soniak tez czyli zostal nam jeden pakiet oplacony przez Ikusia Proponuje...odnowic ogloszenia Erysia? co wy na to?[/QUOTE] [B]Dolicz do tego jeszcze wczorajsze dwa pakiety już kupione przeze mnie, do wykorzystania na którego zwierzaczka jest potrzeba. Wasza decyzja, wiecie najlepiej. [/B][quote name='krakowianka.fr']zamknelysmy 2012 rok, wielu psiakow i kociakow brakuje, ale wklejam to co bedzie na 1szej stronie juz teraz, mozemy to uzupelnic: [I]aktualizacja 03/02/2013 [/I]BDT/Ikusia: Fiord - ogłasza Ikusia i Justynka Lipicka oraz pakiet ogloszen kocieta: - Zgredek - obecnie Bachus - MA DOM! - Magnus - obecnie Pepsi - MA DOM! - Beriberi - obecnie Batumi - MA DOM! - Kredka - MA DOM !! [quote name='krakowianka.fr']a tu lista ogloszeniowa: [I]aktualizacja 03/02/2013 [/I]BDT/Ikusia: Fiord - ogłasza Ikusia i Justynka Lipicka oraz pakiet ogloszen kocieta: - Shanon, - ogłasza Ikusia oraz ? - Muki, - ogłasza Ikusia oraz ? - Mikra, - ogłasza Ikusia oraz ? AMOK / PDT: Soniak - pakiet ogloszen & grazia68 [/QUOTE] KOCIĘTA - Zgredek - obecnie Bachus - MA DOM! - Magnus - obecnie Pepsi - MA DOM! - Beriberi - obecnie Batumi - MA DOM! - Kredka - MA DOM !! - Shanon - obecnie Basieńka - MA DOM! - Muki - obecnie Mizuki MA DOM! - Mikra - obecnie Mała - MA DOM! [B]Fiord - ogłasza Ikusia i Justynka Lipicka oraz pakiet ogloszen [/B]Justynki ogłoszenia chyba już nieaktualne. Fiorda ogłoszenia są pod naszą kontrolą na bieżąco. AMOK / PDT: [B]Soniak - pakiet ogloszen & grazia68 [/B]Jeżeli ogłoszenia się skończą, a ja to przegapię, piszcie, zawsze wykupię jej pakiet! -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Ikusia replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='krakowianka.fr'][COLOR=#666666][FONT=arial] [/FONT][/COLOR][COLOR=#666666][FONT=arial] [/FONT][/COLOR][COLOR=#ff0000][B]jak ktos ma jakies inne propozycje portali (sprawdzone), to piszcie[/B][/COLOR] czyli ona jest u ciebie Ikusia, tak? poki co nie oglaszamy, bo sie szykuje domek, Maciek/iwoniam potwierdza jak juz bedzie wiadomo co i jak no prawie jak ogloszenie lol zpisuje sobie! tu ma 6 tyg chyba, teraz ma 8 na tym zdj wyglada na duza ale miala 15cm wys, 30 dl lapki male [/QUOTE] Z portalu OLX miałam sporo telefonów o moje koty. Choć wcześniej wcale o takim nie słyszałam. Mufka nie jest u mnie, choć dzisiaj trochę żałuję, że tak się nie stało. Dopóki mam Fiorda w domu, nie przyjmę innego tymczasa długoterminowo, ale przed adopcją jestem gotowa ją przygarnąć "na chwilę". Mam wolny pokój po kociaczkach. (wysyłam PW) Miałam wczoraj okazję poznać ją osobiście i zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Cały czas o niej myślę. Cały czas czuję na szyi jej języczek. Obiecałam jej ogłoszenia i tyle. Przepraszam, jeżeli wprowadziłam swoją wypowiedzią kogokolwiek w błąd. Ona nie ma 30cm, tak mi się wydaje. Kiedy stała na tylnych łapkach i opierała się o moje nogi, to nie sięgała przednimi do moich kolan. A jestem niską osobą.